Najlepsze usługi ochrony i monitorowania przed kradzieżą tożsamości w 2020 roku

17 lutego 2021

Czy ktoś ubiega się o kredyt hipoteczny na Twoje nazwisko? Rujnujesz swój kredyt? Najlepsza ochrona przed kradzieżą tożsamości i usługa monitorowania może pomóc Ci to sprawdzić i walczyć.

Twoje dane osobowe są cenne, a nasz katalog najlepszych usług w zakresie ochrony przed kradzieżą tożsamości i monitorowania może pomóc w ochronie Twojej tożsamości, proaktywnym monitorowaniu podejrzanych działań i pomocy w odzyskaniu danych, jeśli jesteś ofiarą naruszenia danych, które prowadzi do oszustwa i kradzieży tożsamości . Niestety, jeśli nie korzystasz jeszcze z żadnej z tych usług ochrony, może to wkrótce wymagać. Dzieje się tak, ponieważ kradzież tożsamości jest ogromnym i narastającym problemem, a coraz większe naruszenia bezpieczeństwa danych uderzają z coraz większą regularnością i prowadzą do kradzieży funduszy oraz kupowania i sprzedawania danych osobowych.

Tylko w 2016 r. W USA było ponad 15 milionów przypadków oszustw tożsamości, a ofiary kradzieży tożsamości straciły ponad 16 miliardów dolarów, nie wspominając o niewypowiedzianych szkodach w raportach kredytowych. Naruszenie Equifax w 2017 roku było wisienką na i tak złym torcie – takim, które pogorszyło się w następnych miesiącach. Niedawno włamanie do Starwood Marriott naruszyło dane osobowe ponad 380 milionów gości, w tym ponad 5 milionów numerów paszportów.

Jeśli złodziej tożsamości ukradł Twój numer ubezpieczenia społecznego i dane osobowe, może zacząć ubiegać się o pożyczki i kartę kredytową na Twoje nazwisko.

Więcej takichW tym katalogu przyjrzymy się niektórym z najlepszych usług ochrony przed kradzieżą tożsamości, które pomogą Ci zarządzać i chronić Twoją tożsamość w różnych przedziałach cenowych. Zanim jednak zaczniemy, powinniśmy powiedzieć, że niekoniecznie musisz wydawać 10–30 USD miesięcznie na najlepszą ochronę przed kradzieżą tożsamości. Rząd USA oferuje identitytheft.gov, usługę, która może pomóc ofiarom kradzieży tożsamości zgłosić złodzieja tożsamości i rozpocząć proces odzyskiwania tożsamości, który może obejmować zwrot skradzionych środków.

Przejdziemy od razu do najlepszych wyborów w celu uzyskania najlepszych usług ochrony przed kradzieżą tożsamości w zakresie monitorowania tożsamości, monitorowania kredytów, ostrzegania o oszustwach, ochrony tożsamości, przywracania tożsamości i nie tylko, ale przeczytajmy do końca, aby zobaczyć dodatkowe ważne informacje i fakty dotyczące kradzieży tożsamości.

LifeLock

LifeLock przebył długą drogę od czasów, gdy był przedmiotem wielu dochodzeń Federalnej Komisji Handlu (rozstrzygniętych w 2015 r.) Oraz różnych procesów sądowych ze strony klientów i agencji informacji kredytowej. W 2017 roku stała się spółką zależną firmy Symantec, zakupioną za 2,3 miliarda dolarów. Nazwa firmy Symantec i związana z nią firma zajmująca się bezpieczeństwem przedsiębiorstwa zostały następnie sprzedane firmie Broadcom, a następnie przeniesione do Accenture. Teraz firma zajmująca się bezpieczeństwem konsumentów żyje nadal jako NortonLifeLock, w której jej antywirus, kradzież tożsamości, a nawet usługi VPN są dostępne jako pakiety „wszystko w jednym.

Możesz sobie przypomnieć reklamy, w których założyciel LifeLock umieścił wszędzie swój numer ubezpieczenia społecznego, jako oświadczenie w zaufaniu o usługach ochrony LifeLock. Chociaż doświadczył wielu przypadków kradzieży tożsamości na podstawie tych opublikowanych numerów ubezpieczenia społecznego, usługi monitorowania kradzieży tożsamości LifeLock pomogły mu odzyskać siły.

Firma oferuje szeroką gamę usług planu ochrony przed kradzieżą tożsamości, w tym LifeLock Junior (do monitorowania dzieci) i LifeLock Senior (do monitorowania rodziców w wieku 65 lat i starszych). Ta usługa ochrony jest unikalna dla LifeLock i jest ważna.

Kiedy moi ośmioletni rodzice poważnie zachorowali, nagle stałem się odpowiedzialny za wszystkie ich sprawy finansowe. Taka sytuacja może spowodować bałagan. Ponieważ osoby starsze czasami cierpią na demencję, oni i ich informacje dotyczące ubezpieczenia społecznego są znacznie bardziej narażeni na ataki na ofiary kradzieży tożsamości przez oszustów finansowych i złodziei tożsamości. Możliwość monitorowania i otrzymywania powiadomień w przypadku znaczących zmian w finansach starszego rodzica może stanowić różnicę między zachowaniem lub utratą przez tę osobę oszczędności życiowych, a nawet opieki domowej i medycznej.

Usługi ochrony tożsamości LifeLock kosztują od 9,99 USD do 29,99 USD miesięcznie i oferują zwrot od 25 000 USD do 1 mln USD, w zależności od planu monitorowania. Tańsze standardowe usługi ochrony LifeLock monitorują kredyt tylko z jednego biura. Plan 29,99 USD miesięcznie monitoruje wszystkie trzy główne biura kredytowe. Możesz pobierać raporty kredytowe z biura informacji kredytowej raz w roku, ale usługa będzie dostarczać comiesięczną ocenę zdolności kredytowej na podstawie danych Experian.

Powiadomienia SSN i ​​kredytowe, monitorowanie ciemnej sieci, alerty o podejrzanych działaniach, takich jak przestępstwa popełnione w Twoim imieniu i na kartach kredytowych, a także usługi ostrzegania o oszustwach są znakami na korzyść LifeLock, pomimo potknięć w przeszłości. Cena podstawowa: 107,88 USD rocznie lub 8,99 USD miesięcznie po 25% rabacie.

IdentityForce

Podstawowy program UltraSecure dla IdentityForce kosztuje 99,90 USD rocznie (spadek z 149,90 USD). Jego program kredytowy UltraSecure Plus, który zapewnia raporty kredytowe i ocenę, wynosi 199,90 USD. Podobało nam się, że system monitorowania zdolności kredytowej nie tylko obserwuje wszystkie trzy agencje raportujące, ale zapewnia wizualne narzędzie do śledzenia, które pozwala sprawdzać Twoją zdolność kredytową w czasie.

IdentityForce monitoruje znacznie więcej niż informacje kredytowe. Oprócz tego, że jest usługą monitorowania kredytów, sprawdza zmiany w rejestrach informacji publicznych, zmiany adresu, rejestry sądowe i aresztowania, wnioski o pożyczki do wypłaty i sprawdza informacje o tożsamości na różnych nielegalnych stronach internetowych służących do udostępniania tożsamości, aby działać jako pies stróżujący przed tożsamością złodzieje. Firma monitoruje również rejestry przestępców seksualnych, aby sprawdzić, czy Twoje imię i nazwisko jest powiązane z takimi rzeczami. Podoba nam się również, że śledzi numery SSN pod kątem nowych zastosowań lub skojarzeń z nowymi nazwami.

Jego aplikacja mobilna została zaktualizowana o funkcję o nazwie Mobile Attack Control. To monitoruje smartfon pod kątem oprogramowania szpiegującego, niezabezpieczonych lokalizacji Wi-Fi, a także „fałszywych sieci (sieci, które zachowują się tak, jakby były legalnymi połączeniami, ale nimi nie są). Dodatkowo aplikacja na telefon będzie wyświetlała alerty, jeśli istnieją problemy bezpieczeństwa monitorowane przez IdentityForce, które wymagają natychmiastowej uwagi.

Firma nie ujawniła częstotliwości monitoringu usług (poza biurem informacji kredytowej). To powiedziawszy, podobało nam się, jak firma ma interesujący symulator zdolności kredytowej, który może pomóc ci zrozumieć, jak różne salda, płatności i transfery sald mogą wpływać na twoją zdolność kredytową. IdentityForce oferuje 14-dniową bezpłatną wersję próbną. Cena podstawowa: 99,90 USD rocznie lub 9,99 USD miesięcznie.

Identity Guard

Dużym argumentem za Identity Guard jest to, że wykorzystuje Watson IBM. Wcześniejsze wersje Watsona zrobiły wszystko, od wygranej w „Jeopardy po pomoc lekarzom w diagnozowaniu raka. Wersja Watsona obsługująca Identity Guard jest, jak można się spodziewać, skupiona na kradzieży tożsamości.

Korzystanie z usługi Watson przez Identity Guard wiąże się z budowaniem zbioru wiedzy i ciągłym dostarczaniem do niego informacji z wielu różnych źródeł, w tym z sieci społecznościowych. Bez wątpienia usługa z obsługą Watson może pomóc w zarządzaniu tożsamością. Jego usługa monitoruje dane osobowe klienta, w tym jego pliki kredytowe, datę urodzenia i numer SSN.

Identity Guard oferuje jasne podsumowanie warunków ubezpieczenia. Firma oferuje podstawowy plan „wartościowy w wysokości 80 USD rocznie (dla osób fizycznych), ale nie zapewnia monitorowania kredytu. Jeśli chcesz otrzymywać comiesięczne aktualizacje raportów kredytowych, cena wzrasta do 160 USD rocznie i obejmuje monitorowanie kredytu z trzech biur kredytowych oraz miesięczną ocenę zdolności kredytowej. Najbardziej wszechstronnym planem jest Identity Guard Ultra, który kosztuje 200 dolarów rocznie i obejmuje roczne raporty kredytowe, 401 tys. Cena podstawowa: 80 USD rocznie lub 6,67 USD miesięcznie.

Kompletny identyfikator

Complete ID to usługa świadczona przez Experian, jedną z trzech największych agencji informacji kredytowej. Usługa ma specjalną umowę z Costco: Członkowie Executive Costco płacą 8,99 USD plus miesięcznie i opcjonalnie 2,99 USD miesięcznie za ochronę dzieci. Członkowie Gold Star Costco płacą 13,99 USD miesięcznie i opcjonalnie 3,99 USD miesięcznie za ochronę dzieci. Członkowie niebędący członkami Costco płacą 19,99 USD miesięcznie.

Complete ID zapewnia roczne sprawozdanie kredytowe z trzech agencji. Oferuje również miesięczne wyniki kredytowe i zapewnia ładny wykres w czasie, dzięki czemu możesz zobaczyć, jak poprawił się Twój wynik.

Usługa oferuje monitorowanie pod kątem nieuprawnionego użycia numeru PESEL oraz inne monitorowanie tożsamości niekredytowej. Cenną funkcją jest straż sąsiedzka, aktualizowana co miesiąc, która dostarcza szczegółowych informacji na temat seksualnych drapieżników i przestępstw w Twojej okolicy.

Podobnie jak w przypadku wszystkich usług, na które zwracamy uwagę, Complete ID oferuje ograniczone ubezpieczenie od kradzieży tożsamości w wysokości 1 miliona USD. W przeciwieństwie do niektórych konkurentów wymienionych tutaj, ma jasne podsumowanie korzyści. Cena podstawowa (członkowie niebędący członkami Costco): 239,88 USD rocznie. Cena podstawowa (dla członków Costco): 107,88 USD rocznie.

ID Watchdog

ID Watchdog opisuje swoją usługę jako „True Identity Protection. Największym wyróżnikiem firmy jest pomoc w odzyskaniu sprawności po tym, jak padłeś ofiarą kradzieży tożsamości. Oferuje gwarancję „100% rozwiązania problemu kradzieży tożsamości, ale drobny druk wprowadza pewne znaczące ograniczenia.

Po pierwsze, firma pomoże Ci tylko wtedy, gdy wykryje nowy przypadek oszustwa, gdy jesteś aktywnym klientem. Nie gwarantuje odzyskania utraconych pieniędzy, ale zapewni dostęp do zespołu „Certyfikowanych specjalistów ds. Zarządzania ryzykiem kradzieży tożsamości.

Podobnie jak wszystkie inne komercyjne usługi monitorowania tożsamości, które profilowaliśmy w tym katalogu, ID Watchdog oferuje polisę ubezpieczeniową na wypadek kradzieży tożsamości o wartości 1 miliona dolarów. Ale dokładne warunki, ograniczenia i korzyści tej polityki nie są określone, dopóki nie ukończysz procesu rejestracji.

Program podstawowy nie zapewnia raportu kredytowego ani informacji o zdolności kredytowej, ale jeśli zarejestrujesz się w usłudze premium 219 USD rocznie, możesz otrzymać kopię raportu kredytowego i swoją ocenę kredytową. Haczyk? Otrzymujesz ten raport raz w roku. Możesz już to zrobić samodzielnie, za darmo, przechodząc na stronę Annualcreditreport.com.

Chociaż firma twierdzi, że świadczy usługi monitorowania, nigdzie w swoich warunkach nie określa, jak często przeprowadza kontrole dla każdego rodzaju monitorowanej usługi. Cena podstawowa: 164 USD rocznie lub 14,95 USD miesięcznie.

Oszustwo tożsamości

Jedną z wyróżniających się cech Identity Fraud jest cena. Ma drugą najniższą cenę podstawową spośród wszystkich zbadanych przez nas usług. Firma oferuje również usługę ochrony przed cyberprzestępczością biznesową o nazwie BizLock.

Osobista usługa Identity Fraud kosztuje 99,95 USD rocznie, przy czym wzrost do 159,95 USD rocznie obejmuje raportowanie i monitorowanie kredytów. Podobnie jak wszyscy nasi konkurenci, Identity Fraud oferuje 1 milion USD ubezpieczenia od oszustw (z wyjątkiem tych w stanie Nowy Jork, gdzie limit wynosi 25 000 USD) z odliczeniem 0 USD. I podoba nam się to, że świadczenia ubezpieczeniowe Identity Fraud są jasne i łatwe do znalezienia.

Firma dostarcza ocenę kredytową, ale ogranicza się tylko do danych z TransUnion, jednej z trzech agencji sporządzających sprawozdania kredytowe. Firma będzie wysyłać Ci co miesiąc wiadomość e-mail „brak wiadomości to dobra wiadomość, jeśli Twoja tożsamość miała spokojny miesiąc. Oferuje również usługi związane z zagubieniem portfela, a także rozpoznawanie tożsamości i pomoc w zapobieganiu. Cena podstawowa: 99,95 USD rocznie lub 9,95 USD miesięcznie.

Intelius Identity Protect

Intelius zbierał punkty, ponieważ umożliwia członkom pobieranie nowego raportu kredytowego co 31 dni. Większość usług udostępnia raporty kredytowe tylko raz w roku. Podczas gdy raporty miesięczne dotyczą tylko jednego z trzech biur kredytowych, można kupić raporty ze wszystkich trzech biur.

Firma oferuje również własny wynik Intelius Identity Protect, który nie jest wynikiem FICO, ale jest podobny i można go wykorzystać do oceny, jak Twój kredyt zachowałby się w przypadku pożyczek oraz instytucji finansowych i transakcji. Podobnie jak w przypadku wielu innych naszych usług, Intelius świadczy usługi monitorowania nagrań.

Firma umożliwia monitorowanie dwóch adresów, dwóch numerów telefonów, trzech kart kredytowych lub debetowych oraz dwóch numerów rachunków bankowych, zapewniając szerszy zasięg niż niektórzy jej konkurenci. Ponadto oferuje jasne szczegóły (łącze do pliku PDF) na temat swojego ubezpieczenia od kradzieży tożsamości w wysokości 1 miliona dolarów.

Podoba nam się również sposób, w jaki firma oferuje usługę rezygnacji z poczty-śmieci, którą nazywa „Redukcja wiadomości-śmieci, mającą na celu zmniejszenie liczby otrzymywanych ofert kart kredytowych, a tym samym liczby pingów w Twoich rejestrach kredytowych.

Intelius Identity Protect oferuje wersję próbną. Cena podstawowa: 239,40 USD rocznie.

PrivacyGuard

PrivacyGuard oferuje 14-dniowy program próbny, ale zamiast być darmowym, musisz zapłacić złotówki. Więc chociaż nadal możesz sprawdzić, czy program Ci się podoba, firma traci wszystkie korzyści wynikające z redukcji tarcia wynikające z konwersji próbnych na żywo, wymagając od użytkowników przeskoczenia przez ten obręcz dolara na początku relacji. Domyśl.

Poza programem próbnym polegającym na strzelaniu w stopę, PrivacyGuard zapewnia wiele typowych usług w zakresie ochrony kredytu i tożsamości oferowanych przez konkurencję firmy zajmującej się ochroną przed kradzieżą tożsamości. Oferuje codzienne monitorowanie kredytu, kluczową wartość w ochronie tożsamości osoby przed złodziejami tożsamości, a także poziom częstotliwości, którego bardzo brakuje wielu konkurentom firmy.

Podstawowy program Ochrony Prywatności za 9,99 USD miesięcznie wykonuje skanowanie rekordów. Program za 19,99 USD miesięcznie skanuje punkty kredytowe. Program za 24,99 USD miesięcznie zapewnia jedno i drugie. Podobnie jak większość innych dostawców, Ochrona prywatności oferuje polisę w wysokości 1 miliona USD. Przed zarejestrowaniem się firma podaje pewne informacje o zaletach i ograniczeniach polisy, ale nie na tyle, aby były one przydatne przy podejmowaniu decyzji o zakupie.

PrivacyGuard aktualizuje co miesiąc wyniki kredytowe i monitoruje rejestry publiczne oraz numery ubezpieczenia społecznego. Oferuje również roczny raport dotyczący rejestrów publicznych, który zawiera wszystkie znalezione informacje dotyczące rejestrów publicznych w jednym przejrzystym dokumencie.

PrivacyGuard oferuje wersję próbną. Cena podstawowa: 119,88 USD rocznie.

Standard McAfee Identity Theft Protection

Usługa ochrony przed kradzieżą tożsamości firmy McAfee jest najtańszą, jaką widzieliśmy od roku. Ma wersję próbną 0,99 USD przez pierwszy miesiąc, ale możesz dostać cały rok za 69,99 USD, co jest znacznie tańsze niż inni gracze, o których tutaj rozmawialiśmy, chociaż jest to pięć dolarów więcej rocznie niż cena 64,99 USD oferowana ostatnio przez firmę rok.

Oferuje zręczną usługę „monitorowania cybernetycznego, która stale skanuje aktywność kredytową i ostrzega, jeśli wydarzy się coś niezwykłego. Firma monitoruje Twój plik kredytowy Experian, ale nie łączy się z TransUnion ani Equifax.

Podobnie jak w przypadku większości innych dostawców, oferuje zwrot do 1 miliona USD za odzyskanie tożsamości i (chyba że jesteś w stanie Nowy Jork), zwróci również do 10 000 USD w skradzionych środkach. Dodatkową korzyścią jest to, że jeśli stracisz portfel, firma zrobi wszystko, co w jej mocy, aby ponownie wydać „różnorodne treści, od dowodów osobistych i kart kredytowych po bilety na koncerty.

McAfee jest prawdopodobnie najbardziej znana jako firma antywirusowa założona przez jej bardzo ekscentrycznego tytułowego założyciela, Johna McAfee. W 2011 roku Intel kupił firmę i zmienił jej nazwę na Intel Security Group, ale do 2017 roku McAfee (obecnie znany jako McAfee, LLC) wycofał się samodzielnie, po wydzieleniu do TPG Capital (chociaż Intel nadal posiada mniejszościowy pakiet udziałów).

Mówimy ci to wszystko, ponieważ DNA firmy jest bardzo wyraźnie antywirusowe. Przedsprzedażowy telefon do firmy z pytaniem o program do kradzieży tożsamości najpierw spowodował kompletne zamieszanie, na ilu urządzeniach chcemy zainstalować program antywirusowy, a następnie, po przeniesieniu do działu „kradzieży tożsamości, zakończył się tym, że nasz redaktor próbował wyjaśnić przedstawicielowi czym zajmowały się agencje informacji kredytowej i dlaczego Cię to obchodziło.

Nie oznacza to, że sam produkt jest zły. Na szczęście prawie cała ta usługa jest zautomatyzowana i nigdy nie było żadnych wątpliwości dotyczących oprogramowania McAfee. Jeśli zautomatyzowane systemy zauważą dziwne zachowanie na jednym ze śledzonych kont, te alerty mogą stanowić pierwszą i najlepszą ochronę, gdy trzeba zabezpieczyć kredyt.

Firma faktycznie oferuje trzy poziomy usług ochrony tożsamości. Ich plan STANDARD to wspomniany powyżej 69,99 $ na pierwszy rok.

Jeśli chcesz płacić 139,99 USD rocznie za plan PLUS, otrzymujesz również roczny raport kredytowy, ocenę kredytową jednego biura, monitorowanie sądów i rejestrów karnych oraz monitorowanie pożyczek niekredytowych. To nie jest tak dobra umowa, jak się wydaje, ponieważ Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych zapewnia bezpłatne roczne raporty kredytowe każdemu obywatelowi amerykańskiemu.

Wreszcie, McAfee oferuje plan PREMIUM, który obejmuje wszystko w planach STANDARD i PLUS, a także monitorowanie przejęcia rachunków bankowych, monitorowanie wniosków o karty kredytowe i monitorowanie przestępców seksualnych (które ostrzegają Cię, gdy nowi skazani przestępcy seksualni rejestrują się w Twojej okolicy). Cena podstawowa: 69,99 USD.

A co z Equifax i TrustedID?

Ach, Equifax. Jeśli masz już usługę monitorowania tożsamości, może to być spowodowane tą firmą, która jest dzieckiem plakatu dla złego bezpieczeństwa. Jedna z trzech największych agencji informacji kredytowej, Equifax, miała co najmniej pięć poważnych naruszeń danych w 2017 roku, dotykając prawie każdego Amerykanina, który ma historię kredytową. W następnych miesiącach dowiedzieliśmy się, że mogło być nawet gorzej, niż początkowo sądzono.

A potworna reakcja firmy na każde naruszenie danych pogorszyła sprawę: w pewnym momencie firma kierowała użytkowników do fałszywej witryny pomocy. Witryna, którą utworzyła w celu zapewnienia bezpłatnego monitorowania kont kredytowych po naruszeniu danych, była również początkowo podatna na ataki hakerów.

Głowy potoczyły się, dyrektorzy odeszli, a reputacja firmy jest w strzępach. A jednak dzięki chłodnej odpowiedzi rządu federalnego nie jest jasne, czy coś naprawdę się zmieniło. Equifax pozostaje jedną z co najmniej trzech firm – Experian i TransUnion to dwie pozostałe duże – które oceniają, czy wszyscy jesteśmy godni kredytu.

Na dobre lub na złe, wiele osób skorzystało z oferty Equifax w postaci bezpłatnego rocznego członkostwa w TrustedID, jego komercyjnej usłudze kradzieży tożsamości? Ale ta oferta – pierwotnie dostępna dla każdego z numerem ubezpieczenia społecznego – dobiegła końca. (Wymagane było zarejestrowanie się do 31 stycznia 2018 r.)

Usługa zapewnia kopię raportu kredytowego Equifax, blokadę danych Equifax przez strony trzecie (z pewnymi wyjątkami), monitorowanie kredytu we wszystkich trzech biurach kredytowych, monitorowanie numeru PESEL w witrynach internetowych, które Equifax nazywa „podejrzanymi, oraz bardzo ograniczona polisa ubezpieczeniowa na kradzież tożsamości w wysokości 1 miliona dolarów.

Rozumiemy, jeśli skorzystałeś z oferty, gdy była ona bezpłatna. To powiedziawszy, po prostu nie możemy rekomendować prowadzenia interesów z firmą, która okazywała taką pogardę dla protokołów bezpieczeństwa – nie mówiąc już o klientach. Każda z alternatywnych usług ochrony wymienionych powyżej byłaby lepszym rozwiązaniem.

Porównanie cen

Poniżej przedstawiono ceny bazowe każdej usługi, od najniższej do najwyższej. Pamiętaj, że droższe prawie zawsze oferują dodatkowe korzyści, takie jak częstsze raporty kredytowe z biur kredytowych.

Roczne ceny monitorowania ID Usługa Podstawowa cena roczna Oferuje bezpłatną wersję próbną? Identity Guard

Nie Oszustwo tożsamości

Nie Pełny identyfikator (członkowie Costco)

Nie LifeLock

Nie* PrivacyGuard

1 USD za 14 dni ID Watchdog

Nie IdentityForce

tak Intelius Identity Protect

tak Pełny identyfikator (członkowie niebędący członkami Costco)

Nie* oferuje 60-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy

Kradzież tożsamości: co musisz wiedzieć

Oto kilka kluczowych rzeczy, o których należy pamiętać w przypadku najlepszych usług ochrony przed kradzieżą tożsamości i monitorowania tożsamości.

Kluczem jest wczesne wykrywanie. Jeśli rejestrujesz się w jednej z tych usług ochrony, chodzi mniej o zapobieganie początkowemu naruszeniu i ratowanie Cię przed kradzieżą tożsamości – niestety jest to nieco poza twoimi rękami. Zamiast tego chodzi o jak najszybsze otrzymanie ostrzeżenia o oszustwie w przypadku podejrzanej aktywności, aby zapobiec konieczności zamrożenia kredytu, zablokowania konta bankowego lub więcej, aby nie dowiedzieć się, kiedy spojrzysz na plik kredytowy. Niezależnie od tego, czy na Twojej karcie kredytowej znajdują się opłaty, których nigdy nie ponosisz, czy też nagle odkrywasz, że inkasenci pożyczek próbują zebrać kwoty, których nigdy nie pożyczyłeś, dzięki złodziejom w połowie kraju – lub złodziejom z drugiego końca świata – którzy otworzyli kartę kredytową lub złożyłeś wniosek o pożyczkę w swoim imieniu, widząc podejrzaną aktywność na wczesnym etapie, to nazwa gry.Przerażający jest fakt, że takie naruszenia mogą kosztować dużo pieniędzy.

Wiedza o tym, jak wykorzystywane są Twoje dane osobowe, to duży krok w kierunku zapewnienia sobie bezpieczeństwa. Istnieją firmy zajmujące się ochroną przed kradzieżą tożsamości, które mogą pomóc w monitorowaniu twoich danych osobowych, otrzymywać powiadomienia, jeśli twoje konta i dane osobowe są niewłaściwie wykorzystywane przez złodziei i jeśli powinieneś otrzymać zamrożenie kredytu, a nawet uzyskać zwrot pieniędzy po fakcie.

Żadna z tych usług ochrony nie będzie monitorować Twojej faktycznej działalności bankowej. Od dawna polecam sposób, aby uchronić się przed staniem się ofiarą większości oszustw bankowych, czyli sprawdzać wszystkie swoje konta raz w tygodniu. To trochę uciążliwe, ale tylko w mojej rodzinie przez lata wykryliśmy wiele oszukańczych działań i zarzutów. Wykonując tę ​​praktykę regularnie, zaoszczędziliśmy tysiące dolarów w skradzionych funduszach. Consumer Reports zaleca również samodzielne monitorowanie.

To powiedziawszy, jeśli nie jesteś typem osoby, która chce lub może poświęcić czas na ciągłą analizę due diligence niezbędną do ochrony Twojej tożsamości, niektóre z tych usług ochronnych mogą pomóc.

Przeczytaj drobnym drukiem. Wreszcie, ponieważ każda z tych usług ochronnych oferuje bardzo różne warunki, zamieściliśmy łatwy link do warunków korzystania z usług każdej firmy. Poświęć trochę czasu na przeczytanie ich wszystkich drobnym drukiem, zanim zarejestrujesz się w celu uzyskania kolejnej miesięcznej lub rocznej opłaty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy

80 $ 99,95 $ 107,88 $ 107,88 $ 119,88 $ 164 $ 149,90 $ 239,40 $ 239,88 $