Czym dokładnie są pożyczki pomostowe?

17 lutego 2021
Category: Nowy Kredyt

Wady i zalety pożyczek pomostowych

 • Dzielić
 • KołekE-mailZdjęcie: Britney Willson The Balance 2020

  Kupujący zazwyczaj zaciągają kredyty pomostowe, aby móc kupić kolejny dom przed sprzedażą istniejącego miejsca zamieszkania.

  To może brzmieć jak idealne rozwiązanie tymczasowego kryzysu finansowego, ale nie jest pozbawione ryzyka. Pożyczki pomostowe są popularne na niektórych typach rynków nieruchomości, ale zanim zdecydujesz, który z nich jest odpowiedni, powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników.

  Co to jest pożyczka pomostowa?

  Pożyczki pomostowe to pożyczki tymczasowe, zabezpieczone istniejącym domem, które wypełniają lukę między ceną sprzedaży nowego domu a nową hipoteką kupującego, w przypadku gdy istniejący dom kupującego nie został sprzedany przed zamknięciem. Innymi słowy, skutecznie pożyczasz zaliczkę na nowy dom, zanim Twój stary zostanie sprzedany . Wcześniejsze 

  Rozważenie zalet i wad kredytu pomostowego może pomóc Ci zdecydować, czy ma on dla Ciebie sens.

  Kupujący może kupić nowy dom i wprowadzić istniejący do obrotu bez żadnych ograniczeń

  Może zyskać kilka miesięcy bez opłat

  Nadal można kupić nowy dom, nawet po usunięciu ewentualności sprzedaży w określonych okolicznościach

  Droższe niż pożyczka pod zastaw domu

  Musi kwalifikować się do posiadania dwóch domów

  Stres związany z obsługą dwóch kredytów hipotecznych na raz plus odsetki od kredytu pomostowego

  Korzyści z pożyczek pomostowych dla nabywców domów

  Korzystając z kredytu pomostowego na transakcję na rynku nieruchomości, kupujący może natychmiast wykorzystać kapitał własny istniejącego domu na zakup nowego domu, bez konieczności czekania do sprzedaży starego domu. Wcześniejsze 

  Inną korzyścią płynącą z pożyczek pomostowych jest to, że mogą nie wymagać miesięcznych spłat przez kilka miesięcy i oferują właścicielom domów elastyczność w spłacie, gdy mają przepływy pieniężne.

  Kupujący może również usunąć warunkową potrzebę sprzedaży i kontynuować zakup, jeśli złożył warunkową ofertę kupna, a sprzedawca wystosuje wezwanie do wykonania. Wcześniejsze 

  Wady kredytów pomostowych dla nabywców domów

  W przypadku pożyczki pomostowej koszty odsetek mogą być wyższe niż w przypadku pożyczek pod zastaw domu. Zwykle oprocentowanie będzie o około 2% wyższe niż w przypadku 30-letniego standardowego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu. Wcześniejsze 

  Dodatkowo, niektórzy ludzie czują się zestresowani, kiedy muszą spłacić dwie spłaty kredytu hipotecznego podczas naliczania odsetek od kredytu pomostowego (z powodu dodatkowych środków wypływających co miesiąc). Jeśli dom, który próbują sprzedać, nie otrzymuje żadnych ofert, może to stać się jeszcze bardziej stresujące.

  Jak działają pożyczki pomostowe?

  Nie wszyscy pożyczkodawcy ustalili wytyczne dotyczące minimalnych wyników FICO lub wskaźników zadłużenia do dochodów dla kredytów pomostowych. Finansowanie opiera się bardziej na zasadzie „czy to ma sens? podejście ubezpieczeniowe. Elementem układanki wymagającym wytycznych jest długoterminowe finansowanie nowego domu. Wcześniejsze 

  Niektórzy pożyczkodawcy, którzy udzielają zgodnych pożyczek, wykluczają spłatę kredytu pomostowego ze względów kwalifikujących. Kredytobiorca jest uprawniony do zakupu nowego domu w przeprowadzce, sumując istniejącą spłatę kredytu hipotecznego, jeśli taka istnieje, za istniejący dom do nowej spłaty kredytu hipotecznego przy przeprowadzce.

  Wielu pożyczkodawców kwalifikuje kupującego do dwóch płatności, ponieważ większość kupujących ma już istniejące pierwsze kredyty hipoteczne na swoich obecnych domach. Kupujący najprawdopodobniej sfinalizuje zakup domu w trakcie przeprowadzki przed sprzedażą istniejącej rezydencji, więc kupujący będzie posiadał dwa domy, ale miejmy nadzieję, że tylko przez krótki czas.

  Kredytodawcy mają większe pole manewru, aby zaakceptować wyższy stosunek zadłużenia do dochodów, jeśli nowy kredyt hipoteczny na dom jest pożyczką zgodną z wymogami. Mogą prowadzić kredyt hipoteczny za pośrednictwem automatycznego programu ubezpieczeniowego. Jednak większość pożyczkodawców ograniczy nabywcy domu do 50% wskaźnika zadłużenia do dochodu, jeśli nowy kredyt hipoteczny jest pożyczką typu jumbo.

  Średnie opłaty za pożyczki pomostowe

  Stawki będą się różnić w zależności od pożyczkodawców i lokalizacji, a stopy procentowe mogą się zmieniać. Na przykład pożyczka pomostowa może nie wiązać się z żadnymi płatnościami przez pierwsze cztery miesiące, ale odsetki będą naliczane i będą należne, gdy pożyczka zostanie spłacona w momencie sprzedaży nieruchomości. Istnieją również różne stawki dla różnych rodzajów opłat.

  Oto kilka przykładowych opłat za pożyczkę w wysokości 10 000 USD. Opłata administracyjna wynosi 8,5%, a wycena 4,75%. Niektóre opłaty będą naliczane według wyższej stawki niż inne.

  Przykłady opłat za pożyczkę pomostową na podstawie pożyczki w wysokości 10000 USD:

 • Opłata administracyjna: 850 USD
 • Opłata za wycenę: 475 USDOpłata za depozyt: 450 USDOpłata za tytuł: 450 USD +Opłaty za okablowanie: 75 USDOpłata notarialna: 40 USDZazwyczaj w przypadku pożyczek pomostowych pobierana jest opłata za udzielenie pożyczki. Koszt uzależniony jest od kwoty kredytu, przy czym każdy punkt prowizji za udzielenie kredytu wynosi 1% kwoty kredytu.

  Ogólnie rzecz biorąc, pożyczka pod zastaw domu jest tańsza niż pożyczka pomostowa, ale pożyczki pomostowe oferują więcej korzyści niektórym pożyczkobiorcom. Ponadto wielu pożyczkodawców nie będzie udzielać pożyczek pod zastaw domu, jeśli dom jest na rynku.

  Podsumowanie

  Jeśli nie masz gotówki, a Twój istniejący dom nie został sprzedany, możesz sfinansować zaliczkę na przeniesienie domu na jeden z dwóch typowych sposobów. Po pierwsze, możesz sfinansować kredyt pomostowy. Po drugie, możesz zaciągnąć pożyczkę pod zastaw domu lub linię kredytową pod zastaw domu.

  W obu przypadkach bezpieczniejsze i bardziej opłacalne może być czekanie z zakupem domu. Najpierw sprzedaj swój istniejący dom. Zadaj sobie pytanie, jaki będzie twój następny krok, jeśli twój istniejący dom nie będzie sprzedawał się przez dłuższy czas. Będziesz wspierać finansowo dwie rezydencje.

  Jeśli jesteś pewien, że Twój dom się sprzeda lub masz plan na wypadek, gdyby tak się nie stało, główną zaletą kredytu pomostowego jest to, że pozwala ci uniknąć warunkowej oferty typu „Będę kup swój dom, jeśli mój dom zostanie sprzedany .

  Wielu sprzedawców nie zaakceptuje takiej warunkowej oferty na rynku sprzedawcy. Posiadanie kredytu pomostowego może uczynić twoją ofertę przeniesienia na wyższy poziom bardziej atrakcyjną.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy