Czy kwalifikuję się do EITC

Czy kwalifikuję się do EITC
16 października 2020
Category: Jeśli Twój

Więcej w kredytach i potrąceniach

Kwalifikujesz się do EITC, jeśli:

Skorzystaj z Asystenta EITC, aby dowiedzieć się, jaki jest Twój status zgłoszenia, status Twojego dziecka jako dziecka kwalifikującego się, Twoje uprawnienia do kredytu i oszacuj kwotę kredytu, jaki możesz otrzymać.

Podstawowe zasady

Numer ubezpieczenia społecznego

Ty, Twój współmałżonek i każde kwalifikujące się dziecko wymienione w zeznaniu podatkowym musicie mieć numer ubezpieczenia społecznego, który jest ważny do zatrudnienia i który został wydany w dniu lub przed terminem zwrotu (w tym przedłużenia).

Status zgłoszenia

Twój zwrot przy użyciu jednego z następujących statusów zgłoszenia:

 • Żonaty składający wniosek wspólnie
 • Głowa rodziny
 • Kwalifikująca się wdowa lub wdowiec
 • Pojedynczy

Nie możesz ubiegać się o EITC, jeśli Twój status zgłoszenia to małżeństwo, składając osobne zgłoszenie .

Jeśli Ty lub Twój małżonek jesteś cudzoziemcem niebędącym rezydentem przez jakąkolwiek część roku, nie możesz ubiegać się o EITC, chyba że Twój status zgłoszenia to małżeństwo. Możesz użyć tego statusu zgłoszenia tylko wtedy, gdy jeden z małżonków jest obywatelem USA lub obcokrajowcem będącym rezydentem i zdecydujesz się traktować współmałżonka niebędącego rezydentem jako rezydenta Stanów Zjednoczonych. Zobacz publikację 519, Przewodnik podatkowy Stanów Zjednoczonych dla cudzoziemców (PDF) PDF, aby dowiedzieć się, czy kwalifikujesz się do EITC.

Niektóre zasady dotyczące dochodu uzyskanego w 2019 r

 • Dochód z inwestycji w roku podatkowym musi wynosić 3600 USD lub mniej.
 • Nie wolno składać formularza 2555, Dochody uzyskane z zagranicy ani Formularza 2555-EZ, Wykluczenie dochodu zarobkowego.
 • Twój całkowity dochód musi wynosić co najmniej 1 $.
 • Twój dochód zarobiony i skorygowany dochód brutto (AGI) nie mogą przekraczać:
Status zgłoszeniaKwalifikujące się dzieci objęte roszczeniemZeroJedenDwaTrzy lub więcej
Samotny, głowa gospodarstwa domowego lub kwalifikująca się wdowa 15.570 USD 41 094 $ 46703 USD 50162 $
Żonaty składanie dokumentów razem 21 370 USD 46.884 $ 52 493 USD 55952 $

Dodatkowe zasady

Mam kwalifikujące się dziecko

Jeśli Ty (i Twój współmałżonek w przypadku wspólnego zeznania) spełniacie powyższe kryteria i macie dziecko, które mieszka z Wami, może przysługiwać Ci EITC. Każde dziecko, o które się ubiegasz, musi przejść test pokrewieństwa, wieku, miejsca zamieszkania i wspólnego powrotu, aby być Twoim kwalifikującym się dzieckiem. Wskazówki można znaleźć w Zasadach dotyczących kwalifikujących się dzieci.

Nie mam kwalifikującego się dziecka

Jeśli Ty (i Twój współmałżonek w przypadku wspólnego zeznania) spełniacie podstawowe zasady EITC dla wszystkich, kwalifikujesz się do EITC:

 • Ty (i Twój współmałżonek w przypadku wspólnego zeznania) macie główne miejsce zamieszkania w Stanach Zjednoczonych przez ponad połowę roku podatkowego; I
 • Ty (i Twój współmałżonek w przypadku wspólnego zeznania) nie możesz ubiegać się o dziecko jako dziecko pozostające na utrzymaniu lub kwalifikujące się w związku z powrotem innej osoby; I
 • Ty (lub Twój współmałżonek w przypadku wspólnego zeznania) musicie mieć co najmniej 25 lat, ale poniżej 65 lat na koniec roku podatkowego.

Wyjątki

Specjalne zasady EITC

Specjalne zasady EITC mają zastosowanie do wojskowych, ministrów, duchownych, osób pobierających świadczenia z tytułu niepełnosprawności oraz osób dotkniętych katastrofami.

Niepełnosprawność i EITC

Wiele osób niepełnosprawnych lub osób mających dzieci z niepełnosprawnościami kwalifikuje się do EITC.

Kiedy mogę spodziewać się zwrotu pieniędzy?

Jeśli w zeznaniu podatkowym ubiegasz się o ulgę podatkową (EITC) lub dodatkową ulgę podatkową na dzieci (ACTC), zgodnie z prawem IRS nie może wydać zwrotu przed połową lutego – nawet część niezwiązana z EITC lub ACTC. Dowiedz się więcej, kiedy spodziewać się zwrotu pieniędzy.

Po złożeniu zwrotu najlepszym sposobem śledzenia zwrotu jest Where’s My Refund? lub aplikację mobilną IRS2Go.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy