Jak wydawać bitcoiny

17 lutego 2021
Category: Jaka Jest

Bitcoin to popularna kryptowaluta akceptowana jako pieniądz cyfrowy, będąca przedmiotem obrotu jako zabezpieczenie finansowe i wykorzystywana do transakcji online na całym świecie. Nie jest kontrolowany ani regulowany przez żaden rząd, bank centralny ani grupę. Bitcoin został stworzony w 2009 roku przez „Satoshi Nakamoto; japoński anonimowy programista. Od tego czasu Bitcoin stał się pierwszą kryptowalutą. Obecnie oprócz Bitcoinów istnieją tysiące innych kryptowalut, zwanych łącznie altcoinami. Wraz z rozwojem technologii ważne stało się nauczenie się, jak handlować Bitcoinem, a także jak działa inwestycja Bitcoin.

Jak działa Bitcoin?

Bitcoin jest wydobywany, przesyłany i wydawany w zdecentralizowanej sieci opartej na technologii blockchain. Blockchain to publiczny i zdecentralizowany zapis transakcji, który jest oznaczony czasem, niezmienny i zabezpieczony. Komputery typu peer to peer, które tworzą sieć blockchain Bitcoin, rozwiązują złożone problemy matematyczne i potwierdzają transakcje w zamian za Bitcoiny. Ten proces tworzenia Bitcoinów nazywa się wydobyciem. Oczekuje się, że łącznie zostanie wydobytych 21 milionów Bitcoinów.

Każdy Bitcoin to w zasadzie plik komputerowy przechowywany w portfelu, który może być portfelem cyfrowym, papierowym lub sprzętowym. Zapisy transakcji przechowywane w łańcuchu blokowym Bitcoin są chronione za pomocą kryptografii i przechowywane na każdym komputerze w sieci. Każdy blok lub rekord, który stanowi część łańcucha bloków, można prześledzić wstecz do oryginalnego bloku. Zasadniczo możesz kupować Bitcoiny na giełdach kryptowalut, takich jak Coinbase, Binance, itp. Bitcoiny można również nabywać poprzez wydobywanie lub przelewy do portfela.

Czym są kontrakty CFD na Bitcoin?

Kontrakty na różnice (CFD) to kontrakty finansowe, w których kupujący zgadza się zapłacić sprzedającemu różnicę w cenie między ceną otwarcia i zamknięcia aktywów bazowych. Kontrakty CFD na Bitcoin to kontrakty zawierane między traderami a dostawcami usług finansowych, które umożliwiają traderom spekulację ceną Bitcoin w czasie rzeczywistym bez jakichkolwiek roszczeń własności monet. Dostawcy usług finansowych online przedstawiają handlowcom warunki, a także inne zasady dotyczące handlu kontraktami CFD na Bitcoin.

Jak handlować kontraktami CFD na Bitcoin z T1Markets

T1Markets to dostawca usług finansowych, który oferuje forex i kontrakty CFD do handlu online. Marka jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC). Bitcoin CFD i inne krypto CFD są dostępne do handlu na platformie handlowej MT4 dostarczonej przez T1Markets. Handlowcy muszą wiedzieć, jak handlować kontraktami CFD na Bitcoin przed złożeniem transakcji. Bitcoin jest powiązany z głównymi walutami fiducjarnymi, takimi jak BTCUSD, BTCEUR. Jeśli przedsiębiorca uważa, że ​​cena Bitcoina wzrośnie, składa zlecenie „kup na platformie handlowej. Ale jeśli prognozuje, że cena spadnie, składa zlecenie „sprzedaj.

Zilustrujmy ten proces, tworząc nowe konto handlowe w T1Markets, dodając do niego środki i handlując jednym lotem 0,01 BTCUSD. Poniżej znajdują się kroki:

 • Kliknij „Otwórz konto.
 • Wypełnij wyświetlane formularze, aby utworzyć nowe konto.
 • Prześlij dokumenty weryfikacyjne, które obejmują dowód osobisty i ostatni rachunek za media.
 • Zdeponuj swój kapitał handlowy na nowym koncie.
 • Pobierz i zainstaluj platformę handlową MT4 na telefon komórkowy lub komputer z systemem Windows. Możesz także skorzystać z wersji WebTrader, która nie wymaga pobierania.
 • Uruchom MT4, wybierz odpowiedni serwer i zaloguj się na swoje konto.
 • Zlokalizuj okno obserwacji rynku i kliknij dwukrotnie BTCUSD, aby wyświetlić „ okno zamówienia ”
 • Wprowadź parametry handlu, takie jak 0,01 poniżej wolumenu, stop loss i take profit.
 • Kliknij „kup, ponieważ nasza analiza wykazała, że ​​cena BTC wzrośnie w stosunku do dolara.
 • Monitoruj transakcję za pomocą zakładki „zamówienie.
 • Kiedy jesteś zadowolony z transakcji, kliknij „zamknij, aby zakończyć transakcję i zabezpieczyć zyski lub straty.

Przed zawarciem transakcji inwestorzy na Bitcoin CFD nie martwią się zbytnio wysoką lub niską ceną Bitcoin, a raczej próbują tylko przewidzieć, czy cena wzrośnie, czy spadnie. Ich głównym celem jest wykorzystanie ruchu cenowego niezależnie od kierunku. Jest przedmiotem obrotu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, ponieważ nie ma centralnej kontroli nad rynkiem kryptowalut.

Dlaczego warto handlować Bitcoinem?

Jednym z głównych powodów, dla których ktokolwiek będzie chciał inwestować w Bitcoin, są jego potencjalne wysokie zwroty z inwestycji, jeśli pójdzie to na twoją korzyść. Kilku inwestorów, którzy kupili Bitcoiny w latach 2009/2010, sprzedało później z zyskiem. W przypadku kontraktów CFD na Bitcoin stałe wahania cen dają inwestorom możliwość powiększania kapitału.

Poniżej znajduje się kilka powodów, dla których warto nauczyć się handlować kontraktami CFD na Bitcoin

Ogromny potencjał zysku

Każdy inwestor chce zarabiać, a handlowcy CFD na Bitcoin nie są wyjątkiem. Cena Bitcoina jest niestabilna i nadal się zmienia. Inwestorzy CFD mają potencjał do zarabiania pieniędzy na dowolnym rynku, zarówno zwyżkowym, jak i niedźwiedzim. Wszystko, co jest potrzebne, to przewidzieć właściwy kierunek cen w danym momencie. W przypadku handlu na marży potencjał zysku jest znacznie zwiększony. Jest to główna atrakcja dla handlowców. Jednak wielu traderów próbowało zbadać potencjalne zyski i ostatecznie straciło swój kapitał. Konieczne jest nauczenie się handlu kontraktami CFD na Bitcoin przed otwarciem pozycji handlowej na żywo.

Mały kapitał początkowy

Obecna wartość rynkowa jednego bitcoina przekracza 10 000 USD. Jednak dzięki kontraktom CFD na Bitcoin nie musisz mieć dużego kapitału, aby rozpocząć handel kontraktami CFD na Bitcoin. Zamiast tego wystarczy zdeponować wymagany depozyt u dostawcy usług finansowych. Wymagana marża waha się od 1-50% całkowitego kosztu transakcji i ściśle zależy od dostawcy.

Handel w dogodnym dla Ciebie terminie

Ponieważ żaden organ nie reguluje cen ani sprzedaży kryptowalut, nie ma wyznaczonych godzin handlu na rynku kryptowalut. Zatem kontrakty CFD na kryptowaluty są dostępne do handlu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Umożliwia to handlowcom wejście na rynek w dogodnym dla nich momencie. Wśród traderów CFD na Bitcoin istnieją handlowcy pracujący w pełnym, niepełnym wymiarze godzin i weekendy.

Niektóre strategie handlowe Bitcoin

Kontrakty CFD są bardzo złożone i stanowią duże ryzyko dla kapitału tradera. Ceny bitcoinów i innych altcoinów zawsze ulegały wahaniom. Z tego powodu ważne jest, aby nauczyć się handlować kontraktami CFD na Bitcoin przy użyciu strategii handlowych. Są to techniki, które pomagają traderowi określić kierunek ceny Bitcoin w dowolnym momencie. Poniżej znajdują się niektóre z popularnych strategii:

Handel wiadomościami

W ostatnim czasie media społecznościowe, internet i domy środków masowego przekazu szybko rozpowszechniają wiadomości z rynków finansowych. Istnieją firmy zajmujące się badaniami finansowymi, aplikacje, rozwiązania fintech, które pomagają w analizach i nowościach z rynku kryptowalut. Kiedy wiadomości się pojawiają, inwestorzy reagują na nie i tworzą pośpiech do kupna lub sprzedaży, wpływając w ten sposób na cenę Bitcoina. Ważne jest, aby nauczyć się i eksperymentować, jak prawidłowo handlować kontraktami CFD na Bitcoin na podstawie wiadomości, w przeciwnym razie jedna błędna prognoza może wyczyścić Twoje konto.

Scalping

Jest to strategia handlowa, w której trader otwiera pozycję handlową, utrzymuje ją przez kilka minut lub nawet sekund, a następnie zamyka pozycję. Ta strategia ma na celu wykorzystanie niewielkich ruchów na rynku. Skalper opiera swoje decyzje na zasadach analizy technicznej, która wierzy w badanie wykresów cenowych z nadzieją na zidentyfikowanie trendów i wzorców, które będą się powtarzać. Zazwyczaj skalpery CFD na Bitcoin handlują kilka razy dziennie z nadzieją na połączenie małych zysków w znaczną liczbę.

Handel wahadłowy

Jest to strategia, w której przedsiębiorca otwiera pozycję CFD na Bitcoin i utrzymuje ją przez kilka dni lub tygodni. Odbywa się to w celu uchwycenia wahań na rynku, które obejmują dni lub tygodnie. Strategia zwykle opiera się na analizie technicznej lub połączeniu analiz fundamentalnych i technicznych. Ta metoda handlu kryptowalutami wymaga znacznego kapitału handlowego, cierpliwości i dogłębnej znajomości metod analitycznych.

Ryzyko związane z handlem kontraktami CFD na Bitcoin

Ogólnie rzecz biorąc, handel kontraktami CFD wiąże się z ryzykiem strat. Ważne jest, aby zrozumieć, jak handlować kontraktami CFD na Bitcoin, mając na uwadze związane z tym ryzyko i jak najlepiej ograniczyć ryzyko i zoptymalizować szanse na dobre transakcje. Poniżej znajdują się niektóre ze zidentyfikowanych zagrożeń związanych z handlem kontraktami CFD na Bitcoin:

Ryzyko rynkowe

Rynek kryptowalut jest ogólnie niestabilny. Jest nieuregulowany i niezależny od gospodarki żadnego kraju. Ceny bitcoinów zawsze się zmieniają, ponieważ kupujący i sprzedający handlują kryptowalutami w trybie 24/7. Inwestorzy na Bitcoin CFD przewidują tylko kierunek rynku i nie posiadają aktywów. Jednak rynek jest absolutnie nieprzewidywalny i kierunek może się w każdej chwili zmienić, powodując stratę. Mając na uwadze to ryzyko rynkowe, od handlowców oczekuje się, że nauczą się handlować kontraktami CFD na Bitcoin przy użyciu narzędzi do zarządzania ryzykiem i planów handlowych.

Ryzyko depozytu zabezpieczającego

Handel z depozytem zabezpieczającym jest jedną z cech charakterystycznych kontraktów CFD. Umożliwia to handlowcom otwieranie pozycji handlowych znacznie wyższych niż ich kapitał handlowy. Na przykład, jeśli saldo konta tradera wynosi 2000 USD, a jego dostawca usług finansowych dopuszcza marżę w wysokości 20%, oznacza to, że może on otwierać transakcje o wartości 10000 USD. Handel na marginesie daje inwestorowi Bitcoin CFD więcej kapitału, dzięki czemu może on otwierać więcej pozycji z potencjałem do zwiększenia jego kapitału handlowego. Niestety, handel na marginesie również zwiększa straty. W przypadku jednej złej transakcji lub odwrócenia sytuacji rynkowej narosłe zyski przedsiębiorcy, w tym jego kapitał handlowy, mogą zostać zlikwidowane w mgnieniu oka.

Podsumowanie

Bitcoin to pierwsza, najpopularniejsza i największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej. Po udanym uruchomieniu pojawiły się tysiące innych kryptowalut, a handel kryptowalutami rośnie. Kontrakty CFD na Bitcoin są popularną formą handlu instrumentami pochodnymi ze względu na wygodę, niewielki kapitał na rozpoczęcie działalności i ogromny potencjał zysków. Jest to jednak bardzo ryzykowne i wymaga od handlowców, aby nauczyli się handlować kontraktami CFD na Bitcoin i zdobyli doświadczenie, aby mieć nawet szansę na możliwy sukces.

T1Markets jest dostawcą usług finansowych autoryzowanym i regulowanym przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC). Marka zapewnia dostęp do handlu kontraktami CFD na Bitcoin i ponad 300 innymi kontraktami CFD do handlu na popularnej platformie handlowej MT4. Poniżej znajduje się kilka powodów, dla których warto wybrać T1Markets:

 • Błyskawiczne egzekucje handlowe.
 • Dostępny jest handel z depozytem zabezpieczającym.
 • Cały handel odbywa się za pośrednictwem platformy handlowej MT4, która jest dostępna w aplikacjach internetowych, stacjonarnych i mobilnych.
 • Wszechstronne zasoby edukacyjne są przeznaczone dla początkujących handlarzy.
 • Biuro obsługi klienta jest dostępne 24 godziny na dobę, 5 dni w tygodniu, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów.

Jaka jest różnica między kontraktami CFD na Bitcoin a inwestycjami?

Różnica polega na ekspozycji rynkowej. Inwestorzy na Bitcoin CFD przewidują tylko ruch cen Bitcoin w dowolnym momencie bez przejmowania własności, podczas gdy inwestowanie w Bitcoin oznacza kupowanie i posiadanie Bitcoinów w portfelu z nadzieją sprzedaży w przyszłości z zyskiem.

Co jest lepsze, inwestycja Bitcoin czy kontrakty CFD na Bitcoin?

Żadna nie jest lepsza, ponieważ obie opcje handlu Bitcoin są bardzo ryzykowne. Wszystko zależy od inwestora, jego apetytu na ryzyko, wiedzy, umiejętności, kapitału handlowego, dyscypliny i cierpliwości. Na przykład, handlowcy Bitcoin CFD mają możliwość osiągania zysków na dowolnym rynku w dowolnym momencie i wymagają mniej kapitału ze względu na handel z depozytem zabezpieczającym, ale wymagają dogłębnej analizy i wiedzy handlowej. Na szczęście istnieje wiele zasobów internetowych, które dają wiedzę na temat handlu Bitcoinem.

Ale w tej chwili inwestowanie w Bitcoin jest kapitałochłonne i wymaga cierpliwości. Wielu inwestorów przechowywało swoje Bitcoiny przez lata tylko po to, aby zostały skradzione przez hakerów, dokonały wymiany ataków lub zostały utracone w wyniku awarii sprzętu lub niewłaściwego adresowania.

Czy obywatele USA mogą handlować kontraktami CFD na Bitcoin?

Niestety, obywatele USA mają zakaz handlu kontraktami CFD na Bitcoin, a nawet wszystkimi kontraktami CFD. Dzieje się tak, ponieważ Commodity Futures Trading Commission (CFTC) i Securities and Exchange Commission (SEC) zabraniają obywatelom USA handlu kontraktami CFD, ponieważ nie są one przedmiotem obrotu za pośrednictwem regulowanych giełd, takich jak NYSE, CME, NASDAQ itp.

Czy mogę zarobić dużo pieniędzy na handlu kontraktami CFD na Bitcoin?

Chociaż jest to bardzo trudne i mało prawdopodobne, nie możemy wykluczyć możliwości zarabiania pieniędzy poprzez handel kontraktami CFD na Bitcoin. Ale z odpowiednią wiedzą handlową, ogromnym kapitałem, wyjątkowymi umiejętnościami handlowymi, dobrym zarządzaniem pieniędzmi i dyscypliną, trader może prawdopodobnie zwiększyć swój zainwestowany kapitał poprzez handel bitcoinami. Kontrakty CFD to złożone i bardzo ryzykowne instrumenty. Nie jest odpowiedni dla wszystkich, ponieważ wielu inwestorów detalicznych faktycznie traci pieniądze na handlu kontraktami CFD.

Czy kontrakty CFD są bezpieczne?

Prostą odpowiedzią jest: nie. Jeśli masz konto CFD i nie otwierasz pozycji handlowych, jest to bezpieczne. Ale kiedy już handlujesz, podejmujesz ryzyko, a Twoje fundusze nie są bezpieczne.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy