Dlaczego ludzie używają Bitcoin?

17 lutego 2021
Category: Więc Możesz

Możesz się zastanawiać, dlaczego ludzie używają Bitcoin? W 2009 roku Bitcoin został udostępniony publicznie przez tajemniczą jednostkę imieniem Satoshi Nakamoto. Jest to jedna z najlepszych kryptowalut na rynku o wartości rynkowej ponad 9 405 USD.

Do czego można wykorzystać Bitcoin?

Bitcoin może być używany do wielu celów. Ludzie używają Bitcoin do płacenia za towary i usługi lub zatrzymują je, aby sprzedawać z ogromną marżą zysku. Można go również wymienić, na przykład tradycyjną walutą, za pośrednictwem cyfrowych portfeli.

Do najczęstszych zastosowań należą:

 • Kup i trzymaj strategię
 • Dzień sesyjnyZakupyTransferyKup i trzymaj strategięJest to jedno z najczęstszych zastosowań Bitcoina. Ludzie kupują określoną ilość Bitcoinów za swoje oszczędności i trzymają je, a później sprzedają z zyskiem, gdy ceny gwałtownie wzrosną.

  Głównym powodem strategii kup i trzymaj jest to, że za kilka lat cena Bitcoina może wzrosnąć, więc kupowanie go po niskich kosztach i późniejsza sprzedaż przyniesie ogromne zyski.

  Ludzie zazwyczaj kupują i przechowują Bitcoiny w trybie offline lub w zimnych magazynach, takich jak zaszyfrowane dyski twarde lub dyski USB. Jeśli jednak te dyski zostaną uszkodzone lub zostaną skradzione, mogą stracić wszystkie swoje Bitcoiny.

  Dzień sesyjnyWraz ze wzrostem popularności kryptowalut pojawiły się różne giełdy kryptowalut, na których ludzie mogli kupować i handlować kryptowalutami.

  Handel dzienny to miejsce, w którym śledzisz wykresy cen i realizujesz strategie handlowe, aby zmaksymalizować zyski ze zmian cen dla Bitcoin. Jeśli zrobisz to dobrze, możesz zarobić sporo pieniędzy na zyskach.

  Day trader wymaga wiedzy i doświadczenia na rynku kryptowalut, przyzwoitej ilości kapitału i odpowiedniej strategii handlowej. Zipmex to giełda kryptowalut, która jest doskonałym wyborem do handlu online. To proste, łatwe i darmowe.

  Możesz kupić niewielką ilość kryptowaluty od Zipmex, aby rozpocząć handel. Jednak Bitcoin jest bardzo niestabilny; to znaczy, nigdy nie można spodziewać się, kiedy cena spadnie lub wzrośnie. Analitycy i badacze Bitcoin mogą tylko przewidywać przyszłe ruchy cen na podstawie wzorców na wykresie cen, ale nadal mogą się mylić.

  ZakupyJednym z głównych powodów uruchomienia Bitcoina było zapewnienie alternatywy lub zastąpienie waluty fiducjarnej emitowanej przez rząd.

  Bitcoin jest uważany za metodę płatności na wielu rynkach. Wielu dostawców, sklepikarzy i witryn internetowych akceptuje płatności kryptograficzne za swoje zakupy. Za pomocą klucza publicznego odbiorcy możesz zapłacić Bitcoinem za dostarczony produkt lub usługę.

  TransferyInnym ważnym zastosowaniem Bitcoin są transfery peer-to-peer. Możesz łatwo przenosić bitcoiny z jednego portfela do drugiego za pomocą kluczy publicznych. Transfer powiedzie się tylko wtedy, gdy zostanie zweryfikowany w procesie wydobywania, który może zająć co najmniej 10 minut.

  Bitcoin jest zwykle przechowywany w portfelach zawierających klucz prywatny i klucz publiczny. Klucz publiczny jest niezbędny do wysyłania lub odbierania bitcoinów. Z kolei klucz prywatny służy do uwierzytelniania i szyfrowania transakcji.

  Historia transakcji jest przechowywana w publicznej księdze zwanej blockchain. Za pomocą adresu publicznego możesz przeglądać przeszłe transakcje, aby zweryfikować autentyczność użytkowników.

  Dlaczego Bitcoin jest lepszy niż konwencjonalna waluta?

  Jednym z głównych powodów powstania Bitcoina jest to, że jest on lepszy od konwencjonalnej waluty. Satoshi Nakamoto chciał zbudować cyfrową walutę, na którą nie miałyby wpływu czynniki rzeczywistego świata, takie jak rząd, gospodarka i giełda.

  Bitcoin pojawił się po kryzysie finansowym 2008 r. (Znanym również jako wielka recesja), w którym wiele osób straciło pracę, a giełdy załamały się.

  Istnieje wiele powodów, dla których Bitcoin jest lepszy od konwencjonalnej waluty. Spójrzmy na trzy z tych powodów:

  ZdecentralizowaneBitcoin to zdecentralizowana waluta cyfrowa, co oznacza, że ​​żadna instytucja rządowa nie ma kontroli nad jej funkcjonowaniem. Scentralizowana waluta jest kontrolowana przez rząd, podczas gdy Bitcoiny są własnością ludzi.

  Zapewnia to użytkownikom większą swobodę w wymianie monet bez pośredników lub kontroli nad kwotą, a także prowadzi do niższych opłat. To sprawia, że ​​Bitcoin jest szybszy i bezpieczniejszy.

  Bez tarciaBitcoin jest kryptowalutą typu peer-to-peer, więc możesz łatwo przesyłać bitcoiny od jednej osoby do drugiej. To sprawia, że ​​jest beztarciowy.

  Aby przesłać Bitcoin, potrzebujesz tylko publicznego adresu odbiorcy. Korzystając z adresu publicznego, możesz również wyświetlić historię transakcji, aby zweryfikować ich autentyczność.

  Nie ma żadnych ograniczeń ani granic dla Bitcoin. Nie ma wartości wymiennej ani interwencji strony trzeciej. Możesz przesyłać Bitcoiny z jednego zakątka świata do drugiego bez żadnych ograniczeń ani dodatkowych opłat transakcyjnych. Księga publiczna zachowa szczegóły transakcji.

  IdentyfikowalneJedną z głównych wad waluty fiducjarnej jest brak możliwości śledzenia lub śledzenia gotówki. Może mieć numery seryjne, ale jeśli ktoś ich nie śledzi, nigdy tak naprawdę nie wiesz, skąd pochodzą ani źródła pieniędzy.

  Bitcoin jest zbudowany na blockchainie, który zawiera rozproszoną sieć komputerów, które tworzą trwały publiczny rejestr każdej transakcji Bitcoin. W ten sposób możesz śledzić monety i wiedzieć, kto jest właścicielem liczby Bitcoinów.

  Końcowe przemyślenia

  Bitcoin, jako zdecentralizowana waluta, ma dość niestabilny rynek. Ogromni inwestorzy i posiadacze bitcoinów mają na to ogromny wpływ. Niektórzy uważają Bitcoin za bezpieczną przystań dla swoich funduszy, podczas gdy niektórzy nadal niechętnie go używają.

  Bitcoin może być zmodernizowaną walutą, w której ludzie mają całkowitą kontrolę nad swoimi monetami. Bez przejęcia kontroli przez rząd lub pośrednika, opłaty za transfer Bitcoinów również będą niskie. Przy ograniczonej podaży bitcoinów oczekuje się, że jego wartość rynkowa wzrośnie w ciągu kilku lat. Może to prowadzić do większego napływu użytkowników i stabilniejszego rynku.

  Ludzie wciąż obawiają się kryptowalut i jeszcze nie zauważyli ich korzyści. Jeśli więc to czytasz, skorzystaj z aktualnej ceny BTC, zakładając konto Zipmex już dziś.

  Oferujemy inwestorom różnorodne możliwości w branży aktywów cyfrowych. Nasza innowacyjna platforma zapewnia dostęp finansowy dla każdego, kto szuka zwrotu z inwestycji w dowolnym miejscu i czasie. Nasz ekosystem ma na celu uczynienie finansów codzienną czynnością wzbogacającą.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy