Legalne zastosowania raportu kredytowego

17 lutego 2021
Category: Oceny Kredytowe

Witamy w archiwach konsumpcyjnych

Dziękujemy za odwiedzenie Consumerist.com. Od października 2017 roku Consumerist nie tworzy już nowych treści, ale zachęcamy do przeglądania naszych archiwów. Tutaj możesz znaleźć artykuły z 12 lat na wszystko, od tego, jak uniknąć podejrzanych oszustw, po napisanie skutecznego listu z reklamacją. Zapoznaj się z niektórymi z naszych największych hitów poniżej, przejrzyj kategorie wymienione w lewej części strony lub przejdź do CR.org, gdzie znajdziesz oceny, recenzje i wiadomości konsumenckie.

Legalne zastosowania raportu kredytowego

17.10.09 16:24 EDT Przez consumerist.com

Kiedyś raporty kredytowe były używane tylko do celów kredytowych. Teraz firmy używają go do wielu decyzji. Dowiedz się, co jest legalne, a co nie.

Firmy używają go, aby zdecydować, czy dać ci pracę. Ubezpieczyciele używają go do ustalania składek ubezpieczeniowych. Niedługo nie zdziwiłbym się, gdyby ludzie zaczęli go używać przed randkami w ciemno! (Och, czekaj, po to jest Facebook).

Ten ostatni był trochę z przymrużeniem oka, ponieważ zgodnie z prawem nie wolno ci wyciągać komuś kredytu, aby sprawdzić, czy będzie dobrą randką. Prawo, które temu zapobiega, to Ustawa o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej, która szczegółowo określa, do czego można wykorzystać raport kredytowy zgodnie z § 604:

Wnioski o kredyt, ubezpieczenie i wynajem do celów osobistych, rodzinnych lub domowych.

Zatrudnienie, które obejmuje zatrudnianie, awans, przeniesienie lub zatrzymanie. CRA nie może udostępniać raportu kredytowego dla decyzji o zatrudnieniu bez zgody.

Nakazy sądowe, w tym wezwania do sądu.

„Uzasadnione potrzeby biznesowe w transakcjach inicjowanych przez konsumenta w celach osobistych, rodzinnych lub domowych. (postępowanie sądowe nie jest uzasadnione przez strony trzecie)

Przegląd konta. Okresowo banki i inne firmy przeglądają akta kredytowe, aby określić, czy chcą zatrzymać tę osobę jako klienta.

Licencjonowanie (profesjonalne).

Ustalenia dotyczące płatności alimentów na dzieci.

Dostęp organów ścigania: agencje rządowe uprawnione do prowadzenia dochodzeń w sprawie terroryzmu i kontrwywiadu mają tajny dostęp do raportów kredytowych.

Możesz zgodzić się tylko z pierwszą pozycją na liście, jedyną, która używa słowa „kredyt, ale FCRA przyznaje dość szerokie zasady korzystania z raportów kredytowych (przepraszamy, daty nie są uwzględnione). Raporty kredytowe i oceny kredytowe stają się znacznie ważniejsze niż kiedykolwiek zamierzano, a dobre zrozumienie tego, co jest legalne, pomaga ograniczyć bardziej kreatywne zastosowania.

Jest to szczególnie ważne dla każdego, kto jest nękany przez windykatorów. Komornicy w swoim zapale czasami naruszają FCRA, wyciągając czyjś raport kredytowy. Jeśli wyciągną raport kredytowy pod fałszywym pretekstem i wykorzystają te informacje przeciwko tobie, możesz otrzymać odszkodowanie. Dobrym przykładem jest sytuacja, w której grożą eksmisją, ponieważ dowiedzą się, że jesteś właścicielem domu (hipoteki są wymienione w raporcie). To nielegalne na mocy FCRA.

Czy uważasz, że raporty kredytowe stają się zbyt wszechobecne? Wyniki kredytowe są zbyt ważne?

Jim na co dzień pisze o problemach finansowych na blogu finansów osobistych Bargaineering.com.

Chcesz więcej wiadomości dla konsumentów? Odwiedź naszą organizację nadrzędną Consumer Reports , aby uzyskać najnowsze informacje na temat oszustw, wycofań i innych problemów konsumenckich.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy