Tradycyjny bank czy bank internetowy: co jest lepsze?

17 lutego 2021
Category: Naszych Partnerów

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Źródło obrazu: Getty Images

Kiedy ostatnio wszedłeś do swojego banku? Dzięki dzisiejszej technologii bankowość na telefonie lub komputerze jest łatwa. Nawet wypłata gotówki nie wymaga udania się do banku dzięki bankomatom. To nasuwa pytanie: czy potrzebujesz już tradycyjnego banku, czy może lepsze jest konto bankowe online?

Oba typy banków mają swoje wady i zalety. Jak więc powinieneś zdecydować? Zacznij od zadania sobie następujących pytań.

Jakie są Twoje potrzeby bankowe?

Zacznijmy od podstaw. Pomyśl o swoich potrzebach bankowych. Szukasz prostego konta bankowego, na którym możesz przechowywać swoje oszczędności, czy często korzystasz ze specjalistycznych usług banku?

Jeśli na przykład sejfy, porady inwestycyjne lub usługi wymiany walut są dla Ciebie ważne, potrzebujesz lokalnego banku. Tymczasem banki internetowe trzymają się podstaw – myślą o oszczędnościach, czekach, kontach na rynku pieniężnym, płytach CD i IRA. Oto typowe produkty banku internetowego.

Czy często wpłacasz gotówkę, czy korzystasz z bezpośredniego wpłaty? Jeśli dokonujesz wielu wpłat gotówkowych, większy komfort może zaoferować bank stacjonarny. Dotyczy to również sytuacji, gdy potrzebujesz szybkiego dostępu do gotówki. Na przykład, aby zdeponować gotówkę na koncie bankowym online, musisz najpierw wpłacić ją na konto zewnętrzne. Następnie możesz przelać środki z jednego konta na drugie online. Proces ten trwa kilka dni i wymaga więcej wysiłku niż wpłata gotówki w lokalnym banku.

A co z obsługą klienta? Bank internetowy może pomóc tylko w takim zakresie, zwłaszcza że wiele z nich używa botów czatu, aby odpowiedzieć na Twoje pytania. Nawet jeśli bank internetowy oferuje obsługę klienta przez telefon, istnieje prawdopodobieństwo, że nie porozmawiasz z tą samą osobą dwa razy.

Jeśli masz proste potrzeby bankowe i zależy Ci głównie na RRSO, banki internetowe wygrywają. Skomplikowane potrzeby bankowe i osobiste wsparcie są częściej spotykane w lokalnych bankach.

Czy ważne jest, aby unikać opłat bankowych?

Zwykle bez względu na to, gdzie prowadzisz bank, będziesz płacić pewne rodzaje opłat. Możesz jednak zarządzać tymi opłatami, wybierając odpowiedni bank.

Banki tradycyjne zwykle pobierają znacznie wyższe opłaty i mają wyższe wymagania dotyczące minimalnego salda. Miesięczne opłaty pobierane przez wiele banków nie są wysokie, ale nawet 5 USD miesięcznie się sumuje. Po co dawać bankowi 60 dolarów rocznie, skoro można zatrzymać te pieniądzeizarabiać na nich odsetki?

Banki internetowe zazwyczaj oferują niższe opłaty i minimalne wymagania dotyczące salda dzięki niższym kosztom ogólnym. Jednak nadal powinieneś rozejrzeć się po różnych bankach i przeczytać drobny druk, aby mieć pewność.

Zwróć szczególną uwagę na miesięczne opłaty i saldo, które musisz utrzymać. Na przykład, jeśli bank wymaga minimalnego salda dziennego 300 USD, aby zrezygnować z opłaty miesięcznej, potrzebujesz co najmniej 300 USD w banku każdego dnia. Jeśli saldo spadnie poniżej minimum nawet przez jeden dzień, zapłacisz opłatę w tym miesiącu.

Przyjrzyj się uważnie wymaganiom dotyczącym minimalnego salda, aby zrezygnować z opłat miesięcznych, a następnie wybierz konto bankowe, które możesz prowadzić, płacąc możliwie najmniejsze opłaty.

Czy często korzystasz z bankomatów?

Jeśli często korzystasz z bankomatu swojego banku, dokładnie zastanów się nad wybranym bankiem. Banki internetowe zazwyczaj mają sieć bankomatów, ale czy jest to dla Ciebie wygodne? Popełnienie błędu polegającego na skorzystaniu z bankomatu spoza sieci może kosztować 3–5 USD przy każdej wypłacie. Jeśli często wypłacasz środki, może się okazać, że płacisz więcej w bankomatach, niż zarobiłbyś przez APR.

Zanim wybierzesz bank, stacjonarny lub internetowy, zapytaj o jego sieć bankomatów. Możesz usłyszeć o sieciach takich jak MoneyPass czy Star. Dotyczy to nie nazwy banku, ale sieci bankomatów. Jeśli używasz bankomatu w wyznaczonej sieci, unikasz opłat poza siecią. Większość sieci ma lokalizatory bankomatów, których możesz użyć, aby dowiedzieć się, czy w Twojej okolicy są bankomaty.

Jeśli bankomaty są dla Ciebie ważne, dokładnie oceń wszystkie banki internetowe, które rozważasz. Tylko dlatego, że oferują „darmowe transakcje bankomatowe, nie oznacza, że ​​w pobliżu są maszyny. I chociaż wybór lokalnego banku stacjonarnego zapewnia wygodny dostęp do bezpłatnego bankomatu, ale co, gdy jesteś poza domem? Przed podjęciem decyzji pomyśl o swoich najczęstszych transakcjach.

Czy czujesz się komfortowo podczas bankowości internetowej?

Ponieważ banki internetowe działajątylko wtrybie online, musisz czuć się komfortowo przeprowadzając transakcje bankowe na telefonie lub komputerze. Większość banków internetowych jest przyjazna dla użytkownika, ale poruszanie się po ich witrynach musi być wygodne. Prawie wszystkie banki internetowe są obecnie ubezpieczone przez FDIC, co może pomóc Ci uspokoić umysł, ponieważ każde konto jest ubezpieczone do 250 000 USD.

W tradycyjnym banku, bez względu na to, czy dzwonisz do niego, czy osobiście udajesz się do banku, dość szybko możesz uzyskać pomoc osobistego bankiera. Twój lokalny bank może również oferować opcję bankowości online, jeśli zdecydujesz, że wolisz tę opcję.

Jeśli nie czujesz się komfortowo w nawigowaniu po swoich finansach online, trzymaj się tradycyjnego banku. Jeśli jednak czujesz się komfortowo online i nie masz nic przeciwko poświęceniu osobistego wsparcia, banki internetowe mogą oferować lepsze RRSO.

Co wybrać

Żadne dwie osoby nie mają takich samych potrzeb bankowych. Rozważ powyższe pytania, aby podjąć decyzję. Nie daj się zwabić wyższymi oprocentowaniami oferowanymi przez banki internetowe i zignoruj ​​funkcje, z których rezygnujesz. Spójrz na duży obraz, aby zdecydować, jaki typ banku oferuje to, czego potrzebujesz. Wybierz konto, które oferuje saldo w wysokości dobrej RRSO, niskie opłaty i usługi bankowe, z których będziesz korzystać.

Te rachunki oszczędnościowe są ubezpieczone przez FDIC i mogą zarobić 18 razy więcej niż Twój bank

Wiele osób traci gwarantowane zyski, ponieważ ich pieniądze marnieją na dużym koncie bankowym, zarabiając prawie żadnych odsetek. Wybrane przez nas najlepsze internetowe konta oszczędnościowe mogą przynieść Ci ponad 18-krotność średniej krajowej stawki na koncie. Kliknij tutaj, aby odkryć najlepsze w swojej klasie typy, które znalazły się na naszej krótkiej liście najlepszych kont oszczędnościowych na rok 2020.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy