Do kogo zadzwonić w pierwszych godzinach po strajkach oszustów

17 lutego 2021

Podsumowanie

Do kogo zadzwonić w ciągu pierwszych godzin po przejrzeniu karty, włamaniu do karty debetowej, kradzieży dokumentu tożsamości lub zagubieniu telefonu

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Ktoś ze skimmerem użył numeru twojej karty kredytowej do zebrania opłat lub kieszonkowiec wyciągnął twój portfel i zhakował twoją kartę debetową. Jasne, jesteś zły, ale co powinieneś zrobić?

Te pierwsze godziny są krytyczne po zhakowaniu lub przejrzeniu kart, kradzieży tożsamości lub zagubieniu telefonu. W każdym przypadku zegar tyka. Do kogo powinieneś zadzwonić jako pierwszy?

DO KOGO ZADZWONIĆ W PIERWSZYCH GODZINACH PO OSZUSTWIE
Rodzaj oszustwa Pierwsze połączenie Co robić / pytać Karta kredytowa zużyta Wydawca karty Zgłoś wszystkie fałszywe opłaty. Zhakowano kartę debetową Twoja instytucja finansowa Zwróć uwagę, kiedy i gdzie włamano się do karty. Skradziono tożsamość Instytucje finansowe, następnie biuro informacji kredytowej Biuro umieści ostrzeżenie o oszustwie w Twoim pliku kredytowym. Rozważ prośbę o zamrożenie kredytu. Telefon komórkowy znika Wyłącz portfel mobilny, dzwoń do instytucji finansowych i sprzedawców, którzy mają aplikacje w telefonie. Poproś ich, aby zgłosili nietypową aktywność. Przejdź do trybu online i zmień hasła w innych aplikacjach mobilnych. Jeśli Twoja karta kredytowa została przejęta

Czytanie karty kredytowej na stacji benzynowej może się przytrafić każdemu. Eva Velasquez, dyrektor generalna i prezes Centrum zasobów dotyczących kradzieży tożsamości, a nawet policja stanowa Indiany, przeszukiwały ofiary.

Kiedy Twoja karta kredytowa zostanie przejęta, pierwsze połączenie powinno być skierowane do wystawcy karty. Sprawdź swoje konto i zrób listę wszystkich fałszywych obciążeń. „Wtedy możesz zgłosić wszystkie zarzuty naraz – mówi Velasquez.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż z kartą kredytową już oficjalnie się rozpoczęła.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Upewnij się również, że masz skonfigurowane otrzymywanie alertów, gdy Twoja karta jest używana na stacjach benzynowych. Jeśli otrzymasz jeden z tych SMS-ów lub e-maili, a nie napełniłeś swojego zbiornika, zadzwoń do wystawcy. Może to powstrzymać oszusta przed ponownym użyciem karty.

W sprawie policji stanowej Indiany: „Udowodniono, że tylko jedna karta została naruszona, ale na wszelki wypadek wyłączyliśmy kilka innych – powiedział sierż. John Perrine, urzędnik ds. Informacji publicznej w dystrykcie Indianapolis.

„Dostawcom usług internetowych zwrócono pieniądze od firmy obsługującej karty kredytowe – dodał.

Jakieś wyciągnięte wnioski? „Myślę, że ludzie muszą po prostu być świadomi technologii dostępnej, aby uzyskać te informacje – powiedziała Perrine.

Jeśli ktoś włamał się na Twoją kartę debetową

Kiedy zauważysz, że pieniądze w tajemniczy sposób zniknęły z Twojego konta czekowego, najpierw zadzwoń do swojej instytucji finansowej.

Czemu? Ta pobieżna transakcja widoczna na koncie bankowym może być pierwszą z wielu, mówi Doug Johnson, starszy wiceprezes ds. Płatności i polityki cyberbezpieczeństwa w American Bankers Association.

„Nigdy nie wiadomo, kiedy dojdzie do innych nieautoryzowanych transakcji – mówi. „Na ogół nie przychodzą one pojedynczo, ale w grupach po dwie lub trzy, jak jelenie przechodzące przez jezdnię. … Chcesz powstrzymać następne przed przejściem.

Następnie skorzystaj z bankowości internetowej, aby sprawdzić, czy możesz określić, kiedy doszło do oszustwa związanego z kartą.

To właśnie zrobił Johnson, gdy zhakowano jego kartę debetową.

„Poszedłem do wykwintnego sprzedawcy hot dogów – mówi. „Zaraz potem na tej samej ulicy miały miejsce trzy lub cztery transakcje. Dość łatwo było mi ustalić, gdzie to się stało .

Teraz, gdy wiesz, kiedy ktoś włamał się do Twojej karty debetowej, zadzwoń na policję.

„Organy ścigania umożliwią Ci zgłoszenie policyjne, jeśli powiesz:„ Mam na koncie nieautoryzowane transakcje – mówi Johnson. „Ale to nie ma dla nich żadnego znaczenia, dopóki nie znajdziesz punktu kompromisu.

Nigdy nie wiadomo, kiedy dojdzie do innych nieautoryzowanych transakcji – mówi. „Ogólnie rzecz biorąc, nie pojawiają się one pojedynczo.

Jeśli twoja tożsamość została skradziona

Jeśli odkryjesz, że ktoś wydaje pieniądze, zaciąga pożyczki i otwiera rachunki tak jak ty, odruchowo możesz zamknąć wszystkie twoje karty kredytowe i inne konta.

Nie rób tego. Ponieważ część Twojej oceny kredytowej opiera się na ilości czasu, przez który masz kredyt, zamknięcie wszystkich kont obniżyłoby Twoją zdolność kredytową, mówi Nancy Bistritz-Balkan, dyrektor ds. Public relations i komunikacji w Equifax.

Zamiast tego pierwsze telefony powinny być skierowane do instytucji finansowych, aby powiadomić je, co się stało, mówi Bistritz-Balkan. Poproś ich o umieszczenie notatki na Twoim koncie, że byłeś ofiarą oszustwa.

Następnie skontaktuj się z jedną z trzech agencji informacji kredytowej – Equifax, Experian i TransUnion – a powiadomienie o oszustwie zostanie umieszczone w Twoim pliku kredytowym we wszystkich trzech biurach kredytowych.

Ostrzeżenie o oszustwie oznacza, że ​​wierzyciele muszą podjąć dodatkowe kroki, aby upewnić się, że to naprawdę Ty ubiegasz się o kredyt.

Aby uzyskać większe bezpieczeństwo, zadzwoń do każdego z biur kredytowych i poproś o zamrożenie kredytu w pliku kredytowym.

Zamrożenie kredytu zabezpieczającego oznacza, że ​​nikt, nawet Ty, nie może otrzymać kredytu w Twoim imieniu, chyba że usuniesz zamrożenie. W niektórych stanach mogą obowiązywać opłaty.

Następnie przejdź do witryny Federalnej Komisji Handlu i pobierz oświadczenie o kradzieży tożsamości.

Na koniec złóż raport policyjny. Ten raport policyjny będzie pomocny podczas pracy nad oświadczeniem FTC o kradzieży tożsamości, mówi.

Od tego momentu monitoruj swoje konta. Złodzieje tożsamości czasami czekają tygodnie lub miesiące między kradzieżą lub zakupem danych a wykorzystaniem tych informacji.

Aplikacja bankowości mobilnej nie jest zazwyczaj pierwszą rzeczą, o której pomyślą użytkownicy, gdy zgubią swoje urządzenie.

Jeśli Twój telefon komórkowy zaginie

Kiedy sięgasz do kieszeni po telefon i zdajesz sobie sprawę, że zniknął, w pierwszej chwili myślisz, że nie możesz zadzwonić do ukochanej osoby, straciłeś kontakty, a wszystkie zdjęcia zniknęły.

„Aplikacja bankowości mobilnej nie jest zazwyczaj pierwszą rzeczą, o której pomyślą użytkownicy, gdy stracą urządzenie – mówi Don Duncan, inżynier ds. Bezpieczeństwa w NuData Security.

Jednak przy coraz większej liczbie portfeli mobilnych w naszych telefonach powinno tak być.

Pierwsza rozmowa powinna być połączona z telefonem i skorzystać z funkcji „Znajdź mój telefon, mówi Duncan. Następnie przejdź do trybu online i wyłącz portfel mobilny.

„Im więcej czasu mija, tym trudniej jest udowodnić, że to nie ty – mówi Duncan. Następnie przejdź do trybu online i uzyskaj dostęp do innych aplikacji mobilnych i zmień hasła.

Następnie podejmij działania, aby znaleźć lub nawet wyłączyć telefon. Użyj funkcji geolokalizacji telefonu, aby zmusić urządzenie do zameldowania się, mówi Duncan. Następnie zdalnie zablokuj telefon, aby nie można było uzyskać dostępu do zawartości.

Zadzwoń do swojego operatora komórkowego i zawieś usługę, mówi Duncan. Gdy to wszystko zrobisz, rozważ zdalne wyczyszczenie urządzenia.

Na koniec złóż raport policyjny. Może ci to pomóc później, gdy będziesz próbował udowodnić bankom lub kupcom, że byłeś ofiarą przestępstwa. Skontaktuj się również ze swoim agentem ubezpieczeniowym, ponieważ możesz być objęty ubezpieczeniem w przypadku utraty telefonu, mówi Duncan.

Konkluzja: Kiedy twoje konto bankowe zostało opróżnione, patrzysz na wyczerpaną kartę kredytową lub wystąpił inny rodzaj oszustwa, nie wahaj się. Gdy jesteś ofiarą oszustwa finansowego lub tożsamości, zegar tyka.

Treść redakcyjna tej strony opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani nie został zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz linki do produktów naszych partnerów.

Karen Haywood Queen zajmuje się finansami osobistymi na CreditCards.com.

Co dalej?Nowe przeglądanie kart nazywa się „shimming

Shimming to nowy sposób, w jaki oszuści kradną dane z kart chipowych EMV. Błyszczące są trudne do zidentyfikowania, ale pozostają rzadkie.

Pytania lub komentarze?

Zasady poprawek redakcyjnych

Dołącz do dyskusji

Zachęcamy naszych użytkowników do aktywnej i wnikliwej rozmowy. Prosimy, pomóż nam zachować cywilizację i szacunek w naszej społeczności. Dla własnego bezpieczeństwa nie ujawniaj informacji poufnych ani osobistych, takich jak numery kont bankowych czy numery ubezpieczenia społecznego. Wszystko, co opublikujesz, może zostać ujawnione, opublikowane, przesłane lub ponownie wykorzystane.

Treść redakcyjna na CreditCards.com nie jest sponsorowana przez żaden bank ani wystawcę karty kredytowej. Dziennikarze w redakcji są oddzieleni od działalności biznesowej firmy. Komentarze zamieszczone poniżej nie są dostarczane, przeglądane ani zatwierdzane przez żadną firmę wymienioną w naszych treściach redakcyjnych. Ponadto żadne firmy wymienione w treści nie ponoszą odpowiedzialności za zapewnienie odpowiedzi na wszystkie posty i / lub pytania.

Szczegółowe informacje na temat warunków oferty można znaleźć w aplikacjach o karty kredytowe online. Podejmowane są uzasadnione wysiłki, aby zachować dokładne informacje. Jednak wszystkie informacje o karcie kredytowej są przedstawiane bez gwarancji. Po kliknięciu przycisku „Zastosuj teraz możesz przejrzeć warunki karty kredytowej na stronie internetowej wydawcy.

Bądź na bieżąco z trendami branżowymi i nowymi ofertami dzięki naszemu cotygodniowemu biuletynowi.Twoja podróż z kartą kredytową już oficjalnie się rozpoczęła.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

UJAWNIENIE REKLAMODAWCY CreditCards.com to niezależna, wspierana przez reklamy usługa porównawcza. Oferty pojawiające się na tej stronie pochodzą od firm, od których CreditCards.com otrzymuje rekompensatę. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonych witryn internetowych i prawdopodobieństwo uzyskania przez wnioskodawców zgody kredytowej, również wpływają na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. CreditCards.com nie obejmuje wszystkich dostępnych ofert finansowych lub kredytowych. CCDC współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Zakresy kredytowe CreditCards.com pochodzą z FICO® Score 8, który jest jednym z wielu różnych typów ocen kredytowych. Jeśli ubiegasz się o kartę kredytową, pożyczkodawca może użyć innej oceny kredytowej, rozważając Twój wniosek o kredyt.

Ujawnienie reklamodawcy

CreditCards.com to niezależna, wspierana przez reklamy porównywarka. Oferty pojawiające się na tej stronie pochodzą od firm, od których CreditCards.com otrzymuje rekompensatę. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonych witryn internetowych i prawdopodobieństwo uzyskania przez wnioskodawców zgody kredytowej, również wpływają na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. CreditCards.com nie obejmuje wszystkich dostępnych ofert finansowych lub kredytowych. CCDC współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Najważniejsze wiadomości i porady ekspertów w Twojej skrzynce odbiorczej co tydzień

Twoja podróż z kartą kredytową już oficjalnie się rozpoczęła.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Dostarczono potrzebne informacje.

Dołącz do naszego newslettera, aby otrzymywać najważniejsze informacje o kartach kredytowych i informacje finansowe prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

Twoja podróż z kartą kredytową już oficjalnie się rozpoczęła.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Najważniejsze wiadomości i porady ekspertów w Twojej skrzynce odbiorczej co tydzień

Twoja podróż z kartą kredytową już oficjalnie się rozpoczęła.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy