Jak kupić Bitcoin, Ethereum, Ripple i inne kryptowaluty za pomocą aplikacji Coinbase

17 lutego 2021
Category: Całym Świecie

Minęło 5 lat, odkąd po raz pierwszy stworzyłem samouczek na temat Coinbase i czuję, że należy nam się aktualizacja, więc dla każdego, kto jest nowy w kryptowalutach i chce zdobyć trochę Bitcoina lub inną kryptowalutę, oto krótki przewodnik po Coinbase – najpopularniejsza i najłatwiejsza w użyciu aplikacja (i strona internetowa) fiat to crypto.

Założona w 2012 roku Coinbase jest uważana przez większość inwestorów za jedno z najlepszych miejsc do kupowania Bitcoinów. Pod koniec 2017 roku Coinbase ogłosił, że osiągnął bazę użytkowników liczącą 13 milionów osób. Od tego czasu, wraz ze wzrostem popularności kryptowalut, nie jest zaskoczeniem, że ich baza użytkowników wzrosła znacznie powyżej 30 milionów. Stało się miejscem docelowym zarówno dla każdego nowego, jak i sezonowego inwestora.

Trzeba przyznać, że to sprawia, że ​​Coinbase jest największą i najbardziej szanowaną platformą Bitcoin na świecie.

Ma siedzibę w San Francisco (Stany Zjednoczone) i działa w ponad 30 krajach na całym świecie.

Oferuje zarówno wymianę, jak i portfel w jednym, co czyni go jednym z najłatwiejszych miejsc, w których można zacząć z Bitcoinem. Coinbase obsługuje również inne monety (altcoiny), takie jak Bitcoin Cash, Ethereum i Litecoin.

Możesz użyć wersji komputerowej (internetowej) lub aplikacji na telefon, która jest dla mnie łatwiejsza i szybsza w obsłudze.

Gdy zarejestrujesz się i podłączysz swoją kartę bankową (lub konto bankowe jest również opcją), możesz łatwo przelewać środki na konto i z niego oraz konwertować je na Bitcoin iz powrotem na fiat do woli. Fiat to waluta emitowana przez rząd, na przykład USD lub EUR. Waluta, z której będziesz korzystać, zależy od regionu, w którym się znajdujesz. Jeśli jesteś w regionie UE, domyślnie będzie to dla Ciebie EUR, a jeśli jesteś w stanach, będzie to USD. Listę wszystkich obsługiwanych krajów możesz sprawdzić tutaj.

Coinbase pobiera zmienną opłatę procentową w wysokości jednego procenta za transakcje w USA (1 min, 50 USD) z konta bankowego lub portfela Coinbase USD.

Zakupy dokonane kartą kredytową lub debetową podlegają stałej opłacie w wysokości 2,49% (* jeśli używasz karty w obcej walucie, pamiętaj, że najprawdopodobniej dostawca Twojej karty będzie miał opłatę za przeliczenie waluty. Używam brytyjskiej kartą kredytową, ale moje konto jest w euro, ponieważ jestem w Europie, więc płacę tak zwaną „opłatę inną niż funt szterling, która jest procentem i będzie zależeć od Twojej karty.)

Jeśli mieszkasz w USA, możesz skorzystać z Paypal też, ale ta opcja nie jest jeszcze otwarta dla reszty świata.

Jeśli zarejestrujesz się w Coinbase za pomocą tego linku, otrzymasz również bitcoin o wartości 10 USD przy pierwszym zakupie za 100 USD (można to zrobić w mniejszych kwotach, nie musi to być jedna transakcja).

Portfel Coinbase jest bardzo bezpieczny, dostępny za pośrednictwem aplikacji internetowej lub aplikacji mobilnej, wykorzystuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe i przechowuje nadmiarowe cyfrowe i papierowe kopie zapasowe danych „w sejfach i skarbcach na całym świecie. Ponadto salda gotówkowe są ubezpieczone do 250 000 USD przed kradzieżą lub naruszeniem pamięci masowej online. Co więcej, Coinbase przechowuje 98 procent walut klientów w trybie offline, aby chronić je przed złośliwymi hakerami. To kolejny dowód na to, że Coinbase jest liderem w zakresie walut cyfrowych.

Nie będę wdawać się w długie szczegóły dotyczące zakupu, ponieważ interfejs jest bardzo intuicyjny i przyjazny dla użytkownika, ale zawiera listę kroków, które musisz wykonać.

 1. Zarejestruj się i zweryfikuj swoje konto.

  Jak w przypadku każdej firmy związanej z finansami podlegającymi regulacjom online, zostaniesz poproszony o zweryfikowanie swojej tożsamości. Jest to proces znany jako KYC (poznaj swojego klienta) i zgodnie ze standardem będziesz musiał przesłać zdjęcie swojego dowodu osobistego (lub paszportu) oraz potwierdzenie adresu.
 2. Po zakończeniu tego procesu będziesz mógł rozpocząć pracę z aplikacją / witryną i zachęcam do przejrzenia ustawień bezpieczeństwa na koncie i upewnienia się, że masz włączone 2FA (uwierzytelnianie dwuskładnikowe), które będzie z pomocą aplikacja o nazwie Google Authenticator (lub inna, jeśli masz, na przykład Authy). W ten sposób będziesz musiał wprowadzać kod z telefonu przy każdym logowaniu, co czyni go nieco bezpieczniejszym.

  Aby uzyskać dostęp do tego ustawienia, przejdź do ustawień swojego profilu, a następnie ustawień zabezpieczeń.

 3. Zauważysz, że domyślnie masz już kilka portfeli / kont w swoim panelu. Należą do nich BTC – główny portfel Bitcoin, portfel fiat (dla Twojej waluty bazowej – USD lub EUR lub cokolwiek innego możesz mieć) i kilka altcoinów, takich jak ETH (Ethereum) BCH (gotówka Bitcoin) BSV (Bitcoin SV) LTC ( Litecoin) i wiele innych, bardzo ważne jest, aby zauważyć, że istnieje różnica między głównym Bitcoinem a jego dwoma widelcami, które wyglądają bardzo podobnie (ale mają znacznie niższą wartość).

  Bitcoin ma symbol giełdowy BTC podczas gdy dwa widełki pochodne to BCH (gotówka bitcoin) i BSV (wizja satoshi) – nie są to rzeczywisty Bitcoin, który chcesz kupić. Przynajmniej nie wtedy, gdy po raz pierwszy wejdziesz do kryptowalut.

  Główną kryptowalutą jest Bitcoin BTC i jeśli inwestujesz długoterminowo, jest to najbardziej bezpieczny i zaufany ze wszystkich.

  Może nie jest to pierwsza pozycja na liście, aw moim przypadku jest niżej, ponieważ obecnie nie mam tam równowagi, więc upewnij się, że ją znajdziesz – zobacz, gdzie ją podświetliłem w widoku pulpitu. Pamiętaj tylko, że ma pomarańczowe logo „B podczas gdy widelec gotówkowy bitcoin jest zielony, a widelec SV jest jaśniejszy pomarańczowy z jakimś futrzastym smokiem. Obecnie i tak nie możesz faktycznie kupić SV, więc prawdopodobnie nie będziesz go mieć na desce rozdzielczej, został wysłany tylko do tych, którzy byli winni BCH przed widelcem w 2018 roku.

 4. Kiedy zdecydujesz się kupić Bitcoin (lub inną monetę), przejdziesz do opcji „Handel.
 5. Wybierz kwotę, którą chcesz wydać we własnej walucie
 6. Wybierz monetę, którą kupujesz (jest to rozwijane menu, więc możesz wybrać Bitcoin lub inny)
 7. Następnie wybierzesz kartę, którą będziesz płacić (jeśli będzie to pierwszy raz, kiedy będziesz musiał wprowadzić dane, to zostanie ona zapisana i nie będziesz musiał ponownie wprowadzać wszystkich danych)
 8. Gdy to zrobisz, jako ostatni krok wyśle ​​Cię na stronę potwierdzenia, a następnie sfinalizujesz zakup.

  Pamiętaj, że niektóre banki nie chcą, aby ich klienci kupowali kryptowaluty, więc niektóre karty nie zostaną zrealizowane lub mogą później anulować transakcję, a Twoje środki nie zostaną wypłacone. Zrobił mi to MBNA – Bank of America – po 2 latach używania karty pewnego dnia została odrzucona, a mój zakup Bitcoina został anulowany. Barclays zadziałało i wiele innych kart jest w porządku, ale nie wszystkie. To coś w rodzaju prób i błędów.

Ponadto, jeśli przejdziesz po prostu do strony kont, na której możesz zobaczyć wszystkie oferowane aktywa, obok każdego z nich powinien znajdować się przycisk „kup, więc możesz po prostu z niego skorzystać.

 • Po zakończeniu zakupu kupiona kwota zostanie dodana do Twojego portfela odpowiedniej kryptowaluty. Pieniądze są teraz w tej kryptowalucie, a nie w Twojej walucie bazowej, ale zawsze zobaczysz przybliżone oszacowanie całkowitej kwoty, jaką masz w swojej walucie bazowej. Nie daj się zmylić, to tylko szacunki. Jeśli przechowujesz swoje fundusze w Bitcoin, Twoje szacunki będą się zmieniać przez cały czas, po prostu dlatego, że cena Bitcoina zmienia się przez cały czas. Kiedy to się skończy, Twoje całkowite oszacowanie również wzrośnie i na odwrót.
 • To łatwy sposób na zdobycie kryptowalut. Jeśli zdecydujesz się sprzedać z powrotem do swojej waluty bazowej (fiducjarnej), proces jest taki sam, z wyjątkiem faktu, że twoje pieniądze fiducjarne nie trafiają prosto na twoją kartę kredytową, ale tym razem trafią na twoje konto w walucie bazowej (w moim przypadek GBP, ale może to być EUR lub USD itp…). Będzie tam pozostawał, dopóki nie zdecydujesz się wypłacić go na swoje konto bankowe (jeśli Twój bank nie umieści Cię za to na czarnej liście) lub możesz skorzystać z alternatyw. Istnieje wiele innych witryn internetowych i usługodawców, z których niektórzy oferują karty debetowe, dzięki czemu można dokonywać wypłat bezpośrednio z bankomatu. Równie dobrze możesz udać się do BTM – jest to bankomat Bitcoin i bezpośrednio stamtąd wypłacić gotówkę. Wszystko, czego potrzebujesz, to telefon z aplikacją Coinbase, a resztę dowiesz się od razu. Zapytaj mnie, jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy.

  Zarejestruj się w Coinbase już dziś, korzystając z tego linku.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy