Czego potrzebuję, aby się zakwalifikować – FHA

17 lutego 2021
Category: Możesz Pożyczyć

Program pożyczek mieszkaniowych FHA jest jednym z najpopularniejszych programów pożyczkowych w Kalifornii. Jeśli masz zdolność kredytową powyżej 620, zaliczkę w wysokości 3,5% (którą można podarować) i pracę ze stałym dochodem, możesz kwalifikować się do pożyczki FHA. Niektóre kwalifikują się z wynikiem poniżej 620 punktów kredytowych.

Program pożyczek mieszkaniowych FHA to program pożyczek z wyboru dla:

  • Kupujący po raz pierwszy w domu
  • Właściciele domów rozważający refinansowanie
  • Jeśli chcesz przeprowadzić generalne remonty (program FHA 203k)
  • Osoby z wynikiem poniżej 700
  • Kupujący z niższą niż 10% zaliczką

Kwalifikacja do pożyczki mieszkaniowej FHA jest dość prostym procesem w porównaniu do lat temu, pod warunkiem, że współpracujesz z doświadczonym i kompetentnym specjalistą ds. Pożyczek, który może pomóc Ci przejść przez ten proces.

Czego potrzebuję, aby się zakwalifikować?

Należy pamiętać, że wytyczne i kwalifikacje FHA dotyczące pożyczek mieszkaniowych mogą ulec zmianie w dowolnym momencie, dlatego po otrzymaniu wyceny i złożeniu wniosku o pożyczkę należy poprosić pracownika ds. Pożyczki o aktualizacje. Jeśli nastąpiły jakiekolwiek zmiany, kompetentny i doświadczony specjalista ds. Pożyczek będzie w stanie przekazać aktualne informacje na temat aktualnych kwalifikacji do kredytu mieszkaniowego FHA.

Ocena kredytowa:

Twoja ocena kredytowa to duża część procesu ubezpieczania. Dobrą wiadomością dla osób ubiegających się o pożyczkę domową FHA jest to, że oprocentowanie nie zwiększa się znacząco tak, jak w przypadku pożyczki konwencjonalnej. Jest to korzystne dla osób, które mają mniej niż 700 punktów kredytowych, ponieważ zgodnie z wytycznymi dotyczącymi kredytów mieszkaniowych FHA stopa procentowa jest taka sama, jeśli masz 780 punktów kredytowych i 690 punktów kredytowych. W przypadku konwencjonalnej pożyczki mieszkaniowej osoba z wynikiem 690 punktów płaciłaby znacznie wyższe oprocentowanie.

Istnieje kilka poziomów, o których należy pamiętać, jeśli chodzi o ocenę zdolności kredytowej i pożyczki mieszkaniowe FHA. Pierwszym jest poziom zdolności kredytowej 580. Jeśli chcesz obniżyć wartość 3,5% (lub dokonać refinansowania z 3,5% kapitału), będziesz potrzebować wyniku kredytowego 580 lub wyższego (źródło HUD). Jeśli wynosi 579 lub mniej, musisz zwiększyć swoją zaliczkę.

Drugi poziom nie jest spójnym poziomem kamiennym, ponieważ może zmieniać się od pożyczkodawcy do pożyczkodawcy. Podczas gdy program pożyczek mieszkaniowych FHA pozwala na ocenę zdolności kredytowej poniżej 620, niektórzy pożyczkodawcy nie schodzą poniżej tego poziomu, a większość pożyczkodawców nie spada poniżej poziomu 580. Jeśli Twoja ocena kredytowa jest niższa niż 580, porozmawiaj ze swoim specjalistą ds. Pożyczek o tym, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoją zdolność kredytową, aby kwalifikować się do pożyczki FHA.

Zaliczka:

Jeśli masz ocenę kredytową 580 lub wyższą, będziesz potrzebować co najmniej 3,5% zaliczki, aby zakwalifikować się do pożyczki FHA. Kwota 3,5% oparta jest na szacunkowej wartości domu lub cenie zakupu – w zależności od tego, która z tych kwot jest niższa. Więc jeśli dom szacuje na 300 000 USD, musisz wpłacić zaliczkę w wysokości co najmniej 10500 USD. zadatek może pochodzić z własnych oszczędności, możesz pożyczyć za swoje 401k lub wpłacić zaliczkę na poczet członków rodziny. Jeśli chcesz pożyczyć od swojego 401k, koniecznie porozmawiaj z doradcą finansowym na temat konsekwencji tego, a także upewnij się, że proces został zakończony na dwa – cztery tygodnie przed złożeniem wniosku o pożyczkę FHA.

Dochód:

Aby zakwalifikować się do pożyczki FHA, musisz mieć stały dochód. W ramach programu można zakwalifikować zarówno samozatrudnionych, jak i pracowników W-2. Jeśli jesteś samozatrudniony, musisz złożyć zeznania podatkowe z ostatnich dwóch lat wraz z rozliczeniem rocznych zysków i strat. Jeśli jesteś pracownikiem, musisz dostarczyć dwa ostatnie odcinki wypłaty wraz z najnowszymi formularzami W-2.

Bieżący dług:

Wysokość zadłużenia i wydatki mieszkaniowe, które poniesiesz, są ważnym czynnikiem w procesie przyznawania kredytu hipotecznego. W ramach programu pożyczek mieszkaniowych FHA pożyczkobiorca może mieć „początkowy wskaźnik zadłużenia do dochodu na poziomie 31% oraz „wewnętrzny wskaźnik zadłużenia do dochodu (DTI) na poziomie 43%. „Backend odnosi się do twojego zadłużenia związanego z mieszkaniem, a „front end odnosi się do twojego całkowitego zadłużenia (zadłużenia mieszkaniowego i konsumenckiego).

Czy są wyjątki od tego? Tak; zdarzają się przypadki, w których pożyczkobiorca uzyskał zezwolenie z wyższą DTI niż ta wymieniona powyżej. Zatwierdzenia te są rozpatrywane indywidualnie dla każdego przypadku i muszą istnieć czynniki kompensujące (tj. Znaczna ilość rezerw aktywów płynnych). Te poziomy DTI są ustalane przez HUD, a zatwierdzenia powyżej tych poziomów są uzależnione od uzyskania automatycznej zgody z Desktop Originator (lub Desktop Underwriter) Automated Underwriting System (AUS) od Fannie Mae.

Szacunkowa wartość domu:

Kiedy ubiegasz się o kredyt mieszkaniowy FHA, w końcu będziesz musiał dokonać oceny. Nabywca domu (lub właściciel domu, jeśli refinansujesz) płaci za wycenę i generalnie koszt wynosi od 400 do 600 USD (wiele zależy od obszaru i od tego, jak szybko potrzebujesz raportu z wyceny). Wycena określi, czy cena zakupu (lub szacunkowa wartość domu w przypadku refinansowania) jest aktualną godziwą wartością rynkową dla sąsiedztwa. W przypadku programu pożyczkowego FHA raport z wyceny określi, czy dom spełnia minimalne wymagania wyceny FHA. Te wymagania to głównie elementy bezpieczeństwa, które powinien mieć każdy dom.

Jak uzyskać pożyczkę domową FHA:

Wielu pożyczkodawców oferuje program pożyczek mieszkaniowych FHA. Należy pamiętać, że FHA nie udziela pożyczek bezpośrednio pożyczkobiorcy. To, co robią, to ustanowienie wytycznych dotyczących gwarantowania emisji dla pożyczkodawców, aby móc pożyczać pieniądze tym, którzy chcą uzyskać dostęp do programu. Jeśli więc chciałbyś uzyskać pożyczkę mieszkaniową FHA na następną transakcję, skontaktuj się z firmą hipoteczną, która oferuje program pożyczek.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy