Powstaje superbrowar. Sprzeda co czwarty złoty trunek na świecie

🕓 15.06.2019
📂 Ze swiata
👁 177
🗨
AB InBev będzie sprzedawał co czwarte piwo na kuli ziemskiej  Ze świata

Udziałowcy grupy browarniczej SABMiller wyrazili w środę zgodę na przejęcie firmy przez lidera rynku, spółkę AB InBev. Jak zaznacza Sky News, warta 79 miliardów funtów transakcja to największe przejęcie korporacyjne przy historii Wielkiej Brytanii. Koncern jest udziałowcem Kompanii Piwowarskiej.

Historyczna połączenie się na rynku piwa coraz bliżej. SABMiller podbija ofertę przez Brexit

Jak podał dziennik "Financial Times", na zakończeniu transakcji, AB InBev będzie odpowiedzialne za handel co czwartego piwa dzięki świecie i nawet 45 proc. przychodów z sektorze browarniczego. Tym samym umocni swoją pozycję jako największego producenta napoju na globie.

Cena transakcji została zdefiniowana na 45 funtów za akcję. Zgodnie z życzeniem akcjonariuszy, oferta została podniesiona o jeden funt spośród lipcowego poziomu 44 funtów za akcję ze powodu na spadek wartości waluty po czerwcowym referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii europejskiej Europejskiej.

Przejęcie SABMiller pozwoli AB InBev - producentowi wielu z najlepszych marek piwa - na rozszerzenie swojej działalności w branży afrykańskim i w Ameryce łacińskiej Południowej.

Udziały Kulczyka

Ze względu na regulacje rynkowe, nowa firma zostanie musiała przekazać kilka będących własnością siebie marek konkurencyjnej japońskiej firmie Asahi.

Sprzedaż Carlsberga w Naszym narodzie rozczarowała

Około 1, 5 proc. akcji SABMiller trzeba do grupy Kulczyk Investments zarządzanej przez spadkobierców zmarłego w ubiegłym roku naszego milionera Jana Kulczyka. Podług złożonej przez AB InBev oferty, udziały te istnieją obecnie warte 1, 08 miliarda funtów.

W kwietniu tego roku kasa zapomogowa sprzedał kolejne 1, pięć proc.; kwota transakcji wyniosła wówczas nieco ponad miliard funtów. Kulczyk Investments dołączył do akcjonariuszy SABMiller po 2009 roku, otrzymując ok. 3 proc. udziałów w zamian za sprzedaż 28, 1 proc. akcji Kompanii Piwowarskiej.

Finalizacja fuzji spodziewana jest 10 października br.

Autor: gwerzal
Związane z
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
500 plus pomocne w spłacie mniejszych długów - BIG InfoMonitor  Pieniądze
500 plus także na na wstępie dziecko. Jest decyzja komisji senackiej Osiem zmian w programie 500 plus Zmiany w 500 plus. Plan ma trafić "w przyszłym tygodniu" do Sejmu Trzecie…...
34 mln kierowców wezwanych do odwiedzenia warsztatów. Przed wadliwe poduszki  Ze świata
Następcy Włochów wyszukiwani. Nowy odcinek A1 dzierży być gotowy "na Sylwestra" Szybciej na Pomorzu Zachodnim. Pierwsze samochody pojechały nową trasą Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany…...
10-latka wśród doświadczonych programistów  Ze świata
Chce zbudować pracy, które sprawią, że w ulice Paryża wróci uśmiech. 10-letnia Eva już zaczęła uczyć się, jak hałasuje programować, ale ma "problem z tym, żeby działały". Aplikowała więc do programu skierowanego…...
Nie znaleziono