Potężny komputer i inteligentny tuba. Sporo nowości od olbrzyma z Cupertino

🕓 20.06.2019
📂 Tech
👁 245
🗨
Apple zaprezentowało nowe iMac Pro  Tech

"Zawodowcy uwielbiają iMaca. Gdy więc poprosili nas o jego ekstremalnie mocną wersję, poszliśmy w całość. " - pisze Apple na swojej stronie. Ten "mega komputer" pozostał zaprezentowany podczas konferencji po San Jose, w Californii, na której firma pokazała też inne nowości.

1. Potężny sprzęt. Apple pokazało nowy komputer, czyli iMac Pro. Przedsiębiorstwo twierdzi, że głównie posiada on ułatwić pracę profesjonalistom, np. grafikom i informatykom.

Za technikę należy zapłacić niemało. Ceny startują się od 4, 999 tys. dolarów, czyli około 18, 5 tys. złotych.

Wewnątrz Mac posiada wbudowany 18 - rdzeniowy procesor Inter - Core. Oprócz tego, jest wyposażony w nieistniejący dotychczas, jak gwarantuje Apple, czip z procesorem graficznym. Według producenta, wydaje się być trzykrotnie szybszy od GPU (ang. Graphics Processing Unit) we wcześniejszych Macach.

Jeżeli chodzi o linię laptopów, to Apple odświeża jedynie dotychczasowe produkty. Wówczas, co ma się przerobić, to procesor, dzięki któremu praca ma być dłuższa i bardziej wydajna, zapewnia firma. Na konferencji Apple przedstawił MacBook Proc 13 i MacBook Pro15.

W Polsce iMac będzie dostępny od grudnia.

2. Głos systemu i super głośnik. Spółka zaprezentowała też ulepszenia dla systemu Siri, czyli zdolnego systemu głosowego, w który wyposażone są urządzenia twórcy.

Aparat nie tylko zobaczy, ale też zrozumie, co fotografuje

W Siri ma być wyposażony też nowy produkt, to znaczy HomePod. Głośnik pojawi się w sklepach jeszcze przy tym roku. Dzięki automatycznej korekcji dźwięku mają wraz z niego wydobywać się odgłosy lepszej jakości.

Otrzyma głosy damskie i męskie jak i również ma być pozbawiony "robotycznych" naleciałości.

Jak zapewnia Apple, Siri ma okazać się inteligentniejszy. Co oznacz, na przykład, że będzie w stanie lepiej zrozumieć użytkownika. Na przykład, na podstawie swoim dotychczasowych zwyczajów. Ma potrafić odpowiadać na pytania dotyczące nie tylko muzyki.

HomePod od Appla ma być rywalem dla produktów markowanych przez Amazon jak i również Google, jak zaznacza sama firma. Jak podaje Reuters, będzie kosztował 359 dolarów, czyli ok. 1, 3 tys. zł. Początkowo zostanie dostępny w sprzedaży przy Ameryce, Wielkiej Brytanii i Australii.

3. iPad Pro. Podczas konferencji twórcy przedstawili kolejną wersję iPada - iPad Pro dziesięć. 5. Dostępny będzie po dwóch wersjach: 10, pięć i 12, 9 calowych ekranach.

Jak donosi CNBC, Apple deklaruje, hdy to pierwszy z tabletów, który obsłuży video HDR. Procesor A10X CPU ma przyśpieszyć działanie o czterdzieści procent, zauważa CNBC. Jakim sposobem inne tablety z linii "pro" ma dołączony rysik.

Do wyboru pozostaną wersję z wbudowaną pamięcią 64GB, 256GB, 515 GB.

Mniejszy, w związku od pamięci, będzie kosztował od 649 do 949 dolarów (2, 4 a mianowicie 3, 5 tys. zł). Za dużego zapłacimy stosownie więcej: od 799 do 1099 dolarów (2, 9 - 4, 6 tys. zł).

4. IoS 11. To kolejna nowość od Appla. Za kilka miesięcy użytkownicy iPodów i iPadów będą mogli używać z nowszej wersji układu operacyjnego, synchronizując informację poprzez tzw. chmurę, co dzierży oszczędzić miejsca.

5. Kiedy nowy smartfon? Podczas konferencji firma zdradziła kilka tajemnic dotyczących dodatkowej wersji iPhona. Smartfon stanie się zdolny do odczytania danych płynących ze świata powierzchownego. Tzn. że będzie mądry "zrozumieć to, co widzi".

6. Aplikacje. Apple przedstawił także kilka nowoutworzonych aplikacji, które mają zacząć funkcjonować niebawem. Między innymi Apple Pay, które ma opierać się dzięki zasadach podobnych jak PayPal. Użytkownicy będą mogli spełniać płatności przy pomocy produktów do wysyłania wiadomości (iMessage). Na terytorium polski jednak ta możliwość nie będzie dostępna.

Autor: EthanGilles
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Apple dane o użytkownikach stanie się przechowywać w Rosji  Tech
Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur na rosyjskich wodach Spór wokół Nord Stream dwa. Media: Gazprom grozi Danii pozwem "Kommiersant": UE jak i również Niemcy zyskują nowe narzędzie nacisku na…...
Anna Rywczyńska o inteligentnych zabawkach i zagrożeniu dla pociechy  Tech
Inteligentne zabawki przeznaczone dla dzieci zbierają dużo danych o wymienionych i mogą stanowić zagrożenie dla prywatności dziecka, nierzadko bowiem są podłączone do odwiedzenia internetu, a niezabezpieczone właściwie - mówi kierownik Zbioru…...
Analiza stopnia wykorzystania urządzeń Huawei w Polsce
Prowadzimy inwentaryzację wykorzystania urządzeń firmy Huawei w Polsce, przede wszystkim odnośnie do infrastrukturę telekomunikacyjną a mianowicie poinformował pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa i wiceszef MC Karol Okoński. Działania ów dotyczą zarówno już działających…...
Ambasadorowie krajów UE za przedłużeniem sankcji wobec Rosji
Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto kreowanie rur na rosyjskich wodach Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem Koniec gorszych produktów dla…...
Alma wnioskuje o likwidację
Projekt budżetu na 2019 rok do komisji sejmowych Koniec ze zmianą periodu? Komisja Europejska przedstawi propozycję W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem długa przerwa Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały Coca-Cola…...
Alimenty łatwiejsze do ściągnięcia. Prezydent podpisał ustawę  Prawo
Likwidacja egzekucji administracyjnej i pozostawienie tylko egzekucji sądowej w stosunku do dłużników alimentacyjnych zakłada ustawa, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. Ma to usprawnić odzyskiwanie należności wypłaconych z funduszu alimentacyjnego. Nowelizację ustawy…...
Akcje CD Projekt i 11 bit studios
Pamiętacie, jak w ostatnim czasie pisaliśmy, że wycena rynkowa polskiego producenta gier KOMPAKT Projekt przekroczyła 6 mld zł? To już nieaktualne. Obecnie jest to ponad 7 mld zł. W…...
Agencja SP obniżyła rating Rosji do poziomu śmieciowego  Ze świata
Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur na rosyjskich wodach Spór dookoła Nord Stream 2. Środowiska: Gazprom grozi Danii pozwem "Kommiersant": UE i Niemcy zyskują nowe narzędzie nacisku na Gazprom Moskwa chce…...
Nie znaleziono