Jak stworzyć nową historię kredytową

17 lutego 2021

Kiedy nie masz historii kredytowej, próba uzyskania karty kredytowej lub innego rodzaju pożyczki może być trudna i frustrująca. Jednak ustalenie początkowej historii kredytowej może być chwytem-22. Jeśli nie masz kredytu, niewiele miejsc jest skłonnych udzielić ci kredytu, ale jak możesz ustanowić kredyt, jeśli nikt nie chce ci go udzielić? To frustrujące, ale na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zdobyć kredyt jako początkujący.

Dowiedz się, czego szukają pożyczkodawcy

Pożyczkodawcy używają ocen kredytowych, w tym oceny FICO, do oceny odpowiedzialności za korzystanie z kredytu. Te oceny kredytowe są oparte na takich rzeczach, jak historia płatności, ilość dostępnego kredytu, z którego korzystasz, średni wiek kont kredytowych, rodzaje używanych kredytów i częstotliwość ubiegania się o nowy kredyt. Wyniki kredytowe FICO mieszczą się w zakresie od 300 do 850, przy czym 850 to najwyższy możliwy wynik. 1 

Ponieważ chcesz ustanowić kredyt po raz pierwszy, pożyczkodawcy nie mogą spojrzeć na Twój wynik FICO, aby określić, czy pożyczyć Ci pieniądze, ponieważ możesz jeszcze nie mieć zdolności kredytowej. W takich sytuacjach muszą przeanalizować inne czynniki, które mogą pomóc im zdecydować, czy jesteś narażony na ryzyko kredytowe, czy nie. Na przykład obejmuje to:

 • Konta bankowe: nie potrzebujesz zdolności kredytowej, aby otworzyć konto bieżące w swoim banku. Ponieważ otwarcie nie wymaga kredytu, nie jest również zgłaszane do biur informacji kredytowej w celu ustanowienia kredytu. Mimo to historia twojego konta może być istotnym elementem, gdy pożyczkodawcy rozważają przyznanie ci karty kredytowej lub pożyczki po raz pierwszy.
 • Historia zatrudnienia: Innym ważnym czynnikiem, na który zwracają uwagę pożyczkodawcy, jest historia zatrudnienia. Chcą sprawdzić, czy jesteś w stanie utrzymać pracę lub czy są okresy bezrobocia. Twoja zdolność do utrzymywania stałej pracy może zwiększyć prawdopodobieństwo uzyskania akceptacji. Historia pobytu: pożyczkodawcy będą również sprawdzać, jak często się przeprowadzasz i czy wynajmujesz, czy jesteś właścicielem. Podobnie jak w przypadku historii zatrudnienia opłaca się mieć stabilne miejsce zamieszkania. Posiadanie domu, nawet jeśli odbywa się to tylko wspólnie z małżonkiem, również niesie ze sobą pewien ciężar. Narzędzia w Twoim imieniu: nawet bez historii kredytowej można zarejestrować się w wielu usługach na własne nazwisko. Pomaga również posiadanie rachunku za prąd lub gaz, telefon, kablówka lub woda w Twoim imieniu. Samo posiadanie Twojego imienia i nazwiska na tych kontach nie ustali zdolności kredytowej, ale może być pomocne dla pożyczkobiorców po raz pierwszy. Historia wynajmu: Jeśli wynajmujesz, a nie jesteś właścicielem domu, historia wynajmu może działać na Twoją korzyść w zakresie zatwierdzenia kredytu, jeśli masz doświadczenie w płaceniu czynszu na czas każdego miesiąca. Istnieje kilka agencji, które mogą pomóc w budowaniu kredytu poprzez raportowanie czynszu, chociaż może to wpłynąć na Twój wynik w VantageScore, a nie na wynik FICO.Wyniki kredytowe VantageScore nie są identyczne z wynikami FICO i używają innego zestawu kryteriów do określania kondycji kredytowej.

  Zacznij od swojego banku

  Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na ustanowienie kredytu. Pierwszą rzeczą jest otwarcie i prowadzenie rachunku czekowego, a może nawet oszczędnościowego w banku. Jest to pomocne na dwa sposoby.

  Po pierwsze, mając aktywne rachunki bankowe w dobrej kondycji, udowadniasz, że potrafisz zarządzać pieniędzmi. Po drugie, nawiązanie relacji z bankiem zwiększa Twoje szanse na uzyskanie za jego pośrednictwem pożyczki lub karty kredytowej. Jeśli prowadzisz już interesy z bankiem, powinny one być pierwszym miejscem, do którego należy się zwrócić. Znają Cię i cenią Twój biznes. Ten istniejący związek powinien mieć znaczenie przy staraniu się o kredyt.

  Rozważ wykupienie w swoim banku narzędzia do tworzenia kredytów lub pożyczki zabezpieczonej oszczędnościami, jeśli takie produkty są dostępne. Pożyczki te pozwalają wykorzystać Twoje oszczędności jako zabezpieczenie pożyczki podczas budowania kredytu.

  Złóż wniosek o kartę kredytową sklepu

  Prawdopodobnie robiłeś zakupy w centrum handlowym i zapytano Cię, czy chcesz zarejestrować kartę kredytową ich sklepu, aby zaoszczędzić 10 procent na zakupie, ale grzecznie odmówiłeś. Ogólnie rzecz biorąc, karty sklepowe to zły pomysł, ponieważ wabią cię tym rabatem z góry, a następnie bieżące oprocentowanie jest bardzo wysokie.

  Unikanie tych kart jest zazwyczaj dobrym pomysłem, ale łatwość ich zdobycia może być naprawdę dobra, jeśli masz problemy z ustanowieniem kredytu. Jeśli uderzyłeś w bank, możesz rozważyć sprawdzenie w jednym z domów towarowych i sprawdzić, jakie rodzaje kart oferuje.

  Jeśli jesteś aprobowany, musisz zostać zdyscyplinowany i właściwie z tego korzystać. Nie traktuj tego nowego narzędzia do zakupów jako darmowych pieniędzy; traktuj to po prostu jako sposób na uzyskanie dobrego kredytu. Limit będzie prawdopodobnie niski, ale powinieneś dokonać z nim początkowego zakupu, a następnie w całości spłacić saldo. Gdy karta jest aktywna, powinna zacząć być raportowana do biur kredytowych. Utrzymuj dobrą historię płatności na tej karcie, aby Twoja historia kredytowa mogła się na niej opierać.

  Kiedy wszystko inne zawiedzie

  Jeśli wypróbowałeś bank, dom towarowy lub nawet firmy obsługujące karty kredytowe i nie udało ci się, nie wszystko stracone. Kredyt zabezpieczony jest ostatecznością, ale jest o wiele łatwiejszy do uzyskania niż kredyt niezabezpieczony.

  Gdy karta kredytowa lub pożyczka jest zabezpieczona, oznacza to, że z kontem powiązany jest składnik aktywów, który pożyczkodawca może zająć, jeśli nie dokonasz płatności. Jeśli masz kredyt hipoteczny lub samochodowy, są to pożyczki zabezpieczone. Jeśli nie dokonasz płatności, pożyczkodawca zabierze Twój dom lub samochód, aby spłacić dług.

  W większości banków możesz ustalić to samo za pomocą zabezpieczonej karty kredytowej, która wymaga wpłacenia pieniędzy na konto w celu zabezpieczenia karty kredytowej. Na przykład, możesz otrzymać zabezpieczoną kartę kredytową z limitem 500 $, jeśli wpłacisz 500 $ depozytu w banku powiązanym z kartą. Jeśli nie dokonasz płatności kartą kredytową, bank pobierze depozyt. Po dłuższym utrzymaniu tego konta w dobrej kondycji możesz uzyskać zwykłą kartę kredytową lub pożyczkę.

  WażnyPrzeczytaj drobnym drukiem na zabezpieczonych kartach kredytowych, aby zrozumieć, jak działają. Powinieneś wiedzieć, ile zapłacisz z tytułu odsetek i opłat, a także czy Twój początkowy depozyt gotówkowy może zostać Ci zwrócony po ustalonym okresie odpowiedzialnego używania karty.

  Ustanowienie kredytu to krok pierwszy

  Stworzenie dobrej historii kredytowej wymaga czasu. Nie ma żadnych skrótów ani sztuczek, które mogą doprowadzić Cię od braku kredytu do wysokiego wyniku w ciągu kilku miesięcy, a nawet lat. Twoja ocena kredytowa jest oparta na wielu czynnikach, takich jak historia płatności i czas, przez jaki posiadałeś kredyt, i inne miary. Dlatego po pomyślnym ustanowieniu kredytu ważne jest, aby postępować właściwie, aby utrzymać dobrą zdolność kredytową. Zawsze terminowo spłacaj co najmniej minimum należne za karty kredytowe, kredyty samochodowe i kredyty hipoteczne.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy