Pisanie listu o trudnościach w związku z pożyczką

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomóc Ci w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych, zapewniając interaktywne narzędzia i kalkulatory finansowe, publikując oryginalne i obiektywne treści, umożliwiając bezpłatne prowadzenie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 9 marca 2011 /
 • 2 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie dążymy do zapewnienia konsumentom fachowych porad i narzędzi potrzebnych do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonych witryn internetowych i to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą wpływać na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Kiedy ubiegasz się o modyfikację kredytu hipotecznego, jednym z kluczowych elementów pakietu modów pożyczki jest list o trudnościach, który wyjaśnia, dlaczego składasz wniosek. Poznanie właściwego formatu i składników listu o trudnościach jest kluczem do napisania skutecznego, zwięzłego, ale kompletnego wniosku.

  Początek listu o trudnościach

  Przed napisaniem listu skontaktuj się z działem ds. Likwidacji szkód pożyczkodawcy, który ocenia i rozpatruje wnioski o modyfikację kredytu hipotecznego. Porozmawiaj z kimś z działu ograniczania strat i uzyskaj poprawną pisownię jego nazwiska, adresu oraz bezpośredniego numeru telefonu i numeru wewnętrznego. Będziesz potrzebować tych informacji podczas adresowania listu.

  Adresując pismo, w pierwszej linii umieść nazwę pożyczkodawcy, w drugiej nazwę działu, aw trzeciej nazwisko osoby, do której piszesz. Kolejne dwa wiersze zawierają adres pocztowy. Pomiń dwie linie i datuj list. Omiń jeszcze dwie linijki i wpisz imię i nazwisko osoby. W odpowiednim wierszu lub w wierszu RE: podaj numer kredytu.

  Pisanie treści listu o trudnościach

  W pierwszym akapicie zaznacz, że składasz wniosek o zmianę pożyczki. Wyjaśnij trudności finansowe, które skłaniają Cię do złożenia wniosku. Niektóre z przyczyn trudności finansowych związanych z modyfikacjami pożyczek obejmują:

  • Utrata pracy lub spadek dochodów.
  • Choroba.Śmierć głównego żywiciela domu.Regulowana stawka, która podniosła płatność do nieosiągalnego poziomu.Na przykład: „Piszę ten list, ponieważ zostałem zwolniony z pracy w sierpniu zeszłego roku i nie mogłem znaleźć pracy, co spowodowało, że zalegaliśmy z naszym kredytem hipotecznym. Chociaż zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby związać koniec z końcem, nasza sytuacja finansowa nie pozwala nam już na spłatę kredytu hipotecznego. Prosimy o rozważenie współpracy z nami przy zmianie pożyczki, ponieważ naszym priorytetem jest utrzymanie domu .

   Jeśli chcesz zachować dom, powiedz to.

   W drugim akapicie treści listu zasugeruj rozwiązania. Kredytodawcy nie udzielają łatwo modyfikacji kredytu hipotecznego, więc kredytobiorcy, którzy przedstawiają realne rozwiązania pozwalające im na dalsze dokonywanie spłat, mają większe szanse na to, że wnioski zostaną spełnione. Określ, które warunki kredytu hipotecznego chcesz zmienić.

   • Jeśli dom jest wart mniej niż saldo kredytu hipotecznego, poproś o zmniejszenie salda.
   • Jeśli regulowana stopa procentowa kredytu hipotecznego wzrosła zbytnio, abyś mógł sobie pozwolić na nowe spłaty, poproś pożyczkodawcę o obniżenie oprocentowania.Złóż wniosek, który przywróci Ci sytuację sprzed trudności finansowych, abyś mógł nadal spłacać swój kredyt hipoteczny.Niezależnie od tego, czy modyfikacja pożyczki jest wykonywana w ramach Programu modyfikacji w przystępnej cenie, czy według własnego zestawu zasad pożyczkodawcy, zwykle nie ma dużej swobody w sposobie formułowania oferty pożyczkodawcy. Jednak ten akapit nie może zaszkodzić.

    W trzecim akapicie wymieniono kroki podjęte w celu samodzielnego rozwiązania problemu przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Powiedz, czy próbowałeś refinansować kredyt hipoteczny, ale się nie zakwalifikowałeś, krótko opisz swoje poszukiwanie pracy i cięcia w budżecie domowym – cokolwiek ma znaczenie. Jeśli rozmawiałeś z prawnikiem zajmującym się nieruchomościami, dołącz dane kontaktowe i porady udzielone przez prawnika.

    Podsumowanie listu o trudnościach

    Napisz, że czekasz na odpowiedź pożyczkodawcy i podaj dane kontaktowe, takie jak numer telefonu i adres e-mail. Jeżeli pożyczka jest wystawiona na nazwiska dwóch osób, każdy pożyczkobiorca powinien podpisać list i opatrzyć go datą.

    Pisząc zwięzły, dobrze przemyślany i zaplanowany list w sprawie trudności, który zawiera informacje potrzebne pożyczkodawcy do podjęcia decyzji, zwiększasz swoje szanse na osiągnięcie celu i zatwierdzenie wniosku.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy