Gdzie mogę handlować kontraktami swap Bitcoin? BitMEX

17 lutego 2021
Category: Możesz Otrzymać

Tutaj przedstawimy Ci kontrakty wiecznej zamiany Bitcoin.

Co to są wieczne kontrakty swap Bitcoin i jakie są wady i zalety?

Jakie są różnice między wiecznymi swapami Bitcoin a kontraktami futures na Bitcoin?

Istnieje kilka różnych nazw dla różnych pochodnych Bitcoin.

Najpopularniejsze to wieczne swapy i kontrakty futures. Są bardzo podobne, ale istnieje kilka różnic, które są bardzo ważne, aby zrozumieć, zanim zaczniesz handlować tymi kontraktami.

Co to jest wieczna zamiana Bitcoin?

Bezterminowe swapy Bitcoin to kontrakty pochodne. Pozwalają one kupić lub sprzedać coś o wartości (tym czymś jest Bitcoin, ale zwykle nazywane jest „aktywem bazowym).

Umowy bezterminowej zamiany mają kilka zalet:

 1. Nie ma daty wygaśnięcia (możesz go trzymać tak długo, jak chcesz, ponieważ nie zostaniesz zlikwidowany)
 2. Instrument bazowy nigdy nie jest przedmiotem obrotu (brak problemów powierniczych)Jest bardzo łatwy do skrócenia, nawet z dźwigniąBitcoin Perpetual Swap Contracts VS Futures

  Bezterminowe swapy Bitcoin i kontrakty futures na Bitcoin mają dość podobny charakter. Oba są kontraktami na krypto-pochodne.

  Kontrakty terminowe Bitcoin zobowiązują strony do zawarcia transakcji Bitcoin w z góry określonej przyszłej dacie i cenie.

  W przypadku kontraktów terminowych na Bitcoin kupujący musi kupić lub sprzedający musi sprzedać Bitcoin po ustalonej cenie, niezależnie od aktualnej ceny rynkowej w dniu wygaśnięcia.

  Bezterminowe swapy Bitcoin nie mają daty wygaśnięcia. Ponadto są one zwykle sprzedawane bliżej ceny spot.

  Bitcoin Perpetual Swap Kontrakty i ryzyko

  Bitcoin perpetual swap trading, podobnie jak wszystkie inne instrumenty, wiąże się z własnym zestawem ryzyk, o których inwestorzy powinni być świadomi. Najważniejsze z nich to:

  • Ruch wartości pary może być sprzeczny z przewidywaniami inwestora (bez względu na to, czy jest to fiat czy krypto).
  • Możliwość szkodliwej manipulacji na rynku przez platformęPary zawierające tylko kryptowaluty są jeszcze bardziej zmienne niż w przypadku płatności typu fiatGdzie handlować swapami Bitcon i kontraktami futures

   W tym przewodniku omawiamy dobrze znaną platformę handlu kryptowalutami, która oferuje oba rodzaje kontraktów, BitMEX.

   BitMEX jest jednym z nielicznych przypadków, w których instrumenty futures i swapy są dostępne podczas handlu kryptowalutami. Firma oferuje Bitcoin, Cardano, Bitcoin Cash, EOS, Ethereum, Litecoin i Ripple dla obu typów kontraktów handlowych. Możesz sprawdzić formularz zamówienia w migawce poniżej.

   Możesz użyć dźwigni 100x dla BTC. Inni mają własne stawki, które wahają się od 20x do 50x, przy czym ETH jest największa.

   To, co odróżnia BitMEX od innych platform, to także rabaty dla twórców. Opłaty za handel bitcoinami i kryptowalutami są prawie zawsze podawane jako opłaty producenta i przyjmującego.

   Dzięki BitMEX możesz otrzymać -0,025% za BTC i -0,050% za inne monety. Zlecenia Taker wiążą się z opłatami w wysokości 0,050% dla bitcoinów i 0% dla innych walut cyfrowych.

   Jeśli chodzi o kontrakty wieczyste (swap), w tym momencie można używać tylko Bitcoin i Ethereum.

   Wskaźnik dźwigni jest taki sam dla obu, a opłaty wahają się od -0,025% (producent) do 0,075% (taker). Możesz sprawdzić szczegółową strukturę opłat na poniższym obrazku.

   Inne platformy, na których można handlować kryptowalutami za pośrednictwem kontraktów futures i swapów, to:

   • Binance
   • BitfinexKrakenByBitZalecamy również ich sprawdzenie i porównanie, aby odkryć ich zalety i wady.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy