Czy otwarcie nowej karty kredytowej szkodzi Twojemu kredytowi?

17 lutego 2021

Nowa karta kredytowa może chwilowo obniżyć Twój wynik o kilka punktów, ale na dłuższą metę może pomóc.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Otwarcie nowej karty kredytowej może tymczasowo spowodować utratę zdolności kredytowej.

Kiedy wystawca karty sprawdza Twoje informacje kredytowe, ponieważ złożyłeś wniosek o kartę kredytową, jest to tak zwana „trudna sytuacja. „Może to prowadzić do niewielkiego spadku zdolności kredytowej, niezależnie od tego, czy zostaniesz zatwierdzony, czy nie.

Zobacz, co zasila Twój kredytSprawdź swoją bezpłatną zdolność kredytową, uzyskaj spersonalizowane informacje. Cotygodniowe aktualizacje umożliwiają śledzenie postępów.

W inny sposób nowa karta może zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej

Samo złożenie wniosku o nową kartę może spowodować nieco spadek wyniku, ale nowa karta może spowodować większy spadek, jeśli wykorzystasz dużo tej nowej linii kredytowej. Lub jeśli masz tylko jedną lub dwie inne karty i mają tylko kilka lat.

Oto, jak nowa karta może zaszkodzić:

Wyższe salda. Nowa karta kredytowa może zaszkodzić Twojemu wynikowi, jeśli dokonasz dużego zakupu lub otrzymasz kartę z przelewem salda i przeniesiesz swój dług o wyższym oprocentowaniu na kartę, aby uzyskać wysokie wykorzystanie kredytu. Kwota limitu kredytu, z którego korzystasz, jest mocno ważona. Wykorzystanie kredytu jest obliczane zarówno dla każdej karty, jak i łącznie.

Eksperci zalecają, aby na żadnej karcie nie przekraczać 30%, a niższy oznacza lepszy.

Jednak mądrze jest spojrzeć na ogólne finanse, a nie tylko twoją zdolność kredytową. Zaakceptowanie spadku wyniku ze względu na wysokie wykorzystanie kredytu, ponieważ otrzymałeś transakcję z przelewem salda 0% w celu spłaty zadłużenia, może być tego warte.

Niższy średni wiek kont. To, jak długo masz kredyt, wpływa również na Twój wynik. Twoja nowa karta może obniżyć średni wiek kredytu. Jeśli masz kilka kart kredytowych, będzie to miało większy wpływ niż w przypadku wielu.

Długość historii kredytowej jest jednak stosunkowo niewielkim czynnikiem wpływającym na ocenę zdolności kredytowej. To liczy się jako 15% Twojego wyniku FICO. VantageScore, inny dostawca wyników kredytowych, wymienia „wiek i rodzaj kredytu jako „bardzo wpływowe, ale nie rozdziela ich ani nie podaje dokładnych wartości procentowych.

Uzyskanie nowej karty ma również zalety

Nowa linia kredytowa może również pomóc Twojemu profilowi ​​kredytowemu.

Lepsze wyniki. Płacenie na czas za każdym razem jest niezbędne dla dobrego kredytu. FICO, ocena kredytowa używana najczęściej przy decyzjach kredytowych, mówi, że historia płatności stanowi 35% oceny kredytowej. Konkurent VantageScore nazywa to „niezwykle wpływowym.

Jeśli próbujesz zbudować kredyt, nic nie jest ważniejsze niż konsekwentne, terminowe płatności. Nowe konto daje Ci kolejną możliwość gromadzenia danych na temat terminowych płatności.

Więcej miejsca na kartach kredytowych. Nowa karta zwiększy ogólny limit kredytowy. Jeśli wydatki pozostaną takie same, całkowite wykorzystanie kredytu będzie niższe, co może poprawić Twój wynik.

Różnorodność kredytowa. Punkty kredytowe przyznają punkty za pokazanie, że możesz zarządzać więcej niż jednym typem kredytu. Jeśli masz pożyczkę ratalną, ale nie masz karty kredytowej, pomyślne zarządzanie nową kartą kredytową może pomóc. Ale jeśli masz już kilka kart kredytowych, dodanie jednej kolejnej prawdopodobnie nie będzie miało większego wpływu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy