Różnica między notą debetową a notą kredytową

17 lutego 2021
Category: Drugiej Strony

Miliony transakcji kupna i sprzedaży zdarzają się w życiu codziennym, podobnie jak wielu klientów dokonuje zwrotów, gdy znalezienie produktów nie spełnia ich wymagań. Nota debetowa i nota kredytowa są używane, gdy zwrot towarów odbywa się między dwoma firmami. Nota debetowa wystawiana jest przez kupującego w momencie zwrotu towaru sprzedawcy, a sprzedawca wystawia notę kredytową aby poinformować, że otrzymał zwrócony towar.

Gdy towary są zwracane sprzedawcy lub dostawcy, wystawiana jest mu nota obciążeniowa, która wskazuje, że jego konto zostało obciążone kwotą należną. Z drugiej strony, gdy klient zwraca towar, wystawiana jest mu nota kredytowa, z której wynika, że ​​jego konto zostało uznane kwotą wskazaną w nocie. W tym artykule omówiliśmy zasadnicze różnice między notą debetową a kredytową, przeczytaj.

Treść: Nota debetowa kontra nota kredytowa
 1. Wykres porównania
 2. DefinicjaKluczowe różniceWniosekWykres porównania Podstawa do porównania
  Nota debetowa
  Nota kredytowa
  Znaczenie Nota debetowa to dokument, który odzwierciedla, że ​​debet jest dokonywany na rachunek drugiej strony. Nota kredytowa to instrument służący do poinformowania, że ​​konto drugiej strony zostało zaksięgowane w jego księgach. Zastosowanie Niebieski atrament Czerwony tusz Reprezentuje Kwota dodatnia Kwota ujemna Która książka jest aktualizowana na podstawie notatki? Kup książkę zwrotną Książka zwrotów sprzedaży Efekt Minimalizacja należności na koncie. Minimalizacja zobowiązań na koncie. Wymienione na Nota kredytowa Nota debetowa

  Definicja noty debetowej

  Instrument handlowy sporządzony i wyemitowany przez kupującego i dostarczony sprzedającemu, zawierający szczegóły dotyczące kwoty pobranej z konta sprzedającego i powodów tego jest znany jako nota debetowa. Dokument zawiera informację dla sprzedawcy, że dokonano obciążenia jego konta w księdze kupującego. Przyczyny obciążenia rachunku podano poniżej: