Jak zainwestować 4000 $ – i spraw, by rosło!

17 lutego 2021
Category: Jeśli Jesteś

Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca 2020 r., Paul Moyer

Posiadanie 4000 $ do zainwestowania to wspaniałe uczucie i wiąże się z wieloma opcjami.

Inwestycja o wartości 4000 USD przekracza próg, który otwiera wiele rodzajów inwestycji, do których mniejsze kwoty pieniędzy nie mają dostępu.

Kiedy przyjrzymy się, jak zainwestować 4000 dolarów, omówimy różne opcje, a także scenariusz dywersyfikacji inwestycji, aby można było rozłożyć ryzyko.

Sposoby inwestowania 4000 USD

Oszczędności

Posiadanie awaryjnego funduszu lub odkładanie niewielkiej kwoty na przyszłe inwestycje to świetny sposób na osiągnięcie sukcesu. Jednak nie chcę, aby moje pieniądze były na uboczu, nic nie robiąc.

Niektóre rachunki oszczędnościowe oferują wyższe oprocentowanie niż w lokalnym banku. Najnowsze stopy procentowe to:

Doskonalenie

Betterment zapewnia bezpośredni sposób inwestowania, zapewniając jednocześnie regularną konserwację inwestycji.

W mojej recenzji Betterment omawiam, jak ten robo-doradca działa automatycznie, aby zrównoważyć portfel i zmniejszyć podatki.

Kiedy zarejestrujesz się w Betterment, otrzymasz krótką serię pytań, aby określić, jakie ryzyko chcesz podjąć w swoich inwestycjach, a następnie zajmą się wszystkimi inwestycjami. To jeden z najłatwiejszych sposobów inwestowania na giełdzie.

Fundrise

Fundrise sprawia, że ​​inwestowanie w nieruchomości jest znacznie prostsze. Zamiast kupować, naprawiać, utrzymywać lub wynajmować nieruchomości, Fundrise robi to za Ciebie.

Dają ci dostęp do swoich funduszy inwestycyjnych w nieruchomości, które gromadzą pieniądze od wielu inwestorów, aby inwestować w nieruchomości dla grupy. Trust manager i jego zespół dbają o całość inwestycji, a my wpłacamy pieniądze na konto.

W mojej recenzji Fundrise, szczegółowo omawiamy sposób działania ich platformy. Moim zdaniem to najłatwiejszy sposób inwestowania w nieruchomości.

Godne więzi

Worthy Bonds to kolejny sposób na dywersyfikację inwestycji poprzez zakup długów małych firm. Emitowane przez nie obligacje pozwalają małym firmom przezwyciężyć krótkoterminowe problemy z przepływami pieniężnymi, a ich wsparciem jest majątek fizyczny.

Posiadanie inwestycji zabezpieczonej aktywami fizycznymi oznacza, że ​​gdyby firma nie spłacała pożyczki, Worthy przejąłby aktywa, sprzedał je i zwrócił pieniądze inwestorów. W zamian za swoją inwestycję otrzymujesz stałe odsetki w wysokości 5% od wpłaconych pieniędzy.

5% to doskonały zwrot w porównaniu do innych inwestycji niskiego ryzyka w tej chwili.

Fundusze giełdowe (ETF) to łatwy sposób na inwestowanie w dużą liczbę akcji lub obligacji. Są kupowane i śledzone tak, jak akcje byłyby za pośrednictwem biura maklerskiego.

W tej chwili moim ulubionym pośrednikiem dla funduszy ETF jest M1 Finance. W mojej recenzji M1 Finance opisuję, jak działa platforma, ale najważniejszą cechą jest to, że wszystkie transakcje ETF są darmowe i że można kupować ułamkowe udziały lub małe części pojedynczej akcji.

Dyby

Tworzenie własnych wyborów giełdowych może być doskonałym sposobem na inwestowanie. Akcje są bardziej ryzykowne niż wiele innych inwestycji z tej listy, ale przynoszą znaczące korzyści, jeśli staniesz się w tym dobry.

Mając tylko 4000 $ do zainwestowania, nie umieściłbym tutaj większej części moich inwestycji, ale mniejszy procent, aby pomóc ci nauczyć się handlować akcjami. Jeszcze raz spojrzałbym na M1 Finance, ponieważ oferują ułamkowe akcje i zero opłat handlowych.

Fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne to jeden z najlepszych sposobów dywersyfikacji portfela. Możesz nie tylko wybrać fundusze indeksowe, które obejmują dużą część rynku akcji, ale są też inne rodzaje funduszy inwestycyjnych, które inwestują w obligacje i inwestycje mieszane.

Po zainwestowaniu 4000 USD większość funduszy inwestycyjnych będzie dostępna.

Konto emerytalne

Umieszczam emeryturę niżej na tej liście, ponieważ konto emerytalne to po prostu sposób na zabezpieczenie powyższych inwestycji przed podatkami.

Na tradycyjnych kontach nie płacisz podatków od pieniędzy, które wpłacasz na konto, pieniądze rosną wolne od podatku, a następnie płacisz podatek dochodowy od pieniędzy, które wyprowadzasz.

Z kontami emerytalnymi Roth wpłacasz pieniądze po zapłaceniu podatków, są one wolne od podatku, a wtedy nie musisz płacić żadnych podatków przy wypłacie. Najpopularniejsze konta emerytalne dla osób fizycznych i małych firm to:

Dobroczynność

Dobroczynność jest istotną częścią planu finansowego mojej rodziny. Nawet jeśli nie wydaje się to inwestycją, priorytetowe traktowanie darowizn charytatywnych jest inwestycją we wszystko, czemu dajesz, a także w siebie.

Kiedy dajemy, stawia nasze ambicje, plany i obawy w szerszej perspektywie, dając nam szersze spojrzenie na nasz świat.

Spłata długu nie jest najseksowniejszą inwestycją, jaką możesz poczynić, ale jeśli masz dług o wysokim oprocentowaniu, może to być najmądrzejsza.

Na przykład załóżmy, że masz standardową kartę kredytową z saldem 1000 USD. Jeśli odsetki wynoszą 20% lub więcej, nie ma możliwości, aby pokryć te odsetki zwykłymi inwestycjami.

kryptowaluty

Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularną technologią i wzbudziły zainteresowanie inwestorów. To trudna koncepcja, ale poświęcenie czasu na zrozumienie kryptowalut i inwestowanie w nie jest warte czasu, jeśli jesteś zainteresowany.

Obecnie moją ulubioną giełdą do kupowania i sprzedawania kryptowalut jest Coinbase. Mają siedzibę w Stanach Zjednoczonych i rząd nadzoruje ich działalność.

Jak zainwestowałbym 4000 $

Wszystkie te opcje wydają się świetne, ale jak wybierasz? Odpowiedź zależy od tego, jak Ty, jako inwestor, chcesz podejść do swojej inwestycji o wartości 4000 dolarów.

Oto, jak zainwestowałbym moje 4 tysiące dolarów.

Działalność charytatywna (400 USD)

Co miesiąc 10% mojego dochodu brutto trafia do mojego lokalnego kościoła. To jest niezbywalne dla mojej rodziny.

Tak więc, jeśli mam 4000 dolarów pieniędzy, które do mnie trafiły, zainwestuję 400 dolarów w mój kościół. Pieniądze idą na pensje pracowników i wiele ministerstw, np. Kupowanie butów dla dzieci, których na nie nie stać, oraz pomoc lokalnym strukturom bezdomnym.

Betterment (500 USD)

Nie mogę się powstrzymać od umieszczenia pieniędzy w miejscu, w którym nie muszę nimi zarządzać. Betterment sprawia, że ​​inwestowanie jest tak łatwe, że zainwestowanie tutaj 500 dolarów nie stanowi problemu.

Zwykle robiłbym więcej, ale Betterment to głównie inwestowanie na giełdzie, co zrobię bardziej w dalszej części listy.

Fundrise (1500 USD)

Dywersyfikacja w zakresie nieruchomości rozkłada ryzyko na giełdzie. Zainwestowanie 1500 $ w Fundrise pozwoli mi zdobyć niektóre z ich lepszych REIT-ów i ochronić mój portfel.

Worthy Bonds (1000 USD)

Koncepcja i platforma stworzona przez Worthy Bonds są imponujące. Trudno znaleźć błąd w ich planie, a po osobistym spotkaniu z członkiem ich zespołu uważam, że ten jest długoterminowym zwycięzcą.

Innym powodem, dla którego lubię Worthy jest to, że pieniądze są w 100% płynne. Mogę więc używać ich jako miejsca do zarabiania pieniędzy, czekając na kolejną, bardziej lukratywną inwestycję o wartości 1000 USD.

ETFy (300 USD)

Chociaż lubię Betterment, jestem w trakcie uczenia się, jak podejmować własne decyzje inwestycyjne. Badanie funduszy ETF było świetnym sposobem na rozpoczęcie osobistych wyborów, a ta inwestycja w wysokości 300 USD pozwoli mi poszerzyć swoją wiedzę.

M1 Finance i ich ułamkowe udziały pozwoliłyby mi na zakup kilku różnych ETFów bez martwienia się o cenę akcji.

Zapasy (200 USD)

Zbieranie własnych zapasów to po części nauka, a po części sztuka. Nauczenie się obu stron tego równania wymaga czasu i dyscypliny.

Ponownie wykorzystam M1 Finance do tej 200-dolarowej inwestycji ze względu na możliwość kupowania udziałów ułamkowych bez opłat transakcyjnych.

Obecnie istnieją setki kryptowalut. Większość nie jest warta twojego czasu, ale jest kilka, które powinniśmy zbadać jako inwestycję.

Nie jestem pewien, jak zainwestować w kryptowaluty, więc zamierzam zainwestować tylko 100 USD, ale te 100 USD powinno pomóc mi w mojej krzywej uczenia się i dać mi pierwsze pieniądze początkowe, aby zobaczyć pewien zysk. Już używam Coinbase jako mojej preferowanej wymiany.

Ostatnie przemyślenia na temat inwestowania 4000 dolarów

Inwestowanie 4000 $ nie musi być skomplikowane ani powodować strachu. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest jak największe zdywersyfikowanie inwestycji.

W moich przykładowych inwestycjach powyżej widać, że rozłożyłem swoje inwestycje na akcje, dług korporacyjny, nieruchomości i kryptowaluty. Inwestuję więcej pieniędzy w przedmioty, w których czuję się najlepiej, a mniej w obszarach, w których wciąż uczę się inwestować.

Jeśli podejmiesz takie podejście i zainwestujesz, gdy zrozumiesz inwestycje, trudno będzie popełnić jakiekolwiek znaczące błędy. Teraz zacznij inwestować i zamień tę inwestycję w wysokości 4000 dolarów na inwestycję 100 000 USD lub więcej.

Pierwsza publikacja 5 maja 2020 r. Zapisano pod: Inwestowanie

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy