Dlaczego posiadanie dobrej zdolności kredytowej jest ważne – i jak możesz ją poprawić

17 lutego 2021
Category: Kredytowej Jest

Czy znasz swoją zdolność kredytową? Wielu Kanadyjczyków wciąż nie wie, jak ważne jest monitorowanie ich zdolności kredytowej. Ponieważ zadłużenie gospodarstw domowych w Kanadzie jest na rekordowym poziomie, uważamy, że istnieje naprawdę ważna okazja, aby edukować Kanadyjczyków w zakresie kredytów i pomóc im lepiej zarządzać swoimi finansami.

W rzeczywistości ostatnie badanie przeprowadzone przez Borrowell wykazało pozytywny związek między częstotliwością monitorowania zdolności kredytowej a wzrostem oceny kredytowej w czasie.

Oto dlaczego posiadanie dobrej zdolności kredytowej jest ważne:

Dlaczego moja zdolność kredytowa jest ważna?Posiadanie dobrej zdolności kredytowej jest ważne z wielu powodów – ale głównie ze względu na to, jak bardzo Twoja zdolność kredytowa wpływa na ogólny dobrobyt finansowy. Mówiąc prościej, dobra ocena kredytowa po prostu ułatwia życie! Może ci pomóc:

 • Uzyskaj dostęp do lepszych produktów finansowych, takich jak najlepsze karty kredytowe i niskooprocentowane pożyczki osobiste.
 • Oszczędzaj pieniądze: dobra ocena kredytowa oznacza niższe stawki ubezpieczenia i kredytu hipotecznego.Chroń się przed kradzieżą tożsamości (Borrowell oferuje również pełne raporty kredytowe, dzięki czemu możesz sprawdzić swoje zapytania i upewnić się, że wiesz o nich wszystkich!).Zgarnij swój wymarzony wynajem. Właściciele coraz częściej chcą poznać Twoją zdolność kredytową.

  Co składa się na moją zdolność kredytową?W Kanadzie są dwa różne biura kredytowe, które obliczają oceny zdolności kredytowej: Equifax i TransUnion. Ocena kredytowa jest obliczana poprzez ważenie różnych czynników w pliku kredytowym danej osoby. Borrowell zapewnia ocenę kredytową ERS 2.0 – popularny i uzasadniony wynik obliczany przez Equifax – który jest używany przez wiele banków i pożyczkodawców do oceny zdolności kredytowej.

  Biura kredytowe uwzględniają następujące czynniki przy obliczaniu zdolności kredytowej:

  • Historia płatności (35%)– Twoja historia płatności pokazuje, jak dobrze potrafisz płacić rachunki w terminie. Jest to najważniejszy czynnik wpływający na Twoją zdolność kredytową.
  • Wykorzystanie kredytu (30%)– wykorzystanie kredytu to ilość dostępnego kredytu, którego używasz. Aby obliczyć współczynnik wykorzystania kredytu, dodaj wszystkie salda swoich kont. Następnie dodaj limity kredytowe. Podziel całkowite saldo przez całkowity limit kredytowy i pomnóż przez 100. Voila – masz swój wskaźnik wykorzystania kredytu!Wiek historii kredytowej (15%)– wiek najstarszego konta ma znaczenie, ponieważ pożyczkodawcy lubią widzieć, że jesteś odpowiedzialny. Warto mieć długą historię terminowego regulowania rachunków.Zapytania kredytowe (10%)– Zapytanie kredytowe ma miejsce, gdy bank lub pożyczkodawca kieruje zapytanie dotyczące kredytu w celu określenia zdolności kredytowej. Nazywa się to trudnym zapytaniem, które może nieznacznie negatywnie wpłynąć na Twój wynik. Z drugiej strony miękkie zapytanie ma miejsce, gdy sam sprawdzasz swój wynik za pomocą narzędzia takiego jak Borrowell.Miękkie zapytania nie wpływają na Twoją zdolność kredytową.Całkowita liczba kont (10%)– Posiadanie zbyt małej lub zbyt wielu otwartych kont może wpłynąć na zdolność kredytową. Jeśli masz wiele kont, warto rozważyć zamknięcie tych, których już nie używasz.Dokumenty publiczne / znaki obraźliwe– bankructwa i obraźliwe znaki mogą mieć poważny wpływ na Twoją zdolność kredytową. Staraj się ich unikać.Podczas gdy niektóre z tych czynników mają większą wagę niż inne, wszystkie powyższe są ważne dla zdrowej i dobrej oceny kredytowej.

   Jak poprawić swoją zdolność kredytową? 3 wskazówki
  • Wykorzystanie kredytuWierzyciele patrzą na kwotę dostępnego kredytu i kwotę, którą wykorzystałeś. Utrzymywanie niskiego salda na karcie dobrze wygląda w raporcie kredytowym i dla każdego, kto sprawdza stan kredytu.

   Staraj się, aby wykorzystanie kredytu nie przekraczało 30%. Oznacza to, że jeśli masz kartę kredytową z limitem 3000 USD, saldo powinno być mniejsze niż 1000 USD.

   Wskazówka bonusowa:podniesienie limitu kredytu (choć może wydawać się sprzeczne z intuicją) może pomóc w utrzymaniu niskiego wykorzystania, ponieważ zwiększasz dostępny kredyt, tworząc korzystniejszy współczynnik.

   1. Płać rachunki na czas!Płacenie rachunków na czas – za każdym razem – to jedna z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swoją zdolność kredytową. To pokazuje potencjalnemu pożyczkodawcy, że jesteś odpowiedzialny finansowo. Wierzyciele mają różne okresy karencji, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że wszystkie rachunki są opłacane przed terminem ich wymagalności.

    Konta z zaległościami mogą mieć negatywny wpływ na Twoją zdolność kredytową. Jeśli masz zaległe rachunki, spróbuj najpierw spłacić najstarsze.

    Dodatkowa wskazówka:dodaj terminy płatności rachunków do kalendarza w telefonie, aby ich nie przegapić.

    1. Spłać swoje karty kredytoweWedług Equifax, przeciętny Kanadyjczyk ma około 22 837 dolarów zadłużenia, z czego większość jest zaciągnięta na kartach kredytowych o oprocentowaniu aż 19,9%! Możesz zapobiec obciążaniu konta tymi odsetkami, spłacając je co miesiąc, co pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.

     Mogą wystąpić nieoczekiwane zdarzenia i możesz nie być w stanie spłacić całego rachunku karty kredytowej każdego miesiąca. Jednak w miarę możliwości staraj się spłacać je tak szybko, jak to tylko możliwe.

     Wskazówka bonusowa:produkty takie jak niskooprocentowane karty kredytowe i niskooprocentowane pożyczki osobiste mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze i pomóc w szybszym wyjściu z zadłużenia.

     NajważniejszeTwoja zdolność kredytowa powinna być traktowana jako ogólny wskaźnik ogólnej kondycji finansowej. Znajomość i zrozumienie wyniku to świetny sposób na przejęcie kontroli nad swoimi finansami, abyś mógł planować przyszłość.

     O firmie Borrowell:

     Borrowellpomaga Kanadyjczykom w podejmowaniu wspaniałych decyzji kredytowych. Dzięki bezpłatnej ocenie kredytowej i monitorowaniu raportów, pożyczkom osobistym i rekomendacjom produktów, Borrowell umożliwia Kanadyjczykom poprawę ich dobrobytu finansowego i bycie bohaterem ich kredytu! Dołącz do ponad 500 000 Kanadyjczyków, którzy sprawdzili swojąbezpłatnązdolność kredytową w Borrowell.

     Aktualizacja 3 lipca 2019 r

     TWÓJ DARMOWY PLAN FINANSOWY

     Najlepszy plan finansowy jest też najłatwiejszy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy