Co się dzieje, gdy konto karty kredytowej zostanie obciążone?

17 lutego 2021
Category: Twój Raport

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania jedzenia

W przypadku poważnych zaległości w spłacie zadłużenia na karcie kredytowej wierzyciel może zdecydować o zmniejszeniu strat i obciążeniu konta. Spłacone konto nieuchronnie potwierdza Twoją zdolność kredytową i pozostaje w Twojej historii kredytowej przez wiele lat, co sprawia, że ​​nie jesteś zbyt atrakcyjny dla potencjalnych przyszłych pożyczkodawców. Ale kiedy konto karty kredytowej zostanie obciążone, nadal pozostajesz odpowiedzialny za dług. Wierzyciele mogą nawet wystąpić przeciwko tobie w sądzie i otrzymać wyrok przeciwko tobie.

Informacje o kontach obciążonych

Wierzyciel obciąża Twoje konto karty kredytowej, więc może zgłosić nieściągnięty dług jako stratę finansową do własnych celów podatkowych. Eksperci finansowi na stronie Credit wskazują, że odpisy zwykle mają miejsce po nie spłaceniu długu w ciągu 180 dni (sześć miesięcy). Z drugiej strony powolne płatności pojawiają się w Twojej historii kredytowej jako 30, 60, 90, 120 i 150 dni opóźnienia. Jeśli Twój dług został spłacony, wierzyciel zasadniczo stracił nadzieję, że go spłacisz.

Co się potem dzieje

Po tym, jak kredytodawca obciąży Twoje konto karty kredytowej, dług może zostać sprzedany agencji windykacyjnej, która często dąży do spłaty znacznie bardziej agresywnie niż wystawca karty kredytowej. To jest punkt, w którym zaczynasz odbierać telefony i lawinę powiadomień w poczcie. Ale wierzyciel lub agencja windykacyjna mogą również wystąpić przeciwko tobie w sądzie w celu uzyskania orzeczenia przeciwko tobie. W zależności od przepisów obowiązujących w Twoim stanie, wierzyciel może wyegzekwować orzeczenie poprzez zajęcie Twojej wypłaty lub zastaw na Twoim majątku osobistym.

Odpisy i raport kredytowy

MSN Money stwierdza, że ​​wystawcy kart kredytowych, którzy przekazują Twój dług do swojego działu windykacji lub sprzedają go agencji windykacyjnej, zgłoszą to trzem ogólnokrajowym agencjom konsumenckim – Experian, Equifax i TransUnion – jako dwa wpisy, z których jeden oznacza, że ​​konto został odpisany, a drugi wskazujący, że jest w zbiorach. Te wpisy nękają Twój raport kredytowy przez siedem lat, po czym zapisy tracą ważność i wypadają z raportu. Steve Bucci, doradca finansowy w Bank Rate, zwraca uwagę, że obciążenia z kont są głównym powodem, dla którego potencjalni pożyczkodawcy odmawiają nowych kredytów i pożyczek.

Czy powinieneś spłacić dług?

Bucci twierdzi, że spłacanie obciążonych rachunków kart kredytowych jest konieczne. To może nie usunąć go z raportu kredytowego; najprawdopodobniej zostanie wymieniony jako „odpłatny odpis. Ale jeśli chcesz otrzymać pożyczkę, w tym pożyczkę mieszkaniową, będziesz musiał spłacić wszystkie spłacone długi, które są odzwierciedlone w Twojej historii kredytowej. Ponadto spłacanie starych długów chroni Cię przed potencjalnymi procesami sądowymi.

Twoje najlepsze trafienie

Jeśli masz spłacony dług, który pojawia się w Twojej historii kredytowej, Bucci radzi skontaktować się z pierwotnym wystawcą karty kredytowej w celu ustalenia, czy możesz spłacić konto bezpośrednio wierzycielowi. Jeśli nie, może być konieczna współpraca z agencją windykacyjną. Dowiedz się, ile jesteś winien i dowiedz się, czy wierzyciel lub agencja windykacyjna będą współpracować z Tobą w celu wynegocjowania ustalonej kwoty. Ale nigdy nie zgadzaj się płacić więcej, niż jesteś w stanie zapłacić, ostrzega Bucci. Jeśli możesz zapłacić wierzycielowi w całości bezpośrednio, poproś o usunięcie odpisu z raportu lub poproś wierzyciela o zgłoszenie tego jako „zapłacone zgodnie z ustaleniami. Upewnij się, że uzyskasz pisemną zgodę, zanim spłacisz dług, radzi Bucci.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy