Wells Fargo Way2Save: Gimmick czy Gold Mine?

17 lutego 2021
Category: Stopy Procentowe

Data modyfikacji: 28 listopada 2019 r


Jeśli chodzi o oszczędzanie pieniędzy, jestem wielkim zwolennikiem robienia wszystkiego, co trzeba. Jeśli co tydzień pobierany z czeku zbyt duży podatek, aby otrzymać duży zwrot, pomoże Ci zaoszczędzić, zrób to. Stracisz odsetki od swoich pieniędzy, gdy wujek Sam je trzyma. Ale to lepsze niż dmuchanie na rzeczy, których nie potrzebujesz.

I to prowadzi mnie do konta oszczędnościowego Wells Fargo Way2Save.

Way2Save to podstawowe konto oszczędnościowe z ubezpieczeniem FDIC, które ma dwie możliwości. Pierwsza i najważniejsza pokazuje wartość wysokooprocentowanego konta oszczędnościowego. Niestety, Wells Fargo płaci łącznie 0,01% RRSO za wszystkie salda na tym koncie. Kwota, którą zaoszczędzisz, nie ma znaczenia. A twój poprzedni związek z Wells Fargo nie ma znaczenia. To konto po prostu nie oferuje rozsądnej stopy procentowej.

Drugi zwrot jest znacznie bardziej korzystny i ma związek z tym, co Wells Fargo nazywa opcją Save As You Go . Funkcja Save As You Go wymaga posiadania konta czekowego Wells Fargo oprócz konta oszczędnościowego Way2Save. Mając oba na miejscu, Wells Fargo pomoże Ci zaoszczędzić, przelewając 1 USD z konta czekowego na konto oszczędnościowe, gdy wystąpi jedna z następujących sytuacji:

  • Dokonujesz zakupu kartą czekową (używając kodu PIN lub podpisu).
  • Płacisz rachunek online za pomocą Wells Fargo Bill Pay.
  • Masz automatycznie pobraną płatność z połączonego konta czekowego.

Być może najważniejsze jest jednak to, że konto Way2Save pobiera miesięczną opłatę za utrzymanie w wysokości 5 USD, chyba że spełniony jest jeden z następujących trzech warunków:

  1. Posiadacz konta ma mniej niż 18 lat
  2. Ustawiłeś bezpośrednią wpłatę
  3. Twoje średnie dzienne saldo wynosi 300 USD

Czy Wells Fargo Way2Save jest warte twojego czasu?

Smutną rzeczywistością w przypadku tego rodzaju konta oszczędnościowego jest to, że jest przestarzały. Gdy stopy procentowe były poniżej 0,50%, a gospodarka była w tarapatach, bankowi mogło ujść na sucho oferowanie niskiej stopy procentowej, gdyby oferował inne korzyści. Automatyczne pobieranie pieniędzy z karty czekowej lub debetowej i umieszczanie ich na koncie oszczędnościowym było całkiem fajną funkcją 10 lat temu. Obecnie dziesiątki innych witryn oferują aplikacje oszczędnościowe, które właśnie to robią. I wielu oferuje ten profit bez pobierania ani grosza.

Jak powiedziałem na początku tego posta, jestem za zrobieniem wszystkiego, aby zaoszczędzić trochę ciasta. A jeśli opcja Save As You Go pomaga niektórym zaoszczędzić pieniądze, to świetnie. Mimo to wydaje mi się to bardziej sztuczką. A jeśli na koncie czekowym masz stosunkowo niewielkie sumy gotówki, ostatnią rzeczą, jakiej możesz chcieć, jest przelanie pieniędzy na oszczędności. Wells Fargo nie przekaże 1 $, jeśli spowodowałoby to przekroczenie stanu konta. Ale śledzenie salda w świetle automatycznych przelewów 1 USD może być prawdziwym bólem głowy.

Konkluzja; to mogło służyć części oszczędzających lata temu; ale dziś nie ma prawie żadnej wartości. Postaraj się umieścić swoje pieniądze na internetowym koncie oszczędnościowym lub na płycie CD o wysokiej wydajności, aby uzyskać wykładniczo lepszy zwrot. Następnie, jeśli chcesz dodać automatyczny składnik oszczędności, użyj aplikacji takiej jak Qoins lub Acorn, aby to zrobić. Wells Fargo’s Way2Save to finansowy dinozaur.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy