Który raport kredytowy pobiera American Express?

Który raport kredytowy pobiera American Express?
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

American Express od dawna jest znany jako dostawca kart kredytowych premium, który zapewnia posiadaczom kart szeroki wachlarz korzyści. Biorąc pod uwagę jego reputację, chęć ubiegania się o kartę American Express nie jest niczym niezwykłym.

Kiedy ubiegasz się o kartę kredytową American Express, firma prawie zawsze sprawdzi Twój raport kredytowy w Experian . W bardzo rzadkich przypadkach American Express sprawdza w innym biurze kredytowym. Pamiętaj, że wszystkie trzy biura kredytowe uzyskują informacje z tego samego miejsca: Twojego życia finansowego. Oznacza to, że nie ma między nimi dużej różnicy, więc to, który raport jest pobierany, zwykle nie ma znaczenia. Istnieją jednak przypadki, w których wiadomo, które biuro jest ściągane.

Dowiedzieliśmy się, że American Express współpracuje głównie z Experian, przeglądając 337 zgłoszonych przez klientów zapytań kredytowych od stycznia 2016 r. Do grudnia 2017 r. Te informacje wykazały, że American Express współpracuje prawie wyłącznie z Experian.

Skąd mamy dane

Ubieganie się o kartę kredytową może być stresujące. Proces nie jest zbyt przejrzysty i nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, jaki będzie wynik. Wszystko, co możesz zrobić, to wypełnić formularz zgłoszeniowy i poczekać, aż wynik wyskoczy.

Biorąc pod uwagę brak przejrzystości, prawdopodobnie nie jest zaskakujące, że pożyczkodawcy nie tylko mówią nam, z którymi biurami kredytowymi współpracują. Oznacza to, że musieliśmy zebrać te informacje od osób, które złożyły wniosek o karty American Express.

Za każdym razem, gdy ubiegasz się o pożyczkę, niezależnie od tego, czy jest to karta kredytowa, czy inny rodzaj pożyczki, pożyczkodawca pobierze kopię twojego raportu kredytowego z biura informacji kredytowej. Za każdym razem, gdy pożyczkodawca żąda kopii twojego raportu, biuro informacji kredytowej przechowuje je przez dwa lata. Te „mocne pociągnięcia” kredytu powodują niewielki spadek zdolności kredytowej i pojawiają się w raporcie kredytowym. Oznacza to, że możesz zobaczyć, z którego biura informacji kredytowej korzystał dany pożyczkodawca.

Do zebrania większości tych danych wykorzystaliśmy bazę danych CreditBoards.com. Ludzie korzystają z tej witryny, aby sprawdzić, jakie jest prawdopodobieństwo, że kwalifikują się do otrzymania określonej karty. Po złożeniu wniosku o kartę mogą podać informacje, takie jak dochód, ocena kredytowa i biuro, z którego korzystano, aby przyszli użytkownicy mogli lepiej ocenić swoje szanse.

Skorzystaliśmy z wyników tylko z ostatnich dwóch lat, abyśmy mogli podać najbardziej aktualne informacje.

Co oznaczają dla Ciebie nasze badania

Celem tego artykułu jest pomoc w zidentyfikowaniu raportu kredytowego, który najprawdopodobniej wpłynie na Twoje szanse na otrzymanie karty kredytowej od American Express. Biorąc pod uwagę, że Experian jest używany w prawie każdej aplikacji American Express, jest to raport, na którym należy się skupić.

W idealnym przypadku wszystko, co zrobisz, aby poprawić swój wynik z jednym biurem, poprawi go we wszystkich trzech. Jednak skupienie się na jednym, zwłaszcza w przypadku błędów, może ułatwić sprawę.

Jak sprawdzić własne raporty kredytowe

Istnieje możliwość bezpłatnego sprawdzenia własnego raportu kredytowego. W rzeczywistości dobrze jest robić to regularnie, aby upewnić się, że wszystko w raporcie jest poprawne.

Zalecamy skorzystanie z AnnualCreditReport.com w celu sprawdzenia kredytu. Rząd Stanów Zjednoczonych nałożył na tę witrynę sankcje, a witryna nie wymaga rejestrowania się w jakiejkolwiek usłudze subskrypcji. Za pośrednictwem strony internetowej możesz raz w roku bezpłatnie otrzymać kopię raportu kredytowego z każdego biura.

Jeśli chcesz przeglądać swój raport kredytowy częściej niż raz w roku, możesz odłożyć swoje prośby o raport. Poproś Experian o swój raport, a po czterech miesiącach poproś o raport z TransUnion. Cztery miesiące później poproś o kopię Equifax. Ta strategia umożliwia przeglądanie raportu kredytowego trzy razy w roku.

Wielu wydawców kart pozwala również spojrzeć na raporty kredytowe jako korzyść dla posiadacza karty.

Chociaż te usługi nie zapewniają prawdziwej kopii raportu kredytowego dostarczonego przez biura informacji kredytowej, są wystarczająco dobre, aby śledzić zmiany.

Jeśli chcesz pobrać kopię swojego raportu z AnnualCreditReport.com, skorzystaj z tych wskazówek.

  • Podaj dokładne informacje i sprawdź je dwukrotnie. Błędy mogą Cię tymczasowo zablokować.
  • Zostaną zadane pytania weryfikacyjne. Niektóre z nich to podchwytliwe pytania, więc nie bój się odpowiedzieć „żadne z powyższych”.
  • Zapisz lub wydrukuj kopię swojego raportu, gdy tylko go otrzymasz, w przeciwnym razie stracisz go, jeśli zamkniesz okno przeglądarki.

Możesz również poprosić o raport telefonicznie, dzwoniąc pod numer 1-877-322-8228 lub pocztą, wysyłając formularz na adres:

  • Usługa żądania rocznego raportu kredytowego

    PO Box 105281 Atlanta, GA

    30348-5281

Żądania zgłoszone telefonicznie i pocztą zostaną wysłane pocztą w ciągu 15 dni.

Jak uzyskać dodatkowe raporty od firmy Experian

Federalna ustawa o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej jest prawem odpowiedzialnym za zagwarantowanie dostępu do raportu kredytowego każdego roku. Określa również inne sytuacje, w których możesz otrzymać bezpłatną kopię raportu kredytowego.

Możesz otrzymać bezpłatny raport kredytowy w następujących sytuacjach:

Niektórzy pożyczkodawcy automatycznie podają Twój wynik w przypadku odmowy wydania karty, ale niektórzy nie. Jeśli wiesz, że masz prawo do otrzymania kopii swojego raportu, możesz zażądać kopii raportu używanego do odmowy, a pożyczkodawca musi go dostarczyć.

Zgodnie z niektórymi przepisami stanowymi mieszkańcy niektórych stanów mogą kwalifikować się do dodatkowych żądań raportów kredytowych Experian po obniżonej cenie. Oto lista takich stanów:

Experian: bezpłatne lub obniżone raporty kredytowe

Stan 1 wniosek Dodatkowe prośby Ramy czasowe
Kalifornia 8 USD 8 USD Rok kalendarzowy
Kolorado Darmowy 8 USD Rok kalendarzowy
Connecticut 5 USD 7,50 USD 12 miesięcy
Gruzja Darmowy 12 USD Zawsze
Maine Darmowy 5 USD 12 miesięcy
Maryland Darmowy 5 USD Rok kalendarzowy
Massachusetts Darmowy 8 USD Rok kalendarzowy
Minnesota 3 USD 3 USD 12 miesięcy
Montana 8,50 $ 8,50 $ Rok kalendarzowy
New Jersey Darmowy 8 USD Rok kalendarzowy
Portoryko Darmowy 11,50 $ Rok kalendarzowy
Vermont Darmowy 7,50 USD 12 miesięcy
Wyspy Dziewicze 1 $ 1 $ Rok kalendarzowy

Jak ulepszyć swój raport kredytowy

Po przejrzeniu raportu kredytowego możesz podjąć kroki w celu jego ulepszenia, co doprowadzi do wzrostu Twojej zdolności kredytowej. Twoja ocena kredytowa opiera się na danych w raporcie kredytowym i jest w dużym stopniu uzależniona od pożyczkodawców, takich jak American Express.

Napraw wszelkie błędy

Błędy w raporcie kredytowym są częstsze niż myślisz. Jeśli masz błąd, który szkodzi Twojemu wynikowi, usunięcie go jest najłatwiejszym sposobem na zwiększenie wyniku. Każde biuro ma inne instrukcje dotyczące kwestionowania błędów, więc pamiętaj o dokładnym przestrzeganiu procedury.

Usuń zaległe konta

Jeśli w przeszłości zalegałeś z płatnościami lub masz niespłacone długi w swoim raporcie, może to utrudnić Twoją zdolność kredytową. Negocjuj z tymi pożyczkodawcami, aby uzyskać plan płatności i usunąć konto z pliku.

Spłać istniejący dług

Pożyczkodawcy chcą wiedzieć, że możesz sobie pozwolić na spłatę nowej pożyczki. Jeśli masz już duże zadłużenie, spłacenie jakiejkolwiek nowej pożyczki będzie trudne. Spłać swój dług, aby poprawić swój wynik.

Zwiększ limity kredytowe

Pożyczkodawcy również sprawdzają, ile wykorzystujesz swojego kredytu. Jeśli wyczerpujesz swoje linie kredytowe, jest to zły znak, a pożyczkodawcy mogą obawiać się pożyczać ci. Poproś o zwiększenie limitu kredytowego, aby wykorzystać niższy procent limitów kredytowych.

Kiedy aktualizowany jest Twój raport kredytowy?

Twój raport kredytowy nie jest aktualizowany codziennie przez każdego pożyczkodawcę, u którego masz konto.

Zwykle pożyczkodawcy wysyłają co miesiąc jedną aktualizację do biur informacji kredytowej, po zakończeniu każdego wyciągu. Oznacza to, że pojawienie się zmian w raporcie może zająć miesiąc lub dwa. Oznacza to, że ważne jest, aby rozpocząć proces poprawy wyniku tak wcześnie, jak to możliwe.

Twoje dochody i wydatki również mają znaczenie

Kiedy ubiegasz się o pożyczkę, nie liczy się tylko Twoja zdolność kredytowa. Twoje dochody i wydatki również będą miały znaczenie.

Kiedy ubiegasz finanso się o kartę z American Express, pożyczkodawca zapyta o Twój roczny dochód i miesięczne płatności za mieszkanie.

Dzieje się tak, ponieważ pożyczkodawcom zależy tylko na tym, aby spłacić pożyczki, które uczynili.

Jeśli zarabiasz 1000 USD miesięcznie i wydajesz 750 USD na mieszkanie, jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie opłacić rachunki nową kartą kredytową. Jeśli zarabiasz 10 000 $ miesięcznie i wydajesz 4 000 $ na mieszkanie, istnieje znacznie większa szansa na dokonanie płatności.

Chociaż może to być kuszące, nie kłam, gdy zadajesz te pytania. Wiadomo, że American Express czasami prosi o weryfikację dochodów. Jeśli nie możesz udowodnić dochodu, jaki zarabiałeś, dostarczając odcinki wypłaty lub historyczne zeznania podatkowe, American Express odrzuci Twój wniosek lub zamknie Twoje konto, jeśli zostało już otwarte.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy