Powody, dla których Twoja karta kredytowa nie działa

17 lutego 2021
Category: Wystawcy Karty

Najgorszym momentem na stwierdzenie, że Twoja karta kredytowa nie działa, jest fakt, że jesteś w trakcie transakcji, zwłaszcza gdy jesteś przy kasie. W zależności od problemu możesz go rozwiązać od razu, ale do tego czasu może być konieczne użycie innej metody płatności. W najgorszym przypadku będziesz musiał zapisać swój zakup, dopóki nie naprawisz problemu z kartą kredytową.

Oto kilka powodów, dla których Twoja karta kredytowa może nie działać.

Nie aktywowałeś go

Nowe karty kredytowe opatrzone są naklejką z instrukcją aktywacji. Zwykle wystarczy zadzwonić pod numer 1-800 i wprowadzić cztery ostatnie cyfry numeru ubezpieczenia społecznego lub rozliczeniowy kod pocztowy. Rozmowa zajmie tylko kilka chwil, a Twoja karta kredytowa zostanie aktywowana od razu. Niektórzy wydawcy kart kredytowych umożliwiają aktywowanie karty kredytowej online lub za pośrednictwem aplikacji na smartfony, ale dzwonienie może być szybsze.

Wygasł

Twoja karta kredytowa może przestać działać po upływie miesiąca ważności. W niektórych przypadkach może nawet przestać działać w tym miesiącu. Jeśli uważasz, że Twoja karta kredytowa straciła ważność, sprawdź pocztę. Prawdopodobnie wystawca Twojej karty kredytowej wysłał już zastępczą kartę kredytową. W przeciwnym razie zadzwoń do wystawcy karty kredytowej, aby dowiedzieć się, czy nowa karta jest w drodze.

Nowa karta jest w drodze

Wystawca Twojej karty kredytowej może wydać Ci nową kartę. Na przykład, jeśli Twój numer konta został naruszony po poważnym wycieku danych, nowa karta kredytowa może już znajdować się w wiadomości. Wydawca karty prawdopodobnie anuluje również starą kartę. Wielu wydawców kart kredytowych wysyła bezpieczniejsze karty kredytowe z chipami EMV. Ta technologia zapobiega klonowaniu lub duplikowaniu kart.

Wystawca Twojej karty może dezaktywować Twoją kartę kredytową po wysłaniu nowej. Po otrzymaniu nowej karty kredytowej zadzwoń i aktywuj ją, aby móc z niej korzystać.

Został rozmagnesowany lub porysowany

Pasek magnetyczny na niektórych kartach kredytowych może przestać działać, gdy karta znajdzie się zbyt blisko magnesu lub nawet telefonu komórkowego. Po rozmagnesowaniu karty kredytowej może wystąpić błąd odczytu karty kredytowej lub, w niektórych przypadkach, nic się nie stanie po przesunięciu.

Zadrapania lub zagięcia na pasku magnetycznym mogą również uniemożliwić przeciągnięcie karty kredytowej. Numer karty nadal można wprowadzić ręcznie, ale będziesz musiał uzyskać nową kartę kredytową, aby dokonywać zakupów za pomocą machnięcia.

Problemy ze sprzedawcą lub podmiotem obsługującym płatności

Dzieje się tak w przypadku transakcji kartą kredytową przetwarzanych elektronicznie. Informacje przechodzą przez kilka różnych warstw, zanim transakcja zostanie zatwierdzona. Problemy techniczne na dowolnym etapie mogą powodować problemy z przetwarzaniem płatności. Sprzedawca może być w stanie zachować informacje o Twojej karcie kredytowej i przeprowadzić transakcję po rozwiązaniu problemów technicznych.

Za mało dostępnego kredytu

Twoja karta kredytowa może zostać odrzucona, jeśli nie masz wystarczających środków na transakcję. Nie możesz dokonać płatności od razu, aby zwolnić część dostępnego kredytu, chyba że karta jest połączona z Twoim kontem rozliczeniowym, więc najlepiej jest użyć innej metody płatności, jeśli wystąpi ten problem.

Oszustwo na Twoim koncie

Według Federalnej Komisji Handlu (FTC) oszustwa związane z kartami kredytowymi znajdują się na szczycie listy zgłoszeń kradzieży tożsamości w 2019 r. FTC otrzymała ponad 271 000 zgłoszeń od osób, które twierdziły, że ich informacje zostały niewłaściwie wykorzystane na istniejącym koncie lub w celu otwarcia nowego konta karty kredytowej. . Twoja karta kredytowa może przestać działać, jeśli jej wystawca podejrzewa oszustwo na Twoim koncie. Na przykład ktoś może używać numeru Twojej karty kredytowej do robienia zakupów w innym stanie.

Wystawca Twojej karty kredytowej może podejrzewać oszustwo, jeśli wydasz znacznie więcej niż zwykle w ciągu dnia lub dokonasz dużego zakupu.

Podróżować za granicę

Dane opublikowane przez Krajowe Biuro Podróży i Turystyki Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych ujawniły, że liczba obywateli USA podróżujących poza granice kraju w celach biznesowych i turystycznych wzrosła o 6% w 2018 roku, osiągając łącznie 93 miliony osób. Wcześniejsze  

Ponieważ coraz więcej osób podróżuje każdego roku, firmy obsługujące karty kredytowe nieustannie wprowadzają innowacje, aby zapewnić bezpieczeństwo naszych informacji. Wymagają powiadomienia, że ​​podróżujesz i planujesz korzystać z karty, zwłaszcza podczas podróży za granicę. Ze względu na liczbę przypadków oszustw, które mają miejsce za granicą, wiele firm nie podejmuje ryzyka poniesienia opłat w takich przypadkach. Jeśli wiesz, że wyjeżdżasz i planujesz skorzystać z karty kredytowej, zadzwoń do wystawcy, aby poinformować go, gdzie będziesz i kiedy będziesz podróżować. Nawet jeśli nie planujesz używać karty, dobrze jest poinformować o tym firmę obsługującą kartę kredytową, na wypadek sytuacji awaryjnej i utknięcia.

Nieprawidłowe informacje rozliczeniowe

Zakupy online wymagają wprowadzenia informacji rozliczeniowych, które pojawiają się na wyciągu z karty kredytowej. Twoja karta kredytowa nie będzie działać, jeśli Twoje informacje rozliczeniowe będą nieprawidłowe, nawet jeśli wszystko inne jest prawidłowe. Sprawdź, czy wszystkie wprowadzone informacje o karcie kredytowej są zgodne z wyciągiem.

Jeśli Twoja karta kredytowa nadal sprawia problemy, być może będziesz musiał poprosić o wymianę. Wiele firm bezpłatnie przesyła nową kartę kredytową z tym samym numerem konta, z wyjątkiem przypadków oszustwa. Skorzystaj z zastępczej formy płatności, czekając na otrzymanie pocztą nowej karty kredytowej.

PodsumowanieNie ma nic bardziej zawstydzającego niż widok słowa „odrzuć na klawiaturze, gdy próbujesz użyć karty kredytowej. W życiu wielu ludzi przychodzi taki moment, kiedy dzieje się to przy kasie. Może się to zdarzyć z różnych powodów, z których niektóre nie mają nic wspólnego z Twoimi własnymi zachowaniami związanymi z wydawaniem pieniędzy, a inne mogą wynikać ze sposobu, w jaki korzystasz z karty. Przygotowanie z odpowiednią wiedzą i zastępczą metodą płatności może pomóc w pokonaniu wyzwań związanych z kartą, która nie działa.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy