Potężny komputer i inteligentny tuba. Sporo nowości od olbrzyma z Cupertino

🕓 20.06.2019
📂 Tech
👁 114
🗨
Apple zaprezentowało nowe iMac Pro  Tech

"Zawodowcy uwielbiają iMaca. Gdy więc poprosili nas o jego ekstremalnie mocną wersję, poszliśmy w całość. " - pisze Apple na swojej stronie. Ten "mega komputer" pozostał zaprezentowany podczas konferencji po San Jose, w Californii, na której firma pokazała też inne nowości.

1. Potężny sprzęt. Apple pokazało nowy komputer, czyli iMac Pro. Przedsiębiorstwo twierdzi, że głównie posiada on ułatwić pracę profesjonalistom, np. grafikom i informatykom.

Za technikę należy zapłacić niemało. Ceny startują się od 4, 999 tys. dolarów, czyli około 18, 5 tys. złotych.

Wewnątrz Mac posiada wbudowany 18 - rdzeniowy procesor Inter - Core. Oprócz tego, jest wyposażony w nieistniejący dotychczas, jak gwarantuje Apple, czip z procesorem graficznym. Według producenta, wydaje się być trzykrotnie szybszy od GPU (ang. Graphics Processing Unit) we wcześniejszych Macach.

Jeżeli chodzi o linię laptopów, to Apple odświeża jedynie dotychczasowe produkty. Wówczas, co ma się przerobić, to procesor, dzięki któremu praca ma być dłuższa i bardziej wydajna, zapewnia firma. Na konferencji Apple przedstawił MacBook Proc 13 i MacBook Pro15.

W Polsce iMac będzie dostępny od grudnia.

2. Głos systemu i super głośnik. Spółka zaprezentowała też ulepszenia dla systemu Siri, czyli zdolnego systemu głosowego, w który wyposażone są urządzenia twórcy.

Aparat nie tylko zobaczy, ale też zrozumie, co fotografuje

W Siri ma być wyposażony też nowy produkt, to znaczy HomePod. Głośnik pojawi się w sklepach jeszcze przy tym roku. Dzięki automatycznej korekcji dźwięku mają wraz z niego wydobywać się odgłosy lepszej jakości.

Otrzyma głosy damskie i męskie jak i również ma być pozbawiony "robotycznych" naleciałości.

Jak zapewnia Apple, Siri ma okazać się inteligentniejszy. Co oznacz, na przykład, że będzie w stanie lepiej zrozumieć użytkownika. Na przykład, na podstawie swoim dotychczasowych zwyczajów. Ma potrafić odpowiadać na pytania dotyczące nie tylko muzyki.

HomePod od Appla ma być rywalem dla produktów markowanych przez Amazon jak i również Google, jak zaznacza sama firma. Jak podaje Reuters, będzie kosztował 359 dolarów, czyli ok. 1, 3 tys. zł. Początkowo zostanie dostępny w sprzedaży przy Ameryce, Wielkiej Brytanii i Australii.

3. iPad Pro. Podczas konferencji twórcy przedstawili kolejną wersję iPada - iPad Pro dziesięć. 5. Dostępny będzie po dwóch wersjach: 10, pięć i 12, 9 calowych ekranach.

Jak donosi CNBC, Apple deklaruje, hdy to pierwszy z tabletów, który obsłuży video HDR. Procesor A10X CPU ma przyśpieszyć działanie o czterdzieści procent, zauważa CNBC. Jakim sposobem inne tablety z linii "pro" ma dołączony rysik.

Do wyboru pozostaną wersję z wbudowaną pamięcią 64GB, 256GB, 515 GB.

Mniejszy, w związku od pamięci, będzie kosztował od 649 do 949 dolarów (2, 4 a mianowicie 3, 5 tys. zł). Za dużego zapłacimy stosownie więcej: od 799 do 1099 dolarów (2, 9 - 4, 6 tys. zł).

4. IoS 11. To kolejna nowość od Appla. Za kilka miesięcy użytkownicy iPodów i iPadów będą mogli używać z nowszej wersji układu operacyjnego, synchronizując informację poprzez tzw. chmurę, co dzierży oszczędzić miejsca.

5. Kiedy nowy smartfon? Podczas konferencji firma zdradziła kilka tajemnic dotyczących dodatkowej wersji iPhona. Smartfon stanie się zdolny do odczytania danych płynących ze świata powierzchownego. Tzn. że będzie mądry "zrozumieć to, co widzi".

6. Aplikacje. Apple przedstawił także kilka nowoutworzonych aplikacji, które mają zacząć funkcjonować niebawem. Między innymi Apple Pay, które ma opierać się dzięki zasadach podobnych jak PayPal. Użytkownicy będą mogli spełniać płatności przy pomocy produktów do wysyłania wiadomości (iMessage). Na terytorium polski jednak ta możliwość nie będzie dostępna.

Autor: EthanGilles
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Brexit. Sklepy w Wielkiej Brytanii robią zapasy  Wraz z świata
Brytyjskie sieci supermarketów Tesco i Marks & Spencer zapowiedziały stworzenie dodatkowych zapasów pokarmu na wypadek twardego brexitu, czyli wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty bez umowy- pisze "The Guardian". Po magazynach gromadzą żywność…...
Brexit an Apple: sprzedaż iPhone’ów spada
Amerykański bank Citi obniżył swoją prognozę wielkości handlu i zysków dlan Apple. Ta wiadomość nie spodobała się inwestorom. Kurs działaniu Apple spadł o 1, 13 proc. do 94, 81 USD…...
Brakuje środków na obsługę pięćset plus. Samorządy rozważają opony, drogę sądową  Pieniądze
Samorządom wojewódzkim brakuje pieniędzy dzięki działania związane z systemem 500 plus. Chodzi o środki na obsługę morałów złożonych przez takie rodziny, w których przynajmniej pewien z rodziców mieszka po innym kraju Unii Europejskiej.…...
Bogdanka wypłaci dywidendę, choć zarząd rekomendował inaczej
Walne Zgromadzenie Bogdanki SA zadecydowało w czwartek o przeznaczeniu 119 mln zł w wypłatę dywidendy, choć zarząd spółki rekomendował, by frakcji zysku nie przeznaczać bezpośrednio na dywidendę. Uzasadniał taką propozycję trudną…...
Bloomberg: Kaspersky Lab ma bliskie powiązania z rosyjskim wywiadem  Ze świata
Zajmująca się walką z cyberzagrożeniami firma Kaspersky Lab, ma bliskie powiązania z rosyjskim wywiadem a mianowicie twierdzi Bloomberg. Oprogramowanie od Kaspersky Lab, w poniższym programy antywirusowe, jest rekomendowane przez największych…...
Blackout Polsce nie grozi
W 2016 r. poziom rezerw mocy w naszym systemie elektroenergetycznym jest bezpieczny - powiedział prezes operatora polskiego systemu przesyłowego Polskich Sieci Elektroenergetycznych Henryk Majchrzak. Oprócz 4, 5 tys. MW…...
Biuro podróży Olimp z Krakowa ogłosiło upadłość po ponad 20 latach
Biuro podróży Olimp z Krakowa w związku z utratą płynności finansowej ogłosiło upadłość po ponad 20 czasach działalności - wynika wraz z wydanego przez firmę oświadczenia. Firma kończy czynność po ponad…...
Bieńkowska odchodzi ze stanowiska jak i również rekomenduje elektroniczny system poboru opłat  Informacje
Odchodząca ze stanowiska szefowa resortu infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska rekomenduje konkretnemu następcy zastąpienie bramek dzięki autostradach elektronicznym systemem poboru opłat. Jej zdaniem oryginalne rozwiązanie mogłoby ruszyć po 2016 r. Bieńkowska…...
Nie znaleziono