Biuro podróży Olimp bankrutuje. "Wyjazd, na który to czekałem przez cały dwanaście miesięcy, został odwołany"

🕓 27.06.2019
📂 Z kraju
👁 188
🗨
Biuro podróży Olimp z Krakowa ogłosiło upadłość po ponad 20 latach

Biuro podróży Olimp z Krakowa w związku z utratą płynności finansowej ogłosiło upadłość po ponad 20 czasach działalności - wynika wraz z wydanego przez firmę oświadczenia.

Firma kończy czynność po ponad 20 czasach. Wszystkie planowane wyjazdy zostały odwołane, klienci mają uzyskać zwrot środków wpłaconych na poczet wyjazdów.

"Biznes dla Ludzi". Co bankructwo biura podróży oznacza dla klientów?

Biuro podróży Olimp ogłosiło upadłość

O upadłości biuro poinformowało przy czwartek w oświadczeniu dzięki swojej stronie internetowej. Jak odczytujemy, właściciele byli zmuszeni do odwiedzenia podjęcia najtrudniejszej decyzji przy życiu. Decyzja związana jest ze "spadającymi od paru lat obrotami i raz za razem mniejszą sprzedażą wyjazdów".

"Wielu naszych klientów znaliśmy osobiście, wspólnie odwiedziliśmy przeróżne zakątki Europy, nasza wspólna miłość do podróży, wzniesień i morza sprawiła, że biuro to było dla nas czymś dużo większą ilość wiadomości niż tylko miejscem pracy" – czytamy.

Właściciele biura podkreślają, że zrobili wszystko, co w pierwotnego mocy i do ostatniej chwili prowadzili negocjacje. "Niestety mimo naszych starań, próby odnowienia kredytowania, pozyskania inwestora i wreszcie sprzedaży firmy niestety nie powiodły się, dlatego też zmuszeni jesteśmy do zakończenia działalności" a mianowicie głosi oświadczenie.

Odwołane wyjazdy zarezerwowane w Olimpie

Klienci, którzy obecnie przebywają poza krajem, mają zapewnione zaświadczania, aby mogli dokończyć przebywanie, jak i również zapewniony transport powrotny zgodnie z rezerwacjami.

ZOBACZ > > Bankructwo biura podróży w czasie wyjazdu. Zobacz, co zrobić

W oświadczeniu na witrynie internetowej Biuro Podróży Olimp - Centrum Promocji i Last Minute poinformowało, że nie jest w stanie zrobić obowiązków umownych wynikających spośród umów o świadczenie ofert turystycznych i zmuszony wydaje się do odwołania wszystkich spodziewanych wyjazdów począwszy od czwartku.

Obecnie trwa uruchamianie procedury (zgodnie z art. 5 ustawy o usługach turystycznych Dz. U. 2014. 196 z dnia 2014. 02. 12) mającej na celu umożliwienie klientom zdobycie zwrotu wszystkich wpłaconych na poczet wyjazdów środków.

Po zwrot kosztów wakacji do Urzędu Marszałkowskiego

O sytuacji został poinformowany Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, który jest dysponentem gwarancji aktuarialnej. Klienci, którzy zarezerwowali obszaru na odwołanych wyjazdach, powinni zgłaszać się właśnie do Urzędu Marszałkowskiego.

Olimp – czytamy w oświadczeniu – odprowadzał także składki za wszystkich klientów w poczet zabezpieczenia wpłaconych środków przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, który stanowi gwarancję zwrotu wpłat dla klientów chociażby w przypadku wyczerpania się kwot ubezpieczenia.

"Jesteśmy pewni, iż dzięki szlachetnej kwocie ubezpieczenia oraz Funduszowi Gwarancyjnemu wszyscy Państwo dostaniecie zwrot wpłaconych kwot. Staramy się obecnie i współpracujemy z Urzędem Marszałkowskim, aby stało się to jak na przykład najszybciej" – napisali po oświadczeniu właściciele firmy.

Zgodnie z informacjami Urzędu Marszałkowskiego, w tej chwili poza granicami jest przeszło 250 osób, które wyjechały z biurem Olimp. Po piątek na stronie domowej urzędu poszkodowani klienci znajdą odpowiednie formularze do wypełnienia.

Jak dotąd nie każdy klienci zostali osobiście poinformowani o upadłości biura. Wśród takich klientów jest m. in. Jerzy Bukowski wraz z Krakowa, który w piątek planował wyjazd na narty do Włoch.

- O tym, że odjazd, na który czekałem przez cały rok, został odwołany, dowiedziałem się od kolegi. Miałem jutro jechać dzięki 10 dni do luksusowego hotelu do Włoch. Wówczas oburzające, że dzień poprzednio wyjazdem dowiaduję się o odwołaniu podróży. Jeszcze tydzień temu byłem w biurze uzgodnić szczegóły i odrzucić było żadnych sygnałów, iż coś jest nie naprawdę – powiedział Jerzy Bukowski.

Autor: sa3sa3
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Bieńkowska odchodzi ze stanowiska jak i również rekomenduje elektroniczny system poboru opłat  Informacje
Odchodząca ze stanowiska szefowa resortu infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska rekomenduje konkretnemu następcy zastąpienie bramek dzięki autostradach elektronicznym systemem poboru opłat. Jej zdaniem oryginalne rozwiązanie mogłoby ruszyć po 2016 r. Bieńkowska…...
Białorusini zrobili w Polsce promocje za miliard złotych. Z brakiem podatku  Informacje
Tani alkohol "praktycznie na każdym rogu". Białoruś szykuje zmianę przepisów Białoruś w "pętli zadłużenia". Rekordowy dług zagraniczny Największa denominacja w historii. Znikają zera, wchodzą nowe banknoty Wspierał Łukaszenkę, teraz usłyszał zarzuty. Biznesmenowi…...
Belka: Amber Gold to był gruby przekręt
– To było oczywiste, iż Amber Gold oferując murowany zysk wynoszący 13 proc., to gruby przekręt; każdy, kto miał trochę paliwa w głowie, to widział – mówił przed komisją śledczą b. prezes…...
Bartłomiej Misiewicz. Nazwisko rzecznika MON znika ze strony Energi
300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do odwiedzenia jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco…...
Bankowość elektroniczna - bezpieczeństwo w sieci, zasady ZBP
Operacje bankowe przez internet najlepiej przeprowadzać tylko z jednego komputera, co pewien czas zmieniać loginy i PIN-y, korzystać z co najmniej dwóch banków - to podstawowe zasady bezpieczeństwa w bankowości elektronicznej według Mieczysława…...
Bank Światowy: Polska zmienia się najbardziej  Informacje
Polska dokonała w mijającym r. największych postępów w reformowaniu biznesu w kierunku uczynienia go bardziej przyjaznym - ocenił Bank Światowy po opublikowanym w poniedziałek raporcie. Jest w tej chwili…...
Badanie: w 2020 roku którykolwiek Polak będzie miał wejście do internetu  Tech
Do 2020 roku już każdy Kowalski będzie miał dostęp do odwiedzenia internetu - wynika z prognozy McKinsey Global Institute. Według badania Gemius w zeszłym roku dostęp do światowej sieci deklarowało…...
Autonomiczne samochody an etyka. Doświadczenie naukowców  Moto
Rozwój samochodów autonomicznych to duże wyzwanie dla gałęzi motoryzacyjnej. Zwłaszcza w związku z niebezpiecznymi sytuacjami, do jakich może dojść w drodze. Część dylematów miało pomóc rozwiązać badanie amerykańskich naukowców, jednak wyniki replikują…...
Nie znaleziono