Co to jest umowa podporządkowania i dlaczego ma to znaczenie?

17 lutego 2021
Category: Zwłaszcza Jeśli

Refinansowanie domu wiąże się z odpowiednią ilością papierkowej roboty. Jeśli masz pożyczkę pod zastaw domu lub linię kredytową, jeden dokument może wydawać się szczególnie zniechęcający: umowa podporządkowania. Brzmi strasznie, prawda? Nie martw się. Umowy podporządkowania są normalną częścią procesu refinansowania. /h2>

Tagi: Kredyt, Kapitał własny, Pożyczki, Kredyt hipoteczny, Refinansowanie
Opublikowano: 6 lipca 2020 rPrzyjrzyjmy się podstawom podporządkowania, używając linii kredytowej pod zastaw domu (HELOC) jako podstawowego przykładu. Pamiętaj, że te pojęcia nadal mają zastosowanie, jeśli masz pożyczkę pod zastaw domu.

Co to jest podporządkowanie?Podporządkowanie to proces uszeregowania kredytów mieszkaniowych (hipotecznych, HELOC lub kredytów hipotecznych) według ważności. Na przykład, kiedy masz linię kredytową pod zastaw domu, faktycznie masz dwie pożyczki – swój kredyt hipoteczny i HELOC. Oba są zabezpieczone zabezpieczeniem w domu w tym samym czasie. Poprzez podporządkowanie pożyczkodawcy przypisują tym pożyczkom „obcą pozycję. Ogólnie rzecz biorąc, Twoja hipoteka jest przypisywana jako pierwsza pozycja zastawu, a HELOC staje się drugą pozycją zastawu.

Dlaczego podporządkowanie ma znaczenie?W przypadku egzekucji, twój kredyt hipoteczny i HELOC muszą zostać spłacone z kapitału własnego domu. Niestety kapitał własny domu nie zawsze może pokryć pełny koszt obu kredytów. Podporządkowanie rozwiązuje ten problem za pomocą wcześniej ustalonych zastawów.

Pierwszy zastaw jest zawsze spłacany jako pierwszy. (W tym przypadku, that s kredytu.) Kapitał własny możetylkobyć przypisane do spłacenia zastawu raz drugi kredyt hipoteczny jest wypłacana w pełnej wysokości. Gdyby istniał trzeci zastaw, spłacany byłby po drugim zastawie. I tak dalej.

Kiedy nie ma wystarczających środków na pokrycie tego, co jest zadłużone z tytułu drugiego zastawu, pożyczkodawca HELOC traci pieniądze. Podporządkowanie nie może magicznie spłacić pożyczki, ale to nie pomaga kredytodawcy oszacować ryzyko i zestaw stosowne odsetki rates. br>
/p

Jak podporządkowanie wpływa na refinansowanie?

Refinansowanie to proces spłaty starego kredytu hipotecznego i zastąpienia go lepszym. Gdy Twój kredyt hipoteczny zostanie w całości spłacony, drugi zastaw (HELOC) automatycznie zyskuje pierwszeństwo. Twój HELOC staje się pierwszym zastawem, a Twoja nowa hipoteka staje się drugim zastawem.

Nic dziwnego, że kredytodawcy hipoteczni nie lubią ryzyka związanego z drugim zastawem. Umowa podporządkowania umożliwia im przeniesienie kredytu hipotecznego na pierwszy zastaw, a HELOC na drugą pozycję zastawu.

Czego możesz się spodziewać?Większość umów podporządkowania przebiega bezproblemowo. W rzeczywistości możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, co się dzieje, dopóki nie zostaniesz poproszony o podpis. W innych przypadkach opóźnienia lub opłaty mogą Cię zaskoczyć. Oto kilka ważnych uwag dotyczących procesu podporządkowania.

 • Umowy podporządkowania są przygotowywane przez Twojego pożyczkodawcę. Proces odbywa się wewnętrznie, jeśli masz tylko jednego pożyczkodawcę. Kiedy Twoja linia lub pożyczka hipoteczna i pod zastaw domu mają różnych pożyczkodawców, obie instytucje finansowe współpracują w celu sporządzenia niezbędnych dokumentów.
 • Niektóre instytucje finansowe pobierają opłatę podporządkowaną i / lub inne opłaty, takie jak opłaty za wycenę. /li
 • Mogą wystąpić opóźnienia, zwłaszcza jeśli masz dwóch pożyczkodawców. Zachęcamy do poradzenia sobie z tą sytuacją, aby mieć pewność, że umowa podporządkowania zostanie zakończona przed datą zakończenia pożyczki.
 • nasza pożyczka pod zastaw domu lub HELOC może zostać tymczasowo zamrożona lub zamknięta do czasu przetworzenia umowy podporządkowania.
  Umożliwić refinansowanie domuPomimo technicznie brzmiącej nazwy umowa podporządkowania ma jeden prosty cel. Przypisuje nowy kredyt hipoteczny do pierwszej pozycji zastawu, umożliwiając refinansowanie pożyczki pod zastaw domu lub linii kredytowej. Podpisanie umowy jest pozytywnym krokiem naprzód na drodze do refinansowania

  Jeśli masz pytania dotyczące podporządkowania, chętnie pomożemy. Umów się z nami już dziś.

 • Newsroom
 • Zarządzanie majątkiemBankowość biznesowaUsługi inwestycyjneBankowość korporacyjna i komercyjnaSpołecznośćPrywatnośćDostępnośćProdukty i usługi inwestycyjne i ubezpieczeniowe, w tym renty, to:

  Brak depozytu Nie jest ubezpieczony przez FDIC może stracić wartość Brak gwarancji bankowej Nie jest ubezpieczony przez żadną federalną agencję rządową

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy