Dlaczego chcesz mieć dobry wynik kredytowy

17 lutego 2021

Poniższy post pochodzi z wymiany postów na blogu z Credit Sesame.

Każdy chce mieć dobrą zdolność kredytową, ale dlaczego? Jest to nie tylko świetny punkt wyjścia do ubiegania się o kredyt, ale także pomaga w dłuższej perspektywie zaoszczędzić pieniądze na rzeczach, które będziesz musiał sfinansować. Aby upewnić się, że jesteś na właściwej drodze do sukcesu finansowego, skorzystaj z Credit Sesame, aby bezpłatnie sprawdzić swoją zdolność kredytową.

Jeśli Twoja ocena kredytowa nie odzwierciedla odpowiedzialnych praktyk zarządzania kredytami, pożyczki samochodowe i pożyczki mieszkaniowe – znane wielu jako „dobre formy zadłużenia – mogą być w rzeczywistości tak samo kosztowne, jak inne zobowiązania. Dlatego ważne jest, aby dążyć do doskonałości, jeśli chodzi o zdolność kredytową. Oczywiście ocena kredytowa 750+ jest idealna, ale nawet wyniki w wysokich 600 mogą pomóc ci uzyskać niższe stopy procentowe, które pozwolą Ci zaoszczędzić więcej pieniędzy w dłuższej perspektywie.

Oszczędności na kredycie hipotecznym

Obecnie najlepsze oprocentowanie kredytów hipotecznych wynosi 3,77%. Zgodnie z Informa Research Services (firma z Kalifornii, która śledzi stopy procentowe na podstawie wyników kredytowych), aby osiągnąć tę stopę dla kredytu hipotecznego, musisz mieć zdolność kredytową powyżej 760. Jeśli masz wynik kredytowy 675, otrzymasz stopę 4,38%, która może wydawać się niewielką luką procentową, ale różnica w pieniądzach, które będziesz wypłacać z tytułu odsetek, jest ogromna. Na przykład, jeśli zastosujesz oprocentowanie 4,38% do 30-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu w wysokości 350 000 USD, miesięczna rata jest o 125 USD wyższa w porównaniu do kredytu hipotecznego o oprocentowaniu 3,77%, co prowadzi do spłaty odsetek w trakcie spłaty 45 000 USD.

Oszczędności w kredytach samochodowych

Chociaż kredyty samochodowe mają znacznie mniejszą kwotę niż kredyty hipoteczne, posiadanie wyższej oceny kredytowej może nadal zaoszczędzić sporo gotówki. Według Informa, ktoś z oceną kredytową 720 lub wyższą najprawdopodobniej uzyska zgodę na oprocentowanie w wysokości 3,2% od 48-miesięcznej pożyczki samochodowej na nowy samochód. Gdyby jednak ten sam klient miał 600 punktów kredytowych, prawdopodobnie otrzymałby znacznie wyższą stopę procentową, wynoszącą około 13,5%. Różnica? Przy wyższym oprocentowaniu pożyczki na samochód w wysokości 35 000 USD klient płaciłby miesięcznie o 170 USD więcej, co daje łącznie 9 000 USD odsetek więcej przez cały okres trwania pożyczki. Chociaż nie ma różnicy w zakupie samochodu po stawce 3,2% w porównaniu do stawki 13,5%, istnieje ogromna różnica w wysokości płaconych za niego pieniędzy.

Dlaczego niskie wyniki kredytowe kosztują Cię więcej

Wyniki kredytowe są w dużej mierze oparte na tym, na ile jesteś odpowiedzialny finansowo. Ktoś, kto ma długą historię terminowego regulowania spłat, dokonywania płatności w całości i ma mniej ogólnego zadłużenia, ma większe prawdopodobieństwo uzyskania niższych stóp procentowych, ponieważ jest postrzegany jako pożyczkobiorca niskiego ryzyka. Jest to zgodne z ustawą o równych szansach kredytowych, która stanowi, że oceny zdolności kredytowej muszą być statystycznie i w wyraźny sposób solidne. Innymi słowy, modele oceny zdolności kredytowej muszą działać i klasyfikować konsumentów w zależności od poziomu ryzyka kredytowego.

Wykorzystywanie ocen kredytowych do określania różnych stawek i warunków pożyczek nie jest nowym zjawiskiem. Branże pożyczkowe stosują takie systemy oceny od dziesięcioleci, często określane jako „pożyczki oparte na ryzyku. Warunki opierają się na poziomie ryzyka potencjalnego pożyczkobiorcy, określonym na podstawie jego ocen kredytowych.

Oceny kredytowe i stopy procentowe

Na szczęście wyniki kredytowe i odpowiadające im stopy procentowe mogą działać na Twoją korzyść. Co najważniejsze, nie musisz mieć doskonałej oceny kredytowej wynoszącej 850, aby osiągnąć najlepsze stawki, jakie oferują pożyczkodawcy. Zazwyczaj każdy wynik powyżej 760 może zapewnić najlepsze stawki. Należy również zauważyć, że nie musisz mieć 760 punktów od wszystkich trzech agencji informacji kredytowej, aby uzyskać konkurencyjną stawkę. Nawet przy wyniku 700, w granicach 50. percentyla w skali kraju, prawdopodobnie otrzymasz konkurencyjną ofertę cenową od większości pożyczkodawców. Mając na uwadze te informacje, pamiętaj, że celem jest jak największe polepszenie zdolności kredytowej, ponieważ podróż może być tak samo korzystna finansowo jak punkt końcowy.

Bio autora: Ten artykuł został zbadany i napisany przez zespół Credit Sesame Financial Research. Credit Sesame to witryna poświęcona finansom osobistym, która pomaga użytkownikom zwiększyć zdolność kredytową i zarządzać pożyczkami. Oferują narzędzia i wskazówki do zarządzania finansami osobistymi i pożyczkami w jednym miejscu. Aby uzyskać dostęp do bezpłatnego członkostwa, nie jest wymagana karta kredytowa.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy