Temat: Motoryzacja

🕓 14.06.2019
📂 Ze swiata
👁 96
🗨
34 mln kierowców wezwanych do odwiedzenia warsztatów. Przed wadliwe poduszki  Ze świata

  • Następcy Włochów wyszukiwani. Nowy odcinek A1 dzierży być gotowy "na Sylwestra"
  • Szybciej na Pomorzu Zachodnim. Pierwsze samochody pojechały nową trasą
  • Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Wydaje się propozycja ministerstwa
  • GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Dysponowali budować fragmenty A1 i S3

Japoński wytwórca poduszek powietrznych Takata wezwał we wtorek właścicieli 34 mln samochodów w NA JUKATAN, wyprodukowanych przez 11 rozmaitych producentów, do gratisowej reperacji zamontowanych w nich poduszek powietrznych. Jest to najwyższa tego rodzaju akcja w historii USA.

Wcześniej Takata wezwała do naprawy z tego samego względu 16, 6 mln samochodów. Ostatni apel podwaja tą liczbę. Według Reutera, Takata zdecydowała się zwiększyć liczbę samochodów objętych apelem pod naciskiem władz federalnych USA - resortu transportu jak i również Administracji ds. Bezpieczeństwa Transportu (NHTSA).

Wzywają do salonów

Toyota i Nissan wzywają do warsztatów przeszło 6 milionów aut. Przez wadliwe poduszki

Japońska przedsiębiorstwo nie sprecyzowała przyczyny potencjalnej awarii. Wiadomo jedynie, hdy chodzi o poduszki zabezpieczające pasażerów i boczne poduszki chroniące kierowcę. Ocenia się, że bezpośrednie i pośrednie koszty wymiany wadliwych poduszek wyniosą od 4 do odwiedzenia 5 mld dolarów.

Wadliwie działające poduszki atmosferę były w USA przyczyną 6 ofiar śmiertelnych. Więcej niż 100 osób zostało kontuzjowanych.

Eksperci NHTSA jak i również resortu transportu ustalili, że przyczyną awarii może okazać się wilgoć, która w dłuższym okresie czasu dostaje się do systemu napełniania poduszek powietrzem. Dlatego w czołowej kolejności mają być naprawiane auta eksploatowane w rejonach wysokiej wilgotności powietrza, np. na Florydzie.

W ub. tygodniu japońskie koncerny samochodowe Honda i Daihatsu wezwały z tego danego powodu do naprawy pięć mln samochodów pod każdą szerokością geograficzną. Toyota i Nissan zapowiedziały obecnie podobny apel do posiadaczy 6, 5 mln samochodów.

KONTROLA OBEJMIE TAKŻE POLSKICH KIEROWCÓW TOYOTY

Autor: barca4ever
Związane z
Ze swiata
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Nie znaleziono