Recenzja magazynu: ta prosta aplikacja pomaga rozpocząć inwestowanie w ciągu kilku minut

17 lutego 2021

Stash pozwala zainwestować zaledwie 1 centa w portfele, które są zgodne z Twoimi celami i wartościami. Oto jak zacząć!

 • Nowi inwestorzy
 • Inwestowanie dostosowane do wartościOsoby nie oszczędzająceRecenzja: Stash Invest | Sprawdzone przez: Sarah Sharkey | Ostatnia modyfikacja: 29 lipca 2020 r

  Kiedy przydzielono mi przegląd aplikacji inwestycyjnej Stash, byłem sceptyczny. Podejrzewałem, że jego spersonalizowane podejście do inwestowania było tylko sposobem na zwabienie młodych inwestorów do drogich, aktywnie zarządzanych funduszy inwestycyjnych, z niczym więcej niż obietnicą wyrażania siebie. Kochasz zakupy? Możesz inwestować w akcje detaliczne! Technologia kopania? Mieszanka akcji technologicznych jest tym, czego potrzebujesz! Twój portfel akcji powinien odzwierciedlać wyjątkowy i piękny płatek śniegu, którym jesteś!

  Wyglądało na to, że przynęta milenialsów najniższego rzędu.

  Spędziwszy trochę czasu ze Stash, mogę powiedzieć, że jest to dobrze wykonana, dobrze zaprojektowana aplikacja, która wypełnia określoną niszę – może być dobra dla osób, które nie tylko chcą inwestować, ale chcą zainwestować w coś, co wierzą – ludzie, którzy uważają, że ich portfel powinien być przedłużeniem tego, kim są i co cenią, i są gotowi zapłacić za to niewielką premię.

  Stash z pewnością wyrzeźbił dla siebie niszę w zatłoczonym świecie fintech. Jednak to, czy ta nisza jest dla Ciebie odpowiednia, zależy od tego, czego szukasz.

  Co to jest Stash?

  Celem Stash jest pomoc nowym inwestorom w rozpoczęciu pracy z ograniczonymi zasobami. Chociaż pomysł zbudowania portfela inwestycyjnego może początkowo wydawać się przytłaczający, Stash sprawia, że ​​proces jest płynniejszy.

  Po zarejestrowaniu się w Stash będziesz mógł budować swoje portfolio w oparciu o swoje osobiste cele i tolerancję ryzyka. Ogólnie rzecz biorąc, aplikacja oferuje przyjazny dla użytkownika sposób na uruchomienie portfela inwestycyjnego.

  Oprócz opcji inwestycyjnych, Stash wprowadził usługę bankowości internetowej, która obejmuje wydanie karty debetowej przez Green Dot Bank².

  Jak działa Stash?

  Jeśli jesteś zainteresowany korzystaniem ze Stash, możesz zarejestrować się, odwiedzając ich stronę internetową lub pobierając aplikację, dostępną zarówno na iOS, jak i Androida.

  Najpierw zostaniesz poproszony o założenie konta poprzez utworzenie hasła i udostępnienie adresu e-mail. Następnie zostaniesz poproszony o podzielenie się pewnymi informacjami o sobie.

  Chociaż może się wydawać, że jest to kilka kroków, przejście przez ten proces informacyjny zajęło tylko kilka minut.

  Zostaniesz poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska oraz daty urodzenia. Aby pracować ze Stash, musisz mieć ukończone 18 lat. Dodatkowo musisz udowodnić, że jesteś obywatelem Stanów Zjednoczonych poprzez numer ubezpieczenia społecznego.

  Po zweryfikowaniu swojej tożsamości zostaniesz poproszony o wypełnienie kwestionariusza. Celem kwestionariusza jest określenie Twojej tolerancji na ryzyko dla przyszłych inwestycji.

  Poziomy ryzyka są konserwatywne, umiarkowane i agresywne. Po umieszczeniu Cię w kategorii najlepszej dla Twojej sytuacji finansowej i osobistych preferencji otrzymasz wybór rekomendowanych inwestycji.

  Stash zapewnia szeroką gamę opcji inwestycyjnych, dzięki którym możesz zbudować najlepszy portfel dla swojej sytuacji. Na koncie Stash znajdziesz około 1800 pojedynczych akcji i funduszy ETF, a także wiele obligacji jako opcji. Wiele akcji obejmuje szeroki wachlarz spółek obejmujących wszystkie części gospodarki USA, od znanych marek domowych po mniejszych producentów.

  Po ustaleniu poziomu ryzyka i zasileniu konta będziesz mógł rozpocząć inwestowanie. Wprowadzenie danych bankowych w celu sfinansowania inwestycji może zająć kilka minut.

  Ile kosztuje Stash?

  Aby pracować ze Stash, musisz płacić miesięczną opłatę abonamentową. Istnieją trzy poziomy tej subskrypcji, przez które przeprowadzę Cię poniżej.

  PoczątkującyOpcja dla początkujących kosztuje tylko 1 dolara miesięcznie. Dzięki temu będziesz mieć dostęp do osobistego konta inwestycyjnego, dostęp do konta debetowego i możesz zarobić Stock-Back®.

  Jeśli dopiero zaczynasz inwestować, ta opcja może być wszystkim, czego potrzebujesz.

  WzrostOpcja Growth to 3 dolary miesięcznie. 3 Jedyna główna różnica między tą opcją a subskrypcją dla początkujących polega na tym, że będziesz mieć dostęp do ulg podatkowych w przypadku inwestycji emerytalnych.

  Jeśli nie masz ukierunkowanego planu inwestycyjnego, możesz nawet nie potrzebować tej korzyści. Sugerujemy, aby przed wybraniem tej opcji przeprowadzić więcej badań na temat inwestycji uprzywilejowanych podatkowo.

  Magazyn +Ostatnia opcja, Stash +, kosztuje 9 USD miesięcznie. Oprócz wszystkich standardowych funkcji, będziesz mieć możliwość otwarcia rachunków inwestycyjnych dla dwójki dzieci i metalowej karty debetowej z 2x Stock-Back®. Dodatkowo będziesz otrzymywać miesięczne raporty dotyczące rynku.

  Jeśli jesteś bardziej zainteresowany inwestowaniem, to Stash + może być tego wart. Jednak 9 USD to dość wysoka cena za funkcje, które otrzymasz.

  Funkcje schowka

  Konstrukcja Stash jest jego najsilniejszą cechą

  Stash wyróżnia się prostym i intuicyjnym wyglądem, który wyświetla niezbędne informacje.

  Większość innych robo-doradców wybiera dla Ciebie inwestycje – biorą pod uwagę Twój wiek, profil ryzyka i cele inwestycyjne oraz wypluwają mieszankę tanich papierów wartościowych, głównie ETF. Stash bierze to pod uwagę, ale też wiele pozostawia Tobie.

  Stash organizuje swoją ofertę według sektorów, podczas gdy ETD są również uporządkowane według kategorii.

  Klikając na jeden z nich, zostaniesz przeniesiony do ekranu, który pokazuje poziom ryzyka tego konkretnego funduszu, firmy, których akcje tworzą, bazowy papier wartościowy (zwykle ETF) i jego symbol giełdowy.

  Poniżej znajduje się najnowsza cena akcji funduszu, stopa dywidendy oraz, co bardzo ważne, wskaźnik kosztów. Znajduje się tam również link do strony internetowej funduszu.

  Fundusze Stash wahają się od bardzo dobrych i tanich do… mniejszych. Wskaźniki kosztów są łatwą miarą tego, ile kosztuje posiadanie danego funduszu wspólnego inwestowania lub ETF. Inne są znacznie wyższe.

  Zarabiaj Stock-Back® w sklepach, w których robisz najczęściej zakupyMożesz łatwo otworzyć konto bankowe Stash, ponieważ nie ma minimalnego depozytu i nie ma żadnych ukrytych opłat bankowych⁴.

  Ponadto Stash oferuje nagrody Stock-Back®, gdy robisz zakupy u sprzedawców oferujących zapasy, takich jak Walmart i Amazon. Za ten zakup otrzymasz ułamkową część tej firmy. Jeśli nie robisz zakupów w spółce notowanej na giełdzie, otrzymasz procent swojego zakupu z powrotem w formie ETF⁵.

  Stash’s Portfolio BuilderDzięki narzędziu do tworzenia portfeli będziesz mógł pracować nad strategią inwestycyjną, która spełnia Twoje cele i wartości. Aplikacja oferuje szeroką gamę opcji inwestycyjnych, które pozwolą Ci znaleźć idealne dopasowanie.

  Kto powinien używać Stash?

  Jeśli jesteś nowy w inwestowaniu, Stash przeprowadzi Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć. Rozpoczęcie małych inwestycji i powolne budowanie inwestycji może być dużą ulgą.

  Stash jest świetny dla nowych inwestorów, którzy nie mają zbyt dużego kapitału inwestycyjnego na początek. To odskocznia do zbudowania solidnego portfolio.

  Kto nie powinien używać Stash?

  Jeśli jesteś doświadczonym inwestorem, Stash może nie być dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Aplikacja prowadzi inwestorów przez proces budowania portfela, co jest świetne, chyba że już wiesz, jak to zrobić dla siebie.

  Ponadto, jeśli masz więcej niż kilkaset dolarów do zainwestowania, możesz znaleźć tańsze fundusze w innych firmach maklerskich.

  Za I przeciw

  Niska minimalna inwestycja … Wystarczy 1 cent, aby uruchomić swój portfel inwestycyjny. Jeśli masz problemy z rozpoczęciem inwestowania, jest to świetna funkcja.

  Przydatne wskazówki Aplikacja zawiera wbudowane wskazówki, które pomogą Ci zbudować portfolio od podstaw.

  Opcje automatyczne – Po skonfigurowaniu konta zgodnie z własnymi preferencjami będzie ono nadal budować się automatycznie.

  Nagrody Stock-Back® – Kiedy budujesz swoje inwestycje, każda odrobina pomaga. Nagrody Stock-Back® umożliwiają budowanie inwestycji przy niewielkim wysiłku.

  Wysoki koszt miesięczny … Miesięczne opłaty mogą być dość wysokie, zwłaszcza jeśli masz stosunkowo niskie saldo konta.

  Drogie fundusze Fundusze ETF oferowane przez Stash są stosunkowo zróżnicowane. Jednak mają również wysoki wskaźnik kosztów, który może obniżyć Twoje długoterminowe zyski.

  Konkurenci Stasha Chować na potem Żołędzie 1-9 $ / miesiąc1–3 USD / miesiącFundusze ETF i akcjeFundusze ETF0,01 USD5 USDStock-Back®, więcej możliwości wyboru własnych inwestycjiŻołędzie później (oszczędzający emeryturę)ŻołędzieŻołędzie to kolejna aplikacja do inwestowania, która pozwoli Ci zacząć już od 5 USD.

  Podobnie jak Stash, weźmie pod uwagę Twoje osobiste cele inwestycyjne i poziom komfortu inwestycyjnego. Możesz mieć Żołędzie zaokrąglić każdą pozostałą resztę z zakupów i dodać ją do swojego portfela inwestycyjnego. Lub po prostu zainwestuj kwoty ryczałtowe, gdy je masz.

  Aby korzystać z żołędzi, zapłacisz 1 dolara miesięcznie. Ale to jest bezpłatne dla studentów.

  Podsumowanie skrytki

  Stash oferował przyjazne dla użytkownika doświadczenie, które ułatwiło mi proces inwestycyjny. Skonfigurowanie wszystkiego zajęło tylko kilka minut. Chociaż połączenie mojego konta bankowego zajęło kilka dni.

  Kwestionariusz dotyczący mojej tolerancji na ryzyko był trafny, a Stash zaoferował sporą liczbę dostępnych ETFów.

  Skrytka może być świetną opcją dla kogoś, kto dopiero zaczyna inwestować. Ale jeśli masz jakieś doświadczenie, może być lepiej, jeśli będziesz współpracować z firmą maklerską, taką jak Vanguard lub Fidelity.

  Ogólnie rzecz biorąc, Stash ma wystarczająco dużo dobrych funkcji, które sprawiają, że jest to opłacalna opcja. Jeśli potrzebujesz pomocy w rozpoczęciu inwestowania, to Stash może być dobrym miejscem na rozpoczęcie podróży.

  Jednak stosunkowo wysokie opłaty sprawiają, że jest on mniej atrakcyjny dla doświadczonych inwestorów.

  Zastrzeżenie – MoneyUnder30 jest płatnym partnerem Stash

  Usługi doradztwa inwestycyjnego oferowane przez Stash Investments LLC, doradcę inwestycyjnego zarejestrowanego w SEC. Ten materiał jest rozpowszechniany wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych i nie jest przeznaczony do doradztwa inwestycyjnego, prawnego, księgowego ani podatkowego. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem.

  W przypadku papierów wartościowych o wartości powyżej 1000 USD cena zakupu części ułamkowych zaczyna się od 0,05 USD.

  ² Usługi rachunku debetowego świadczone przez Green Dot Bank, członka FDIC i kartę debetową Stash Visa wydaną przez Green Dot Bank, członka FDIC. na podstawie licencji udzielonej przez VISA USA Inc. Produkty i usługi inwestycyjne dostarczane przez Stash Investments LLC, a nie Green Dot Bank i nie są ubezpieczone przez FDIC, nie są gwarantowane przez banki i mogą stracić wartość . ponieważ artykuł wspomina o karcie debetowej.

  Ponosisz również standardowe opłaty i wydatki uwzględnione w cenach funduszy ETF na Twoim koncie, a także opłaty za różne usługi dodatkowe pobierane przez Stash i depozytariusza.

  – W przypadku konta debetowego obowiązują inne opłaty. Szczegółowe informacje można znaleźć w Umowie rachunku wpłaty.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy

  Koszt Opcje inwestycyjne Minimalna inwestycja Inne funkcje