Opinia eksperta: Square kupuje bitcoiny o wartości 50 milionów dolarów

Opinia eksperta: Square kupuje bitcoiny o wartości 50 milionów dolarów
16 października 2020

Bitcoin właśnie doświadczył swojego ostatniego poparcia w postaci dużego zakupu korporacyjnego. (Fot. [+] Ilustracja Jakub Porzycki / NurPhoto via Getty Images)

NurPhoto przez Getty Images

Wcześniej dzisiaj firma zajmująca się płatnościami Square SQ ogłosiła, że ​​kupiła bitcoin o wartości 50 milionów dolarów, co zapewniło znaczną widoczność.

Square, którego współzałożycielem był dyrektor generalny TWTR Twittera Jack Dorsey, kupił ponad 4700 jednostek cyfrowej waluty, co wystarczyło na około 1% aktywów organizacji na koniec drugiego kwartału tego roku.

Square ujawnił tę transakcję wkrótce po tym, jak firma MicroStrategy MSTR zakupiła w ciągu ostatnich kilku miesięcy bitcoiny o wartości ponad 400 milionów dolarów.

Firma MicroStrategy ujawniła w sierpniu, że nabyła kryptowalutę o wartości 250 mln USD i ogłosiła we wrześniu dodatkową inwestycję w wysokości 175 mln USD.

Były szef Facebooka: Bitcoin jest „polisą ubezpieczeniową” wobec Fed

Zapomnij o Jacku Dorsey i Square – czy to prawdziwy powód, dla którego Bitcoin nagle wzrósł?

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych ujawnia, że ​​rosnące zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Bitcoin i kryptowalut może zwiastować „nadchodzącą burzę”

[Uwaga red.: Inwestowanie w kryptowaluty lub tokeny jest wysoce spekulacyjne, a rynek jest w dużej mierze nieuregulowany. Każdy, kto to rozważa, powinien być przygotowany na utratę całej inwestycji.]

Kilku ekspertów skomentowało niedawny zakup dokonany przez Square, rozważając jego konsekwencje.

Tim Enneking, dyrektor zarządzający Digital Capital Management, opisał tę najnowszą wiadomość jako „ogromne poparcie” dla bitcoina.

„To ma większy wpływ niż ogłoszenie MicroStrategy” – zauważył.

„Chociaż inwestycja MicroStrategy jest znacznie większa, firma i jej dyrektor generalny (Michael Saylor) nie są tak dobrze znani jak Square i Dorsey, szczególnie w sektorze technologicznym” – powiedział Enneking.

John Todaro, dyrektor ds. Badań instytucjonalnych w TradeBlock, również mówił o znaczeniu tego ostatniego ogłoszenia.

„To jest bardzo duże” – stwierdził.

„W przeciwieństwie do przyjęcia inwestycji instytucjonalnych z punktu widzenia funduszu, co widzieliśmy w przeszłości, teraz widzimy adopcję instytucjonalną z korporacyjnego punktu widzenia, w którym bitcoin jest traktowany mniej jako inwestycja spekulacyjna, a bardziej jako aktywa rezerwowe odporne na inflację w przedsiębiorstwach. bilanse ”- dodał Todaro.

Joe DiPasquale, CEO zarządzającego kryptowalutowym funduszem hedgingowym BitBull Capital, również rzucił trochę światła na tę sytuację, mówiąc o potencjalnych implikacjach cenowych.

„Ten zakup firmy Square dobrze wróży Bitcoinowi i przestrzeni kryptowalut” – stwierdził.

„Niedawno widzieliśmy, jak inni uczestnicy rynku również gromadzą Bitcoin, na przykład MicroStrategy, co wskazuje, że obecne wyceny (około 10 000 USD) są uważane za atrakcyjne przez inwestorów instytucjonalnych”.

Jesse Proudman, dyrektor generalny kryptowalutowego funduszu hedgingowego Strix Leviathan, dodał kilka ostatnich przemyśleń.

„Ponieważ Bitcoin ma wartość dla różnych ludzi z różnych powodów, adopcja instytucjonalna może przybierać różne formy” – zauważył.

„Biorąc pod uwagę znaczenie Jacka Dorseya, przejęcie Bitcoin przez Square zwróci dodatkową uwagę na pojęcie Bitcoina jako korporacyjnego zabezpieczenia przed inflacją USD.”

„To druga spółka publiczna po ostatnich zakupach MicroStrategy (łącznie 425 mln USD), która przyjęła tę strategię i prawdopodobnie wskazuje na falę dalszego zainteresowania”.

Ujawnienie: posiadam trochę bitcoin, bitcoin cash, litecoin, ether i EOS.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy