Temat: Rodzina 500 plus

🕓 14.06.2019
📂 Pieniadze
👁 42
🗨
500 plus pomocne w spłacie mniejszych długów - BIG InfoMonitor  Pieniądze

  • 500 plus także na na wstępie dziecko. Jest decyzja komisji senackiej
  • Osiem zmian w programie 500 plus
  • Zmiany w 500 plus. Plan ma trafić "w przyszłym tygodniu" do Sejmu
  • Trzecie urodziny 500 plus. "Od pierwszego lipca rusza innowacyjna odsłona"
  • Szereg zmian po 500 plus. Resort pokazał projekt

Program pięćset plus przynajmniej części jednostek pomógł nie wpaść po problemy, a także odpłacić długi finansowe na niższe sumy - wynika z raportu BIG InfoMonitor.

Jak wynika z papieru przygotowanego przez Biuro Wiadomości Gospodarczej InfoMonitor, większość, bowiem aż 62 proc. badanych nie potrafiła określić zdarzenia politycznego lub ekonomicznego, które najbardziej wpłynęło na katalogów obecną sytuację finansową.

500 plus

Premier o 500 plus: jeśli wyborcy uznają program za godny, to oddadzą głosowanie na PiS

Ci, którzy wymienili jednak takie zdarzenie, w zdecydowanej większości wskazali właśnie na wprowadzenie programu 500 plus.

Biorąc u dołu uwagę, że z tejże formy pomocy państwa korzysta 2, 56 mln rodzin (19 proc. gospodarstw domowych w Polsce), właściwie wszelcy zainteresowani dostrzegli znaczenie aplikacji (w badaniu uczestniczyły ludzie w wieku 18-65 lat) - zwraca uwagę BIG.

Dla najuboższych

Zdaniem BIG interesujący jest zjawisko, że program 500 oraz zdecydowanie bardziej został dostrzeżony przez kobiety - 31 proc. wskazań, niż mężczyzn - 18 proc.

"Zakładaliśmy, że start programu 500 plus pozwoli części najuboższych osób wydobyć się z zadłużenia, z jakim wcześniej sobie nie radzili, a także uniknąć trafienia do Rejestru Dłużników BIG" - wskazał, cytowany po komunikacie, wiceprezes BIG InfoMonitor Mariusz Hildebrand. "Nasze przewidywania w pewnym stopniu się sprawdziły" - dodał.

Długi Polaków

Na co Polacy wydają 500 plus? Ekspert wyjaśnia

Z danych wynika, że w ciągu 12 miesięcy, od finiszu lutego 2016 r. do odwiedzenia końca lutego 2017 r., liczba osób z przeterminowanymi płatnościami na kwoty do 2 tys. zł wzrastała w mniejszym tempie niźli wszystkich dłużników. Jak podkreślił BIG, w sytuacji niesolidnych dłużników notowanych w BIG InfoMonitor ich udział spadł po ciągu roku z prawie 40 proc. do niecałych 35 proc.

Trudno jednak nie zauważyć, że liczba wszystkich niepłacących zobowiązań (min. 200 zł opóźnione o co najmniej 60 dni) znajdujących się w Rejestrze BIG InfoMonitor wzrosła za pośrednictwem rok o 26 proc. z ok. 1, 4 mln do ponad 1-wszą, 8 mln - podkreślono w raporcie. Dodano, że przybyło także nierzetelnych dłużników z najniższymi sumami (z 578, 1 tys. do odwiedzenia 639 tys. ), to znaczy o 11 proc., natomiast tych z zaległościami na wyższe kwoty przybyło na temat 37 proc. Wzrosła również łączna kwota niespłaconych zobowiązań wszystkich osób fizycznych wpisanych do BIG InfoMonitor z powodu nieuregulowania rachunków, alimentów, rat pożyczek, czy także zobowiązań wobec sądów - z 16, 4 mld zł do 26, dziewięć mld zł.

Jak wynika z informacji BIG, wypłaty z tytułu systemu 500 plus pochłonęły w zeszłym roku ponad 17 mld zł. Polski uprawnieni mają otrzymać ok. 23 mld zł.

Ankietowani na liście zdarzeń oddziałujących na sytuację finansową podali także: wahanie kursów walut innych niż frank szwajcarski (5 proc. ). "Za zasadnicze, 4 proc. badanych uznało również wyniki wyborów przy USA oraz wynik referendum w Wielkiej Brytanii (Brexit), a także wahania notowań franka szwajcarskiego, które dają się we znaki więcej niż 593 tysiącom kredytobiorców spłacających mieszkaniowe kredyty w tejże walucie" - czytamy przy raporcie z badania.

Autor: Элиферий
Związane z
Pieniadze
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
34 mln kierowców wezwanych do odwiedzenia warsztatów. Przed wadliwe poduszki  Ze świata
Następcy Włochów wyszukiwani. Nowy odcinek A1 dzierży być gotowy "na Sylwestra" Szybciej na Pomorzu Zachodnim. Pierwsze samochody pojechały nową trasą Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany…...
10-latka wśród doświadczonych programistów  Ze świata
Chce zbudować pracy, które sprawią, że w ulice Paryża wróci uśmiech. 10-letnia Eva już zaczęła uczyć się, jak hałasuje programować, ale ma "problem z tym, żeby działały". Aplikowała więc do programu skierowanego…...
Nie znaleziono