Biuro podróży Olimp bankrutuje. "Wyjazd, na który to czekałem przez cały dwanaście miesięcy, został odwołany"

🕓 27.06.2019
📂 Z kraju
👁 184
🗨
Biuro podróży Olimp z Krakowa ogłosiło upadłość po ponad 20 latach

Biuro podróży Olimp z Krakowa w związku z utratą płynności finansowej ogłosiło upadłość po ponad 20 czasach działalności - wynika wraz z wydanego przez firmę oświadczenia.

Firma kończy czynność po ponad 20 czasach. Wszystkie planowane wyjazdy zostały odwołane, klienci mają uzyskać zwrot środków wpłaconych na poczet wyjazdów.

"Biznes dla Ludzi". Co bankructwo biura podróży oznacza dla klientów?

Biuro podróży Olimp ogłosiło upadłość

O upadłości biuro poinformowało przy czwartek w oświadczeniu dzięki swojej stronie internetowej. Jak odczytujemy, właściciele byli zmuszeni do odwiedzenia podjęcia najtrudniejszej decyzji przy życiu. Decyzja związana jest ze "spadającymi od paru lat obrotami i raz za razem mniejszą sprzedażą wyjazdów".

"Wielu naszych klientów znaliśmy osobiście, wspólnie odwiedziliśmy przeróżne zakątki Europy, nasza wspólna miłość do podróży, wzniesień i morza sprawiła, że biuro to było dla nas czymś dużo większą ilość wiadomości niż tylko miejscem pracy" – czytamy.

Właściciele biura podkreślają, że zrobili wszystko, co w pierwotnego mocy i do ostatniej chwili prowadzili negocjacje. "Niestety mimo naszych starań, próby odnowienia kredytowania, pozyskania inwestora i wreszcie sprzedaży firmy niestety nie powiodły się, dlatego też zmuszeni jesteśmy do zakończenia działalności" a mianowicie głosi oświadczenie.

Odwołane wyjazdy zarezerwowane w Olimpie

Klienci, którzy obecnie przebywają poza krajem, mają zapewnione zaświadczania, aby mogli dokończyć przebywanie, jak i również zapewniony transport powrotny zgodnie z rezerwacjami.

ZOBACZ > > Bankructwo biura podróży w czasie wyjazdu. Zobacz, co zrobić

W oświadczeniu na witrynie internetowej Biuro Podróży Olimp - Centrum Promocji i Last Minute poinformowało, że nie jest w stanie zrobić obowiązków umownych wynikających spośród umów o świadczenie ofert turystycznych i zmuszony wydaje się do odwołania wszystkich spodziewanych wyjazdów począwszy od czwartku.

Obecnie trwa uruchamianie procedury (zgodnie z art. 5 ustawy o usługach turystycznych Dz. U. 2014. 196 z dnia 2014. 02. 12) mającej na celu umożliwienie klientom zdobycie zwrotu wszystkich wpłaconych na poczet wyjazdów środków.

Po zwrot kosztów wakacji do Urzędu Marszałkowskiego

O sytuacji został poinformowany Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, który jest dysponentem gwarancji aktuarialnej. Klienci, którzy zarezerwowali obszaru na odwołanych wyjazdach, powinni zgłaszać się właśnie do Urzędu Marszałkowskiego.

Olimp – czytamy w oświadczeniu – odprowadzał także składki za wszystkich klientów w poczet zabezpieczenia wpłaconych środków przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, który stanowi gwarancję zwrotu wpłat dla klientów chociażby w przypadku wyczerpania się kwot ubezpieczenia.

"Jesteśmy pewni, iż dzięki szlachetnej kwocie ubezpieczenia oraz Funduszowi Gwarancyjnemu wszyscy Państwo dostaniecie zwrot wpłaconych kwot. Staramy się obecnie i współpracujemy z Urzędem Marszałkowskim, aby stało się to jak na przykład najszybciej" – napisali po oświadczeniu właściciele firmy.

Zgodnie z informacjami Urzędu Marszałkowskiego, w tej chwili poza granicami jest przeszło 250 osób, które wyjechały z biurem Olimp. Po piątek na stronie domowej urzędu poszkodowani klienci znajdą odpowiednie formularze do wypełnienia.

Jak dotąd nie każdy klienci zostali osobiście poinformowani o upadłości biura. Wśród takich klientów jest m. in. Jerzy Bukowski wraz z Krakowa, który w piątek planował wyjazd na narty do Włoch.

- O tym, że odjazd, na który czekałem przez cały rok, został odwołany, dowiedziałem się od kolegi. Miałem jutro jechać dzięki 10 dni do luksusowego hotelu do Włoch. Wówczas oburzające, że dzień poprzednio wyjazdem dowiaduję się o odwołaniu podróży. Jeszcze tydzień temu byłem w biurze uzgodnić szczegóły i odrzucić było żadnych sygnałów, iż coś jest nie naprawdę – powiedział Jerzy Bukowski.

Autor: sa3sa3
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Brexit. Sklepy w Wielkiej Brytanii robią zapasy  Wraz z świata
Brytyjskie sieci supermarketów Tesco i Marks & Spencer zapowiedziały stworzenie dodatkowych zapasów pokarmu na wypadek twardego brexitu, czyli wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty bez umowy- pisze "The Guardian". Po magazynach gromadzą żywność…...
Brexit an Apple: sprzedaż iPhone’ów spada
Amerykański bank Citi obniżył swoją prognozę wielkości handlu i zysków dlan Apple. Ta wiadomość nie spodobała się inwestorom. Kurs działaniu Apple spadł o 1, 13 proc. do 94, 81 USD…...
Brakuje środków na obsługę pięćset plus. Samorządy rozważają opony, drogę sądową  Pieniądze
Samorządom wojewódzkim brakuje pieniędzy dzięki działania związane z systemem 500 plus. Chodzi o środki na obsługę morałów złożonych przez takie rodziny, w których przynajmniej pewien z rodziców mieszka po innym kraju Unii Europejskiej.…...
Bogdanka wypłaci dywidendę, choć zarząd rekomendował inaczej
Walne Zgromadzenie Bogdanki SA zadecydowało w czwartek o przeznaczeniu 119 mln zł w wypłatę dywidendy, choć zarząd spółki rekomendował, by frakcji zysku nie przeznaczać bezpośrednio na dywidendę. Uzasadniał taką propozycję trudną…...
Bloomberg: Kaspersky Lab ma bliskie powiązania z rosyjskim wywiadem  Ze świata
Zajmująca się walką z cyberzagrożeniami firma Kaspersky Lab, ma bliskie powiązania z rosyjskim wywiadem a mianowicie twierdzi Bloomberg. Oprogramowanie od Kaspersky Lab, w poniższym programy antywirusowe, jest rekomendowane przez największych…...
Bieńkowska odchodzi ze stanowiska jak i również rekomenduje elektroniczny system poboru opłat  Informacje
Odchodząca ze stanowiska szefowa resortu infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska rekomenduje konkretnemu następcy zastąpienie bramek dzięki autostradach elektronicznym systemem poboru opłat. Jej zdaniem oryginalne rozwiązanie mogłoby ruszyć po 2016 r. Bieńkowska…...
Białorusini zrobili w Polsce promocje za miliard złotych. Z brakiem podatku  Informacje
Tani alkohol "praktycznie na każdym rogu". Białoruś szykuje zmianę przepisów Białoruś w "pętli zadłużenia". Rekordowy dług zagraniczny Największa denominacja w historii. Znikają zera, wchodzą nowe banknoty Wspierał Łukaszenkę, teraz usłyszał zarzuty. Biznesmenowi…...
Belka: Amber Gold to był gruby przekręt
– To było oczywiste, iż Amber Gold oferując murowany zysk wynoszący 13 proc., to gruby przekręt; każdy, kto miał trochę paliwa w głowie, to widział – mówił przed komisją śledczą b. prezes…...
Nie znaleziono