Czy powinienem skorzystać z pożyczki osobistej czy karty z oprocentowaniem 0%, aby wyjść z zadłużenia?

17 lutego 2021

Jeśli chcesz skonsolidować swoje zadłużenie o wysokim oprocentowaniu, najpierw rozważ zalety i wady korzystania z kredytu osobistego lub karty kredytowej o zerowej oprocentowaniu. (iStock)

Spłata zadłużenia o wysokim oprocentowaniu, takiego jak karty kredytowe i inne pożyczki, nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać. Jeśli chcesz znacznie szybciej uwolnić się od długów, jedną z powszechnych metod jest skorzystanie z pożyczki osobistej w celu konsolidacji zadłużenia lub skorzystanie z karty kredytowej o zerowej rocznej stopie procentowej (APR) do refinansowania. Tak czy inaczej, oznacza to połączenie całego zadłużenia z każdej karty i pożyczki w jedną miesięczną płatność o niższym oprocentowaniu.

Kontynuuj czytanie poniżej

Wiele osób jest przytłoczonych długiem, który wydaje się nigdy nie znikać. Możesz być nawet winny popełniania błędu polegającego na płaceniu minimalnej kwoty, o którą prosisz co miesiąc. Oznacza to, że w dużej mierze płacisz odsetki, a bardzo niewielka część płatności trafia do salda. Innymi słowy, Twój dług będzie nadal rósł.

Jeśli zdecydowałeś się skonsolidować swój wysokooprocentowany dług, możesz rozważyć wiele opcji. Wśród nich możesz zaciągnąć pożyczkę osobistą od pożyczkodawcy i wykorzystać te środki na spłatę całego zadłużenia, skupiając się najpierw na kartach z wyższym oprocentowaniem. Według ostatnich danych Findera w ciągu ostatniego roku około 114,4 miliona Amerykanów zaciągnęło pożyczkę osobistą. Średnia pożyczka osobista wyniosła 11 657,49 USD.

Możesz też otworzyć nową kartę kredytową, która oferuje przelewy salda z zerowymi odsetkami i spłacić zadłużenie kartą.

Czy powinienem zaciągnąć pożyczkę osobistą na konsolidację zadłużenia?

Pożyczka osobista może być świetnym sposobem na pozbycie się wysokiego oprocentowania długu. Chociaż przeciętny konsument ma cztery karty kredytowe, zgodnie z raportem Experian z 2019 r., Niektórzy konsumenci mają ich więcej, co może prowadzić do problemów z nadążaniem za płatnościami.

Dobrym pomysłem jest przejrzenie każdego wyciągu z karty kredytowej i pożyczki, aby znaleźć stopę procentową. Niektóre mogą sięgać nawet 30 procent. Wyższa stawka oznacza, że ​​nawet mniejsza miesięczna rata zostanie przeznaczona na wyeliminowanie tego długu.

Rozważ zaciągnięcie pożyczki osobistej, jeśli masz karty kredytowe o wysokim oprocentowaniu i chcesz lepiej nimi zarządzać w ramach jednej, łatwej płatności o niższym oprocentowaniu.

Plusy:

 • Niższa roczna stopa oprocentowania
 • Raty stałe z ustalonym terminem spłatyZwykle możesz wziąć wystarczająco dużą kwotę pożyczki, aby pokryć spłatę wszystkich rachunków zadłużeniaJest tylko jeden rachunek do śledzenia, a nie konieczność zapamiętywania wielu kont Cons:

  • Oprocentowanie może być wyższe, jeśli Twój kredyt jest nierówny
  • Pożyczka może wiązać się z opłatamiKredyt ratalny, co oznacza brak stałego dostępu do kredytuPo rozważeniu zalet i wad możesz być gotowy do wyeliminowania tego długu za pomocą pożyczki osobistej. Nie podejmuj tej decyzji lekko i zrób rozeznanie. Jedną z popularnych witryn do przeglądania opcji pożyczki osobistej jest Credible.

   Witryna przeprowadzi Cię przez kilka kroków, aby pomóc Ci znaleźć najlepszą pożyczkę i oprocentowanie w oparciu o Twoją sytuację finansową i historię kredytową. Po dotarciu na stronę otrzymanie spersonalizowanych wycen od wielu pożyczkodawców zajmuje tylko dwie minuty. Nie wpłynie to na Twoją zdolność kredytową.

   Wystarczy wpisać żądaną kwotę pożyczki i kliknąć zakładkę „konsolidacja zadłużenia.

   Kiedy otwarcie karty kredytowej 0% RRSO jest lepszym rozwiązaniem?

   Czasami otwarcie karty kredytowej z zerową stopą APR może być dla Ciebie lepszą opcją. Wszystko zależy od twojego celu końcowego, finansów i historii kredytowej. Jeśli masz wiele kart o wysokim oprocentowaniu i nie potrzebujesz wydłużonego czasu na spłatę pożyczki (dłuższe terminy spłaty oferowane przez pożyczkę osobistą), może być lepiej, jeśli skorzystasz z karty kredytowej typu „balance transfer.

   Jeśli chcesz mieć dostęp do środków z karty kredytowej również za pośrednictwem odnawialnej linii kredytowej, lepszym wyborem może być karta z przelewem salda. Internetowe platformy handlowe, takie jak Credible, mają poręczną listę ofert kart kredytowych typu transfer salda z zerową stopą APR.

   Podsumowując

   Szczególnie w tych trudnych czasach coraz więcej ludzi ma coraz większe zadłużenie. Aby uzyskać więcej pomysłów na spłatę zadłużenia na karcie kredytowej podczas koronawirusa, dobrze jest rozważyć różne opcje, aby zobaczyć, co jest dla Ciebie najlepsze.

   Niezależnie od tego, czy konsolidujesz zadłużenie poprzez pożyczkę osobistą, czy konsolidujesz zadłużenie poprzez przeniesienie salda na kartę kredytową, zyskasz satysfakcję, wiedząc, że Twój dług zostanie spłacony znacznie szybciej. Pamiętaj, że pożyczka osobista często daje większą kwotę ryczałtową na spłatę całego zadłużenia, podczas gdy konsolidacja zadłużenia na poziomie zerowej RRSO może być dobra dla konsumentów, którzy chcą mieć stały dostęp do kredytu.

   Ale zanim podejmiesz decyzję, pamiętaj, aby przeprowadzić badania. Zapoznaj się z zestawieniem dziewięciu najlepszych pożyczek osobistych do wyboru i dowiedz się, jakiego rodzaju pożyczki i warunki oferują.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy