Twój przewodnik po procesie udzielania kredytów hipotecznych

Twój przewodnik po procesie udzielania kredytów hipotecznych
16 października 2020
Category: Historia Kredytowa

Skorzystaj z tych pomocnych kroków, aby przejść przez proces zatwierdzania kredytu hipotecznego.

Udostępnij ten artykuł:

Znalazłeś dom, który kochasz, z przestronną kuchnią, odpowiednią liczbą sypialni i ogródkiem. Jak więc przejść od poważnego kupującego do szczęśliwego właściciela domu? Poprzez zaciągnięcie kredytu hipotecznego na sfinansowanie zakupu. Oto, co musisz wiedzieć o procesie udzielania kredytów hipotecznych.

Co to jest ubezpieczenie hipoteczne?

Być może słyszałeś już ten termin, ale co dokładnie oznacza ubezpieczenie? Ubezpieczenie hipoteczne dzieje się za kulisami po złożeniu wniosku. Jest to proces, którego używa pożyczkodawca, aby dogłębnie przyjrzeć się twojemu zapleczu kredytowemu i finansowemu, aby określić, czy kwalifikujesz się do pożyczki.

Oto kroki w procesie udzielania kredytów hipotecznych i czego możesz się spodziewać.

Krok 1: Wypełnij wniosek o kredyt hipoteczny.

Pierwszym krokiem jest wypełnienie wniosku kredytowego. Podane przez Ciebie informacje pomogą określić, czy kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki. Ponieważ każda sytuacja jest inna, dokładne dokumenty, których będziesz potrzebować, mogą się różnić. Prawdopodobnie będziesz musiał podać:

 • Identyfikator i numer ubezpieczenia społecznego
 • Odcinki wypłaty z ostatnich 30 dni
 • W-2 lub I-9 z ostatnich dwóch lat
 • Dowód innych źródeł dochodu
 • Federalne zeznania podatkowe
 • Najnowsze wyciągi bankowe lub dowody dotyczące innych aktywów
 • Szczegóły dotyczące długów długoterminowych, takich jak pożyczki samochodowe lub studenckie
 • Informacje dotyczące nieruchomości / zaakceptowana oferta kupna (podpisana przez wszystkie strony)

Nasz proces składania wniosków online to bezpieczny sposób ubiegania się o kredyt hipoteczny ze smartfona lub komputera. Po zarejestrowaniu się będziesz odpowiadać na proste pytania, korzystając z przewodnika, i łatwo importować lub przesyłać dokumenty. Wniosek możesz wypełnić samodzielnie lub z pomocą doradcy ds. Kredytów hipotecznych. W ciągu trzech dni od złożenia kompletnego wniosku otrzymasz oszacowanie kredytu (LE) pokazujące szacunkowe koszty zamknięcia.

Uruchom aplikację, jeśli znalazłeś dom, który kochasz.

Potwierdzimy Twoje dane osobowe i finansowe, zaciągniemy kredyt, a następnie urzędnik ds. Kredytów hipotecznych skontaktuje się z Tobą w sprawie wyników.

Krok 2: Zachowaj cierpliwość w procesie przeglądu.

Po złożeniu wniosku pośrednik kredytowy zbierze i zorganizuje niezbędne dokumenty dla gwaranta. Ubezpieczyciel hipoteczny to osoba, która zatwierdza lub odrzuca wniosek o pożyczkę. Omówmy, czego szukają subemitenci w procesie zatwierdzania pożyczki. Rozpatrując wniosek, biorą pod uwagę różne czynniki, w tym historię kredytową, dochody i wszelkie niespłacone długi. Ten ważny etap procesu koncentruje się na trzech „C” gwarantowania emisji – kredyt, zdolność i zabezpieczenie.

Kredyt

Jednym z najważniejszych czynników w procesie przyznawania kredytu hipotecznego jest historia kredytowa. Gwarant przejrzy raport kredytowy, aby sprawdzić, jak dobrze dokonałeś płatności lub spłaciłeś kredyty samochodowe, pożyczki studenckie i inne linie kredytowe. Szukają wskazówek, które pomogą im przewidzieć Twoją zdolność do spłaty tego, co pożyczyłeś.

Pojemność

Próbując ustalić, czy masz środki na spłatę pożyczki, subemitent zweryfikuje Twoje zatrudnienie, dochody, zadłużenie i aktywa. Przyjrzą się Twoim oszczędnościom, czekom, kontom 401k i IRA, zeznaniom podatkowym i innym dokumentom dotyczącym dochodów, a także stosunkowi zadłużenia do dochodów. Chcą widzieć, że Ty i wszyscy współkredytobiorcy macie możliwość dokonywania płatności zarówno teraz, jak iw przyszłości.

Dodatkowy

Korzystając z aktualnej wartości rynkowej domu, gwarant sprawi, że będzie on wystarczającym zabezpieczeniem kredytu. Dzięki temu pożyczkodawca może odzyskać niespłacone saldo w przypadku niewykonania zobowiązania. Subemitent może wykorzystać wycenę lub inną formę wyceny w celu oszacowania wartości domu.

Krok 3: Uzyskaj wycenę.

Wycena nieruchomości jest wymagana w celu potwierdzenia zgodności wartości domu z ceną zakupu. Wartość domu zależy od wielkości, lokalizacji, stanu i cech nieruchomości. Porównywalne domy w okolicy również pomagają określić jego wartość.

Wycena, taka jak wycena, chroni zarówno kupującego, jak i pożyczkodawcę, zapewniając, że zapłacisz tylko tyle, ile wart jest dom. Jeśli dom jest wart mniej niż cena wywoławcza, być może będziesz musiał przynieść więcej pieniędzy na zamknięcie, wynegocjować niższą cenę lub całkowicie odejść. Pożyczkodawca chce mieć pewność, że Twoja pożyczka nie przekracza wartości nieruchomości, aby w przypadku niewywiązania się z płatności mógł odzyskać pożyczone pieniądze.

Krok 4: Chroń swoją inwestycję.

Ubezpieczenie tytułu własności i ubezpieczenie domu to dwa przydatne środki, które pomagają chronić Twoją inwestycję.

Spojrzenie na historię nieruchomości daje ci pewność co do tego, co kupujesz, i pomaga zmniejszyć ryzyko przyszłych problemów z tytułem własności. Wyszukiwanie tytułu gwarantuje, że na nieruchomości nie ma zastawów, roszczeń, niezapłaconych podatków, orzeczeń ani niezapłaconych składek HOA. Po zakończeniu wyszukiwania tytułu ubezpieczyciel wystawi polisę ubezpieczeniową w celu zagwarantowania dokładności badania.

Wymagany będzie również dowód ubezpieczenia domu. Będziesz musiał dostarczyć kopię strony z deklaracją ubezpieczeniową oraz opłacony paragon lub fakturę za 12 miesięcy ubezpieczenia.

Krok 5: Underwriter podejmie świadomą decyzję.

Gwarant ma możliwość zatwierdzenia, odrzucenia lub zawieszenia wniosku o pożyczkę hipoteczną.

 • Zatwierdzone: możesz od razu uzyskać komunikat „jasne, aby zamknąć”. Jeśli tak, oznacza to, że nie musisz już nic więcej zapewniać. Ty i pożyczkodawca możecie zaplanować zamknięcie. Jeśli jednak Twoja zgoda ma określone warunki, będziesz musiał dostarczyć coś więcej, na przykład podpis, formularze podatkowe lub wcześniejsze odcinki wypłaty. Proces może potrwać trochę dłużej, ale nie ma się czym martwić, jeśli odpowiesz szybko na jakiekolwiek prośby.
 • Odrzucono: jeśli gwarant odrzuci Twój wniosek o kredyt hipoteczny, przed podjęciem decyzji o kolejnych krokach musisz zrozumieć, dlaczego. Istnieje wiele powodów odrzucenia wniosku. Zbyt duże zadłużenie, niska ocena kredytowa lub brak uprawnień do określonego rodzaju pożyczki to tylko niektóre przykłady. Znając powód takiej decyzji, możesz podjąć kroki w celu rozwiązania problemu.
 • Decyzja w toku: jeśli nie dostarczysz ubezpieczycielowi wystarczających informacji do przeprowadzenia dokładnej oceny, może zawiesić Twój wniosek. Na przykład, jeśli nie mogą zweryfikować Twojego zatrudnienia lub dochodu. Nie oznacza to, że nie możesz dostać pożyczki, ale będziesz musiał przedstawić dodatkowe dokumenty, aby mogli podjąć decyzję.

Krok 6: Zamknij z pewnością.

Gratulacje – dotarłeś do końca dnia! Co najmniej na trzy dni przed zamknięciem otrzymasz od pożyczkodawcy informację o zamknięciu (CD). Obejmuje warunki pożyczki, przewidywane miesięczne płatności i ostateczne koszty. Zapoznaj się dokładnie z tym dokumentem, zwłaszcza z funduszami, które musisz zamknąć, a jeśli masz jakiekolwiek pytania, zapytaj pożyczkodawcę.

Dokonasz również uzgodnień dotyczących zaliczki i kosztów zamknięcia. Zaplanuj przyniesienie ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem i czeku kasjerskiego na pokrycie kosztów zamknięcia. Po zamknięciu podpiszesz ostatnie dokumenty, zapłacisz wszelkie należne koszty zamknięcia i otrzymasz klucze do nowego domu.

Jak długo trwa ubezpieczenie hipoteczne?

Każda sytuacja jest inna, ale ubezpieczenie może trwać od kilku dni do kilku tygodni. Brakujące podpisy lub dokumenty oraz problemy z wyceną lub ubezpieczeniem tytułu to tylko niektóre z rzeczy, które mogą wstrzymać proces. Bardzo szybko reaguj na prośby o informacje, a jeśli potrzebujesz więcej czasu na zebranie wymaganych dokumentów, nadal komunikuj się ze swoim urzędnikiem ds. Kredytów hipotecznych.

Skorzystaj z tych pomocnych wskazówek, aby ułatwić proces zawierania umów.

Twój pożyczkodawca zajmuje się za Ciebie większą częścią procesu ubezpieczeniowego. Ale są rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że Twoje wrażenia są pozytywne.

Trzymaj dług pod kontrolą.

Podczas przetwarzania pożyczki unikaj zaciągania nowego zadłużenia lub dokonywania innych zmian finansowych, takich jak zamykanie kart kredytowych lub innych kont. Wszystko, co wpływa na stosunek zadłużenia do dochodów, może mieć wpływ na zatwierdzenie kredytu hipotecznego.

Pozostań w kontakcie ze swoim pożyczkodawcą.

W trakcie procesu ubezpieczania mogą pojawić się pytania lub potrzeba więcej informacji. Szybka odpowiedź na te żądania sprawi, że Twoja aplikacja będzie kontynuowana. Nasz wniosek o pożyczkę online ułatwi Ci zebranie potrzebnych informacji, pozostając w kontakcie z zaufanym doradcą ds. Kredytów hipotecznych przez cały proces.

Szczerze podchodź do swoich finansów.

Nie da się tego ukryć, jeśli nie podajesz prawdy na temat swoich dochodów, historii kredytowej lub aktywów. Zamiast tego dołącz notatki i wyjaśnienia dotyczące wszystkiego, co może wyróżniać się w raporcie kredytowym lub wyciągach, takich jak brakująca płatność. To prosta rzecz, którą możesz zrobić, aby pomóc subemitentowi w podjęciu szybszej decyzji.

Wiedza o tym, czego się spodziewać podczas procesu udzielania kredytów hipotecznych, może ułatwić nawigację. Im lepiej jesteś przygotowany, tym lepiej. Więc miej na oku swój dług, pozostań w kontakcie z pożyczkodawcą i uczciwie podchodź do swoich finansów. Wszystkie te kroki przybliżą Cię do zostania szczęśliwym właścicielem domu do wynajęcia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy