Jaka jest różnica między specjalistą ds. Pożyczek, brokerem hipotecznym, pożyczkodawcą, pożyczkodawcą-korespondentem, bankierem hipotecznym i pożyczkodawcą portfela?

17 lutego 2021
Category: Kasy Pożyczkowe

Tematy bloga

 • Trendy marketowe
 • Majsterkowanie w domuPierwsza osobaWyjątkowe domyWskazówki i poradyPrezentowany wpisIle kosztuje przeprowadzka?Mary Boone 23 marca 2018 r

  Dolary i centy przeznaczone na przeprowadzkę różnią się znacznie w zależności od wielu czynników.

  Narzędzia Zillow
 • Znajdź domy na sprzedaż
 • Wyszukaj wypożyczalnieSprawdź najnowsze oprocentowanie kredytów hipotecznychZdobądź inspirację do projektowania domuPołącz się z lokalnym agentemJakie są różnice między tymi specjalistami od kredytów hipotecznych i dlaczego jest to ważne? Postaramy się rzucić nieco światła na ich role i ich wpływ na Ciebie, pożyczkobiorcę. Zacznijmy od przyjrzenia się, czym urzędnicy ds. Pożyczek i brokerzy kredytów hipotecznych różnią się od pożyczkodawców.

  Brokerzy kredytów hipotecznych

  Brokerzy kredytów hipotecznych mogą być postrzegani jako niezależni konsultanci, którzy dopasowują cię do pożyczkodawcy. Znajdują nowych klientów, doradzają im w zakresie odpowiednich pożyczek, kupują pożyczkodawców i obsługują pożyczkę. Przetwarzanie obejmuje gromadzenie danych, w tym kontrole kredytowe, wyceny i weryfikację zatrudnienia. Po przetworzeniu pożyczki jest ona wysyłana do pożyczkodawcy, który finansuje pożyczkę. Brokerzy są powiązani z wieloma bankami, więc mogą kupować w wielu źródłach pożyczek po niższych stopach procentowych. Zwykle zarabiają pieniądze, zaznaczając stawki, które otrzymują od pożyczkodawców, dodając opłaty do pożyczki lub kombinację tych dwóch.

  Urzędnicy ds. Pożyczek

  Urzędnicy ds. Pożyczek są zazwyczaj zatrudniani przez pożyczkodawców lub brokerów kredytów hipotecznych. Znajdują nowych klientów, doradzają pożyczkobiorcom w wyborze najlepszego kredytu hipotecznego i wypełniają wnioski kredytowe. Zazwyczaj zarabiają na prowizjach od pożyczek. Urzędnicy zajmujący się pożyczkami mogą również być pośrednikami kredytów hipotecznych, jeśli zajmują się również obsługą pożyczek. Urzędnicy ds. Pożyczek są czasami nazywani konsultantami hipotecznymi, inicjatorami pożyczek hipotecznych, konsultantami ds. Kredytów mieszkaniowych i planistami kredytów hipotecznych.

  Kredytodawcy

  Pożyczkodawcy to ci, którzy przekazują pieniądze na sfinansowanie pożyczki. Pożyczkodawcy mają różne nazwy w zależności od tego, w jaki sposób pozyskują klientów i co robią z pożyczką po jej sfinansowaniu.

  Kredytodawcy detaliczni a hurtowi (sposób pozyskiwania klientów)

  o Kredytodawcy detaliczni docierają bezpośrednio do konsumentów. Na przykład Wells Fargo ma urzędników ds. Pożyczek w lokalnych oddziałach, którzy wykonują wszystkie funkcje związane z udzielaniem pożyczek.

  o Kredytodawcy hurtowi finansują kredyty hipoteczne nabyte za pośrednictwem brokerów spoza ich firmy. Brokerzy przetwarzają pożyczki, a następnie sprzedają je hurtowym pożyczkodawcom w celu sfinansowania.

  o Wiele banków, takich jak Wells Fargo, prowadzi zarówno sprzedaż detaliczną, jak i hurtową.

  Bankierzy hipoteczni a pożyczkodawcy portfelowi (co dzieje się z twoją pożyczką)

  o Bankierzy hipoteczni finansują pożyczki, ale zwykle odwracają się i sprzedają je na rynku wtórnym pożyczkodawcom wtórnym, takim jak Fannie Mae i Freddie Mac. To jest bardzo częste. Bankierzy hipoteczni pożyczają pieniądze od banków, aby sfinansować pożyczki, a następnie spłacają je, gdy pożyczki zostaną sprzedane. Większość dużych pożyczkodawców, takich jak Wells Fargo Mortgage, to banki hipoteczne.

  o Kredytodawcy portfelowi obejmują wiele banków lokalnych, spółdzielcze kasy pożyczkowe oraz firmy oszczędnościowo-pożyczkowe. Pożyczkodawcy portfelowi wykorzystują pieniądze z depozytów bankowych swoich klientów do finansowania pożyczek, aby mogli zatrzymać pożyczki i zachować je w swoich portfelach.

  Korespondenci pożyczkodawcy

  Korespondenci pożyczkodawcy to mieszanka brokerów i pożyczkodawców. Technicznie rzecz biorąc, finansują pożyczki własnymi pożyczonymi pieniędzmi, ale zazwyczaj jednocześnie ustalają stawki u hurtowych pożyczkodawców. Zmniejsza to ich ryzyko, ponieważ mogą szybko odwrócić się i sprzedać pożyczkę. Dowiedz się więcej o pożyczkodawcach-korespondentach.

  Jaki typ specjalisty od kredytów hipotecznych jest najlepszy?

  Rodzaj specjalisty nie ma znaczenia, o ile otrzymasz obiecaną stawkę, opłaty i pożyczkę. Powinieneś bardziej martwić się znalezieniem najniższej stawki i opłat, a także współpracą z kimś, komu ufasz.

  Gdzie można znaleźć najlepsze stawki?

  To zależy. Pożyczkodawca o najniższej stopie procentowej może zmieniać się codziennie. Korzystanie z usług brokera może pomóc w znalezieniu najniższej stawki i opłat, ponieważ mogą oni przeszukiwać wielu pożyczkodawców (podobnie jak Expedia przeszukuje wiele linii lotniczych). Najniższą stawkę można jednak znaleźć w banku niepołączonym z brokerem lub można ją znaleźć tylko na stronie internetowej danego banku (w analogii z podróżami byłoby to tak, jakby Southwest lub NWA zawsze mają najlepsze stawki na swoich stronach).

  Aby przeszukać tysiące urzędników pożyczkowych, brokerów kredytów hipotecznych, banki hipoteczne, firmy oszczędnościowe i pożyczkowe oraz spółdzielcze kasy pożyczkowe, możesz skorzystać z Zillow Mortgage Marketplace. Ta usługa umożliwia porównanie kwotowań i opłat obok siebie, w ramach szerokiej gamy pożyczkodawców, dzięki czemu można znaleźć najlepszą wartość. Zalecam rozpoczęcie wyszukiwania, ponieważ jest ono bezpłatne i anonimowe, a następnie skonsultowanie się z lokalnym bankiem lub brokerem hipotecznym, aby sprawdzić, czy mogą konkurować ze stawkami na Zillow Mortgage Marketplace.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy