Serwis VoD od momentu TVN i nc+ wprowadza własny dekoder. Na sektor trafił Player+ Box

🕓 16.07.2019
📂 Media
👁 105
🗨
Dekoder Player Box - pakiety i ceny

Dekodery kojarzyły nam się przedtem z kablówkami i platformami satelitarnymi. Od poniedziałku w sprzedaży jest dekoder zbudowany do korzystania z płatnej oferty serwisu wideo dzięki żądanie Player, stworzonej za pośrednictwem TVN i nc+. Reprezentanci obu firm przekonują, iż ma to sens.

Dekoder Player+ Box wówczas małe urządzenie w kształcie kostki, która po podłączeniu do internetu i telewizora za pomocą kabel HDMI, pozwala na dużym ekranie oglądać ofertę Player+ oraz darmowe kanały z telewizji naziemnej. Jego wprowadzenie platforma nc+ zapowiadała już w 2016 roku - urządzenie trafiło do sprzedaży w poniedziałek 11 czerwca br.

Player tak jak inne serwisy VoD dostępny jest wyjąwszy dodatkowych urządzeń na komputerach podłączonych do sieci, smartfonach, tabletach, oraz na konsolach do gier czy nareszcie telewizorach Smart TV prowadzących producentów. Po co zatem dodatkowy dekoder, podobny do ludzi, które posiada się, wówczas gdy ma się w domu kablówkę czy platformę satelitarną?

- Dzięki dekoderowi Player+ Box chcemy dotrzeć do każdego potencjalnego klienta. Urządzenie można podłączyć do odwiedzenia każdego typu telewizora – tłumaczy w rozmowie z Business Insider Polska Jacek Balicki, wiceprezes platformy nc+ ds. marketingu. Także do tych odbiorników, której nie mają opcji Smart TV lub gdzie SmartTV obecnie nie jest wspierane za pośrednictwem producenta, a telewizor w dalszym ciągu działa.

Polacy pragną zobaczyć i telewizję, i VoD

Balicki podkreśla, że mimo progresu ofert VoD, Polacy ciągle dzielą swój czas oglądania między platformy streamingowe, w którym miejscu np. oglądają seriale lub filmy oraz klasyczną telewizję, w której śledzą sport, wiadomości czy swoje ulubione programy, gdy mają własną premierę - Nie ma na rynku rozwiązania, które zapewnia ofertę VoD, tradycyjne cyfrowe naziemne kanały TV oraz kanały TV premium w jednym serwisie. My je stworzyliśmy. To odpowiednia alternatywa dla ofert tradycyjnej płatnej telewizji - powiada Jacek Balicki.

W ramach oferty Player+ jesienią ub. r. wprowadzono kilka pakietów, w których interesanci znajdą kanały Grupy TVN, platformy nc+ czy Discovery, a także stacje gold Canal+, HBO i Eleven Sports Network. Poza kanałami linearnymi w poszczególnych wiązkach są dostępne pozycje na żądanie - to programy, filmy i seriale, po tym premiery Canal+. Najtańszy pakiet Start kosztuje dziesięć zł, najdroższy Max a mianowicie 80 zł miesięcznie.

Cena dekodera Player+ Box to 199 zł, ale w tej cenie otrzymuje się dostęp do pliku Max na trzy miesiące. Urządzenie można kupić po punktach sprzedaży platformy nc+, w sklepach sieci MediaMarkt, Saturn i Euro RTV AGD oraz w internecie.

Oferta Player+ dostępna jest bez umowy

W przeciwieństwie do sieci kablowych i platform cyfrowych oferta Player+ wydaje się być dostępna bez zobowiązań jednakowo jak w przypadku Netfliksa czy Showmaksa. Dostęp do odwiedzenia pakietu można wykupić w 30 dni i na tym zrezygnować.

Wyprodukowany za sprawą firmy Technicolor dekoder Player Box pozwala też dzięki dostęp do usługi backwards EPG, pozwalającej na przejrzenie produkcji wyemitowanych w telewizji w ostatnich siedmiu dobach.

Celem TVN jak i również nc+ jest, by Player był największą stworzoną w Polsce platformą VoD. Przedstawiciele serwisu nie podają aczkolwiek ilu klientów, korzysta spośród płatnej oferty. - Potrafię jedynie powiedzieć, że od momentu startu Player+ zanotowaliśmy niesłychanie dużą ilość transakcji, jak pokazuje, że oferta wydaje się sukcesem - mówi Business Insider Polska Maciej Gozdowski, szef Player. pl.

Klienci oferty Player+ doliczani są do bazy abonenckiej nc+, która na koniec 2017 roku miała 2, 17 mln abonentów. - Więcej niż 40 proc. pakietów subskrybowanych w ramach oferty Player+ zawiera kanały Canal+ a mianowicie dodaje Balicki.

Jesienią treści w jakości 4K

To nie koniec nowości. Reprezentanci Playera zapowiadają, że jesienią tego roku wprowadzą też ofertę treści w klasy 4K - w naszej technologii TVN czy Canal+ kręcą już np. osobiste seriale. Pozycje 3w 4K powinny być początkowo do kupienia dla korzystających z Playera w zakresie aplikacji na telewizory Smart TV.

Autor: Ионас-алоизас
Związane z
Media
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Deep Mind Google - sztuczna inteligencja zagra w «StarCrafta II»
Badacze pracujący w należącej do Alphabetu firmie DeepMind twierdzą, że rozgrywka po "StarCrafcie II" jest tak specyficzna i wymagająca, hdy to, czego nauczy się z niej sztuczna rozum, może pomóc jej rozwiązywać…...
David Rockefeller - zmarł najstarszy miliarder na świecie
Amerykański miliarder David Rockefeller zmarł w poniedziałek swoim domu w Pocantico Hills w stanie Oryginalny Jork. Stojący na czele rodziny przemysłowców i finansistów bogacz miał ponad 101 lat i był najstarszym…...
Dane użytkowników Facebooka już odrzucić powędrują do USA  Tech
Ze względu na ochronę danych empirycznych osobowych kraj członkowski UE może zawiesić przekazywanie danych użytkowników Facebooka do serwerów w USA, gdzie mogą mieć do nich dostęp amerykańskie służby specjalne - oświadczył w…...
Czyste Powietrze kontra smog.
Polski rząd liczy, że wykonanie programu Czyste Powietrze przyczyni się do znaczącej redukcji zużycia energii i emisji CO2 oraz ograniczy problem smogu. Na szczycie COP24 ze strony ministrów padły w szczególności zapowiedzi, że opłacanie…...
Czy Rosjanie uciekną z europejskich plaż? Branża się boi  Informacje
Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto kreowanie rur na rosyjskich wodach Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem Koniec gorszych produktów dla…...
Czy LOT może skorzystać dzięki kłopotach Air Berlin?
Air Berlin wystawiło akcje na sprzedaż. W ciągu kilku miesięcy ma być jasne, kto będzie operował samolotami niemieckiego przewoźnika, który złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Komentując otwarcie scaleń z Budapesztu…...
Czerwińska: nowy projekt o PPK uwzględnia głosy strony społecznej
300 plus w świeżej odsłonie. "Większa pewność co do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za więcej niż 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco…...
Croissanty i maślane bułeczki zostaną produktem luksusowym?  Ze świata
Posiadłość z XIX wieku za 56 złotych. Para zdecydowała się na nietypową sprzedaż Niezwykła przemiana bloków z wielkiej tafle. Mieszkania jak luksusowe apartamenty Podjechali furgonetką i wyrwali drzwi. Wyjątkowa praca Banksy'ego skradziona…...
Nie znaleziono