Kiedy nadejdzie czas, aby wyjść z domu

17 lutego 2021
Category: Jeśli Możesz

Czy to naprawdę czas odpuścić?

Na niektórych rynkach nieruchomości wartość mieszkań całkiem dobrze się poprawiła, odkąd kryzys mieszkaniowy po raz pierwszy wywołał strach w sercach właścicieli domów na całym świecie. Ale inne rynki nie odbiły się tak szybko. Nadal jest wielu właścicieli domów, którzy są pod wodą, a ich kredyty hipoteczne są dłuższe niż ich domy są obecnie warte.

Nikt nie bierze udziału w procesie kupna domu z zamiarem spłacenia kredytu hipotecznego. W końcu posiadanie własnego domu to duża część amerykańskiego snu. Ale dla niektórych właścicieli domów przychodzi czas, kiedy dalsze dokonywanie płatności z tytułu utraty inwestycji zaczyna wydawać się dość daremne.

Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, możesz zacząć się zastanawiać, czy nie byłoby lepiej, gdybyś po prostu odszedł od kredytu hipotecznego.

„Odejście, czyli strategiczne niewywiązanie się ze spłaty kredytu, jak to się nazywa w branży nieruchomości, jest aktem dobrowolnego spłacenia kredytu hipotecznego. Czy powinieneś wyjść z domu? A jeśli tak, jakich konsekwencji możesz się spodziewać?

20000 mil podmorskichZałóżmy, że kupiłeś dom w 2006 roku za 400 000 USD. Biorąc pod uwagę ówczesne warunki rynkowe, wydawało się to rozsądną inwestycją, która z pewnością zyskała na wartości z czasem, a jako dodatkowy bonus zapewni schronienie osobom, na których Ci zależy.

W drugim przypadku sprawdziło się, ale w pierwszym… nie tak bardzo. Przejdźmy do 2015 r., A Twój dom jest obecnie wyceniany na około 240 000 USD, ale nadal spłacasz początkową kwotę pożyczki. Jesteś winien więcej niż 340,00 $ za dom, który gdybyś go sprzedał dzisiaj, pozostawiłby ci 100 000 $ w dołku.

To bolesny stan rzeczy, ale jest on aż nazbyt znany niektórym właścicielom domów.

Alternatywy dla strategicznego wykluczeniaPrzed odejściem od kredytu hipotecznego możesz spróbować poprawić sytuację, szukając alternatyw.

Ostatnia słomka: strategiczne wykluczenieJeśli wypróbowałeś już alternatywy i nie udało Ci się znaleźć zadowalającego rozwiązania, niektórzy eksperci zalecają strategiczne wykluczenie jako strategię wyjścia.

Jak działa strategiczne wykluczenie? Cóż, po prostu przestajesz spłacać kredyt hipoteczny, nawet jeśli możesz sobie na to pozwolić, ponieważ „rzucanie dobrych pieniędzy za złe, że tak powiem, nie ma finansowego sensu.

Konsekwencje odchodzenia od kredytu hipotecznegoStrategiczne wykluczenie może wywołać sprzeczne uczucia. Niektórzy właściciele domów czują się niesłusznie, nie spłacając długu, który wcześniej zobowiązali się spłacić. Inni oceniają decyzję z czysto „biznesowego punktu widzenia. Oczywiście są też emocje związane z utratą domu, na który tak ciężko pracowałeś.

W końcu wielu „odchodzących odczuwa wielką ulgę. Mimo to niespłacanie kredytu hipotecznego nie jest pozbawione konsekwencji, nawet jeśli jest dobrowolne.

W niektórych stanach pożyczkodawca może skierować przeciwko pożyczkobiorcy orzeczenie o stwierdzeniu braków. Kredytodawcy sprzedają przejęte domy, aby spłacić pozostały dług, ale w przypadku domu podwodnego cena sprzedaży prawdopodobnie nie pokryje ich strat. Orzeczenia dotyczące braków powodują, że były kredytobiorca ponosi odpowiedzialność za spłatę niedoboru.

Niektóre stany zezwalają na orzeczenia w sprawie braków, podczas gdy inne nie, dlatego ważne jest, aby zbadać prawa w swoim stanie, zanim przejdziemy do strategicznej niewypłacalności.

Jak się zapewne domyślasz, odejście od kredytu hipotecznego może wpłynąć na ocenę Twojej zdolności kredytowej. Spodziewaj się utraty 100 punktów lub więcej i nie planuj ubiegania się o kolejny kredyt hipoteczny przez 3-7 lat. Niektórzy strategicznie niewypłacalni kredytodawcy zaciągają kredyt hipoteczny na tańszy dom i uzyskują linie kredytowe z wysokim limitem przed zaprzestaniem płatności, aby przygotować się na nadchodzącą suszę kredytową.

Odejście od kredytu hipotecznego to poważna decyzjaStrategiczne niewypłacalność może przynieść pewną ulgę finansową, ale jak widać, nie jest to lekka decyzja. Miejmy nadzieję, że nigdy nie znajdziesz się w sytuacji, w której odejście od kredytu hipotecznego jest koniecznością, ale jeśli to zrobisz, będziesz przygotowany.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy