Co robi osoba obsługująca hipotekę i co się stanie, gdy otrzymam nową?

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomóc Ci w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych, zapewniając interaktywne narzędzia i kalkulatory finansowe, publikując oryginalne i obiektywne treści, umożliwiając bezpłatne prowadzenie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 3 października 2018 /
 • 2 minuty czytaniaKlaus Vedfelt / Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz mieć pewność, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób jesteśmy w stanie dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy lub w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą wpływać na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajObsługujący kredyt hipoteczny to firma, która zajmuje się codziennymi zadaniami administracyjnymi związanymi z Twoją pożyczką, w tym otrzymywaniem płatności, wysyłaniem miesięcznych wyciągów i zarządzaniem rachunkami escrow. Różni się to od pożyczkodawcy hipotecznego, który jest instytucją finansową, która udziela pożyczki mieszkaniowej.

  Jak dowiedzieć się, kto jest Twoim usługodawcą hipotecznym

  Po zamknięciu kredytu hipotecznego pracownik obsługi kredytu hipotecznego jest odpowiedzialny za pytania dotyczące kredytu. Twój serwisant może być pożyczkodawcą, ale może to być inna firma. Aby dowiedzieć się, kto jest Twoim operatorem kredytu hipotecznego, sprawdź wyciąg z kredytu; jeśli ma to zastosowanie, książeczkę z kuponami płatniczymi lub możesz sprawdzić witrynę internetową MERS, która jest bezpłatną usługą utworzoną przez branżę hipoteczną w celu pomocy właścicielom domów.

  Twój pożyczkodawca może, ale nie musi, być tym samym, co osoba obsługująca kredyt hipoteczny. Często pożyczkodawcy sprzedają twoją pożyczkę, więc możesz skończyć z innym podmiotem obsługującym lub twój pierwotny pożyczkodawca może również zatrudnić inną firmę do obsługi pożyczki.

  Gdy serwisant otrzyma twoją płatność, rozdziela pieniądze:

  • Kwota główna i odsetki trafiają do banku lub inwestora będącego właścicielem kredytu.
  • Podatki trafiają do rządu.Składki na ubezpieczenie właścicieli domów trafiają do ubezpieczyciela.Składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego trafiają do ubezpieczyciela kredytów hipotecznych.Opłaty za mieszkanie lub stowarzyszenie właścicieli domów trafiają do stowarzyszenia.Wszelkie inne opłaty są wypłacane wszędzie tam, gdzie mają się udać.Jeśli masz rachunek powierniczy, który jest funduszem, na który wpłacasz co miesiąc w celu opłacenia rocznego podatku od nieruchomości i ubezpieczenia domu, Twój pożyczkodawca hipoteczny jest odpowiedzialny za dokonywanie płatności escrow.

   Inne obowiązki jednostki obsługującej

   Oprócz pobierania opłat i dystrybucji pieniędzy serwisant:

   • Wysyła coroczne oświadczenie z depozytu hipotecznego zawierające szczegółowe informacje, które części spłat kredytu hipotecznego zostały przeznaczone na kapitał, odsetki, podatki i ubezpieczenie oraz wszelkie korekty płatności na pokrycie podatków i ubezpieczenia w nadchodzącym roku.
   • Doradza i pomaga w przezwyciężaniu zaległości, jeśli przegapisz spłatę pożyczki. Na przykład, zwłoka lub odroczenie spłaty kwoty głównej i odsetek może zostać przedłużone, aby pomóc Ci wyjść z trudności finansowych.Kiedy następuje zmiana serwisantów

    Na zakończenie pożyczkodawca musi poinformować Cię o wszelkich planach przekazania praw do zarządzania pożyczką urzędnikowi obsługującemu kredyt hipoteczny, co często ma miejsce w przypadku sprzedaży kredytu hipotecznego. Nowym podmiotem obsługującym mógłby być inny pożyczkodawca, bank, inwestor lub trzecia firma przetwarzająca, która specjalizuje się w obsłudze kredytów hipotecznych. W okresie spłaty kredytu możesz mieć kilku serwisantów hipotecznych.

    Zasady zmian serwisantów

    • Musisz zostać powiadomiony na piśmie o zmianie przez swojego pierwotnego i nowego serwisanta, odnotowując datę przeniesienia i dane kontaktowe nowego serwisu.
    • Nowy podmiot obsługujący musi przestrzegać warunków pierwotnej umowy kredytu hipotecznego, z wyjątkiem tych, które są bezpośrednio związane z obsługą kredytu.Musisz zostać powiadomiony o wszelkich zmianach warunków ubezpieczenia domu.Podczas transferu masz 60-dniowy okres karencji, podczas którego nie możesz zostać obciążony opłatą za opóźnienie, jeśli przez pomyłkę wyślesz spłatę kredytu hipotecznego do starego serwisu.Możesz zadawać pytania lub zgłaszać wszelkie spory z nowym podmiotem obsługującym na piśmie i nadal dokonywać płatności podczas rozstrzygania sporu.Prawo federalne wymaga od usługodawcy zbadania Twoich sporów i wprowadzenia ewentualnych poprawek w ciągu 60 dni roboczych.Sprawdź swoje konto po zmianie usługodawcy

     Po zmianie usługodawcy hipotecznego dokładnie sprawdź swoje wyciągi hipoteczne, upewniając się, że wszystkie płatności zostały zarejestrowane, a podatki i składki ubezpieczeniowe zostały zapłacone na czas. Zachowaj kopie listów, anulowanych czeków i innych dokumentów związanych z kredytem hipotecznym i płatnościami na wypadek, gdybyś musiał udokumentować jakikolwiek spór.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy