Zapomnij o dużej ropie, te 3 akcje to lepsze inwestycje w energię

17 lutego 2021
Category: Zamiast Tego

Big Oil widział lepsze dni. Akcje gigantycznych koncernów naftowych, takich jak ExxonMobil BP i Shell , straciły średnio ponad 50% swojej wartości w ciągu ostatniej dekady. Warunki w strefie ropy naftowej są tak złe, że BP planuje odejść od sektora w kierunku energii odnawialnej. Z tego powodu Big Oil nie ma takiego atrakcyjności inwestycyjnej, jak kiedyś.

Dlatego inwestorzy powinni szukać gdzie indziej, jeśli chcą mieć dostęp do sektora energetycznego. Trzy znacznie lepsze alternatywy to obecnie gigant rurociągowy Enterprise Products Partners (NYSE: EPD) oraz przedsiębiorstwa użyteczności publicznej Dominion Energy (NYSE: D) i NextEra Energy (NYSE: NEE). Oto dlaczego uważamy, że mają one dużo lepszą przyszłość niż duża ropa naftowa.

A co z dużym rurociągiem?

Reuben Gregg Brewer (Enterprise Products Partners): Największym problemem związanym z dużą ropą naftową jest to, że wyniki na poziomie górnym i dolnym są powiązane ze zmiennymi cenami ropy. Jest jednak sposób, aby tego uniknąć i nadal korzystać z nieopłacalnego charakteru przemysłu energetycznego: Skoncentruj się na sektorze średniego szczebla. Firmy średniej wielkości są właścicielami i obsługują rurociągi, magazyny, zakłady przetwórcze i aktywa transportowe, które transportują ropę na całym świecie. Kluczowe jest jednak to, że większość graczy w kosmosie otrzymuje opłaty za korzystanie z aktywów. Oznacza to, że popyt jest ważniejszy niż ceny energii.

Jednym z największych i najbardziej zróżnicowanych graczy midstream w Ameryce Północnej jest Enterprise Products Partners. Około 85% (lub więcej) marży brutto jest oparte na opłatach. Podczas gdy główna spółka komandytowa została dotknięta spadkiem koniunktury energetycznej, nadal pokrywa koszt swojej ogromnej, 11-procentowej wydajności dystrybucji, hojnie 1,6 razy. Partnerstwo wycofało się ze swoich planów rozwoju, ale przy tak dużych zyskach większość zwrotu i tak będzie pochodzić z dystrybucji.

YCharts EPD Dochód z dywidendy

Wideo: Opcje Działanie: Dywidenda spółki naftowej (CNBC)

Boise wita nowy dostępny i integracyjny plac zabaw w Cottonwood Park

Prognoza Frankie’s On Your Side z 10 października 2020 r

Sheridan Park Fire District zbiera pieniądze z kurczaka z grilla

Turniej koszykówki zbiera pieniądze na programy DMPS

Nowy sklep z popcornem dla smakoszy przybywa do Fergusona

Deszcz wpływa na firmy, które próbują ponownie otworzyć

Grupy mają nadzieję, że „Charm City Kings pokaże, w jaki sposób kultura motorówek może prowadzić do zatrudnienia

Prognoza wieczorna – 10/10/20

Kolorado, spełniające życzenia, wciąż spełnia życzenia, praktycznie zbiera pieniądze

Oczekuje się, że zmiana w Prime Day zwiększy sprzedaż online dla biznesu Rochester

Dostawcy z Kolorado leczący COVID-19 mają dostęp do remdesiviru, leku stosowanego przez Trumpa

Zbieranie pieniędzy na zestawy medyczne K9

Prezes Microsoft o obsłudze zwiększonego popytu podczas koronawirusa

Ogromny popyt online na produkty kosmetyczne, modę sportową i rekreacyjną wśród Covid-19: Zalora

Co zwycięstwo Bidena może oznaczać dla funduszy ETF w przeliczeniu na trzech analityków rynkowych

Covid-19 przyspieszy przejście na zakupy online: Chukumba Loop Capitals

 • Boise wita nowy, dostępny i integracyjny plac zabaw w Cottonwood Park Burmistrz Dave Bieter i przywódcy miasta zebrali się w Cottonwood Park Wednesday, aby poświęcić najnowszy plac zabaw w mieście. KIVI Boise, ID
 • Prognoza Frankie’s On Your Side 10 października 2020 Prognoza Frankie’s On Your Side 10 października 2020 KIVI Boise, IDSheridan Park Fire District zbiera pieniądze na grillu z kurczakiem W ochotniczych kompaniach strażackich koszty szybko się sumują, więc nawet drobne gesty są doceniane, gdy zbliża się zima. WGRZ-TV BuffaloTo powiedziawszy, należy zauważyć, że Enterprise wciąż widzi silną przyszłość dla zapotrzebowania na energię. Nie jest to inwestycja w martwy przemysł, biorąc pod uwagę, że wzrost populacji najprawdopodobniej będzie oznaczał zapotrzebowanie na wszystkie rodzaje energii. Tak, czysta energia będzie szybko rosła, ale odliczanie ropy jest prawdopodobnie przedwczesne w tym momencie. Enterprise to sposób na grę w fazie energetycznej, przy jednoczesnym unikaniu niestabilnych cen ropy.

  Przejdź przez big oil, przywitaj się z big utility

  Matt DiLallo (NextEra Energy): Wielka ropa to ułamek swojej poprzedniej wielkości. Na przykład w szczytowym okresie w 2007 r. Gigant naftowy Exxon miał kapitalizację rynkową przekraczającą 500 miliardów dolarów. Jednak spadające ceny ropy i chłodne długoterminowe prognozy dla rynku ropy powoli osłabiły jego wartość. W rezultacie kapitalizacja rynkowa giganta naftowego spadła ostatnio do 137,9 miliardów dolarów.

  Jednym z powodów, dla których rynek ropy naftowej znajduje się pod taką presją, jest to, że traci on pozycję na rzecz energii odnawialnej. Ta zmiana przyniosła korzyści NextEra, która była jednym z liderów transformacji energetycznej. Jego strategia inwestycyjna w zakresie energii odnawialnej przyniosła duże zyski, ponieważ przedsiębiorstwo wygenerowało ponad 500% całkowitego zwrotu dla akcjonariuszy w ciągu ostatniej dekady, ponad dwukrotnie więcej niż S&P 500 . Ten stały wzrost spowodował, że jego kapitalizacja rynkowa przekroczyła kapitalizację Exxon, która ostatnio osiągnęła 138,6 miliardów dolarów.

  Tymczasem NextEra widzi znacznie większy wzrost w przyszłości, zasilany energią odnawialną. Niedawno zwiększył swoją prognozę zysków na 2021 r. O 0,20 USD na akcję, co oznacza wzrost o 6% do 8%, jakiego początkowo oczekiwał, i wzrost o 0,20 USD na akcję w porównaniu z poprzednim przejęciem. Przedłużyła również swoje prognozy o kolejny rok, spodziewając się, że jego zyski będą rosły o 6% do 8% rocznie do 2023 r. W stosunku do wyższego oczekiwanego poziomu bazowego na 2021 r. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że NextEra zrealizuje swój plan zwiększenia dywidendy o około 10% rocznie do 2022 roku. Porównajcie tę perspektywę z większością dużych firm naftowych, które w tym roku zmniejszyły dywidendy z powodu zawirowań na rynku ropy. Z tego powodu inwestorzy powinni zapomnieć o wielkim ropie i zamiast tego rozważyć tego giganta energetycznego.

  Krok we właściwym kierunku

  Daniel Foelber (Dominion Energy): Gigant energetyczny Dominion Energy trafił na pierwsze strony gazet w lipcu, kiedy ogłosił planowaną sprzedaż swoich aktywów do przesyłu i magazynowania gazu Berkshire Hathaway . Wraz ze sprzedażą zakończyło się zaangażowanie Dominion w Atlantic Coast Pipeline, projekcie, który okazał się zbyt kosztowny i niepewny dla Dominion.

  Dominion zwiększa swój udział w aktywach regulowanych przez państwo, które zapewniają stabilne przepływy pieniężne, dzięki czemu może zwiększać dywidendę. Firma spędziła ostatnie 15 lat odchodząc od węgla w kierunku gazu ziemnego i planuje spędzić następne 15 lat na odejściu od węgla, redukcji gazu ziemnego i nieznacznym ograniczeniu energii jądrowej, aby zrobić miejsce dla portfela, który jest w jednej trzeciej odnawialny. Aby to zrobić, firma będzie musiała zwiększyć swoje moce wytwórcze ze źródeł odnawialnych przy złożonej rocznej stopie wzrostu (CAGR) na poziomie 15,4%.

  Nowy kierunek Dominion będzie kosztował akcjonariuszy. Począwszy od czwartego kwartału tego roku Dominion wypłaci 0,63 dolara dywidendy na akcję zamiast 0,94 dolara. Przy obecnej cenie akcji Dominion wynoszącej 81 USD nowy zysk wyniósłby około 3,1%, co jest godne szacunku. Po przywróceniu dywidendy Dominion planuje zwiększyć dywidendę na akcję o 6% rocznie, a zysk na akcję o 6,5% rocznie w porównaniu z szacunkowymi poziomami z 2021 r.

  Dążenie Dominium w kierunku aktywów bardziej regulowanych przez państwo, z których wiele będzie miało postać odnawialnych źródeł energii, wydaje się najlepszym sposobem na zapewnienie długoterminowej rentowności i wzrostu zysków. Biorąc pod uwagę, że dywidenda Dominion stanowiła ponad 80% jej zysków, obniżka dywidendy wydaje się być najlepszym sposobem, aby spółka nadal zapewniała atrakcyjną inwestycję dochodową, a jednocześnie zatrzymywała większe zyski na sfinansowanie planu rozwoju. W porównaniu z dużymi zapasami ropy naftowej, które opierają się na zmiennych cenach towarów, stabilny model biznesowy Dominion i nowy kierunek mogą być lepszą długoterminową inwestycją w energię.

  Daniel Foelber posiada udziały w BP i Royal Dutch Shell (akcje A). Matthew DiLallo posiada udziały w Enterprise Products Partners i NextEra Energy. Reuben Gregg Brewer jest właścicielem akcji Dominion Energy, Inc. The Motley Fool rekomenduje Dominion Energy, Inc, Enterprise Products Partners i NextEra Energy. Motley Fool ma politykę ujawniania informacji.

  10 akcji, które lubimy bardziej niż partnerów Enterprise Products

  Kiedy inwestujący geniusze David i Tom Gardner mają wskazówkę dotyczącą akcji, warto posłuchać. W końcu biuletyn, który publikują od ponad dziesięciu lat, Motley Fool Stock Advisor , potroił rynek. *

  David i Tom właśnie ujawnili, co ich zdaniem to dziesięć najlepszych akcji, które inwestorzy mogą teraz kupić. a Enterprise Products Partners nie był jednym z nich! Zgadza się – uważają, że te 10 akcji jest jeszcze lepszymi zakupami.

  * Doradca giełdowy dostępny od 24 września 2020 r

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy