Konta obsługujące gotówkę

Konta obsługujące gotówkę
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

Zamiatanie gotówki to jeden z najgorętszych trendów w finansach osobistych. Ale co to jest i jak może pomóc Ci w powiększeniu Twoich pieniędzy?

Jest to technika zarządzania pieniędzmi, która gwarantuje, że Twoje pieniądze zostaną wykorzystane w najlepszy możliwy sposób. W ten sposób nie marnuje się tylko na koncie czekowym o niskim lub zerowym oprocentowaniu. Mówiąc najprościej, zamiatanie gotówki może zmienić grę. Dzieje się tak, ponieważ wielu z nas zostawia pieniądze na rachunkach czekowych, chociaż lepiej byłoby to nam służyć na rachunku inwestycyjnym lub oprocentowanym koncie oszczędnościowym.

Z pewnością potrzebujemy tego dodatkowego wzmocnienia. Aż 55 milionów Amerykanów nie uratowało absolutnie nic na wypadek sytuacji kryzysowej. Według National Institute on Retirement Security czterech na pięciu Amerykanów ma mniej niż rok dochodu zaoszczędzonego na emeryturę. Ważne jest, abyśmy zaczęli lepiej zarządzać naszymi pieniędzmi.

Ale co, jeśli nie masz pewności, jak lepiej zarządzać swoimi pieniędzmi? A co, jeśli nie masz pewności, w jakie inwestycje zainwestować lub ile potrzebujesz nawet oszczędności? A co, jeśli po prostu nie chcesz spędzać czasu bardziej aktywnie na przenoszeniu pieniędzy?

Wejdź do zamiatania gotówki.

Co to jest zamiatanie gotówki?

Przelew gotówkowy lub rachunek typu sweep to rachunek bieżący, który automatycznie przesyła pieniądze na rachunek inwestycyjny, gdy rachunek bieżący przekroczy określoną kwotę.

Oto jak to by wyglądało. Powiedzmy, że otwierasz konto w swoim banku i ustawiasz numer przelewu na 2000 $. Za każdym razem, gdy wartość Twojego rachunku bieżącego przekroczy 2000 USD, bank automatycznie przeleje kwotę powyżej 2000 USD na konto o wyższym oprocentowaniu.

Ogromną zaletą jest to, że zarabiasz więcej pieniędzy i rozwijasz swoje inwestycje bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności. Zamiast pozwolić, aby nadmiar gotówki był bezczynny na kontach, możesz zamienić swoje pieniądze na więcej pieniędzy, konsekwentnie inwestując za pomocą konta typu sweep.

Oczywiście rachunki inwestycyjne wiążą się z opłatami. Osoby, które zdecydują się na konta typu sweep, muszą mieć świadomość, że jest prawdopodobne, że ich inwestycje zostaną obciążone opłatami. Niektóre domy maklerskie pobierają stałą opłatę, podczas gdy inne pobierają procent. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z opłat przed dokonaniem jakichkolwiek inwestycji.

Jednak konta typu sweep nie są ograniczone do banków. Doradcy Robo też zaczynają się w to angażować.

Jak doradcy Robo wykorzystują zamianę gotówki

Doradcy Robo już drastycznie zmienili krajobraz inwestowania. Obniżając barierę wejścia (z niektórymi doradcami robo, takimi jak Acorns В, możesz zacząć inwestować już za 5 USD), umożliwiły milionom ludzi wejście na rynek, które inaczej by nie dostały się na rynek.

Teraz niektórzy z nich chcą zrewolucjonizować konta czekowe.

Betterment, jeden z największych doradców robotów w grze (zarządzający aktywami o wartości 15 miliardów dolarów), pod koniec 2018 roku wprowadził opcję „Two Way Sweep” dla swoich kont oszczędnościowych.

Nazywa się to dwukierunkowym zamiataniem, ponieważ Betterment przelewa pieniądze zarówno na Twoje rachunki, jak i na nie, w zależności od Twoich potrzeb. System Betterment analizuje, czy na Twoim koncie czekowym jest wystarczająco dużo gotówki, aby rozliczyć się przez następne 21–35 dni. Sam wybierasz, czy chcesz mieć na koncie 21- czy 35-dniową poduszkę. Następnie Betterment oblicza, jaka musi być ta kwota.

Betterment używa algorytmu do tej ciągłej analizy. Jeśli na Twoim koncie czekowym jest więcej pieniędzy niż potrzebujesz, doradca robo przetwarza je na fundusze ETF (ETF) o niskim ryzyku na Twoim koncie oszczędnościowym.

Pamiętaj też, że działa to na dwa sposoby. Jeśli Twoje konto czekowe stanie się zbyt niskie, Betterment automatycznie prześle na nie pieniądze. Pomaga to zapewnić, że zawsze będziesz mieć pod ręką gotówkę i może stanowić barierę przed zadłużeniem.

Chodzi o to, że Twoje pieniądze nie będą znajdować się na Twoim koncie rozliczeniowym i stracą szansę na zarobienie dla Ciebie odsetek. A ponieważ jest zautomatyzowany, po skonfigurowaniu tej opcji możesz całkowicie uwolnić się od rąk.

Jaki jest haczyk?

Opłaty . Opłaty to największy haczyk na kontach typu sweep.

Istnieją rachunki oszczędnościowe o wysokim oprocentowaniu, które zarabiają tyle samo lub nawet więcej niż niektóre z tych rachunków inwestycyjnych. Na przykład Ally Bank oferuje 2,2% odsetek na swoich kontach oszczędnościowych i nie ma minimalnych finanso opłat za saldo ani miesięcznych opłat za utrzymanie. Betterment pobiera corocznie opłatę za zarządzanie w wysokości 0,25%, więc im więcej zarobisz, tym wyższe będą Twoje opłaty.

Przelanie pieniędzy na rachunek inwestycyjny zawsze przyniesie korzyści brokerowi inwestycyjnemu. Ponieważ korzystasz z ich usług, uczciwe jest, że musisz za to zapłacić. Ale z biegiem czasu opłaty mogą zjadać Twoje zarobki, jeśli nie będziesz ostrożny.

Należy również wziąć pod uwagę zmienność. Za każdym razem, gdy inwestujesz, ryzykujesz utratę pieniędzy. Pieniądze na koncie oszczędnościowym zwykle nie znikają. Musisz zrozumieć, że na kontach typu sweep nadwyżka gotówki trafia na rynek.

Podsumowanie

Zamiatanie kont z doradcami robo może być świetnym, praktycznym sposobem na zwiększenie inwestycji. Jeśli jesteś osobą, która po prostu nie ma zainteresowania ani czasu, aby mieć oko na swoje konto czekowe i ręcznie przesyłać pieniądze, te konta mogą być idealne. A jeśli już inwestujesz z doradcą robo, może to być kolejny sposób na maksymalizację tego, co z tego masz.

Zwłaszcza w przypadku Millenialsów konta typu sweep mają duży urok. Pokolenie pogrążone w długach z tytułu kredytów studenckich i obarczone stagnacją zarobków oznacza, że ​​znalezienie dodatkowych pieniędzy na inwestycje może być trudne. Zastraszające jest również inwestowanie, gdy jesteś całkowicie początkującym. Rachunki zbiorcze zdejmują ciężar inwestowania z rąk milenialsów. Ponadto są one szansą na ciągłe inwestowanie, a nie czekanie, aż zgromadzisz wystarczającą ilość pieniędzy na koncie oszczędnościowym, aby przelać je na konto inwestycyjne w ramach jednej płatności zbiorczej, powiedzmy 1000 USD.

Podsumowując, konta typu sweep mogą być świetnym sposobem na zwiększenie inwestycji w czasie, o ile opłaty mają sens. Poświęć trochę czasu, aby naprawdę zapoznać się z wysokością opłat, jakie będziesz płacić każdego roku, i porównaj to z oczekiwanymi zwrotami. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest utrata pieniędzy, ponieważ nie rozumiesz w pełni swoich opłat.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy