Przewodnik po giełdzie Bittrex: Jak handlować na Bittrex

17 lutego 2021
Category: Możesz Mieć

Niektóre linki w tym poście pochodzą od naszych sponsorów. Udzielamy dokładnych i rzetelnych informacji. Przeczytaj nasze Oświadczenie dotyczące reklam.

Przegląd artykułu: Ten przewodnik zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o giełdzie Bittrex i jak handlować na giełdzie Bittrex.

Jesteś bardzo zainteresowany zakupem swoich pierwszych altcoinów i jesteś w trakcie (lub już) otwierania giełdy kryptowalut.

Jednak złożoność zakupu kryptowalut może być zniechęcająca dla wielu, którzy nie mają doświadczenia finansowego lub handlowego. Nie martw się!

Ten przewodnik zapewni Ci umiejętności niezbędne do łatwego kupowania i sprzedawania kryptowalut. (Zobacz także: 4 powody, dla których teraz jest najlepszy czas na inwestowanie w kryptowaluty)

W tym przewodniku będziemy używać głównie giełdy Bittrex, ponieważ jest to największa giełda akceptująca kryptowaluty, z ponad 1 miliardem dolarów dziennego wolumenu obrotu.

Większość innych giełd ma te same funkcje, a zatem proces handlu jest podobny.

Dowiedz się, jak uzyskać ponad 100% zwrotów z inwestycji w kryptowaluty

Krok 1: Kup Bitcoin / Ethereum

Upewnij się, że kupiłeś już Bitcoin (BTC) lub Ether (ETH) na lokalnej giełdzie kryptowalut, która akceptuje Twoją lokalną walutę.

Bitcoin i Ether to największe monety, które reprezentują walutę bazową dla świata kryptowalut; zakup któregokolwiek z ponad 1300 dostępnych altcoinów wymaga użycia BTC / ETH, ponieważ zazwyczaj nie można kupować altcoinów za pomocą lokalnej waluty.

Popularną giełdą jest Coinbase, która jest łatwa w użyciu dla początkujących, ale ma stosunkowo wyższe opłaty. Alternatywnie możesz sprawdzić Lokalny Bitcoin, który jest rynkiem peer-to-peer.

Zalecenie: Ethereum może przetwarzać znacznie więcej transakcji niż Bitcoin, dzięki czemu transfer i potwierdzenie są znacznie szybsze. Przeciętnie czekałeś kilka minut na przelew ETH, podczas gdy przelewy BTC mogą zająć kilka godzin. Dodatkowo opłaty za przelew są znacznie mniejsze przy użyciu ETH niż BTC.

Krok 2: Otwórz konto Bittrex

Otwórz konto Bittrex, rejestrując swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail, i upewnij się, że aktywujesz uwierzytelnianie dwuskładnikowe, aby dodatkowo zabezpieczyć swoje konto przed włamaniami.

Następną rzeczą do zrobienia jest zweryfikowanie konta, dostarczając swoje dane osobowe i oficjalne dokumenty tożsamości.

Weryfikacja siebie pozwala na zwiększenie limitu wypłat z 0,4 BTC do 100 BTC, oszczędzając wiele bólu głowy przy przyszłych wypłatach. Możesz postępować zgodnie z instrukcją weryfikacji tutaj.

Krok 3: Waluta bazowa depozytu

Możesz teraz zdeponować BTC / ETH, które kupiłeś z lokalnej giełdy na nowo otwarte konto Bittrex.

Będziesz używać waluty bazowej do zakupu wybranych przez siebie altcoinów. Aby zapoznać się ze szczegółowym procesem wpłaty BTC / ETH, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem tutaj.

Krok 4: Wybierz swój bazowy rynek walutowy

W Bittrex są 3 rynki:

 1. Rynek Bitcoin
 2. Ethereum Markets Rynki USDT Te 3 rynki są reprezentowane przez wspólne waluty bazowe używane do zakupu szerokiej gamy dostępnych altcoinów.

  Jeśli zdeponowałeś BTC jako walutę bazową, wejdź na rynek Bitcoin i wybierz altcoin, który chcesz kupić za pomocą Bitcoin. Z drugiej strony, jeśli zdeponowałeś ETH, wybierz wybrane altcoiny na rynku Ethereum.

  Krok 5: Ustawianie zamówień kupna

  Wprowadź szczegóły swoich zleceń kupna w polu „Kup w sekcji „Handel. Załóżmy, że kupujesz Monero (XMR) za pomocą ETH:

  Wskazówka : nie jest obowiązkowy zakup dokładnie 1 jednostki kryptowaluty, ponieważ są one bardzo podzielne. Możesz kupować / sprzedawać dowolne kwoty, w zależności od budżetu. Możesz więc kupić 0,000001 Bitcoina bez obaw!

  Jednostki: ilość / ilość monet, które chcesz kupić. W tym przykładzie kwota Monero, którą byś kupił, wynosi 2,50

  Stawka: cena, jaką jesteś gotów zapłacić za jednostkę Monero. Zgodnie z przykładem cena, jaką jesteś skłonny zapłacić za 1 Monero, to 0,42100972

  Rodzaj: Odnosi się do typu zlecenia, na które składa się zlecenie „Limit (zlecenie domyślne) lub „Warunkowe. Zlecenie „Limit ustala maksymalną cenę (określoną w „Ofercie), którą chcesz kupić. To gwarantuje, że za 1 Monero zapłacisz nie więcej niż 0,42100972 ETH.

  Zamówienia „warunkowe są bardziej złożone, ponieważ są dodawane do publicznego portfela zamówień dopiero, gdy ceny osiągną zdefiniowane przez Ciebie ceny „warunkowe. Jeśli nie wiesz, co robisz, trzymaj się zamówień „Limit

  Suma: Całkowita kwota waluty bazowej (w tym przypadku ETH), którą oddasz w zamian za całkowitą liczbę altcoinów, które chcesz kupić. Alternatywnie, jest to całkowity koszt zakupu Monero przy użyciu Twojej waluty bazowej ETH

  Wskazówka: Zlecenie warunkowe jest używane, gdy nie chcesz, aby Twoje zamówienia były widoczne w Księdze zamówień, która zawiera wszystkie aktywne zlecenia kupna i sprzedaży. Dopiero gdy ceny osiągną ustaloną przez Ciebie cenę warunkową, zamówienia będą publiczne. To jak „zamówienie ninja, używane zwykle przez inwestorów, którzy kupują ogromne ilości monet i nie chcą, aby ktokolwiek wiedział, że składa ogromne zamówienie, aby nie wpływać na cenę.

  Krok 6: Ustawianie zleceń sprzedaży

  Wprowadź szczegóły swoich zleceń sprzedaży w polu „Kup w sekcji „Handel. Załóżmy, że sprzedajesz Aragon (ANT) i otrzymujesz zapłatę w BTC:

  Jednostki: ilość / ilość monet, które chcesz sprzedać w zamian za walutę bazową BTC. W tym przykładzie ilość Aragonii (ANT), którą chciałbyś sprzedać, wynosi 500 monet

  Zapytaj: cena, którą chcesz sprzedać za jednostkę Aragonii, podana w BTC. Zgodnie z przykładem, cena, którą chcesz sprzedać za 1 ANT (kwotowana w BTC) to 0,00018449

  Rodzaj: Odnosi się do typu zlecenia, na które składa się zlecenie „Limit (zlecenie domyślne) lub „Warunkowe. Zlecenie „Limit określa minimalną cenę (zgodnie z „ofertą), którą chcesz sprzedać. Gwarantuje to, że otrzymasz nie mniej niż 0,00018449 BTC za 1 ANT

  Zamówienia „warunkowe są bardziej złożone, ponieważ są dodawane do publicznego portfela zamówień dopiero, gdy ceny osiągną zdefiniowane przez Ciebie ceny „warunkowe. Jeśli nie wiesz, co robisz, trzymaj się zamówień „Limit

  Suma: Całkowita kwota waluty bazowej (w tym przypadku BTC), którą otrzymasz w zamian za całkowitą liczbę altcoinów, które chcesz sprzedać. Alternatywnie, jest to całkowita kwota, którą otrzymasz (podana w BTC), sprzedając ANT

  Ważne: Cena monety, którą chcesz kupić / sprzedać (Bid / Ask) jest denominowana w walucie bazowej, którą może być USD, BTC lub ETH. Nominały w USD są łatwe, ponieważ dają liczbową cenę rynkową (np. Kupując Ripple po 0,30 USD), ale denominacje w BTC / ETH mogą na początku być trudne, ponieważ kupujesz stosunek Ripple w porównaniu z BTC / ETH. Na przykład cena Ripple w porównaniu do BTC (para XRP / BTC) może wynosić 0,000024, ponieważ cena Ripple jest porównywana z ceną Bitcoin, aby uzyskać stosunek, który widzisz.

  Ostatni krok: przechowywanie wszystkich monet w portfelu

  Najbezpieczniejszym sposobem przechowywania monet jest posiadanie osobistych portfeli. Chociaż po otwarciu konta wymiany (portfel na giełdzie) posiadasz automatycznie portfel nie masz kontroli nad kluczami prywatnymi i publicznymi .

  Kontrolowanie kluczy oznacza kontrolę nad swoimi monetami. Giełdy działają jak bank; jest to zewnętrzny dostawca usług, któremu ufasz, jeśli chodzi o bezpieczeństwo Twoich monet.

  Jednak zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że giełda zamknie się lub zostanie zhakowana, co spowoduje utratę monet (przykład: wymiana Mount Gox).

  Biorąc pod uwagę brak ram regulacyjnych dotyczących giełd i kryptowalut jako całości, a także początki branży, najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa monet jest pełna kontrola nad swoimi monetami.

  Możesz mieć absolutną kontrolę tylko mając własny portfel.

  Dodatkowe informacje

  Pod ceną „Stawka dostępne są trzy rodzaje stawek:

  • Last: Ostatnia cena, po której miała miejsce ostatnia transakcja
  • Oferta: najwyższa cena, jaką kupujący jest skłonny zapłacić za monetę, wyświetlana jako pierwsze zamówienie w sekcji „Książka zamówień w sekcji „OfertyAsk: najniższa cena, za jaką sprzedawca jest skłonny sprzedać monetę, widoczna jako pierwsze zamówienie w sekcji „Księga zamówień w sekcji „ZapytajJeśli miałbyś tworzyć własne zamówienia, wprowadzając kwotę „Oferta, to Cię to nie dotyczy. Powyższe 3 kategorie są przeznaczone dla tych, którzy są leniwi, aby ręcznie wprowadzić swoje numery i chcą po prostu wybrać najbliższą cenę z księgi zamówień.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy