Zasady dotyczące beneficjentów rachunku bankowego

17 lutego 2021
Category: Przez Ciebie

Stworzone przez zespół prawniczych autorów i redaktorów FindLaw| Ostatnia aktualizacja: 12 sierpnia 2017 r

Tworzenie planu osiedla może wydawać się przytłaczającą pracą wypełnioną skomplikowaną papierkową robotą. Więc odkładasz ten proces, aż będziesz miał więcej czasu. Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje szybki i łatwy sposób na rozpoczęcie. Możesz wybrać beneficjenta rachunku bankowego, kierując się kilkoma prostymi zasadami.

Ta bezpłatna usługa przekształci Twoje konta w rodzaj nieformalnego zaufania, powszechnie określanego jako konto płatne na wypadek śmierci (POD). Twoja instytucja finansowa może dostarczyć formularz dla każdego konta. Osoba, którą zdecydujesz się odziedziczyć konto, jest nazywana beneficjentem. Po Twojej śmierci beneficjent konta może natychmiast zgłosić prawa własności do konta.

Zanim założysz konto, przyjrzyjmy się dokładniej zasadom dotyczącym beneficjentów konta bankowego.

Kto może być beneficjentem konta?

To Ty odpowiadasz za nazwanie beneficjenta konta. Może to być każdy, kogo wybierzesz, od najlepszego przyjaciela ze szkoły średniej po Twoje dzieci. Możesz nawet wyznaczyć wielu beneficjentów do jednego konta i wybrać procent, jaki otrzyma każda osoba. Niektóre instytucje finansowe mogą wymagać numeru ubezpieczenia społecznego beneficjenta. Dlatego prawdopodobnie będziesz musiał omówić swój wybór z docelowym beneficjentem.

Grupy charytatywne i organizacje non-profit mogą służyć jako beneficjenci kont bankowych. Musisz mieć pewność, że wybrana przez Ciebie grupa jest uznawana przez Internal Revenue Service za organizację charytatywną. Korporacje, spółki osobowe i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie mogą być Państwa wyznaczonym beneficjentem.

Jeśli zmienią się okoliczności w Twoim życiu osobistym, pamiętaj, aby zaktualizować beneficjenta konta. Jeśli nie będziesz ostrożny, możesz nieumyślnie zostawić pieniądze swojemu byłemu małżonkowi. Jeśli twój beneficjent umrze przed tobą, aktywa na koncie staną się częścią twojego majątku i zostaną rozdzielone na warunkach twojego testamentu.

Jakie prawa ma beneficjent konta?

Dopóki żyjesz, twoje konta są twoją własnością osobistą. Możesz wydać pieniądze, zamknąć konto lub zmienić beneficjentów. Twoje konto będzie działać tak samo, jak przed wyznaczeniem beneficjenta. Beneficjent nie ma praw do Twojej własności, dopóki nie zdasz. Jedyną różnicą, jaką możesz zauważyć, jest to, że Twoje konto jest określane jako konto typu „trust for lub ITF.

Kiedy beneficjent rachunku może ubiegać się o środki na koncie?

Po Twojej śmierci beneficjent ma prawo odebrać wszelkie pieniądze, które pozostały na Twoim koncie. Wystarczy udać się do banku z odpowiednim dokumentem tożsamości i potwierdzoną kopią aktu zgonu. Bank będzie miał kopię wypełnionego przez Ciebie formularza, podając beneficjenta.

Bank dostarczy nowemu właścicielowi konta kilka dodatkowych formularzy i na niego pieniądze zostaną przelane. Bez czekania na spadek. Przepisy obowiązujące w Twoim stanie mogą wymagać krótkiego okresu oczekiwania, a wierzyciele mogą mieć prawo do uregulowania ostatecznego zadłużenia.

Dlaczego warto wybrać beneficjenta konta bankowego?

Konto POD jest popularną metodą unikania spadków i szybkiego przenoszenia własności. Po śmierci wszystkie twoje aktywa, które nie są w trustach lub w inny sposób nie zostały przeznaczone do przekazania poza testament, zostaną rozdzielone pod nadzorem sądu. Proces prawny dotyczący spadku może zająć miesiące, a nawet lata. W tym czasie Twoi bliscy nie mają dostępu do nieruchomości, którą dla nich przeznaczyłeś.

Kiedy nazwiesz konto, nie staje się częścią Twojego majątku po śmierci. Jest przekazywany beneficjentowi i staje się jego własnością prywatną.

Jeśli nadal masz pytania, uzyskaj bezpłatną recenzję zgłoszenia

Całe życie ciężko pracowałeś i chcesz mieć pewność, że Twój majątek zostanie odpowiednio rozłożony, gdy nadejdzie odpowiedni czas. Współpraca z doświadczonym prawnikiem może zapewnić, że Twój plan majątkowy spełni Twoje długoterminowe cele. Zrób pierwszy krok w planowaniu swojej przyszłości i uzyskaj bezpłatną recenzję zgłoszenia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy