Co się stanie z twoją kartą kredytową Sears?

17 lutego 2021
Category: Wystawca Karty

Pomimo ogólnie zdrowej gospodarki, wielu sprzedawców detalicznych ma trudności z przyciągnięciem ludzi do swoich sklepów. Niedawno sieć domów towarowych Sears ogłosiła upadłość i planuje zamknąć prawie 200 sklepów Sears i Kmart. Biorąc to pod uwagę, możesz się zastanawiać, co stanie się teraz z twoją kartą kredytową Sears.

Pisaliśmy już o tym, że posiadanie karty kredytowej Sears lub jakiejkolwiek karty kredytowej w sklepie jest ogólnie złym pomysłem (więcej o tym później), ale aby zilustrować nasz punkt widzenia oraz w świetle aktualnych wiadomości o Sears i Kmart, pomyśleliśmy, że będzie to dobry pomysł, aby wyjaśnić, co dzieje się z kartą kredytową ze znakiem firmowym sklepu, gdy firma zamyka swoje drzwi.

Oto, co dzieje się z Twoją kartą kredytową sygnowaną marką sklepu, gdy sklep zostanie zamknięty Załóżmy, że Twój sklep nazywa się Shopsville i masz błyszczącą kartę kredytową marki Shopsville. Cóż, jeśli Shopsville ogłosi zamykanie sklepów masowych, być może wpływając na jedyną lokalizację w Twojej okolicy, możesz być trochę zaniepokojony. Oto jak to zwykle by się skończyło:

1. Twoja karta nadal może być używana online

Po pierwsze, musimy zrozumieć, że tylko dlatego, że sklep decyduje się na zamknięcie swoich drzwi, nie oznacza automatycznie, że jego nazwa karty kredytowej będzie bezużyteczna. Jak dobrze wiemy, wiele tradycyjnych firm przenosi się do sklepów internetowych, co oznacza, że ​​ich karty będą nadal używane do transakcji.

Jednym z największych i najbardziej znanych domów towarowych XX wieku był Montgomery Ward. Pod koniec 2000 roku ogłosił, że zamyka swoje podwoje, ale od tego czasu prowadzi działalność wyłącznie cyfrową.

2. Twój program lojalnościowy prawdopodobnie zniknie

Jednym z narzędzi w arsenale sklepów detalicznych jest to, że czekają, aż znajdziesz się przy kasie, aby zaoferować Ci kartę, zwykle z rabatem dołączonym do zakupu i zapisaniem się do jakiegoś programu nagród. Te oferty są przynętą, której używają, aby zwabić Cię jako klienta. Gdy sklep zawiedzie, te nagrody i programy lojalnościowe również znikną.

W przypadku kart podarunkowych Sears klienci proszeni są o kontakt telefoniczny ze sprzedawcą pod numer 1-800-549-8151. Firma mówi również na razie: „Akceptujemy karty podarunkowe. Zapraszamy do naszych sklepów lub zakupów online, aby z nich skorzystać .

W przypadku Toys R Us sprzedawca powiedział, że jego karty z nagrodami staną się bezużyteczne w ciągu kilku miesięcy. Ale potem wydarzyło się coś niesamowitego, Kmart ogłosił, że uhonoruje karty podarunkowe Toys R us.

3. Możesz otrzymać nową kartę kredytową – lub nie

W niektórych przypadkach, gdy firma zbankrutuje i zostanie zamknięta, wystawca karty może zdecydować się na konwersję karty na standardową. Są przypadki, w których duży bank, taki jak Chase, wydał kartę z logo sprzedawcy detalicznego – posłużmy się przykładem Circuit City – a ponieważ sklep upadł (jest teraz z powrotem), bank wysłał nowe karty. Te nowe karty są oczywiście dołączone do tego samego konta, które miałeś u sprzedawcy, co oznacza, że ​​Twoje saldo zadłużenia przetrwa, nawet jeśli sklep tego nie zrobił.

Istnieją przypadki, w których posiadaczom kart nie wydaje się nowych kart. Zależy to tylko od sklepu, banku i sytuacji.

4. Nadal jesteś na haku za dług

Jeśli myślisz, że saldo, które jesteś winien na karcie kredytowej sklepu, rozpłynie się w powietrzu tylko dlatego, że sklep upadł, pomyśl jeszcze raz. Wydawcą karty kredytowej nigdy nie był sklep, ale bank, gwarant pożyczki. Będziesz chciał spłacić saldo karty tak szybko, jak to możliwe, aby nie uniknąć opłat za zaległości, które mogą spowodować uszkodzenie raportu kredytowego.

Babs Ryan, były szef działu obsługi kart w General Electric, powiedział, że rzadko zdarza się, aby karta kredytowa była własnością sklepu detalicznego. „Są własnością firm private label, takich jak GE czy Citibank – powiedziała CreditCards.com.

Dodała: „Pracowałam dla GE, kiedy zamknięto Montgomery Ward, a GE zarządzało biznesem kartowym – dodaje. „Prawie zawsze saldo karty kredytowej jest nadal niespłacone, a posiadacze kart nadal będą otrzymywać rachunki. Jako posiadacz karty nabyłeś towary z kart kredytowych i zobowiązałeś się do spłaty odsetek wraz z upływem czasu i nadal masz to zobowiązanie .

5. Twoja karta – i informacje – mogą zostać sprzedane

Inną rzeczą, która może się zdarzyć, jest to, że bank może zdecydować się sprzedać konto karty innemu sprzedawcy.

„Jeśli konto zostanie sprzedane lub przeniesione do innej firmy, w raporcie kredytowym prawdopodobnie pojawią się dwie rzeczy – powiedział Associated Press Rod Griffin, dyrektor ds. Edukacji publicznej w biurze kredytowym Experian. „Po pierwsze, pierwotny dług zostałby prawdopodobnie zaktualizowany, aby pokazać, że jest„ zamknięty i że został sprzedany lub przekazany nowej firmie. Po drugie, dług pojawiałby się pod nową nazwą firmy, zwykle z adnotacją określającą, od kogo został kupiony lub od kogo został przeniesiony. ?

Przechowywanie kart kredytowych: dlaczego Clark mówi, że nie rób tego Clark Howard, ekspert ds. Finansów, odradza noszenie kart kredytowych w sklepie. Przeciętna karta kredytowa w sklepie ma oprocentowanie w wysokości 25%, znacznie powyżej tej, jaką mają ogólnie karty kredytowe (16%). Kiedy zachęcają Cię do otrzymania karty z zachętami, takimi jak natychmiastowe rabaty, zakładają, że nie spłacisz salda na koniec miesiąca.

Clark twierdzi, że karty kredytowe sklepowe są nie tylko gorsze od innych kart, ale wiele z nich stosuje praktykę zwaną odroczonym lub wstecznym odsetkiem. Oznacza to, że jeśli nie dokonasz płatności w ciągu jednego miesiąca lub nie spłacisz salda w podanym okresie 0% (zwykle określanym bardzo drobnym drukiem), odsetki zostaną naliczone wstecznie do pełnej kwoty zakupu. Auć!

„Jeśli jesteś osobą, która ma saldo, karty detaliczne nie są dla Ciebie – powiedział Matt Schulz, starszy analityk w CreditCards.com. „Nawet przy nagrodach i rabatach matematyka po prostu nie działa.

Tymczasem sprzedawcy detaliczni w coraz większym stopniu polegają na plastiku, aby zwiększyć sprzedaż. Karta kredytowa sklepu Macy’s, jednego z prężnych domów towarowych w kraju, przyniosła około 40% jej 1,9 miliarda dolarów zysku w zeszłym roku, według New York Times, cytując dane z Morgan Stanley. W Kohl’s odsetek ten wyniósł 35% – w porównaniu z zaledwie 3% w Amazon, podaje Times.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy