Co należy wiedzieć o otwarciu konta bankowego dla LLC

17 lutego 2021
Category: Dzięki Czemu

Polecane artykuły

 • Program ochrony wypłat: co potrzebujesz.
 • Jak wybrać firmę zajmującą się fakturowaniem
 • Jak uzyskać linię kredytową dla małej firmy

Spis treści

Włączenie firmy wiąże się z wieloma korzyściami – jedną z nich jest możliwość otwarcia biznesowego konta czekowego. Jako LLC (lub spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) zakładasz swoją firmę jako odrębny podmiot od siebie, osoby fizycznej, więc sensowne jest również oddzielenie twoich finansów. W tym poście pokażemy, jak to zrobić.

Wszystko, co musisz wiedzieć o otwarciu konta bankowego dla LLC

Jeśli zastanawiałeś się, jak otworzyć konto bankowe dla LLC, nie jesteś sam. Typowe pytania obejmują:

 • Czy dla LLC wymagane jest konto czekowe dla firm?
 • Czego powinieneś szukać na koncie czekowym dla firm?
 • Jakie jest najlepsze konto bankowe dla firmy LLC?
 • Jakie dokumenty są potrzebne do otwarcia firmowego konta rozliczeniowego?
 • Czy to ma znaczenie, czy jestem jednoosobową, czy wieloosobową spółką LLC?

W kolejnych sekcjach uzyskasz odpowiedzi na te i inne pytania, dzięki czemu będziesz mógł otworzyć odpowiednie konto czekowe dla swojej LLC.

Czekaj, czy potrzebuję firmowego konta bankowego dla LLC?

Jeśli utworzysz spółkę LLC lub inną korporację dla swojej firmy, będziesz chciał oddzielić swoje finanse biznesowe i osobiste. Niektóre banki w rzeczywistości wymagają otwarcia konta biznesowego, jeśli składasz wniosek jako osoba prawna. Dotyczy to zarówno jednoosobowych, jak i wieloosobowych spółek LLC.

Są szanse, że jednym z kluczowych powodów, dla których utworzyłeś LLC, było przede wszystkim ograniczenie odpowiedzialności i ochrona osobistych aktywów. Otwarcie specjalnego konta bankowego może pomóc w tym. Nie wspominając o dodatkowych korzyściach:

 • Łatwiejsze śledzenie wydatków biznesowych
 • Uprość podatki i potencjalne audyty
 • Zdobądź wiarygodność u dostawców (koniec z płaceniem im czekami osobistymi!)
 • Akceptuj płatności kartą kredytową.

Jak znaleźć najlepsze konta biznesowe dla LLC

Podczas wyszukiwania w Internecie bez wątpienia znajdziesz wiele banków oferujących konta biznesowe dla LLC, takich jak Bank of America, Wells Fargo i nie tylko. Możesz nie zdawać sobie sprawy, że wiele z tych kont obsługuje większe firmy i listy Fortune 500, a nie tylko małe firmy.

Wszystko po to, aby powiedzieć, że nie wszystkie konta biznesowe są takie same. Najlepsze konto bankowe LLC dla Ciebie będzie zależeć od Twoich unikalnych potrzeb.

Ogólnie rzecz biorąc, konta biznesowe można podzielić na trzy kategorie:

 • Tradycyjne banki
 • Spółdzielcze kasy pożyczkowe (non-profit, wspólnotowe instytucje finansowe, które oferują usługi bankowości biznesowej i pożyczek po niższych opłatach i wyższej RRSO niż banki)
 • Banki działające wyłącznie w trybie online (które, podobnie jak BlueVine Business Checking, są w stanie oferować funkcje najlepiej dopasowane do potrzeb właścicieli małych firm).

Oto porównanie:

Funkcja Banki Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe Banki tylko online
Miesięczne opłaty za usługi Do 30 $ / miesiąc Niektóre pobierają do 20 USD, ale wiele z nich w ogóle nie pobiera opłaty Nie dotyczy
Inne naliczone opłaty Opłaty za wpłatę gotówki, opłaty transakcyjne, opłaty za debet / środki niewystarczające (NSF), opłaty bankomatowe Opłaty za odrzucony czek i debet. Niektóre wymagają uiszczenia jednorazowej opłaty członkowskiej w wysokości zaledwie 5 USD, aby otworzyć konto Nie dotyczy
Limity transakcji 100-200 darmowych transakcji miesięcznie Nie dotyczy Nie dotyczy
Minimalne wymagania dotyczące salda Nawet 3000 USD dziennie Nie dotyczy Żadne, chociaż niektóre wymagają minimalnego salda zaledwie 10 USD, aby otworzyć konto
Zainteresowanie 0% 0,05% – 0,45% Aż 1,00%
Płatności ACH, przelew, czek (z opłatami) ACH, przelew, czek (niektóre kasy pobierają opłaty) Darmowe ACH, drut, czek
Mobilna aplikacja tak tak tak
Dedykowane wsparcie Słabo ocenione tak tak
Karty kredytowe lub inne dostępne finansowanie tak tak W niektórych, jak BlueVine

BlueVine oferuje wyłącznie internetowe rozwiązanie bankowe o nazwie BlueVine Business Checking, które stworzyliśmy specjalnie dla małych firm. Bez opłat, minimalnych wymagań lub limitów transakcji, plus 1,00% odsetek od sald powyżej 1000 USD, zapewnia taką elastyczność, jakiej oczekujesz i potrzebujesz od partnera finansowego.

Jakie dokumenty są potrzebne do otwarcia konta biznesowego LLC?

Każda instytucja finansowa ma własne wymagania dotyczące dokumentacji. Ogólnie rzecz biorąc, oto, czego możesz się spodziewać, aby otworzyć konto biznesowe LLC:

 • Dowód LLC. Obejmuje to statuty założycielskie, świadectwa formacyjne i datę założenia.
 • Federalny identyfikator podatnika. Twój numer identyfikacyjny pracownika lub EIN. Należy pamiętać, że niektóre banki zezwalają na otwarcie jednoosobowej spółki LLC z numerem ubezpieczenia społecznego, ale zamiast tego zalecamy używanie numeru EIN w celu prowadzenia dokumentacji i ograniczania odpowiedzialności.
 • Prawidłowy identyfikator właściciela. Może to być prawo jazdy lub numer ubezpieczenia społecznego. Jeśli jest więcej niż jeden właściciel, wszyscy właściciele prawdopodobnie będą musieli przedstawić, aby otworzyć konto, ale zależy to od instytucji finansowej.
 • Fizyczny adres firmy. Żadnych skrytek pocztowych ani skrzynek pocztowych. Przygotuj się na potwierdzenie adresu, na przykład rachunek za media.
 • Umowa operacyjna. Jeśli chcesz upoważnić niektórych członków do korzystania z konta i / lub podpisywania się w imieniu LLC, musisz przynieść umowę operacyjną.

Jak otworzyć konto firmowe dla mojej LLC?

Jeśli planujesz otworzyć konto osobiście w banku lub spółdzielczej kasy pożyczkowej, będziesz potrzebować części lub wszystkich wymienionych powyżej dokumentów. Aby upewnić się, że nie zostaniesz odrzucony, zalecamy skontaktowanie się z wybraną instytucją finansową w celu potwierdzenia wymagań przed wyjazdem.

Możesz też usprawnić proces konfiguracji i formalności, otwierając konto online w banku internetowym, takim jak BlueVine.

Aby otworzyć konto BlueVine Business Checking, musisz być właścicielem małej firmy, co najmniej 18 lat i obywatelem lub rezydentem Stanów Zjednoczonych z weryfikowalnym adresem w USA. W niektórych przypadkach może być konieczne przedstawienie listu potwierdzającego numer EIN z urzędu skarbowego, ale ogólnie rzecz biorąc, otwarcie konta jest bardzo łatwe – i powinno zająć tylko minutę.

Mamy dedykowany zespół wsparcia, który jest gotowy odpowiedzieć na wszelkie pytania, zarówno przed założeniem konta, jak i po uruchomieniu.

Chcesz dowiedzieć się więcej lub otworzyć konto? Odwiedź BlueVine Business Checking już dziś.

Spis treści

Zrzeczenie się

Informacje, opinie i porady zawarte w tym poście na blogu służą wyłącznie celom edukacyjnym i niekoniecznie stanowią lub odzwierciedlają opinie BlueVine i / lub jej partnerów, w tym The Bancorp Bank i Celtic Bank. Ani firma BlueVine, ani jej partnerzy nie są odpowiedzialni za dokładność treści dostarczonych przez autorów lub współtwórców. Aby uzyskać informacje o produktach i usługach BlueVine, odwiedź stronę BlueVine FAQ.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy