Wszystko, co musisz wiedzieć o pożyczkach Direct PLUS

17 lutego 2021

Mayur Kakade / Getty Images

Równoważenie miesięcznych wydatków z długoterminowymi celami w zakresie oszczędności osobistych jest wystarczająco trudne bez wrzucania do tego drogiego czesnego. Jeśli starasz się pomóc swojemu dziecku w opłaceniu studiów lub jesteś absolwentem rozważającym opcje dotyczące własnej pożyczki, warto rozważyć program pożyczki Direct PLUS rządu federalnego.

Czym są pożyczki Direct PLUS?

Pożyczki Direct PLUS mają pokrywać wydatki nie objęte inną pomocą finansową i naliczać wyższe stałe oprocentowanie niż inne pożyczki federalne dostępne na pokrycie kosztów studiów.

Są atrakcyjne, ponieważ nie mają maksymalnej kwoty, którą można pożyczyć, o ile nie przekracza ona kosztów uczestnictwa w uczestniczącej szkole. Z tego samego powodu może to oznaczać kłopoty, jeśli masz ochotę wybrać jedną z droższych instytucji.

Istnieją dwie pożyczki należące do kategorii Direct PLUS – Grad PLUS i Parent PLUS:

Pożyczki Grad PLUSSą one zdejmowane przez studentów lub studentów. Podobnie jak pożyczki w federalnym programie Direct Unsubsidized, pożyczki Grad PLUS są od razu naliczane do odsetek. Atrakcją jest jednak to, że nie ma z góry określonego limitu tego, co można pożyczyć. Inne pożyczki federalne dostępne dla absolwentów są w większości przypadków ograniczone do 20 500 USD rocznie.

Maksymalna kwota pożyczek Grad PLUS jest oparta na koszcie uczęszczania do Twojej szkoły. Masz prawo do pożyczki wystarczającej na pokrycie czesnego, kosztów zakwaterowania i wyżywienia oraz innych opłat pomniejszonych o jakąkolwiek inną otrzymaną pomoc finansową. Wcześniejsze  

Pożyczki dla rodziców PLUSPożyczki te zaciągają rodzice lub opiekunowie prawni na rzecz swoich dzieci. Dziecko musi być na utrzymaniu i być studentem studiów licencjackich. Podobnie jak w przypadku Grad PLUS, maksymalna kwota jest oparta na koszcie obecności, a odsetki zaczynają być naliczane od razu.

Pożyczki dotowane przez federację są uzależnione od potrzeb finansowych i nie są naliczane do odsetek, dopóki uczniowie nie skończą szkoły. Są one dostępne tylko dla licencjobiorców.

Kto się nadaje?

Możesz złożyć wniosek, jeśli jesteś absolwentem lub studentem studiów zawodowych lub rodzicem studenta studiów licencjackich, który jest uważany za zależnego. Jeśli student sam ma zamiar pożyczyć, kwalifikuje się do pożyczek w federalnych programach Direct Unsubsized lub Direct Subsidized. Wcześniejsze  

Ułatwia to również sprawę, jeśli masz dobry kredyt. W przeciwieństwie do niektórych pożyczek federalnych, pożyczki PLUS wymagają sprawdzenia zdolności kredytowej. Chociaż nie ma określonych wymagań dotyczących zdolności kredytowej, trudno jest się zakwalifikować, jeśli masz niekorzystną historię kredytową. Jeśli na przykład ogłosiłeś bankructwo lub zostałeś wykluczony w ciągu pięciu lat od ostatniego raportu kredytowego, musisz uzyskać indosanta (podobny do cosigner) z dobrą historią kredytową, aby podpisać pożyczkę lub wykazać okoliczności łagodzące. Wcześniejsze  

Stawki i opłaty

Stałe oprocentowanie pożyczek Direct PLUS rozłożonych między 1 lipca 2019 r. A 1 lipca 2020 r. Wynosi 7,08%. Dla porównania, oprocentowanie bezpośrednich pożyczek niesubsydiowanych wynosi 6,08% dla kredytobiorców studentów studiów magisterskich i 4,53% dla studentów studiów licencjackich.

Zarówno pożyczki dla rodziców, jak i pożyczki Grad PLUS wymagają również opłaty początkowej płatnej przy zaciąganiu pożyczki. W przypadku pożyczek udzielonych przed 1 października 2019 r. Opłata wynosi 4,248% kwoty pożyczki, a w przypadku pożyczek udzielonych między 1 października 2019 r. A 1 października 2020 r. – 4,236%. Wcześniejsze  

Czy pożyczka Direct PLUS jest dla Ciebie odpowiednia?

Możesz pożyczyć tyle, ile potrzeba, aby w pełni pokryć koszty uczestnictwa.

Stała stopa procentowa jest pewna. (Pożyczki prywatne mogą mieć zmienną stopę procentową).

Mogą istnieć federalne opcje planu spłaty (takie jak spłata na podstawie dochodów), które nie są dostępne w przypadku pożyczek prywatnych.

Możesz znaleźć niższe oprocentowanie przy pożyczce prywatnej.

W przeciwieństwie do niektórych pożyczek prywatnych musisz uiścić opłatę za udzielenie kredytu.

Odsetki pojawiają się, gdy uczeń jest jeszcze w szkole.

Kroki aplikacji

Pierwszym krokiem do otrzymania federalnej pożyczki studenckiej jest wypełnienie bezpłatnej oceny federalnej pomocy dla studentów (FAFSA). Gdy to zrobisz, Twoja szkoła wyśle ​​Ci list z ofertą pomocy finansowej, w którym wyszczególnione są stypendia, dotacje i pożyczki, do których się kwalifikujesz. Jeśli zdecydujesz, że pożyczka Direct PLUS jest właśnie dla Ciebie, wykonaj następujące kroki, aby złożyć wniosek:

1. Sprawdź wymagania swojej szkołyW większości szkół składanie wniosków odbywa się za pośrednictwem witryny Federal Student Aid, chociaż niektóre mają dodatkowe wymagania.

2. Uporządkuj swoje sprawy i wypełnij wniosekAplikacja jest stosunkowo prosta (zajmuje około 20 minut), zwłaszcza jeśli masz pod ręką wszystkie informacje. (Jeśli zablokowałeś którykolwiek z raportów kredytowych, pamiętaj, aby go znieść).

3. Podpisz, zapieczętuj i dostarczZanim otrzymasz pożyczkę, musisz podpisać Master Promissory Note i zarejestrować się w celu uzyskania porad finansowych, jeśli pożyczasz po raz pierwszy. Wcześniejsze  

W przypadku pożyczek Parent PLUS, jeśli chcesz odroczyć spłatę, gdy Twoje dziecko jest w szkole, musisz zaznaczyć to na wniosku. W przeciwnym razie musisz zacząć dokonywać płatności już w szkole. W tym czasie nadal będą naliczane odsetki, chociaż możesz pozwolić na dodanie odsetek do kwoty głównej w celu późniejszej spłaty.

Alternatywy dla bezpośrednich pożyczek PLUS

Zaciągnięcie federalnej pożyczki studenckiej nie jest jedynym sposobem opłacenia studiów. W rzeczywistości, jeśli całkowicie unikniesz pożyczania, nie będziesz musiał dodawać odsetek i opłat do kosztów edukacji.

Oto kilka opcji, jeśli próbujesz zminimalizować pożyczanie lub nie kwalifikujesz się do pożyczki Direct PLUS:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy