Gdzie uzyskać pożyczki inwestycyjne na wynajem nieruchomości

17 lutego 2021

Autor: Melanie Patterson 26 marca 2020 r

Melanie jest certyfikowanym doradcą biznesowym z ponad 25-letnim doświadczeniem w inwestowaniu w nieruchomości. Jej doświadczenie jest podkreślane we wszystkich materiałach Fit Small Business dotyczących finansowania, zarządzania i inwestowania w nieruchomości.

Jeśli kupujesz pożyczkę na nieruchomość inwestycyjną, możesz ją znaleźć za pośrednictwem internetowych dostawców kredytów hipotecznych, pożyczkodawców wyłącznie dla inwestorów i banków krajowych. Kwoty pożyczki zwykle wahają się od 45 000 USD do ponad 2 milionów USD, ale każdy pożyczkodawca prawdopodobnie będzie wymagał wpłacenia minimalnej 20% zaliczki.

Jeśli chcesz skorzystać z oferty online, LendingHome jest świetnym rozwiązaniem zarówno dla nowych, jak i doświadczonych inwestorów. W zależności od potrzeb dostępne są zarówno pożyczki krótko-, jak i długoterminowe z elastycznymi terminami spłaty. Wypełnij krótki wniosek na swojej stronie internetowej, a zobaczysz stawki w zaledwie trzy minuty.

Gdzie uzyskać pożyczki na nieruchomości inwestycyjne

Różne rodzaje pożyczkodawców są lepsze dla niektórych typów inwestorów niż dla innych, w dużej mierze w oparciu o ich wymagania. Jeśli na przykład potrzebujesz szybko pieniędzy, możesz zechcieć poszukać pożyczkodawcy hipotecznego online przed bankiem, ponieważ czas potrzebny do sfinansowania może być szybszy. Należy pamiętać, że te trzy typy pożyczkodawców mogą również mieć różne wymagania dotyczące maksymalnej wartości kredytu do wartości, minimalnej zdolności kredytowej i całkowitych rezerw gotówkowych.

Porównanie kredytów na nieruchomości inwestycyjne

Dostawcy kredytów hipotecznych online dla kredytów na nieruchomości inwestycyjne

Uzyskanie pożyczki na nieruchomość inwestycyjną przez Internet jest wygodne, ponieważ nie musisz iść do fizycznego banku. Niektórzy z tych pożyczkodawców rezygnują z zadłużenia do dochodu (DTI) lub wymogów dochodowych, co jest korzystne dla pożyczkobiorców, którzy w przeciwnym razie nie kwalifikowaliby się. Ponadto istnieje niewielka różnica w stawkach i opłatach pobieranych przez pożyczkodawcę internetowego w porównaniu z tradycyjnym dostawcą kredytów hipotecznych.

Dla kogo są właściwi dostawcy kredytów hipotecznych online

Dostawcy kredytów hipotecznych online są odpowiednie dla najlepszych pożyczkobiorców, którzy mogą wpłacić minimum 20% zaliczki. Tacy pożyczkodawcy są elastyczni w zakresie DTI i wymagań dotyczących dochodów, co czyni ich dobrymi dla inwestorów, którzy nie kwalifikują się do tradycyjnego pożyczkodawcy lub nie chcą przechodzić przez kłopoty związane z rozszerzoną aplikacją.

Dostawcy kredytów hipotecznych online są właśnie dla Ciebie, jeśli:

 • Szukasz usprawnionej aplikacji
 • Pożyczasz jako osoba fizyczna, a nie jako podmiot gospodarczy
 • Potrzebujesz kredytu hipotecznego, który może finansować nieruchomości w prawie każdym miejscu
 • Nie chcesz iść do banku w normalnych godzinach pracy

Gdzie znaleźć dostawców kredytów hipotecznych online

Możesz znaleźć dostawców kredytów hipotecznych, którzy oferują kredyty na nieruchomości inwestycyjne, wykonując szybkie wyszukiwanie online. Jednym z naszych preferowanych dostawców kredytów hipotecznych online jest LendingHome, który oferuje pożyczki na wynajem nieruchomości na elastycznych warunkach i konkurencyjne stawki dla pożyczkobiorców. Szybko przejrzyj wstępne zatwierdzenie w zaledwie trzy minuty, aby zobaczyć dostępne opcje.

Pożyczkodawcy dla podmiotów gospodarczych

Niektórzy pożyczkodawcy zapewniają finansowanie nieruchomości inwestycyjnych tylko pożyczkobiorcom, którzy utworzyli podmioty gospodarcze, takie jak spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC) lub korporacja. Nie finansują inwestorów indywidualnych ani przedsiębiorców indywidualnych. Wymagania dotyczące zdolności kredytowej są generalnie niższe niż inne rodzaje pożyczkodawców. Pożyczkodawca może w większym stopniu rozważyć strukturę transakcji niż osobiste sprawozdanie finansowe.

Dla kogo są właściwi pożyczkodawcy?

Pożyczkodawcy będący podmiotami gospodarczymi są najlepsi dla inwestorów, którzy budują mieszany portfel wynajmu, nieruchomości typu fix-and-flip i nieruchomości wielorodzinnych, a także dla istniejących portfeli składających się z więcej niż czterech nieruchomości z hipoteką.

Gdzie znaleźć pożyczkodawców od podmiotów gospodarczych

Pożyczkodawcy, tacy jak CoreVest, oferują pożyczki specjalnie dla firm inwestujących w nieruchomości. CoreVest oferuje konkurencyjne stawki i możesz uzyskać wstępną akceptację online w ciągu kilku minut. Jednak aby kwalifikować się do pożyczek tylko dla inwestorów, należy uzyskać finansowanie za pośrednictwem osoby prawnej.

Internetowy rynek pożyczek dla banków

Do pożyczkodawców online należą banki krajowe, banki regionalne i spółdzielcze kasy pożyczkowe, a oprócz kredytów na nieruchomości inwestycyjne oferują wiele innych usług bankowych. Mogą mieć wiele lokalizacji stacjonarnych. Korzystanie z internetowej giełdy pożyczek może pomóc w wygodnej lokalizacji banków pożyczkodawców nieruchomości inwestycyjnych.

Dla kogo są banki?

 • Osoby fizyczne i osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą
 • Kupno nieruchomości lokalnie
 • Niskie stopy procentowe i terminy 15- lub 30-letnie

Gdzie znaleźć pożyczki na nieruchomości inwestycyjne za pośrednictwem banku

Tradycyjnego dostawcę kredytów hipotecznych można znaleźć w spółdzielczej kasie pożyczkowej lub w lokalnym banku. Zawsze najlepiej zacząć od istniejącej relacji bankowej, ponieważ oni już Cię znają. Możesz również znaleźć tradycyjnego dostawcę kredytów hipotecznych na rynku pożyczek online, takim jak LendingTree. W jednym miejscu możesz porównać różne rodzaje pożyczek, ich oprocentowanie i pożyczkodawców, którzy je oferują.

Stawki i koszty kredytów na nieruchomości inwestycyjne

Kiedy pożyczasz jako osoba fizyczna, odpowiednie oprocentowanie i koszty kredytu hipotecznego będą w pewnym stopniu podobne od pożyczkodawcy do pożyczkodawcy. Pożyczając jako podmiot gospodarczy, możesz spodziewać się wyższych stóp procentowych i kosztów, ponieważ ryzyko dla pożyczkodawcy jest większe.

 • Stopy procentowe: 4,5% do 6,5% stałe (6,5% do 12% w przypadku pożyczki jako firma)
 • Punkty pożyczki, opłaty za udzielenie pożyczki i koszty zamknięcia: Czasami od 1% do 2% kwoty pożyczki

Niektórzy pożyczkodawcy nieruchomości inwestycyjnych naliczają od 3% do 5% kary za przedpłatę, jeśli spłacasz pożyczkę w pierwszym roku, a następnie 2% opłatę w drugim roku. Od tej pory opłata spada o 1 punkt procentowy każdego roku. Po trzech do pięciu latach nie będzie kary za przedterminową spłatę pożyczki.

Wymogi kwalifikacyjne dla pożyczki inwestycyjnej

 • Minimalna ocena kredytowa: od 620 do 680
 • Zaliczka: 20% do 25%
 • DTI: 35% do 50%
 • Wskaźnik pokrycia spłaty zadłużenia (DSCR) : 1,2 lub więcej
 • Rezerwy gotówkowe: minimum sześć miesięcy na nieruchomość

Pożyczki na nieruchomości inwestycyjne a kredyty mieszkaniowe

Pożyczkodawcy nieruchomości inwestycyjnych generalnie uważają, że pożyczki na nieruchomości inwestycyjne są bardziej ryzykowne niż pożyczki na główne miejsce zamieszkania, ponieważ nie mieszkasz w tej nieruchomości, a dochód z najmu jest generalnie potrzebny do spłaty kredytu hipotecznego. Pożyczkobiorcy często muszą mieć wyższe zaliczki i wyższą ocenę kredytową, aby kwalifikować się do pożyczek na wynajem nieruchomości.

Inne różnice między pożyczkami na wynajem nieruchomości a pożyczkami na pierwotną rezydencję obejmują:

 • Kwota zaliczki: pożyczki na wynajem nieruchomości zazwyczaj wymagają minimum 20% zaliczki . Pożyczka na główne miejsce zamieszkania może mieć zaledwie 3,5% wkładu własnego.
 • Oprocentowanie: Oprocentowanie pożyczek na wynajem nieruchomości jest zwykle wyższe niż w przypadku głównego miejsca zamieszkania.
 • Wymagania dotyczące wynajmu nieruchomości przez właściciela: Kredyt na nieruchomość inwestycyjną nie będzie wymagał wynajmu przez właściciela, ale pożyczka na główne miejsce zamieszkania zwykle wymaga, abyś mieszkał w tej nieruchomości – lub w jednej z jednostek – przez co najmniej pierwszy rok.

6 wskazówek dotyczących uzyskiwania pożyczek na nieruchomości inwestycyjne

Uzyskanie kredytu na nieruchomość inwestycyjną to nie to samo, co zakup podstawowego miejsca zamieszkania i dlatego może być trudne. Aby zabezpieczyć finansowanie wynajmu nieruchomości, zarówno kupujący, jak i nieruchomość muszą zostać zatwierdzeni przez pożyczkodawcę i należy rozważyć dodatkowe kroki. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, zwiększysz swoje szanse na sukces.

1. Przejrzyj swój profil kredytowy

Sprawdź, czy w raporcie kredytowym nie ma rozbieżności i nieaktualnych informacji, i postaraj się usunąć te elementy, jeśli to możliwe. Raz w roku możesz otrzymać bezpłatną kopię raportu kredytowego od trzech głównych biur kredytowych, Experian, TransUnion i Equifax, na AnnualCreditrReport.com lub w witrynach takich jak Credit Karma.

2. Zdecyduj o rodzaju nieruchomości

Jeśli kupujesz swoją pierwszą nieruchomość do wynajęcia, możesz rozważyć zakup domu jednorodzinnego lub małego domu wielorodzinnego, ponieważ jest mniej do zarządzania. Jeśli wcześniej zarządzałeś wynajmowaną nieruchomością, zastanów się, jak ten zakup jest zgodny z Twoim portfelem i długoterminowymi celami, decydując, jaki rodzaj nieruchomości kupić.

3. Porozmawiaj z wieloma pożyczkodawcami

Rozejrzyj się za finansowaniem spełniającym Twoje potrzeby. Porównaj finansowanie. Przyjrzyj się zarówno pożyczkodawcom online, jak i tradycyjnym bankom. Porozmawiaj z co najmniej trzema, ale nie więcej niż pięcioma. Przy zbyt wielu możliwościach podjęcie decyzji może być trudniejsze.

4. Przygotuj swoje dokumenty w porządku

Zbierz dwuletnie zeznania podatkowe, dwa ostatnie odcinki wypłat, wyciągi z konta bankowego, inwestycyjnego i emerytalnego, prawo jazdy, kartę ubezpieczenia społecznego, a jeśli jesteś samozatrudniony, dołącz wszelkie biznesowe sprawozdania finansowe i dokumenty. Dzięki temu zaoszczędzisz wiele czasu na szukaniu dokumentów, których pożyczkodawca będzie potrzebował, a które mogą potencjalnie opóźnić zamknięcie.

5. Uzyskaj wstępne zatwierdzenie pożyczkodawcy

Wstępne zatwierdzenie zwiększa konkurencyjność przy składaniu oferty wynajmu nieruchomości. Ponadto wstępne zatwierdzenie zapewnia dalsze prowadzenie w niezbędnych krokach, od gwarantowania po zobowiązanie bankowe. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje szanse na sfinansowanie wynajmu inwestycji wzrosną.

6. Znajdź nieruchomość

Wybierz agenta nieruchomości, który ma udokumentowaną historię współpracy z inwestorami. Kiedy znajdziesz nieruchomość, zrób swoją należytą staranność. Po zaakceptowaniu oferty przynieś pożyczkodawcy umowę kupna-sprzedaży. Zlecą wycenę i poproszą o dalszą dokumentację do celów oceny ryzyka. Zostanie wykonana wycena i wyszukiwanie tytułu.

Pożyczki na nieruchomości inwestycyjne Często zadawane pytania (FAQ)

W tym artykule dołożyliśmy wszelkich starań, aby szczegółowo opisać opcje wyszukiwania, gdzie można uzyskać kredyty na nieruchomości inwestycyjne na wynajem. Jednak, podobnie jak w przypadku każdego rodzaju finansowania, niektóre pytania są zadawane częściej niż inne, na które staraliśmy się odpowiedzieć tutaj.

Czy mogę otrzymać pożyczkę na nieruchomość inwestycyjną w lokalnym banku?

Wiele lokalnych banków oferuje kredyty na nieruchomości inwestycyjne. Niektóre lokalne banki pożyczają tylko nieruchomości mieszkalne do czterech jednostek. Inni finansują prawie każdy rodzaj nieruchomości inwestycyjnej. Zalety i wady to szansa na zbudowanie silnych relacji dla przyszłych inwestycji, w przeciwieństwie do tego, że mogą nie być w stanie sfinansować więcej niż kilka nieruchomości.

Czy potrzebujesz ubezpieczenia nieruchomości, aby uzyskać finansowanie na wynajem?

Ogólnie rzecz biorąc, pożyczkodawca nieruchomości inwestycyjnej będzie wymagał ubezpieczenia nieruchomości na wynajem przed zatwierdzeniem finansowania nieruchomości na wynajem. Pożyczkodawca chce mieć pewność, że zarówno jego inwestycja, jak i Twoja inwestycja są chronione. Ubezpieczenie mienia na wynajem różni się od ubezpieczenia domu i zwykle obejmuje utratę dochodu, odpowiedzialność i szkody.

Podsumowanie

Chociaż masz kilka opcji kredytu hipotecznego na wynajmowaną nieruchomość, ogólnie najlepszą opcją będzie hipoteka zgodna z wymogami. Pożyczki te zazwyczaj zapewniają najniższe oprocentowanie i najdłuższe terminy, co może zmaksymalizować miesięczne przepływy pieniężne związane z wynajmem nieruchomości. Większość zgodnych kredytów hipotecznych na wynajem nieruchomości będzie miała podobne stawki i wymagania, jeśli pożyczasz jako osoba fizyczna.

o autorze

Melanie Patterson

Melanie Patterson, MA, CBA jest autorką pracującą w Fit Small Business, specjalizującą się w inwestowaniu w nieruchomości z ponad 25-letnim doświadczeniem w sprzedaży nieruchomości, zarządzaniu nieruchomościami oraz inwestowaniu w nieruchomości mieszkaniowe. Oprócz zarządzania własnym majątkiem Melanie zarządzała również schroniskiem dla kobiet.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy