Money Crashers

17 lutego 2021
Category: Małych Firm

Co chcesz

zrobić ze swoimi pieniędzmi?

 • Zarabiać pieniądze
  • Kariera
  • StudiaMały biznesDodatkowy przychód Zarządzaj pieniędzmi

   • Bankowość
   • AsygnowaniePodatkiDający Oszczędzać pieniądze

    • Oszczędność
    • ZakupyOferty Pożyczać pieniądze

     • Wyjść z długu
     • Karty kredytoweBankructwoHipotekaPożyczki Chroń pieniądze

      • Planowanie nieruchomości
      • UbezpieczeniePrawnyAlert o oszustwie Inwestować pieniądze

       • Więzy
       • Przejście na emeryturęNieruchomość O Money Crashers
       • O
       • Napisz do nasnaciśnijReklamowaćKontakt
       • Karty kredytowe
        • Zwrot gotówki
        • Niskie odsetki APRNagrody za podróżNagrody hoteloweNagrody za gazStudentBiznesZabezpieczone Bankowość

         • Nowe promocje dotyczące kont bankowych
         • Najlepsze banki internetoweDarmowe konta czekoweRachunki rozliczeniowe o wysokiej dochodowościKonta rozliczeniowe nagródRachunki oszczędnościowe o wysokiej dochodowościNajlepsze konta na rynku pieniężnymNajwyższe oprocentowanie CDNajlepsze biznesowe konta czekoweDarmowe konta biznesoweRachunki bankowe studentówKonta bankowe dla dzieci Pożyczki

          • Hipoteka
          • Pożyczki osobiste Dom rodzinny

           • Dzieci i rodzicielstwo
           • Majsterkowanie w domuRelacjePlanowanie nieruchomości Inwestowanie

            • Nowe promocje na koncie maklerskim
            • Najlepsi maklerzy giełdowi onlineMaklerzy giełdowi dla początkującychBezpłatny obrót akcjamiPrzesiewacze zapasówUłamkowe udziały akcjiUsługi kompletacji towaruAplikacje do mikroinwestowaniaDoradcy Robo Mały biznesNajnowsze historie

             10 najbardziej satysfakcjonujących i satysfakcjonujących ofert pracy i kariery

             Co to jest konto emerytalne Roth IRA – korzyści, zasady i ograniczeniaCzy inwestując na giełdzie najlepiej podążać za swoim instynktem?Ujawnienie reklamodawcy:karty kredytowe i oferty bankowe, które pojawiają się na tej stronie, pochodzą od firm obsługujących karty kredytowe i banków, od których MoneyCrashers.com otrzymuje rekompensatę. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej pojawiają się na stronach kategorii. MoneyCrashers.com nie obejmuje wszystkich banków, firm obsługujących karty kredytowe ani wszystkich dostępnych ofert kart kredytowych, chociaż dokładamy wszelkich starań, aby dołączyć pełną listę ofert, niezależnie od wysokości odszkodowania. Partnerzy reklamodawcy to między innymi American Express, Chase, US Bank i Barclaycard.

             BadaćPolecane treści12 najlepszych kart kredytowych typu cash-back – recenzje i porównania

             Polecane treści12 najlepszych kart kredytowych typu cash-back – recenzje i porównania

             Polecane treści7 najlepszych kart kredytowych o niskim oprocentowaniu – recenzje i porównania

             Polecane treści18 najlepszych kart kredytowych Travel Rewards – recenzje i porównania

             Polecane treści14 kart kredytowych Best Hotel Rewards – recenzje i porównania

             Polecane treści11 najlepszych kart kredytowych gazu – recenzje i porównania

             Polecane treści6 najlepszych kart kredytowych dla studentów – recenzje i porównania

             Polecane treści22 Najlepsze karty kredytowe dla małych firm – recenzje i porównania

             Polecane treści7 najlepiej zabezpieczonych kart kredytowych do odbudowy kredytu – recenzje i porównania

             Przez

             Wyświetlenia

             Akcje

             Udostępnij ten artykuł

             Kop głębiej

             Śledź @MoneyCrashersPopularne artykuły12 najlepszych aplikacji z wyprzedzeniem, które pomogą Ci zdążyć na wypłatę21 najlepszych nowych promocji i ofert na koncie bankowym – październik 2020 r36 najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy w domu (legalne)Co poddać recyklingowi? Lista 11 artykułów i materiałów gospodarstwa domowego nadających się do recyklingu10 wspaniałych pól kariery na przyszłośćZostań Money Crasher!

             Dołącz do naszej społeczności.Co to jest pożyczka na budowę domu – proces i jak się kwalifikować Przez

             Wyświetlenia

             Akcje

             Udostępnij ten artykułBudowa własnego domu może być wspaniałym i przyjemnym doświadczeniem, ale może też być długim i kosztownym procesem. Jednak większości ludzi nie stać na opłacenie kosztów budowy domu z góry, a uzyskanie kredytu hipotecznego może być trudne. W końcu prosisz bank lub pożyczkodawcę hipotecznego o pieniądze na coś, czego jeszcze nie ma.

             Standardowa pożyczka hipoteczna nie wystarczy, ale możesz kwalifikować się do specjalnego rodzaju pożyczki zwanej pożyczką budowlaną.

             Co to jest kredyt budowlany?

             Pożyczka na budowę to zazwyczaj krótkoterminowa pożyczka wykorzystywana na pokrycie kosztów budowy domu. Może być oferowany na określony czas (zwykle około roku), aby dać Ci czas na budowę domu. Pod koniec procesu budowy, kiedy dom jest gotowy, będziesz musiał zaciągnąć nową pożyczkę, aby spłacić pożyczkę na budowę – czasami nazywa się to „pożyczką końcową.

             Zasadniczo oznacza to, że musisz refinansować pod koniec okresu i zawrzeć nową wybraną pożyczkę (np. 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu), która jest bardziej konwencjonalną opcją finansowania nowo ukończonego domu.

             Kwalifikacja do kredytu budowlanego

             Banki i kredytodawcy hipoteczni są często nieufni wobec kredytów budowlanych z wielu powodów. Jedną z głównych kwestii jest to, że musisz bardzo zaufać konstruktorowi. Bank lub pożyczkodawca pożycza pieniądze na coś, co ma zostać zbudowane, przy założeniu, że po zakończeniu będzie miało określoną wartość.

             Jeśli coś pójdzie nie tak – na przykład, jeśli budowniczy źle się spisuje lub jeśli wartość nieruchomości spadnie – może się okazać, że bank dokonał złej inwestycji i nieruchomość nie jest warta tyle, co pożyczka.

             Aby uchronić się przed tym problematycznym skutkiem, banki często nakładają surowe wymogi kwalifikacyjne dla kredytu budowlanego. Zwykle obejmują one następujące postanowienia:

             1. Musi być zaangażowany wykwalifikowany konstruktor . Wykwalifikowany budowniczy to licencjonowany generalny wykonawca o ugruntowanej reputacji w zakresie budowania domów wysokiej jakości. Oznacza to, że szczególnie trudne może być znalezienie instytucji, która sfinansuje projekt, jeśli zamierzasz działać jako własny generalny wykonawca lub jeśli jesteś zaangażowany w sytuację właściciela / budowniczego.
             2. Pożyczkodawca potrzebuje szczegółowych specyfikacji . Obejmuje to plany pięter, a także szczegóły dotyczące materiałów, które będą używane w domu. Konstruktorzy często tworzą obszerną listę wszystkich szczegółów (czasami nazywaną „niebieską książką); szczegóły zazwyczaj obejmują wszystko, od wysokości sufitu po rodzaj izolacji domu. Wartość domu musi zostać oszacowana przez rzeczoznawcę . Chociaż wycena czegoś, co nie istnieje, może wydawać się trudna, pożyczkodawca musi mieć rzeczoznawcę, biorąc pod uwagę niebieską księgę i specyfikację domu, a także wartość gruntu, na którym budowany jest dom. Obliczenia te są następnie porównywane z innymi podobnymi domami o podobnej lokalizacji, podobnych cechach i podobnej wielkości. Te inne domy nazywane są „comps, a wyceniona wartość jest określana na podstawie comps. Będziesz musiał odłożyć dużą zaliczkę . Zazwyczaj 20% to minimum, które musisz odłożyć na kredyt budowlany – niektórzy pożyczkodawcy wymagają nawet 25% zniżki. Gwarantuje to, że zainwestowałeś w projekt i nie odejdziesz, jeśli coś pójdzie nie tak. Chroni to również bank lub pożyczkodawcę na wypadek, gdyby dom nie okazał się wart tyle, ile oczekiwali.Pod warunkiem, że spełniasz wszystkie te kryteria i masz dobry kredyt, powinieneś być w stanie zakwalifikować się do kredytu budowlanego. Ogólnie rzecz biorąc, pożyczkodawcy wymagają również informacji dotyczących Twojego dochodu (aby mieć pewność, że stać Cię na spłatę kredytu hipotecznego) i Twojego obecnego domu, tak jak w przypadku każdego rodzaju standardowej pożyczki hipotecznej.

              Jak działają kredyty budowlane

              Po zakwalifikowaniu się i uzyskaniu zgody na pożyczkę na budowę pożyczkodawca zaczyna wypłacać pieniądze, które zgodził się ci pożyczyć. Jednak nie tylko dadzą konstruktorowi całą gotówkę na raz. Zamiast tego ustalany jest harmonogram losowań.

              rysujeLosowania to wyznaczone odstępy czasu, w których budowniczy może otrzymać fundusze na kontynuację projektu. W czasie trwania kompilacji może wystąpić kilka losowań. Na przykład, budowniczy może otrzymać pierwsze 10% po zamknięciu pożyczki, a kolejne 10% po wyczyszczeniu partii i wylaniu funduszu. Kolejny napływ pieniędzy może nastąpić po obramowaniu domu, a następnie wypłata po tym, jak dom zostanie zadaszony i zamknięty.

              Liczba losowań i kwota każdego z nich jest negocjowana między budowniczym, kupującym i bankiem. Zazwyczaj pierwsze losowanie pochodzi z przedpłaty kupującego (więc jego pieniądze są najbardziej narażone). Bank często wymaga inspekcji na każdym etapie przed wydaniem pieniędzy budowniczym. Pomaga to upewnić się, że wszystko idzie zgodnie z planem, a pieniądze są wydawane tak, jak powinny.

              Po spłaceniu wszystkich losowań i wybudowaniu domu kupujący musi otrzymać pożyczkę końcową, aby spłacić kredyt budowlany.

              Oprocentowanie kredytu budowlanegoW przypadku pożyczki na budowę, podobnie jak w przypadku wszystkich innych pożyczek, musisz zapłacić odsetki od pożyczonych pieniędzy. Zwykle pożyczki na budowę są pożyczkami o zmiennej stopie procentowej, a oprocentowanie jest ustalane na podstawie „spreadu względem stopy podstawowej. Zasadniczo oznacza to, że stopa procentowa jest równa prime plus pewna kwota. Jeśli na przykład podstawowa stopa procentowa wynosi 3%, a Twoja stopa procentowa to prime-plus-one, zapłacisz 4% stopę procentową (która będzie dostosowywana wraz ze zmianą podstawowej stopy procentowej).

              W wielu przypadkach pożyczki budowlane są również pożyczkami oprocentowanymi. Oznacza to, że płacisz odsetki tylko od pożyczonych pieniędzy, zamiast spłacać jakąkolwiek część głównego salda pożyczki. To sprawia, że ​​spłata kredytów budowlanych jest bardziej możliwa.

              Płacisz również tylko od kwoty, która została już wypłacona. Na przykład, jeśli pożyczasz 100 000 $, a wypłacono tylko pierwsze 10 000 $, płacisz odsetki tylko od pierwszych 10 000 $, a nie od pełnych 100 000 $. Musisz dokonywać comiesięcznych płatności za tę pożyczkę – tak jak w przypadku zwykłej pożyczki – tak więc miesięczne raty powinny zaczynać się od niskich, gdy pożyczona jest tylko niewielka kwota, i stopniowo rosnąć, gdy więcej pieniędzy jest wypłacanych budowniczy.

              Niedogodności

              Pożyczki na budowę umożliwiają budowę domu, gdy w innym przypadku nie byłbyś w stanie tego zrobić. Budowa domu może być wspaniałym doświadczeniem, jeśli chcesz zaprojektować coś wyjątkowego lub dostosowanego do Twoich potrzeb i potrzeb Twojej rodziny. Jednak przy zakupie kredytu budowlanego istnieje również znacznie większe ryzyko niż tylko zakup istniejącego domu.

              Niektóre z potencjalnych zagrożeń obejmują:

              1. Dom nie zostanie ukończony zgodnie z harmonogramem i budżetem . Jeśli Twój dom nie zostanie ukończony zgodnie z harmonogramem, być może będziesz musiał zapłacić dodatkowe koszty za wynajem mieszkania lub zapłacić dwie hipoteki dłużej niż oczekiwano, ponieważ nie będziesz w stanie się wprowadzić. W niektórych przypadkach końcowa płatność za budowę pożyczka stanie się wymagalna i będziesz musiał uiścić opłatę za przedłużenie pożyczki – przynajmniej do czasu ukończenia domu i możliwości refinansowania kredytu końcowego.
              2. Po zakończeniu dom nie będzie wart co najmniej tyle, ile kosztuje jego budowa . Możesz spotkać się z tą niefortunną sytuacją, jeśli budowniczy źle wykonuje pracę lub jeśli ogólny rynek mieszkaniowy gwałtownie spada. W takim przypadku musisz wymyślić dodatkową gotówkę, gdy nadejdzie czas na refinansowanie pożyczki budowlanej w pożyczkę końcową. Nie będziesz w stanie zakwalifikować się do pożyczki końcowej . Jeśli twój dochód lub kredyt drastycznie się zmienią, możesz nie być w stanie zakwalifikować się do pożyczki końcowej – a to może stworzyć poważny problem, ponieważ pożyczki budowlane nie mają być stałe. Po zakończeniu projektu saldo musi zostać spłacone. Zasadniczo jest to kredyt balonowy, co oznacza, że ​​w trakcie projektu płacisz odsetki, a całe saldo jest płatne na koniec. Jeśli nie możesz refinansować, aby spłacić całe saldo – a pożyczkodawca odmawia przedłużenia kredytu budowlanego, aby w jakiś sposób umożliwić ci refinansowanie – możesz stracić nowy dom z powodu egzekucji, jeśli nie możesz dokonać płatności.Ostatnie słowo

               Jeśli chcesz podjąć ryzyko związane z pożyczką na budowę i masz dostępną poduszkę finansową, która pomoże Ci pokonać nierówności na drodze, pożyczka na budowę może być właściwym wyborem, abyś mógł zbudować swój wymarzony dom.

               Jeśli jednak szukasz tylko miejsca do życia, jeśli nie masz funduszu awaryjnego na radzenie sobie z niepowodzeniami budowlanymi lub jeśli denerwujesz się procesem budowy domu, być może lepiej będzie po prostu kupić istniejący dom przy użyciu zwykłej pożyczki. Dokładne rozważenie ryzyka i korzyści jest ważne, abyś wiedział, że dokonany wybór jest właściwy dla Ciebie.

               Czy brałeś kiedyś kredyt budowlany? Jakie było Twoje doświadczenie?

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy