Co to jest numer CVV na karcie kredytowej?

17 lutego 2021
Category: Więcej Informacji

TA STRONA MOŻE ZAWIERAĆ LINKI POWIĄZANE. Oznacza to, że otrzymujemy prowizje za zakupy dokonane za pośrednictwem tych linków, bez ponoszenia kosztów. PRZECZYTAJ NASZE UJAWNIENIE, ABY UZYSKAĆ ​​WIĘCEJ INFORMACJI.

Credit Shout może pobierać część sprzedaży lub innego wynagrodzenia z linków na tej stronie.

Dostajesz swoją pierwszą kartę kredytową i to ekscytujące, jesteś gotowy, aby coś kupić i przetestować. Skoro zakupy online są tak łatwe, dlaczego nie zaczniesz od tego, prawda?

Znajdujesz coś, co chcesz, decydujesz się to kupić i wciskasz duży zielony przycisk kup teraz. Co za uczucie!

Pojawi się okno z prośbą o podanie informacji. Zaczynasz się wypełniać. Pyta o informacje o karcie kredytowej, więc je podajesz.

Następnie zobaczysz miejsce z prośbą o podanie numeru CVV. Co? Co to jest? Co gorsza, często jest to wymagane.

Dowiadujesz się, że bez niego nic nie kupisz. Porażka.

Wiem, trochę dramatyczne jak na numer CVV, ale jest to istotny element twojej karty kredytowej.

Spis treści

Gdzie jest kod bezpieczeństwa na karcie kredytowej? CVV oznacza wartość weryfikacyjną karty, która służy jako dodatkowa warstwa bezpieczeństwa podczas dokonywania zakupów za pomocą karty kredytowej.

Nazywa się to również kodem bezpieczeństwa, CSC, CVV2 lub CVC2. Ta funkcja jest dostępna zarówno na kartach kredytowych, jak i debetowych.

Oto gdzie znaleźć kod CVV karty kredytowej:

 • Kod bezpieczeństwa Visa, Mastercard i Discover składa się z trzech cyfr. Znajduje się na odwrocie Twojej karty, po prawej stronie panelu podpisu. Wcześniej możesz zobaczyć część lub całość numeru konta karty kredytowej.
 • Kod bezpieczeństwa American Express (nazywany również numerem identyfikacyjnym karty lub CID) składa się z czterech cyfr. Znajduje się na przodzie karty, w prawym górnym rogu numeru konta.Dlaczego karty kredytowe używają kodów CVV?Twoje CVV odgrywa kluczową rolę w bezpieczeństwie Twojej karty kredytowej. Ponieważ sprzedawcy internetowi nie mogą autoryzować Twojego podpisu, duży procent z nich prosi o kod CVV, aby zweryfikować, czy jesteś właścicielem karty kredytowej.

  Jeśli ktoś ukradnie numer Twojej karty kredytowej, w większości miejsc nie będzie mógł użyć go online bez kodu CVV.

  Kody CVV odgrywają inną rolę, mogą też pomóc w przypadku naruszenia bezpieczeństwa danych. Powodem jest to, że przepisy branżowe zabraniają sprzedawcom przechowywania kodów CVV.

  Chociaż możliwe jest, że numer Twojej karty jest zapisany, a dane osobowe mogą znajdować się na stronie internetowej sprzedawcy, kody CVV zwykle nie są przechowywane.

  Chociaż są to świetne funkcje bezpieczeństwa, istnieją strony internetowe, które nie wymagają kodów CVV.

  Niektórzy sprzedawcy proszą o podanie numeru CVV tylko przy pierwszym zamówieniu produktów na określony adres. Po potwierdzeniu nie proszą ponownie o kod CVV.

  Dbanie o bezpieczeństwo numeru karty kredytowejPonieważ jesteśmy przy temacie bezpieczeństwa kart kredytowych, równie ważne jest, aby zabezpieczyć również numer karty kredytowej.

  Chociaż kody CVV oferują dodatkową warstwę bezpieczeństwa, nadal musisz zachować środki ostrożności.

  Pamiętaj, że niektórzy sprzedawcy online i offline nie wymagają numeru CVV, więc musisz zawsze pamiętać, kto ma numer Twojej karty kredytowej.

  Oto kilka dodatkowych wskazówek, jak zachować bezpieczeństwo:

  • Nie zapisuj danych osobowych w witrynach sprzedawców: wiem, że jest to wygodne dla większości, ale radzenie sobie z kradzieżą tożsamości z pewnością nie. Nie zapisuj informacji o koncie, wprowadzaj je za każdym razem.
  • Użyj menedżera haseł: Jedno świetne narzędzie, które powinieneś poznać, nazywa się LastPass. Ten darmowy program umożliwia tworzenie i przechowywanie unikalnych haseł dla każdej witryny. Łatwy w użyciu, łatwy do rozpoczęcia.
   • Wirtualne karty kredytowe: pamiętaj, aby zapytać wystawcę karty kredytowej, czy oferuje on wirtualne karty kredytowe. Pozwala na tymczasowe używanie numerów kont, które maskują numer karty kredytowej. Jeśli ktoś kiedykolwiek użyje karty, możesz się jej pozbyć.
   • Nigdy nie klikaj podejrzanych linków e-mail: Popularnym sposobem phisherów na uzyskanie dostępu do Twojego CVV jest wysłanie oficjalnej wiadomości e-mail. Te e-maile zwykle zawierają informację, aby zadzwonić pod numer telefonu lub poprosić o kliknięcie łącza. Następnie zostaniesz poproszony o podanie informacji o karcie kredytowej. Nie rób tego! Zadzwoń natychmiast do wystawcy karty kredytowej. Używaj tylko bezpiecznych witryn internetowych: Przed rozpoczęciem zakupów online upewnij się, że witryna jest zabezpieczona. Zabezpieczone witryny będą miały adres URL zaczynający się od „https: // – oznacza to, że witryna jest zaszyfrowana i zabezpieczona. Zawsze obserwuj swoje konta: Chociaż wiele osób nie sprawdza swoich wyciągów co miesiąc, powinieneś to zrobić. W rzeczywistości powinieneś zarejestrować się w celu otrzymywania alertów, aby zostać zauważonym, jeśli kiedykolwiek wydarzy się coś niezwykłego. Zawsze uważnie obserwuj wszystkie swoje karty kredytowe.PodsumowanieW większości przypadków karty kredytowe mają większą ochronę niż karty debetowe. Robiąc zakupy online, najlepiej jest używać karty kredytowej zamiast debetowej.

    Upewnij się, że podczas korzystania z karty debetowej zawsze stosujesz środki ostrożności. Chcemy, abyś zawsze był bezpieczny przy użyciu swoich kart kredytowych i debetowych.

    Postępując zgodnie ze wskazówkami przedstawionymi w tym artykule, zapewnisz sobie najlepszą możliwą ochronę.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy