Femme Oszczędność

17 lutego 2021

Oszczędność pieniędzy dla studentów, mamusi i tatusiów, narzeczonych i Pittsburgów.

Co się dzieje, gdy masz zły kredyt

Ten post może zawierać linki partnerskie. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z pełnym ujawnieniem.

Ten post jest we współpracy z ValuedVoice.

Twoja zdolność kredytowa jest ważna, chociaż są entuzjaści finansów osobistych, którzy próbują ją ignorować.

Największym powodem, dla którego ludzie próbują to zlekceważyć, jest to, że niektóre czynniki, które sprawiają, że Twój wynik kredytowy rośnie, w rzeczywistości zachęcają Cię do interakcji z długiem. Niezależnie od tego, czy spłacasz pożyczkę ratalną, czy spłacasz w całości kartę kredytową co miesiąc, są części świata PF, które tego nie chcą.

Jednak zaciąganie długów to nie jedyny moment, w którym będziesz potrzebować dobrej zdolności kredytowej. W rzeczywistości jego brak lub posiadanie złego może negatywnie wpłynąć na twoje życie w inny sposób. Możliwość zignorowania tego faktu to przywilej.

Co to jest zły kredyt?Możesz wiedzieć, że masz zły kredyt. Wiesz, że przegapiłeś płatności i pobierający rachunki wysadzili Twój telefon.

Ale jeśli nie masz pojęcia, jaki jest Twój wynik kredytowy, będziesz chciał sprawdzić swoją zdolność kredytową i pełny raport kredytowy, aby rozpocząć.

Istnieje wiele różnych typów ocen kredytowych. Na dziś skupimy się na jednym z najczęstszych: Twoim wyniku FICO.

Twój wynik FICO to trzy liczby, które – w większości modeli – mieszczą się w przedziale od 300 do 850.

Według Experian, możesz stwierdzić, czy Twój kredyt jest dobry, czy zły, znajdując go w następujących zakresach:

 • Wyjątkowe: 800-850
 • Bardzo dobry: 740-799 Dobry: 670-739 Przeciętny : 580-669 Bardzo słabo : 300-579Zły kredyt może podnieść stawki ubezpieczenia samochodu.

  Według Zebry osoby ze słabym kredytem płacą o 635 USD więcej za sześciomiesięczne warunki polisy niż osoby z bardzo dobrym kredytem.

  Ponieważ naukowcy aktuarialni odkryli, że ludzie o kiepskich aktach kredytowych częściej. Te roszczenia dotyczą zwykle wyższych kwot w dolarach.

  Myślę, że za tymi liczbami jest wiele. Ważne historie, których się nie opowiada. Historie, które sprawiłyby, że ta praktyka wyglądałaby na zbyt karzącą i być może drapieżną.

  Media wymagają depozytów z góry od tych, którzy mają zły kredyt.

  Jeśli masz zły kredyt, dostawca usług użyteczności publicznej prawdopodobnie zażąda depozytu przed włączeniem usług. Im gorszy kredyt lub ogólna zdolność do spłaty, tym większy prawdopodobnie będzie depozyt.

  Ponownie, z karaniem ludzi, którzy mają problemy z płaceniem rachunków.

  Możesz być w stanie obejść ten wymóg zaliczki, jeśli masz członka rodziny w okolicy, który w przeszłości płacił rachunek za media w terminie. Niektóre firmy będą z tobą współpracować i zrzekną się opłaty, jeśli członek rodziny poręczy za ciebie.

  Zły kredyt może utrudnić uzyskanie mieszkania.

  Jeśli masz problemy z płaceniem rachunków i próbujesz zmniejszyć swoje miesięczne obciążenie, bądź przygotowany.

  Sankcje obowiązują również w sektorze mieszkaniowym.

  Aby wynająć mieszkanie, często będziesz musiał ujawnić swoją zdolność kredytową. Jeśli Twoja ocena kredytowa jest zadowalająca lub bardzo słaba, możesz spodziewać się wyższego depozytu zabezpieczającego.

  Wiem, że nie możesz sobie pozwolić, ponieważ te rachunki nie są opłacane. To jest cały powód, dla którego próbujesz zmniejszyć rozmiar.

  To nie ma sensu. Ale to niestety prawda. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w sytuacji, w której Twoje dochody są zahamowane, najlepiej byłoby, aby Twoja zdolność kredytowa była jak najwyższa w Twojej sytuacji.

  Zły kredyt może utrudnić znalezienie pracy.

  Technicznie rzecz biorąc, zła ocena kredytowa nie może powstrzymać Cię przed znalezieniem pracy.

  Ale zła historia kredytowa może.

  Jeśli to brzmi jak rozłupywanie włosów, to dlatego, że tak jest. Twoja ocena kredytowa pochodzi z raportu kredytowego, który zawiera historię kredytową.

  Chociaż pracodawcy mogą sprawdzać Twoją historię kredytową, a nie Twój wynik, istnieje prawdopodobieństwo, że zły wynik będzie się zgadzał również ze słabą historią kredytową.

  Nie wszyscy pracodawcy to robią. Jeśli jednak twoja pozycja wymaga od ciebie obsługi dużych pieniędzy lub bardzo drogich przedmiotów, technicznie tak jest. Słaba ocena kredytowa może uniemożliwić Ci znalezienie pracy na stanowiskach związanych z zarządzaniem pieniędzmi, a nawet zarządzanie szufladą gotówkową. Możesz również zostać odrzucony, jeśli ubiegasz się o stanowisko, na którym zajmowałbyś się danymi osobowymi innych osób.

  Musisz wyrazić zgodę, zanim będą mogli wyciągnąć raport kredytowy.

  Zły kredyt sprawia, że ​​trudno jest uzyskać pożyczkę niebędącą drapieżnikiem, kiedy jej potrzebujesz najbardziej.

  I oczywiście zły kredyt utrudnia uzyskanie przystępnej pożyczki. Kiedy masz uczciwy kredyt, masz szansę uzyskać zgodę na tradycyjną pożyczkę po bardzo wysokich stawkach. Ale nietradycyjne pożyczki są jeszcze droższe.

  Ludzie zaczynają również szukać nietradycyjnych pożyczek, gdy mają bardzo słaby kredyt lub w inny sposób nie mogą uzyskać zgody na tradycyjną pożyczkę.

  To frustrująca sytuacja: chcesz nadrobić swoje rachunki, ale nie jesteś w stanie tego zrobić, ponieważ jedyne dostępne finansowanie jest absurdalne.

  Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której masz zły kredyt, możesz skorzystać na zwiększeniu swojego dochodu – najlepiej do poziomu, na którym będzie on stały i stabilny.

  To wydaje się oczywistym celem. Ale niech to będzie skończone. Gdy już osiągniesz punkt, w którym wiesz, jak położyć następny posiłek na stole, cofnij się o krok i zobacz, jak możesz poprawić swoją zdolność kredytową, skoro masz już środki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy