Co to jest dobra RRSO dla karty kredytowej? (I dlaczego ma to mniejsze znaczenie niż myślisz)

17 lutego 2021

Kiedy szukasz nowej karty kredytowej, zobaczysz jeden termin: RRSO.

Jednak bez porównania trudno powiedzieć: jaka jest dobra RRSO dla karty kredytowej?

Oto, jak to powiedzieć – i dlaczego może to mieć mniejsze znaczenie niż myślisz.

Co to jest APR?

APR oznacza roczną stopę procentową; innymi słowy, oprocentowanie, które zapłacisz za pomocą karty kredytowej.

Ogólnie rzecz biorąc, APR odnosi się do „RRSO zakupu, czyli odsetek, które będziesz winny za codzienne zakupy .

Należy jednak pamiętać, że każda karta kredytowa ma wiele RRSO: Możesz zapłacić inną APR na przykład od zaliczek gotówkowych i przelewów salda, a także po braku płatności (zwanej karną APR). APR zakupu i przeniesienia salda są zwykle takie same, podczas gdy APR zaliczek gotówkowych są zwykle wyższe.

Wskazówka poufnaPonieważ większość kart kredytowych oferuje co najmniej 21-dniowy okres karencji, w którym nie jesteś winien odsetek od zakupów, możesz całkowicie uniknąć odsetek od karty kredytowej, spłacając w całości saldo z wyciągu.

Co to jest dobra RRSO dla karty kredytowej?

Niestety nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Ponieważ APR są bardzo zmienne, to, co jest dobre dla jednej osoby, może nie być dobre dla drugiej.

Ważna rzecz do zapamiętania? Im niższy APR, tym lepiej.

Zgodnie z raportem cenowym CreditCards.com, oto średnie RRSO dla kart kredytowych w całym kraju.

 • Ogólnie: 17,02%
 • Karty niskooprocentowane : 13,89% Karty z nagrodami: 17,01% Karty ze złym kredytem: 24,18%Jak widać, zasięg jest dość duży. Karty z nagrodami często mają wysokie APR, ponieważ oferują więcej korzyści. Sklepowe karty kredytowe również mają wysokie RRSO, co jest jednym z powodów, dla których ich nie polecamy.

  Kiedy ubiegasz się o nową kartę kredytową, zwykle podaje ona zakres APR, ale dokładny procent zależy od:

  • „Podstawowa stopa procentowa: Rezerwa Federalna określa tę stopę procentową na podstawie stanu gospodarki.
  • Twoje wyniki kredytowe: osoby z doskonałymi wynikami kredytowymi kwalifikują się do najniższych stawek, podczas gdy osoby o słabych wynikach kredytowych będą miały wyższe stawki.Wskazówka poufnaPo oprocentowaniu karty kredytowej zwykle pojawia się słowo „zmienna. Oznacza to po prostu, że RRSO będzie się zmieniać wraz ze stawką główną: jeśli wzrośnie, zmienne RRSO wzrosną o tę samą kwotę.

   Jak uzyskać dobrą RRSO

   Podczas gdy APR są częściowo określane przez krajowe stopy procentowe – nad którymi nie masz kontroli – możesz zmienić drugi czynnik: swoje wyniki kredytowe.

   Jeśli masz dobre wyniki kredytowe, wydawcy kart kredytowych będą Ci bardziej ufać i zaoferują niższe RRSO.

   Pierwszym krokiem w kierunku obniżenia APR jest sprawdzenie raportów kredytowych i ocen kredytowych. Następnie, gdy już wiesz, skąd zaczynasz, możesz wykonać trzy szybkie kroki, aby zwiększyć swój kredyt:

   • Płać rachunki na czas, za każdym razem: brak płatności jest jednym z najbardziej szkodliwych zachowań kredytowych. Umieść swoje rachunki na automatycznej płatności, aby nigdy się nie spóźnić.
   • Spłacaj zaległe salda: Kolejnym ważnym elementem jest wskaźnik wykorzystania kredytu, który jest sumą całkowitych sald podzielonych przez całkowity dostępny kredyt. Im mniej dostępnego kredytu używasz, tym lepsze są Twoje wyniki kredytowe. Poproś o podwyższenie limitu kredytowego : Podniesienie limitu kredytowego poprawi również współczynnik wykorzystania kredytu – często wystarczy zadzwonić do emitenta i zapytać o jego podwyższenie.Na koniec, jeśli masz już kartę kredytową, której RRSO chcesz obniżyć, zadzwoń do wystawcy karty kredytowej. Jeśli byłeś odpowiedzialnym użytkownikiem – i zapłaciłeś rachunki na czas – być może zechcesz obniżyć APR.

    Pamiętaj jednak: nie ponosisz żadnych opłat odsetkowych od zakupów, jeśli co miesiąc spłacasz w całości saldo na wyciągu, co sprawia, że ​​Twój zakup RRSO jest praktycznie nieistotny.

    3 rodzaje kart kredytowych z dobrą oprocentowaniem

    Szukasz karty kredytowej z dobrym RRSO?

    Oto trzy możliwości, które warto rozważyć.

    Karty kredytowe Credit UnionPonieważ spółdzielcze kasy pożyczkowe nie są w stanie zaoferować wszystkich dzwonków i gwizdów dużych banków, często oferują niższe RRSO dla kart kredytowych.

    Na przykład karta Navy Federal Credit Union Platinum umożliwia zakup RRSO tak niskie, jak 5,99% – 18,00% Zmienna.

    0% APR karty kredytoweChociaż może się to wydawać zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, niektóre oferty kart kredytowych obejmują początkową RRSO w wysokości 0% na ograniczony czas (zwykle 12–18 miesięcy).

    Większość ludzi otrzymuje te karty z jednego z dwóch powodów:

    • Aby dokonać dużego zakupu: Powiedzmy, że chcesz naprawić samochód, aby dostać się do nowej pracy, lub potrzebujesz zapasów, aby rozpocząć boczną pośpiech. Karta 0% APR zasadniczo pozwoli ci pożyczyć sobie trochę pieniędzy, które będziesz w stanie spłacić w ciągu następnego roku.
    • Aby przenieść saldo : Jeśli masz już saldo na karcie kredytowej, od którego płacisz wysokie oprocentowanie, możesz wykonać przelew salda na kartę o niższym oprocentowaniu.W obu tych sytuacjach karta 0% APR może na dłuższą metę zaoszczędzić pieniądze. Ale powinieneś starać się spłacić wszelkie zaległe saldo przed upływem 0% początkowego okresu APR – ponieważ wtedy karta zostanie zamieniona na wyższą APR.

     Wskazówka poufnaMożesz również otrzymać 0% lub nisko oprocentowane oferty dla kart, które już masz, na zakupy, przelewy salda lub oba. Emitenci robią to, aby zachęcić Cię do przenoszenia salda – i ostatecznie płacą im odsetki.

     Karty kredytowe o niskim oprocentowaniuJeśli chcesz stale utrzymywać saldo na karcie – zamiast dokonywać jednego zakupu lub przelewu salda – powinieneś poszukać karty kredytowej o niskim oprocentowaniu.

     Większość kart ma zakres APR, na przykład 13–24%. Ale jest kilka, które zapewnią konkretną RRSO każdemu, kto został zatwierdzony, dzięki czemu możesz wiedzieć, co otrzymasz z wyprzedzeniem.

     Oto kilka naszych ulubionych:

     Wiza Prime PlatinumDetalebezpiecznie na stronie internetowej emitenta

    • NAJWAŻNIEJSZE
    • APR tak niskie jak Prime + 3%
    • Brak opłat za przelew saldaZwolnienie z odpowiedzialności za szkody w wypożyczeniu samochoduOchrona przed oszustwami bez odpowiedzialnościAwaryjna wymiana kartyBrak opłaty rocznej
    • RRSO regularnych zakupów: zaledwie 8,5% zmienna
    • Regularny transfer salda APR: zaledwie 8,5% zmiennejKarta UNFCU® Elite Visa®Detalebezpiecznie na stronie internetowej emitenta

    • NAJWAŻNIEJSZE
    • 2 razy więcej punktów za każdego dolara wydanego na artykuły spożywcze, restauracje, usługi dostarczania posiłków online
    • 1X punkt za każdego dolara wydanego na wszystkie inne zakupy0% początkowej RRSO za zakupy przez 6 miesięcy, wtedy Twoje stawki będą wynosić 9,90% ZmiennaBezpłatne członkostwo Priority Pass Select z 5 bezpłatnymi wizytamiUsługi ConciergeZablokuj i odblokuj swoją kartęOpłata roczna w wysokości 50 USDBrak opłat za transakcje zagraniczne
    • RRSO zakupu wstępnego: 0% przez 6 miesięcy
    • Regularny zakup RRSO: 9,90% Zmienna Regularny transfer salda APR: 9,90% zmienneZabezpieczona karta kredytowa DCU Visa® PlatinumDetalebezpiecznie na stronie internetowej emitenta

    • NAJWAŻNIEJSZE
    • Rozszerzona gwarancja
    • Ubezpieczenie podróżneZbuduj kredyt za pomocą tej karty i przejdź na lepsząBrak opłaty za zaliczkęBrak opłaty rocznej
    • RRSO regularnych zakupów: 13,75% Zmienna
    • Regularne przeniesienie salda APR: 13,75% zmienneJak wspomniano powyżej, większość kart ma zakres APR, a nie określony procent. Oznacza to, że możesz uzyskać stawki na najniższym lub górnym końcu, w zależności od konkretnej zdolności kredytowej.

     Weź następującą kartę, która ma szeroki zakres APR.

     USAA Rate Advantage Visa Platinum®Detalebezpiecznie na stronie internetowej emitenta

    • NAJWAŻNIEJSZE
    • Korzystaj z najniższego cennika w USAA
    • Bez opłaty rocznej, bez opłat za transakcje zagraniczne, bez kary APRCzłonkostwo w USAA jest dostępne dla czynnych i byłych żołnierzy oraz uprawnionych członków ich rodzin
    • Regularny zakup RRSO: 8,40% –25,40% Zmienna
    • Regularny transfer salda RRSO: 8,40% –25,40% ZmiennaMimo to ogólnie zalecamy karty kredytowe 0% RRSO zamiast kart kredytowych o niskim oprocentowaniu. Karty o niskim oprocentowaniu są lepsze tylko wtedy, gdy nie będziesz w stanie spłacić salda przed końcem początkowej RRSO karty 0%. Jeśli Twój początkowy okres APR się kończy, ale nadal masz dużo do spłacenia, rozważ przeniesienie salda na inną kartę 0%, aby dać sobie więcej czasu.

     Dlaczego dobre oprocentowanie ma mniejsze znaczenie niż myślisz

     Chociaż dobrze jest zrozumieć RRSO, jeszcze lepiej nie martwić się o nie przy wyborze karty kredytowej.

     Oto dlaczego: jeśli co miesiąc płacisz w całości rachunek karty kredytowej nigdy nie będziesz płacić żadnych odsetek od zakupów – przez co RRSO w większości nie będą miały znaczenia.

     W rzeczywistości wiele najlepszych kart kredytowych ma wysokie RRSO. W przeszłości mogłeś się zastanawiać, czy korzyści płynące z kart z nagrodami są warte ich wysokich stóp procentowych.

     Teraz już wiesz: posiadacze tych najlepszych kart prawdopodobnie nie martwią się o RRSO, ponieważ dokonują miesięcznych płatności w całości. Miejmy nadzieję, że Ty też!

     Insider karty kredytowej otrzymuje wynagrodzenie od reklamodawców, których produkty mogą być wymienione na tej stronie. Relacje z reklamodawcami nie wpływają na oceny kart. Partnerzy reklamowi nie edytują ani nie promują naszych treści redakcyjnych. Treść jest dokładna zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie publikacji. Więcej informacji znajdziesz w naszych Wskazówkach redakcyjnych.

     Czy masz korektę, wskazówkę lub sugestię dotyczącą nowego posta? Skontaktuj się z nami tutaj.

     Poniższe odpowiedzi nie są udzielane ani zlecane przez reklamodawców bankowych. Odpowiedzi nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez reklamodawców bankowych. Nie jest obowiązkiem reklamodawców banku zapewnienie dokładności wszystkich postów i / lub odpowiedzi na pytania.

     2020 Credit Card Insider

     UJAWNIENIE REKLAMODAWCY: Credit Card Insider to niezależna witryna wspierana przez reklamy. Credit Card Insider otrzymuje wynagrodzenie od niektórych wydawców kart kredytowych jako reklamodawców. Relacje z reklamodawcami nie mają wpływu na oceny kart ani nasze najlepsze oferty kart. Credit Card Insider nie przejrzał wszystkich dostępnych na rynku ofert kart kredytowych. Treści nie są dostarczane ani zamawiane przez żadnych wydawców kart kredytowych. Podejmowane są uzasadnione wysiłki, aby zachować dokładne informacje, chociaż wszystkie informacje dotyczące karty kredytowej są przedstawiane bez gwarancji. Po kliknięciu dowolnego przycisku „Zastosuj teraz emitent przedstawi najbardziej aktualne warunki, stawki i informacje o opłatach. Credit Card Insider nawiązał współpracę z CardRatings w celu pokrycia produktów kart kredytowych. Insider kart kredytowych i CardRatings mogą otrzymać prowizję od wydawców kart.

     UJAWNIENIE OD REDAKCJI: Treści redakcyjne na tej stronie nie są dostarczane przez firmy, których produkty są prezentowane. Wszelkie opinie, analizy, recenzje lub oceny przedstawione tutaj należą wyłącznie do autora i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez Reklamodawcę.

     WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI: Wszystkie informacje zamieszczone w tej witrynie były aktualne w momencie jej pierwszej publikacji. Dołożono wszelkich starań, aby treść była aktualna i dokładna. Jednak Insider kart kredytowych nie daje żadnych gwarancji co do dokładności ani kompletności dostarczonych informacji. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat wymienionych produktów, odwiedź witrynę banku lub emitenta.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy