Bitcoin i ethereum traciły w ostatnim czasie kilkadziesiąt procent. Oto lista przyczyn

🕓 06.07.2019
📂 Finanse
👁 63
🗨
Ceny bitcoina i ethereum spadały. Dlaczego?

- To najgorszy tydzień dla bitcoina od stycznia 2015 r. - donosi "Bloomberg". Główna kryptowaluta wraz z drugim w odniesieniu do miary ethereum straciły w trakcie minionych 7 dni ponad trzydziestu proc. Litecoin ponad czterdzieści proc. Na rynku zaczęła się potężna korekta, która może dorównać tej z przełomu czerwca i czerwca. Skąd taki rozwój kwestii? Złożyło się na wówczas kilka czynników.

W piątek (15 września) około południa bitcoin kosztował ok. 3 tys. dol, innymi słowy o blisko 1, dziewięć tys. dolarów mniej niźli na początku września, kiedy cena największej wirtualnej waluty sięgnęła historycznego maksimum - 4, 9 tys. dol. To samo działo się wraz z ethereum, drugą co do odwiedzenia wielkości kryptowalutą na rynku. Spadła ona do ok. 220 dol., an analitycy wskazują, iż najbliższe techniczne wsparcie odnajduje się na poziomie 179 dol., a niżej - 135 dol. W tej chwili jednak popyt na obie waluty zaczyna powracać, a notowania odrabiają straty. Niemniej zmienność jest znaczna.

Prześledźmy zatem kilka najważniejszych informacji z branży, które wpłynęły na wycenę głównych kryptowalut. W minionym czasie było ich aż zanadto i większość odbiła się negatywnie na szkoleniach.

1. Chiny chcą zamknąć giełdy handlujące bitcoinem

Najwięcej zagrożeń płynie dla rynku kryptowalut z terenu Chin. Tamtejsze władze poinformowały, że do końca września chcą zupełnie zakazać gospodarki wirtualnym pieniądzem, jakie możliwości oznacza ni mniej, ni więcej zamknięcie wszystkich giełd, zajmujących się obrotem bitcoinem.

Kilkanaście dni wstecz na rynek wypłynęły na wstępie plotki na ten sprawa. Chińskiej grupa mediowa Caixin donosiła wtedy, że chińskie władze zamierzają zakazać działalności serwisów do wymiany kryptowalut, a Chińczycy przestaną dysponować wkrótce możliwość wymiany juanów na cyfrową walutę, której do tej pory dokonywali w prężnie działających po Państwie Środka serwisach.

Te pogróżki już zbierają żniwo. W czwartek BTCChina jedna z największych giełd bitcoina w Chinach poinformowała o zakończeniu działalności do końca miesiąca. W jej ślady poszła również młoda giełda ViaBTC.

2. Chiny zakazują ICO

Na początku września centralny bank Państwa Środka, zdelegalizował również oferty crowdfundingowe oparte na blockchainie, tzw. ICO (Initial Coin Offerings). Według Ludowego Banku Chin ICO obarczone jest sporym ryzykiem, dlatego też firmy technologiczne mają oddać udziałowcom zabrane pieniądze.

- Brak regulacji tego systemu zagraża porządkowi finansowemu, jak na przykład i samym osobom inwestującym pieniądze w dane projekty - dowiadywaliśmy się z informacji banku. Rzeczywiście, wielka popularność ICO ostatnimi czasy doprowadziło do tego, że pieniądze zaczęły gromadzić firmy bez porządnego biznesplanu i pomysłu. Zdarzały się też często zwykłe oszustwa. Co zauważył nawet samodzielnie twórca ethereum.

3. Vitalik Buterin: "Jesteśmy w bańce, wiele projektów upadnie"

Na wycenę ethereum miał na pewno wpływ jeszcze jeden cios i to wyprowadzony ze strony, której nikt się nie spodziewał. Stwórca ethereum Vitalik Buterin powiedział przed kilkoma dniami, że ICO to jedna wielka bańka, a sporo projektów opartych o ów system finansowania upadnie.

Tak mocne słowa ludzie z samego środka całkowitego zamieszania wywołały turbulencje na kursie ethereum. We wtorek, kiedy wypłynęła ta wypowiedź, kryptowaluta osunęła się z 310 dol. do 240 dol.

4. CEO banku JPMorgan Jamie Dimon w ostrych słowach skrytykował bitcoina

Swoje trzy grosze dodał także Jamie Dimon, kierownik jednego z największych banków świata JPMorgan, podoczas konferencji banku Barclays. - Bitcoin jest "gorszy niż je tulipanów" - powiedział Dimon.

W ten strategia CEO JPMorgan odniósł się do boomu tulipanów przy XVII-wiecznej Europie, kiedy to doszło do ostrej spekulacji na cenach tych roślin, były one wręcz towarem luksusowym, ale w jakimś momencie doszło wówczas do odwiedzenia załamania rynku z motywu zbyt wysokich cen. - To nie jest rzetelna rzecz i ostatecznie zostanie zamknięta - podkreślił.

Dimon powiedział, że bitcoin "to oszustwo" (z ang. "fraud"), które w końcu wyjdzie na jaw. Jakim sposobem opisuje Bloomberg, szef banku stwierdził też, że zwolniłby każdego tradera używającego kryptowalut w JPMorgan - "za głupotę". To o tyle kuriozalne słowa, że sam bank już nieraz dawał posiadać wiedzę, że romansuje z blockchainem i kryptowalutami. Słowa tak znanej osoby również odbiły się szerokim echem dzięki rynku.

Autor: aLcadraz
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
CDP. pl wirtualne półki wraz z grami - Merlin wyjaśnia
Sklepowi cdp. pl porządnie oberwało się w komentarzach użytkowników. Byli przeświadczeni, że do oporu kwietnia firma skasuje pierwotnego wirtualne półki z grami, książkami i filmami, zbytnio które przecież zapłacili. Owszem…...
Carnegie Investment Bank sprzedaje aktywa w związku z Brexitem
Carnegie Investment Bank, mający rezydencję w Sztokholmie, podjął surowe kroki, których celem stało się uniknięcie negatywnych skutków referendum w sprawie opuszczenia Starego kontynentu Europejskiej przez Wielką Brytanię – sprzedał wszystkie swe tamtejsze…...
Będą zmiany w sposobie finansowania budżetu UE. Skąd finanse?  Informacje
Sekretarz energii NA JUKATAN chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Koniec gorszych wyrobów dla Polaków? "Podejrzewam, że niewiele się zmieni" Tani jak Polak. Eurostat porównał koszty pracy w Unii Unia szykuje rewolucję…...
Były mąż Marty Kaczyńskiej przy sądzie. Afera PFRON
W środę, 21 listopada 2018 roku, zaczął uprawiać się proces Marcina Dubienieckiego – adwokata i byłego męża Marty Kaczyńskiej, który to oskarżony został o wyłudzenie 14, 5 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji…...
Buzek, Huebner, Siekierski. Trzy nadrzędne komisje dla Polaków  Informacje
Stanowiska przewodniczących trzech komisji, jednej podkomisji oraz procedury wiceszefów ośmiu komisji w Parlamencie Europejskim przypadły po tej kadencji polskim eurodeputowanym. Na czele jednej z kluczowych - komisji przemysłu, badań naukowych…...
Bundestag rozszerzył myto dla tirów na wszystkie drogi rodzime  Ze świata
Paczki jak i również listy z poślizgiem. Poczta Polska przeprasza Inspektorzy pragną protestować. "Frustracja osiągnęła wysoki poziom" Bankructwo świecącego pustkami lotniska. "Radom robi interes życia" Autostrada A1 przy odcinkach. Wybrano wykonawcę kolejnego…...
Budżet na 2018 - opinia prof. Stanisława Gomułki
Założony w budżecie w 2018 rok wzrost ekonomiczny jest "dosyć realistyczny" natomiast deficyt "wyższy, niż bezpieczny" - komentuje główny ekonomista Business Centre Club prof. Stanisław Gomułka, pytany o ocenę projektu…...
Brytyjskie firmy niegotowe na brexit
Obawy przedsiębiorców jakie możliwości do przyszłych relacji Londynu z Brukselą rosną. 2/3 szefów firm w Ogromnej Brytanii uważa, że premier Theresa May prawdopodobnie nie dogada się z Brukselą ws. warunków brexitu.…...
Nie znaleziono