Ważne fakty dotyczące karty debetowej Social Security Direct Express

17 lutego 2021
Category: Biur Kredytowych

Zdjęcie: Hugo Lin The Balance 2020

Czeki papierowe i bezpośrednie depozyty nie zawsze są najwygodniejszym sposobem otrzymania zasiłku z ubezpieczenia społecznego lub dodatkowego dochodu z zabezpieczenia (SSI). Czek papierowy wymaga podróży do banku, a bezpośrednia wpłata wymaga posiadania konta bankowego. Ale istnieje inny sposób otrzymywania miesięcznych świadczeń: karta debetowa Social Security.

Nazywa się ona kartą Social Security Direct Express i jest to przedpłacona karta debetowa, która umożliwia dostęp i korzystanie ze świadczeń Social Security. Karta obsługiwana jest przez Comerica Bank z siedzibą w Dallas w Teksasie. Wcześniejsze  

Nie potrzebujesz konta bankowego, aby otrzymać kartę lub uzyskać dostęp do swoich funduszy, co sprawia, że ​​jest to dobry wybór, jeśli nie jesteś klientem banku. Posiadanie karty Direct Express eliminuje również kosztowne opłaty za realizację czeków pobierane przez punkty realizujące płatności. Możesz używać karty wszędzie, gdzie akceptowane są karty debetowe MasterCard.

Kto jest uprawniony do otrzymania karty debetowej Social Security?

Każda osoba otrzymująca świadczenia z ubezpieczenia społecznego lub dodatkowego dochodu z zabezpieczenia społecznego może używać tej karty. Wcześniejsze  

Ponieważ jest to przedpłacona karta debetowa, możesz używać swojej karty debetowej Direct Express Social Security tylko wtedy, gdy masz środki na koncie. Po wydaniu lub wypłacie całego salda konta będziesz musiał poczekać na kolejną wypłatę miesięczną, aby ponownie użyć karty.

Nie możesz wpłacać środków osobistych na kartę. Aby zdeponować środki osobiste, musisz otworzyć oddzielny bank lub kartę przedpłaconą.

Jak to działa?

Świadczenia federalne są wypłacane bezpośrednio na Twoją kartę w dniu płatności miesięcznej. Nie musisz czekać, aż czek dotrze pocztą. Jeśli masz inne konto bankowe, możesz przelać środki na inne konto bankowe, ale zapłacisz 1,50 USD opłaty za każdy przelew na konto bankowe w USA. Jeśli masz już konto bankowe z kartą debetową, lepszym rozwiązaniem może być skorzystanie z bezpośredniego depozytu.

Twoja karta posiada osobisty numer identyfikacyjny (PIN), którego używasz do autoryzacji transakcji lub wypłat. Możesz również przetwarzać transakcje jako „kredytowe zamiast „debetowe, co oznacza, że ​​zamiast tego podpisujesz się przy zakupach, tak jak w przypadku karty kredytowej. Środki są nadal potrącane z Twojego salda, nawet jeśli wybierzesz opcję kredytu.

Zakupy, wypłaty i opłaty transakcyjne są odejmowane od Twojego salda. Po wydaniu wszystkich środków na karcie nie będziesz mógł z niej korzystać do czasu wypłaty świadczeń za następny miesiąc.

Możesz mieć pewność, że Twoje pieniądze są bezpieczne: środki na Twoim koncie są ubezpieczone przez FDIC do ustawowego limitu.

Korzystanie z karty

Aby otrzymać gotówkę, możesz użyć swojej karty, aby wypłacić środki z bankomatu lub otrzymać gotówkę z centrum pieniędzy Walmart lub Biura Obsługi Klienta. Otrzymujesz jedną bezpłatną wypłatę gotówki z bankomatu za każdy depozyt; po tym następuje opłata 85 centów za każdą dodatkową wypłatę z bankomatu. Ponadto operator bankomatu może naliczyć dodatkową opłatę, jeśli korzystasz z bankomatu poza siecią Direct Express. Jeśli zdecydujesz się odebrać gotówkę przy kasie w Walmart, opłata wynosi 85 centów. Nie obowiązują żadne dodatkowe opłaty Walmart. Wcześniejsze  

Możesz również użyć karty Direct Express do robienia zakupów i płacenia rachunków online. Alternatywnie możesz odwiedzić US Post Office, aby kupić przekaz pieniężny na opłacenie rachunków. Opłatę uiszczasz tylko na poczcie, aby pokryć koszt przekazu pocztowego.

Sprawdzanie salda konta jest bezpłatne. Możesz sprawdzić saldo, dzwoniąc pod bezpłatny numer obsługi klienta znajdujący się na odwrocie karty, odwiedzając stronę internetową lub sprawdzając aplikację. Informacje o saldzie bankomatów są również dostępne bezpłatnie – po prostu upewnij się, że wybrany bankomat wyświetla symbol MasterCard.

Jeśli zdecydujesz się na comiesięczne wyciągi papierowe, aby otrzymywać fizyczny zapis danych swojego konta, zostanie naliczona opłata w wysokości 75 centów miesięcznie.

Ograniczenia Karty Debetowej Ubezpieczenia Społecznego

Chociaż w przypadku większości zakupów możesz używać karty debetowej Direct Express Social Security, istnieją pewne ograniczenia.

Możesz używać swojej karty do zakupów online, o ile sprzedawca akceptuje debet MasterCard jako metodę płatności.

Aby użyć karty do zakupów benzyny, musisz zapłacić sprzedawcy na stacji benzynowej; nie możesz zapłacić przy pompie. Jeśli korzystasz z karty Direct Express do wynajęcia samochodu, agencja wynajmu samochodów zablokuje do 500 USD Twoich środków. Blokada autoryzacji zostanie zwolniona, gdy zwrócisz wypożyczony samochód, ale pieniądze mogą nie wrócić na Twoje konto przez okres do dwóch tygodni. Ponadto agencja wynajmu samochodów może zażądać dodatkowej dokumentacji, ponieważ nie używasz karty kredytowej. Wcześniejsze  

W zależności od sprzedawcy, możesz doświadczyć „wstrzymania lub zablokowania konta podczas wynajmu samochodu lub rezerwacji pokoju hotelowego. Firmy robią to, aby zmniejszyć swoje ryzyko; porozmawiaj z agentem lub urzędnikiem podczas płatności, aby dowiedzieć się, kiedy blokada zostanie usunięta (może to potrwać do 72 godzin).

Jak wpływa to na Twoją zdolność kredytową

Chociaż wygląda i przesuwa się jak karta kredytowa, karta Direct Express nie jest kartą kredytową. Do otrzymania karty ani do wpłacania świadczeń na kartę co miesiąc nie jest wymagana kontrola zdolności kredytowej. Wcześniejsze  

Robiąc zakupy, nie pożyczasz pieniędzy i nie ma salda do spłaty każdego miesiąca. Wykorzystanie Twojej karty nie jest zgłaszane do żadnego z głównych biur kredytowych, co oznacza, że ​​nie jest uwzględnione w raporcie kredytowym i nie wpłynie w żaden sposób na Twój kredyt. Możesz jednak używać karty do płacenia innych miesięcznych rachunków, które mogą mieć wpływ na Twój kredyt.

Zapobieganie stratom i oszukańczym działaniom

Ważne jest, aby chronić swoją kartę debetową Social Security tak samo, jak każdą inną kartę kredytową lub debetową, a nawet gotówkę.

Dbaj o bezpieczeństwo swojego kodu PIN i nie udostępniaj go innym. W przypadku zgubienia lub kradzieży karty Direct Express należy niezwłocznie zgłosić brakującą kartę, dzwoniąc pod numer obsługi klienta podany na odwrocie karty. Direct Express zastąpi Twoją kartę, abyś mógł nadal korzystać ze swojego konta. Pierwsza karta zastępcza w każdym roku kalendarzowym jest bezpłatna; potem za wymianę brakującej karty pobierana jest opłata w wysokości 4 USD. Twoja karta zastępcza powinna dotrzeć pocztą w ciągu siedmiu do 10 dni. Wcześniejsze  

Na żądanie możesz przyspieszyć wymianę karty. Opłata za tę usługę wynosi 13,50 USD.

Ochrona odpowiedzialności

Na szczęście, jeśli chodzi o zgubioną lub skradzioną kartę, Twoja karta Direct Express jest chroniona tak samo, jak tradycyjna bankowa karta debetowa. Ponieważ karta jest przedpłaconą kartą MasterCard, otrzymujesz zerową ochronę przed odpowiedzialnością MasterCard – co oznacza, że ​​nie będziesz ponosić odpowiedzialności za nieautoryzowane transakcje (chociaż mogą mieć zastosowanie wyjątki). Wcześniejsze  

Zgłoszenie zagubienia karty w ciągu dwóch dni ogranicza Twoją odpowiedzialność za straty do 50 USD. Jeśli zaczekasz do dwóch dni, ale zgłosisz brakującą kartę w ciągu 90 dni (ten limit wynosi 60 dni w przypadku tradycyjnych kart debetowych), możesz ponieść odpowiedzialność za straty do 500 USD. Następnie możesz ponieść odpowiedzialność za wszystkie straty na swoim koncie. Dlatego w Twoim najlepszym interesie jest jak najszybsze zgłoszenie zagubienia karty.

Często sprawdzaj saldo konta, aby upewnić się, że zakupy należą do Ciebie. Jeśli zauważysz nieuczciwą aktywność na swoim koncie, zgłoś to natychmiast. Możesz potrzebować nowej karty, jeśli ktoś włamał się na numer karty.

Jak założyć kartę debetową Social Security

Możesz zarejestrować się w celu uzyskania karty w lokalnym biurze Ubezpieczeń Społecznych lub dzwoniąc do centrum rejestracji kart Direct Express pod numerem (800) 333-1795. Przedstawiciele odbiorców mogą zarejestrować się w ten sam sposób.

Po zarejestrowaniu się, Twoje świadczenia z Ubezpieczeń Społecznych będą wypłacane bezpośrednio na Twoje konto karty Direct Express, do której będziesz mieć dostęp każdego miesiąca.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy